Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z W-wy do Makraskiej przez Plitwickie Jeziora

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kakona
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.07.2013
Z W-wy do Makraskiej przez Plitwickie Jeziora

Nieprzeczytany postnapisał(a) kakona » 24.07.2013 10:55

Witam,
Planuję pobyt w okolicach Makarskiej w czerwcu 2014r. Będziemy jechać z okolic W-wy. Po drodze chcielibyśmy zobaczyć Plitwickie Jeziora. Proszę o rady na temat podróży tzn. o jakiej porze wyruszyć, którą trasą? Ponieważ jadę z dziećmi, więc biorę pod uwagę nocleg, ale nie wiem gdzie? Dobrze byłoby przenocować po zwiedzeniu Jezior i rano wyruszyć już do miejsca docelowego. Czy w związku z tym zaplanować dwa noclegi po drodze? Jeśli tak, to gdzie?

pozdrawiam
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.07.2013 11:19

Według mnie albo dwa noclegi, albo jazda w dzień, rano zwiedzanie a potem jazda do Makarskiej. Podróż z Plitvic do domu (czyli granica Pl/Cz) zajęła mi w tym roku ok 10 godzin (jadąc z Warszawy dolicz do tego jeszcze 4 godziny). Nie wiem czy będzie wam się chciało po 14 godzinach w aucie, jadąc w nocy ( aby zwiedzić Plitvice to najpóźniej musicie być tam o 14 ,zwiedzanie to ok 6 godzin) jeszcze zwiedzać. Noclegów w okolicach Plitvic jest pełno, sam w tym roku spałem tam w dwóch miejscach. Jeśli chcesz prześlę Ci namiary (jedno ze śniadaniem, drugie bez śniadania)
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 08.08.2013 23:16

dids76 napisał(a):Według mnie albo dwa noclegi, albo jazda w dzień, rano zwiedzanie a potem jazda do Makarskiej. Podróż z Plitvic do domu (czyli granica Pl/Cz) zajęła mi w tym roku ok 10 godzin (jadąc z Warszawy dolicz do tego jeszcze 4 godziny). Nie wiem czy będzie wam się chciało po 14 godzinach w aucie, jadąc w nocy ( aby zwiedzić Plitvice to najpóźniej musicie być tam o 14 ,zwiedzanie to ok 6 godzin) jeszcze zwiedzać. Noclegów w okolicach Plitvic jest pełno, sam w tym roku spałem tam w dwóch miejscach. Jeśli chcesz prześlę Ci namiary (jedno ze śniadaniem, drugie bez śniadania)


dids nie moge cos do ciebie wyslac PW, bylbys tak dobry i podal namiary na jakies kwatery w Plitwicach, 2 osoby w drodze powrotnej pod koniec sierpnia, wystarczy ze bedzie lozko, wc i umywalka jakas:) 1 noc
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.08.2013 23:24

biokd napisał(a):
dids76 napisał(a):Według mnie albo dwa noclegi, albo jazda w dzień, rano zwiedzanie a potem jazda do Makarskiej. Podróż z Plitvic do domu (czyli granica Pl/Cz) zajęła mi w tym roku ok 10 godzin (jadąc z Warszawy dolicz do tego jeszcze 4 godziny). Nie wiem czy będzie wam się chciało po 14 godzinach w aucie, jadąc w nocy ( aby zwiedzić Plitvice to najpóźniej musicie być tam o 14 ,zwiedzanie to ok 6 godzin) jeszcze zwiedzać. Noclegów w okolicach Plitvic jest pełno, sam w tym roku spałem tam w dwóch miejscach. Jeśli chcesz prześlę Ci namiary (jedno ze śniadaniem, drugie bez śniadania)


dids nie moge cos do ciebie wyslac PW, bylbys tak dobry i podal namiary na jakies kwatery w Plitwicach, 2 osoby w drodze powrotnej pod koniec sierpnia, wystarczy ze bedzie lozko, wc i umywalka jakas:) 1 noc


Poszło :wink:
Może skrzynkę mam pełną i nie chce dojść
Bloszek
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 04.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bloszek » 08.08.2013 23:30

A ja bym Ci proponowała wyjechać wieczorem aby dojechać do Slunj /15 km przed Plitvicami/ około południa. Tam znależć miejscówkę bez rezerwacji. Po południu obejrzeć tam osiedle starych młynów wodnych, super odpoczynek po długiej podróży. Rano wypoczęci ruszycie do Plitvic /czyt. raj na ziemi/. Nam to zajęło prawie 8 godzin. Polecam trasę H wchodząc 2 wejściem. Po wspaniałym ale wyczerpującym dniu można znależć drugą miejscówkę gdzieś 15 km za Plitvicami. Rano udać się do celu. Apartamenty i tak są dostępne dopiero od 14.00, może czasami trochę wcześniej. :D
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 08.08.2013 23:37

Dids dzięki za linki!
Justyna, tez dzieki, posprawdzam jak czasu wystarczy bo poki co jeszcze o duzo za duzo pracy, ale my do Plitvic w powrotnej drodze sie chcemy wybrac:)
rafalprzystojny
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalprzystojny » 09.08.2013 09:24

biokd napisał(a):Dids dzięki za linki!
Justyna, tez dzieki, posprawdzam jak czasu wystarczy bo poki co jeszcze o duzo za duzo pracy, ale my do Plitvic w powrotnej drodze sie chcemy wybrac:)


również poprosze o linki bo prawdopodobnie też tak zrobie.
qbat
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 24.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) qbat » 09.08.2013 09:37

Bloszek napisał(a):A ja bym Ci proponowała wyjechać wieczorem aby dojechać do Slunj /15 km przed Plitvicami/ około południa. Tam znależć miejscówkę bez rezerwacji. Po południu obejrzeć tam osiedle starych młynów wodnych, super odpoczynek po długiej podróży. Rano wypoczęci ruszycie do Plitvic


W tym roku zrobiłem bardzo podobnie:
- wyjazd z Lodzi, nocleg na Slowacji (nie jade trasy "na raz")
- wyjazd ze Slowacji nastepnego dnia, przyjazd do Slunj (z autostrady odbiłem w Karlovacu)
- w Slunj mialem kwatere zarezerwowana, ale mysle, ze w ciemno tez sie cos znajdzie - polecam kwatery w tzw. Rastoke, czyli wspomnianej dolinie mlynow - bardzo ladnie i spokojnie, z tym ze moze byc drozej niz inne kwatery w Slunj
- obejrzelismy doline mlynow (polecam!), nastepnego dnia Plitvice - potem wyjazd juz do kwatery nad morzem.

W miasteczku sa dwa markety (jeden duzy drugi to taki mniejszy dyskont), stragany z warzywami i targ (tylko chyba co drugi dzien sie odbywa czy jakos tak) - mozna sie dobrze zaopatrzyc ;). Jest tez Fina (czyli ichnia jakas agencja finansowa) mozna spokojnie EUR na HRK wymienic bez prowizji ale czynne tylko do 16-tej. Kantoru nie widzialem.

Po drodze do Plitvic tez jest sporo kwater, ale wiekszosc polozona w miejscowosciach, gdzie nie ma praktycznie nic i po kazda rzecz trzeba dojechac (alob do Slunj albo Rakovicy).
marcello78
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 09.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcello78 » 09.08.2013 10:31

qbat napisał(a):
Bloszek napisał(a):A ja bym Ci proponowała wyjechać wieczorem aby dojechać do Slunj /15 km przed Plitvicami/ około południa. Tam znależć miejscówkę bez rezerwacji. Po południu obejrzeć tam osiedle starych młynów wodnych, super odpoczynek po długiej podróży. Rano wypoczęci ruszycie do Plitvic


W tym roku zrobiłem bardzo podobnie:
- wyjazd z Lodzi, nocleg na Slowacji (nie jade trasy "na raz")
- wyjazd ze Slowacji nastepnego dnia, przyjazd do Slunj (z autostrady odbiłem w Karlovacu)
- w Slunj mialem kwatere zarezerwowana, ale mysle, ze w ciemno tez sie cos znajdzie - polecam kwatery w tzw. Rastoke, czyli wspomnianej dolinie mlynow - bardzo ladnie i spokojnie, z tym ze moze byc drozej niz inne kwatery w Slunj
- obejrzelismy doline mlynow (polecam!), nastepnego dnia Plitvice - potem wyjazd juz do kwatery nad morzem.

W miasteczku sa dwa markety (jeden duzy drugi to taki mniejszy dyskont), stragany z warzywami i targ (tylko chyba co drugi dzien sie odbywa czy jakos tak) - mozna sie dobrze zaopatrzyc ;). Jest tez Fina (czyli ichnia jakas agencja finansowa) mozna spokojnie EUR na HRK wymienic bez prowizji ale czynne tylko do 16-tej. Kantoru nie widzialem.

Po drodze do Plitvic tez jest sporo kwater, ale wiekszosc polozona w miejscowosciach, gdzie nie ma praktycznie nic i po kazda rzecz trzeba dojechac (alob do Slunj albo Rakovicy).


Dzięki za info, 16.08 wyruszam z W-wy właśnie do Slunj, mam tam dwa noclegi tranzytowe jak to się mówi, ale fajnie też że jest w tym miasteczku coś do zobaczenia, mam na myśli dolinę młynów, na pewno skorzystam.
Pzdr
czechus89
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 28.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) czechus89 » 19.05.2014 10:48

czy mógłbyś wysłać namiary na te noclegi? nie mogę do Ciebie wysłać wiadomości :/ mój mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
z góry dzięki
dids76 napisał(a):
biokd napisał(a):
dids76 napisał(a):Według mnie albo dwa noclegi, albo jazda w dzień, rano zwiedzanie a potem jazda do Makarskiej. Podróż z Plitvic do domu (czyli granica Pl/Cz) zajęła mi w tym roku ok 10 godzin (jadąc z Warszawy dolicz do tego jeszcze 4 godziny). Nie wiem czy będzie wam się chciało po 14 godzinach w aucie, jadąc w nocy ( aby zwiedzić Plitvice to najpóźniej musicie być tam o 14 ,zwiedzanie to ok 6 godzin) jeszcze zwiedzać. Noclegów w okolicach Plitvic jest pełno, sam w tym roku spałem tam w dwóch miejscach. Jeśli chcesz prześlę Ci namiary (jedno ze śniadaniem, drugie bez śniadania)


dids nie moge cos do ciebie wyslac PW, bylbys tak dobry i podal namiary na jakies kwatery w Plitwicach, 2 osoby w drodze powrotnej pod koniec sierpnia, wystarczy ze bedzie lozko, wc i umywalka jakas:) 1 noc


Poszło :wink:
Może skrzynkę mam pełną i nie chce dojść
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.05.2014 11:06

czechus89 napisał(a):czy mógłbyś wysłać namiary na te noclegi? nie mogę do Ciebie wysłać wiadomości :/ mój mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
z góry dzięki

Poszło

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Z W-wy do Makraskiej przez Plitwickie Jeziora
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone