Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z wizytą u Bonda - narty w Ötztal

Około 1/4 ludności Austrii mieszka we Wiedniu – stolicy kraju. Jest to głównie spowodowane górzystym, alpejskim krajobrazem. Wodospad Krimml jest największym europejskim wodospadem (380 metrów wysokości). Największy szmaragd na świecie jest wystawiony w Wiedniu (2860 karatów).
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 21.02.2020 19:27

Jak zwykle piękne zdjęcia, chociaż nie ukrywam, że czekam na jakąś relację "Nie zimową". Pozdrawiam
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.02.2020 19:52

Sara76 napisał(a):Jak zwykle piękne zdjęcia, chociaż nie ukrywam, że czekam na jakąś relację "Nie zimową". Pozdrawiam

Cześć Justyna :)
Mam jeszcze w zanadrzu sierpniowy Budapeszt, ale póki co, nie mam czasu na pisanie tej relacji - za dużo zabytków do opisania... Najpierw trzeba upewnić się co do historii, faktów, żeby głupot nie napisać ;) Może za jakiś czas...
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 21.02.2020 22:02

Na Budapeszt to ja się piszę. Rezerwuję miejsce w pierwszym rzędzie i już nie mogę się doczekać.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.02.2020 18:49

Sara76 napisał(a):Na Budapeszt to ja się piszę. Rezerwuję miejsce w pierwszym rzędzie i już nie mogę się doczekać.

Jeszcze pewnie długo jej nie zacznę ;)

Na razie wciąż szusujemy. Dzisiaj w czeskim ośrodku Prična w Zlatych Horach. Było... śmiesznie - jeździliśmy na resztkach śniegu. Za to ludzi prawie wcale :D Wybór ośrodka był podyktowany tym, żeby kanapa była osłonięta od wiatru i żeby nie było kolejek.

Dolny odcinek trasy, czyli "jęzor" śniegu ;):

2020-02-22-10h17m30 (Custom).JPG


Humory dopisują od początku:

2020-02-22-10h20m45 (Custom).JPG


Przetestowałam nową kurtkę :D W poprzedniej rozwalił mi się zamek.

Trasa jest wąska, na początku bardziej stroma, później niestety płaska:

2020-02-22-12h16m26 (Custom).JPG


Gdyby jeszcze był śnieg na całej szerokości... :roll::

2020-02-22-12h25m59 (Custom).JPG


Pojeździliśmy 3 godziny i wystarczy :D Mimo słabych warunków śniegowych dobrze się bawiliśmy! Praktycznie zero ludzi, słoneczko, wiatr zerwał się dopiero, jak kończyliśmy. Prawie ideał ;)

Pozdrawiam narciarsko :D

IMG_20200222_133009494_HDR (Custom).jpg


I mam nadzieję, że jeszcze pojeździmy...
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 22.02.2020 19:12

maslinka napisał(a):Prawie ideał :wink:

Szczerze podziwiam determinację :D .

A kurteczka super :!:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.02.2020 21:44

marze_na napisał(a):
maslinka napisał(a):Prawie ideał :wink:

Szczerze podziwiam determinację :D .

Ja mam wielki głód narciarski, tylko trudno go zaspokoić w pobliskich ośrodkach (mam na myśli również te czeskie i słowackie), bo albo wyciągi nie działają z powodu wiatru (dziś koło 10:00 zamknęli Szczyrk), albo nie ma śniegu, albo są tłumy ludzi.
Dziś mieliśmy 13. dzień na nartach w tym sezonie, co jest dość słabym wynikiem. Gdzie te zimy, kiedy udawało się spędzić 23 dni na stoku... (To był kiedyś nasz rekord :D)

marze_na napisał(a):A kurteczka super :!:

Dzięki! :D Podobna do Twojej (też Salomon), tylko inny kolor. Udało mi się trafić fajną promocję 8)
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 22.02.2020 23:26

...... rzeczywiście mało tego śniegu mieliście, a może takie ujęcie." W Polsce" na Mosornym śniegu jest jeszcze dużo i całkiem przyjemnego; ludzi jak na lekarstwo. Rano "wyfoczyliśmy" Halę Krupową tam i z powrotem , potem jeździliśmy na zjazdówkach do zamknięcia o 19. Wcześniej były zawody TZN , więc nawet mogliśmy popróbować slalomu.
PS Gdy zjada się 1/2.... , to wtedy "każda" kurtka wygląda rewelacyjnie :lol:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 23.02.2020 11:51

lew napisał(a):...... rzeczywiście mało tego śniegu mieliście, a może takie ujęcie." W Polsce" na Mosornym śniegu jest jeszcze dużo i całkiem przyjemnego; ludzi jak na lekarstwo.

Mosorny to na pewno dobry pomysł, ale mamy tam dość daleko. Kilometrowo nie, ale dojazd jednak długo trwa... Nie ma dobrych dróg w tamtą stronę ;)
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 475
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 23.02.2020 15:16

maslinka napisał(a):
lew napisał(a):...... rzeczywiście mało tego śniegu mieliście, a może takie ujęcie." W Polsce" na Mosornym śniegu jest jeszcze dużo i całkiem przyjemnego; ludzi jak na lekarstwo.

Mosorny to na pewno dobry pomysł, ale mamy tam dość daleko. Kilometrowo nie, ale dojazd jednak długo trwa... Nie ma dobrych dróg w tamtą stronę ;)

Czasami takie warunki dają więcej radochy, niż super przygotowany stok. Co zresztą widać po zdjęciach. :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 25.02.2020 19:13

Bratwojciech napisał(a):Czasami takie warunki dają więcej radochy, niż super przygotowany stok. Co zresztą widać po zdjęciach. :papa:

To prawda! Świetnie się bawiliśmy, chichraliśmy się, a jak było bardziej płasko, jeździliśmy na jednej narcie :oczko_usmiech:
Poprzednia strona

Powrót do Austria - Österreich



cron
Z wizytą u Bonda - narty w Ötztal - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone