Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd za 10 dni, a pogoda lipna...

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 30.07.2012 23:34

do 10 sierpnia nie widać zmian, tak więc lampa...
borut
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) borut » 03.08.2012 20:44

Wróciłem - było ciepło :-). Aczkolwiek sprawdziły się prognozy - dojazd koszmarny....
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 03.08.2012 21:47

borut napisał(a):...Aczkolwiek sprawdziły się prognozy - dojazd koszmarny....


8O
...znaczy co?
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 03.08.2012 23:39

podejrzewam że chodzi o Austrię/Węgry...

o pogodę na wybrzeżu na razie nie ma się co martwić.
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 04.08.2012 11:01

Nie wiedziałam o co chodzi :D Dzięki.

Co do pogody - to mam fatalistyczny stosunek, co ma być to będzie :lol:
aga6919
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga6919 » 04.08.2012 14:02

witam :)
powiem tak: NIGDY więcej przed wyjazdem nie będę sprawdzać pogody :lol:
na miejscu byłam 24 lipca (mogłam być już wcześniej-ale PROGNOZY :? )
Fakt,że po drodze nam padało ale po przyjeździe do Breli LAMPA przez całe 9 dni!!!!!!!!
"deszcz" widziałam przez 15 min.w dzień przyjazdu po południu
:D
Więc rada jest jedna-nie oglądajcie prognoz bo wpadniecie w złe humory, jak się okazuje zupełnie niepotrzebnie :D
szczęściarze Ci, którzy dopiero przed urlopem :D
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 04.08.2012 14:33

A NIE MÓWIŁAM?!!!
...kilka stron wcześniej :lol: :lol: :lol:
borut
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) borut » 05.08.2012 11:34

Mówiąc o dojeździe miałem na myśli pozamykane tunele z powodu złych warunków atmosferycznych. Podobno chodziło o wiatr. Tunel Svety Rok ( przepraszam jeśli pomyliłem pisownię ) został zamknięty. Dodatkowo następne za nim także. Mogliśmy wjechać na autostradę na wysokości Zadaru. Cały "pic" polegał na tym, że panowie policjanci po prostu zgonili wszystkich z autostrady i...... z Owsiakowym "róbta co chceta" puścili dalej. Żadnych znaków, wskazówek, objazdów - ot tak. Ten drobny objazd zajłął nam 6 godzin ponieważ na innych drogach trwały remonty i tworzyły się korki giganty jak to w takich przypadkach. Po 12 godzinach jazdy dodatkowe 6 w takich warunkach było da nas męczące ( dwójka małych dzieci na pokładzie ). To chyba jednak taki ichniejszy standard, ponieważ jadąc za kilka dni do Dubrownika napotkaliśmy na wypadek - oczywiście policja przekierowała nas w góry dokładnie na takiej samej zasadzie. Droga wydłużyła nam się o 2 i pół godzinki.... ( najnowsza AM nie miała tych ścieżek, dobrze że tubylcy jechali ).
Co do pogody to prognozy prawdziwe były dla głębi lądu, na wybrzeżu było jak należy. Padało chyba 2 razy z czego raz w dzień 30 minut przy 30 stopniach więc odparowało momentalnie - reszta to lampa.
martos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 05.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) martos » 05.08.2012 13:21

ja także wróciłam - od 22 lipca do 4 sierpnia pogoda SUPER, ŻADNA prognoza się nie sprawdziła :)

Na Pagu były widziane przez te 2 tygodnie średnie temperatury 35 stopni i prawie ani jednej chmurki :)
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 05.08.2012 18:31

borut napisał(a):Mówiąc o dojeździe miałem na myśli pozamykane tunele z powodu złych warunków atmosferycznych. Podobno chodziło o wiatr. Tunel Svety Rok ( przepraszam jeśli pomyliłem pisownię ) został zamknięty. Dodatkowo następne za nim także. Mogliśmy wjechać na autostradę na wysokości Zadaru. Cały "pic" polegał na tym, że panowie policjanci po prostu zgonili wszystkich z autostrady i...... z Owsiakowym "róbta co chceta" puścili dalej. Żadnych znaków, wskazówek, objazdów - ot tak. Ten drobny objazd zajłął nam 6 godzin ponieważ na innych drogach trwały remonty i tworzyły się korki giganty jak to w takich przypadkach. Po 12 godzinach jazdy dodatkowe 6 w takich warunkach było da nas męczące ( dwójka małych dzieci na pokładzie ). To chyba jednak taki ichniejszy standard, ponieważ jadąc za kilka dni do Dubrownika napotkaliśmy na wypadek - oczywiście policja przekierowała nas w góry dokładnie na takiej samej zasadzie. Droga wydłużyła nam się o 2 i pół godzinki.... ( najnowsza AM nie miała tych ścieżek, dobrze że tubylcy jechali ).
Co do pogody to prognozy prawdziwe były dla głębi lądu, na wybrzeżu było jak należy. Padało chyba 2 razy z czego raz w dzień 30 minut przy 30 stopniach więc odparowało momentalnie - reszta to lampa.


No to faktycznie EKSTREMALNĄ PODRÓŻ mieliście :?
kobieta32
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobieta32 » 06.08.2012 13:09

Jeżeli chodzi o tunel Svety Rok to ciekawa sprawa.Przed wjazdem mieliśmy ładne kilka stopni mniej niż po wyjeździe:) dodam że termometr nie samochodowy, tylko wiszący nad autostradą. Jakby inna strefa klimatyczna się zaczęła :lol:
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 06.08.2012 13:18

To normalne zjawisko :)
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 06.08.2012 18:46

Dlatego ten tunel nazywają "ciepło - zimno" :mrgreen:
kobieta32
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobieta32 » 06.08.2012 19:36

No dobra, faktycznie tak jest - doczytałam sobie:) W sumie ciekawe, że trzeci raz ta sama trasa a dopiero teraz to zauważyłam :oczko_usmiech:
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 06.08.2012 19:39

Kiedyś musi być pierwszy raz :D
Mnie kolega uprzedził w zeszłym roku, żebym się "nie zniechęciła" i nie zawróciła z tej "zimnej " Chorwacji :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wyjazd za 10 dni, a pogoda lipna... - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone