Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z wizytą u Bonda - narty w Ötztal

Około 1/4 ludności Austrii mieszka we Wiedniu – stolicy kraju. Jest to głównie spowodowane górzystym, alpejskim krajobrazem. Wodospad Krimml jest największym europejskim wodospadem (380 metrów wysokości). Największy szmaragd na świecie jest wystawiony w Wiedniu (2860 karatów).
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 26.01.2020 21:02

tony montana napisał(a):I ja oglądam tę relację, po śnieżnym i mroźnym dość Zieleńcu, gdzie trochę pojeździliśmy

Mam nadzieję, że Maslinka wybaczy ten OT, ale Tony, jak warunki narciarskie w Zieleńcu?
Karnet na 6 dni to ok. połowa cen alpejskich.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 26.01.2020 21:22

Cześć Tony! :D

tony montana napisał(a):I ja oglądam tę relację, po śnieżnym i mroźnym dość Zieleńcu, gdzie trochę pojeździliśmy (choć to trochę nie moja nadal bajka) planujemy wstępnie jakaś Austrię/Italię na kolejną zimę....

Trzymam kciuki, żeby się udało! 8)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 27.01.2020 08:51

Spóźniona, ale nadrobilam i będę na bieżąco. Piękne te góry, a w słońcu po prostu cudownie :hearts: :hearts:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.01.2020 15:04

agata26061 napisał(a):Spóźniona, ale nadrobilam i będę na bieżąco. Piękne te góry, a w słońcu po prostu cudownie :hearts: :hearts:

Cześć Agata! Miło Cię widzieć :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.01.2020 19:35

marze_na napisał(a):
tony montana napisał(a):I ja oglądam tę relację, po śnieżnym i mroźnym dość Zieleńcu, gdzie trochę pojeździliśmy

Mam nadzieję, że Maslinka wybaczy ten OT, ale Tony, jak warunki narciarskie w Zieleńcu?
Karnet na 6 dni to ok. połowa cen alpejskich.


Hej
Warunki przywieźliśmy że sobą. W nocy z piątku na sobotę (18.01)zaczal padać śnieg wczesniej podobno kicha była.
Od soboty 18.01 do środy 22.01 było pięknie, potem też ale zaczęło mocno wiać i minus 7 zatem odczuwalna minus 15 a to już się słabo jezdzi

Skipass 425pln za 5 dni
Od 16do21 za 60pln
Od 18do21 za 44 pln
Cały dzień 110 pln

:)
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 27.01.2020 20:52

Witam się i ja w Twojej pięknej widokowo relacji :D
Jestem zachwycona ośrodkiem w Soelden i tym jak go opisałaś... Myślę, że kiedyś i tam dotrzemy :wink:
Piękny sztruksik 8O
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.01.2020 22:25

tony montana napisał(a):
marze_na napisał(a):
tony montana napisał(a):I ja oglądam tę relację, po śnieżnym i mroźnym dość Zieleńcu, gdzie trochę pojeździliśmy

Mam nadzieję, że Maslinka wybaczy ten OT, ale Tony, jak warunki narciarskie w Zieleńcu?
Karnet na 6 dni to ok. połowa cen alpejskich.


Skipass 425pln za 5 dni

Marzena, nema problema :)
Szczerze mówiąc, myślałam, że w Zieleńcu jest taniej... W Alpach jest "trochę" drożej ;), ale myślę, że warto! 8)

trinity napisał(a):Witam się i ja w Twojej pięknej widokowo relacji :D
Jestem zachwycona ośrodkiem w Soelden i tym jak go opisałaś... Myślę, że kiedyś i tam dotrzemy :wink:
Piękny sztruksik 8O

Ja też byłam zachwycona tym ośrodkiem, zwłaszcza, że, jak pisałam, po wielu niepochlebnych opiniach w necie, nie spodziewałam się, że będzie taki fajny :D
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 28.01.2020 09:03

majkik75 napisał(a):OK, już wiem, dzięki. Wychodzi, że dla naszej 4 osobowej rodziny karnety byłyby droższe niż nocleg i przejazd łącznie (mniej więcej ;)
pozdrawiam, Michał

Atrakcyjne ceny karnetów ma rejon Ski Amade np. Großeck - Speiereck - Mauterndorf
Trochę bliżej i taniej.
Za 5 dni w sezonie 219EUR za osobę dorosłą i tylko 110EUR za dziecko do 15 lat / roczniki 2004-2013 /
Mniejsze szkraby chyba w ogóle nie płacą ale trzeba doczytać szczegóły.
5 dni wystarczająco na jazdy. Można też brać karnety np. od 12-stej - jeszcze taniej.
Myślę że to atrakcyjne ceny w porównaniu do Szczyrku lub Chopoka.
Załączniki:
ski.jpg
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.01.2020 09:27

@wikol - ten cennik to z którego ośrodka?
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 28.01.2020 09:35

piekara114 napisał(a):@wikol - ten cennik to z którego ośrodka?


https://www.bergfex.pl/grosseck-speiereck/
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.01.2020 14:20

wikol napisał(a):Myślę że to atrakcyjne ceny w porównaniu do Szczyrku lub Chopoka.

Ceny fajne, ale liczba km tras podobna do Chopoka ;) No dobra, trochę więcej ich jest. (Chopok ma 41 km)
Co nie zmienia faktu, że ja bym się zanudziła przez 6 dni na tych 50 km, ale co kto lubi :D

My zdecydowanie wolimy "turystykę narciarską" niż jeżdżenie tymi samymi trasami.

Ale może np. na pierwszy wyjazd w Alpy to jest fajna opcja, bo potem wiecie, jak to jest - apetyt rośnie w miarę jedzenia :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.01.2020 14:28

Też tak pomyślałam, że na pierwszy wyjazd na 3,4 dni szusowania to bardzo fajna propozycja - i ceny i odległość. chociaż na 3-4 dni to bardziej opłaca się dzienny bilet kupować niż karnet.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 28.01.2020 14:29

Tak masz rację. Podałem przykład ośrodka na pierwszy wyjazd np. z dziećmi. Tak na dobry początek.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.01.2020 14:35

piekara114 napisał(a):Też tak pomyślałam, że na pierwszy wyjazd na 3,4 dni szusowania to bardzo fajna propozycja - i ceny i odległość. chociaż na 3-4 dni to bardziej opłaca się dzienny bilet kupować niż karnet.

wikol napisał(a):Tak masz rację. Podałem przykład ośrodka na pierwszy wyjazd np. z dziećmi. Tak na dobry początek.

Zgadza się 8)
Na pierwszy raz czy z dziećmi - może to być fajna opcja :)
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 28.01.2020 14:39

Kiedyś zrobiliśmy takie ćwiczenie, że przeliczyliśmy cenę jednego przejechanego kilometra w Alpach i w polskich ośrodkach. Jeśli ktoś nie jest narciarzem barowym to te ceny alpejskie aż tak nie straszą. Jeśli do tego doda się ogólną relację jakości do ceny to często w ogóle nie ma o czym gadać.

Jak ktoś nie jest uzależniony od ferii szkolnych to dobrym pomysłem jest wyjazd w marcu. My dotychczas tak jeździliśmy i jeszcze nigdy nie mieliśmy problemów z pogodą a śniegu czasem było wręcz więcej niż np. w styczniu. Drugi tydzień marca to w wielu ośrodkach już niski sezon więc karnet też trochę tańszy + czasem trafiają się promocje typu dziecko za darmo więc zawsze to trochę taniej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Austria - Österreich

cron
Z wizytą u Bonda - narty w Ötztal - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone