Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

z miłości do nowości ;) i nie tylko... 2008, 2010

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
twister07
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3071
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twister07 » 12.03.2010 16:56

pocztówka28 napisał(a):Twister
Gospodarze mieszkają w tym samy domu co nasza kawtera? Są w miarę sympatyczni i "bezproblemowi"?


pytaj śmiało :)

tak gospodarze mieszkają w tym domu, mieli mieszkanko nad naszym apatramentem ;) są bezproblemowi, aż za bardzo ;) nawet pościel na zmianę przynieśli nam i położyli na tarasie jak jeszcze spaliśmy....

pocztówka28 napisał(a):Nasza znajomość j. angielskiego jest na poziomie podstawowym...damy radę się z nimi dogadać troszkę po angielsku, troszkę na migi i z rozmówkami chorwackimi :D?



Dacie rade bez problemu, oni mówią po angielski, ale i mówiąc do nich po polsku się dogadacie, poza tym jak podjedziecie to oni Was zobacza i sami wyjdą :) tak było z nami

pocztówka28 napisał(a):Czy gospodarze organizowali grilla dla gości (czytając relacje innych forumowiczów widziałam, że czasami były takie wieczorki)?



no właśnie tego mi brakowało... nic takiego nie było, nawet rakiji :( po przyjeździe kontakt praktycznie zerowy- przynajmniej w naszym przypadku- może uznali, że jesteśmy młodzi i nie chcemy żeby nam przeszkadzano... nie wiem
twister07
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3071
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twister07 » 12.03.2010 16:59

a teraz coś dla wytrwałych :D:D dalcza część relacji :P

cierpliwość nagrodzona duża ilościa zdjęć - mimo odrzucenia połowy ;)
twister07
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3071
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twister07 » 12.03.2010 17:00

Piątek

Od rana szykujemy się do wyjazdu. Dzisiejszy cel: Narodowy Park KRKA :)

Obrazek

Jak zawsze rano pijemy kawkę na tarasie. Godzina 7.50 i tu miła niespodzianka. W pierwszej chwili przecieramy oczy ze zdziwienia

zastanawiając się czy jeszcze nie śpimy, chwila nacieszenia się widokiem i bieg po aparta... Niestety już za późno :(

Obrazek

Ta plamka na wodzie to ślad po delfinie :) Małe stadko zrobiło nam popisowy pokaz i jak już nacieszyliśmy wzrok odpłynęło...

Dzień zaczął się pięknie!!

Jedziemy autostradą, zeby było szybciej. Parking w pełnym słońcu :( Kupujemy bilety i idziemy do autobusu, który ma nas zawieść

na dół do promów i trasy zwiedzania wodospadów. I tu znów zaczynają się schody... droga wąska, autobus klekocze jakby miał się

rozsypać... My przerażone, ale to jeszcze nic...

Obrazek

Obrazek
twister07
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3071
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twister07 » 12.03.2010 17:03

Już raz zwiedzałam Park, ale nie płynęłam łódką wzdłuż kanionu... a ciekawość co tam można zobaczyć (zachęcona prospektem) wzięła górę. Sprytnie powiedziałam, że idziemy kupić bilety i płyniemy... żeby zobaczyć wodospad :P Ponieważ reszta nie wiedziała, że nie jest to obowiązkowe i nie o ten właściwy chodzi ochoczo się zgodzili :P:P
Bilety kupione i płyniemy, ale trzeba uważać bo za tą samą cenę można "załapać się" na taki "jacht" ;)

Obrazek


i widoki...

Obrazek

Po drodze przystanek na zwiedzanie (wysepka Visovac z klasztorem Franciszkanów)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i pod końcowym wodospadem ok. 1,5 godziny przerwy.

Obrazek
Ostatnio edytowano 30.06.2011 09:38 przez twister07, łącznie edytowano 1 raz
twister07
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3071
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twister07 » 12.03.2010 17:08

Na siedzenie tam nie mieliśmy już ochoty. Zagadaliśmy z odpływającymi i po sprawdzeniu biletów (czy ich firmą płyneliśmy) mamy zgodę na wejście na pokład :D Cały dół był nasz ;)

Zaczęliśmy trasę zwiedzania

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
twister07
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3071
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twister07 » 12.03.2010 17:09

zmęczeni nareszcie dotarliśmy do utęsknionych barów z jedzeniem (niestety rozczarowanie było duże jak nie znaleźliśmy nic poza fast foodami). Jednak widoki nam wszystko wynagrodziły :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
twister07
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3071
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twister07 » 12.03.2010 17:09

Doszliśmy na autobus powrotny. I jak ruszyliśmy zaczęło się. Kierowca chyba zapomniał, że wiezie ludzi i że trasa to nie tor wyścigowy. Jechał jak szalony ledwo wyrabiają się na zakrętach. Raz wyhamował w ostatniej chwili i musiał dać na wsteczny bo nie miał miejsca do skrętu... A chwilę później niewiele brakowało, żeby się zderzył z autobusem jadącym z przeciwka...

Przerazenie moje...

Obrazek

i strach Gosi..

Obrazek
twister07
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3071
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twister07 » 12.03.2010 17:10

Po powrocie do domu przywitało nas wzburzone morze, zachmurzone niebo i wiatr. Postanowiliśmy spędzić wieczór w domu i podelektować się winkiem :D:D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i morze z perspektywy wina :D

Obrazek

Obrazek
twister07
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3071
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twister07 » 12.03.2010 17:12

To była słuszna decyzja... dzięki temu mogliśmy oglądać burzę, która szalała nad Baśką Vodą :)

zdjęcia są autorstwa Gosi i Tomka :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 12.03.2010 21:24

Ha! Warto było czekać :D Nacieszyłam oko :D Współczuję jazdy z piratem busikowym :D
Czy widzieliście będąc w NP Krka zwiedzających ludzi z psiakami? Bo ostatnio narodził się u nas pomysł, aby w drodze powrotnej oprócz Plitvic zajechać własnie o to miejsce...
twister07
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3071
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twister07 » 12.03.2010 22:28

Nie widziałam ani jednego... tak samo poprzednim razem. A tam nie ma zakazu?? :roll:
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 12.03.2010 22:49

No własnie nie wiem....wydaje mi się, ze kiedyś w jakimś wątku czytałam, że ktoś tam był z psiakiem, ale nie mogę znaleźć. Poszperam jeszcze...
Pozdrawiam Ania :D
Ps. Nie każ nam długo czekać na kolejny odcinek ;)
twister07
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3071
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twister07 » 15.03.2010 14:52

Musisz poszukać, może trafisz... ja na stronie Parku nie znalazłam żadnego zakazu... zawsze możecie spróbować :)

A kolejny odcinek... hmm będzie na dniach - o ile będą chętni jeszcze do czytania i oglądania ;) :P
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.03.2010 14:57

pocztówka28 napisał(a):No własnie nie wiem....wydaje mi się, ze kiedyś w jakimś wątku czytałam, że ktoś tam był z psiakiem, ale nie mogę znaleźć.


forum/viewtopic.php?p=303218#303218
http://www.npkrka.hr/#/za-posjetitelje/ ... /?lang=eng
Pzdr
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 15.03.2010 16:05

twister07 napisał(a):a teraz coś dla wytrwałych :D:D dalcza część relacji :P

Naczekaliśmy się, nie ma co.... :)

CDN ??
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
z miłości do nowości ;) i nie tylko... 2008, 2010 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone