Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wycięte z FAQ: Dojazd starą drogą przez Plitvice i Knin.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.04.2011 08:22

andy_n napisał(a):Dzięki Rysio, minimalnie minąłem się z Twoim postem.

Z Twoich wyliczeń wynika, że jazda autostradą jest krótsza o 2 godziny, a to już wymierna korzyść :D


Dupa nie wymierna, bo jak staniesz w korku na bramkach to cała oszczędność czasu idzie się paść. Ja tam wolę jechać, nawet zdecydowanie wolniej ale jechać. Nie wspomnę o tym że Rodzice z Wrocka do Gliwic kiedyś jechali 11 h, to taki urok autostrad. Na starej drodze zawsze możesz zawrócić lub gdzieś odbić i zadupiami ominąć np wypadek. Na autostradzie stajesz i stoisz nie mając na nic wpływu :D Ale jakby co to jedź autostradą będę miał puściej na starej drodze :wink:
andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 10.05.2011 11:35

Chciałbym ostatecznie rozprawić się z wyborem trasy z Plitvic do Drasnic.
Mam dwie opcje:
1. Propozycja armar'a - jazda przez Split link
2. Propozycja jazdy przez Sestanovac
a. za miejscowością Caporice - zjazd z trasy 60 i wjazd na 62 link
b. za miejscowością Caporice - jazda prosto trasą 60 link

Kusi mnie jazda do Splitu, ale obawiam się tłoku na Jadrance.
Z kolei nie wiem co sądzić o mozliwości 2.a (przejazd fragmentem drogi 62).
Co radzicie?
andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 13.05.2011 11:52

Czy ktoś doradzi jaką wybrać drogę :?:
tomazo72
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomazo72 » 16.05.2011 23:08

Witam.
Jechałem wszystkimi wariantami , i według mnie najlepiej jest jechać 1 do samego Splitu , a dalej 8 wzdłuż wybrzeża .
Droga 60 , czy 62 jest już bardziej na odludziu, trochę gorsza od 1 . Poza tym jedzie się samymi górami w pełnym słońcu .
A tak od samego Splitu mamy piękne widoki i super drogę .
W te wakacje też tak pojadę.
Życzę udanego urlopu.
andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 19.05.2011 15:46

tomazo72, dzięki
Postawiłeś kropkę nad i :D
markasyt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 25.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) markasyt » 19.05.2011 16:16

Jadąc starą drogą czas przejazdu dodatkowo wydłuża się o jakieś 3 godziny - zwiedzanie twierdzy Knin. Ale to chyba nie jest wada :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.05.2011 22:13

W tamta stronę jadę autostradami, zresztą i tak w nocy. Drogi powrotnej już sobie nie wyobrażam inaczej niż starom "1". Jakoś do domu po wakacjach nam się nie spieszy;)
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 20.05.2011 22:34

Rysio napisał(a):Ale jakby co to jedź autostradą będę miał puściej na starej drodze :wink:

Dużo puściej to się nie bardzo da :lol:

połowa lipca 2010
Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 20.05.2011 23:19 przez Anai, łącznie edytowano 1 raz
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 20.05.2011 22:40

Czasem ciutkę większy ruch ale nigdy nie narzekałem. Byli tacy co mi nie wierzyli, że miejscami można szybciej niż autocestą :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.05.2011 23:08

Rysio napisał(a):Czasem ciutkę większy ruch ale nigdy nie narzekałem. Byli tacy co mi nie wierzyli, że miejscami można szybciej niż autocestą :wink:

Nie pytaj jak, ale w tamtym roku różnica pomiędzy drogą tam (autocesta) i powrotem (stara doga) na całej trasie wyniosła 30 minut. 12 godzin tam i 12 i pół nazot. Wracałem we wrześniu, na drodze pustki, a jak mój szkrab zobaczył "ostrzelane domy" to o innej drodze powrotnej nawet słyszeć nie chce
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 20.05.2011 23:20

dids76 napisał(a): Wracałem we wrześniu, na drodze pustki, a jak mój szkrab zobaczył "ostrzelane domy" to o innej drodze powrotnej nawet słyszeć nie chce


Jak dorośnie , powiedz mu całą prawdę o opuszczonych '' ostrzelanych domach '' ... dobrze że sprawca został schwytany i osądzony :)
zebulian
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zebulian » 22.05.2011 22:02

Witam wszystkich cromaniaków!
Nie mogę się doczkać 23 czerwca i wyjazdu pierwszy raz... postanowiliśmy zacząć od początku czyli dalej się chyba nie da Molunat za Dubrovnikiem. Co do trasy to po przeczytaniu opini szczególnie Rysia decyzja może być tylko jedna od Karlovaca dalej "starą" 1... interesuje mnie średni czas przejazdu przez Słowację, Kosice, Budapeszt, Zagrzeb Plitvice i tutaj nocleg... podzielcie się proszę swoimi osiągami ile przy średnich wiatrach potrzeba czasu na przejechanie od granicy ze Słowacją do Plitvic...

Pozdrawiam i dziękuję! :)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 22.05.2011 22:30

A gdyby rozważyć bośniacki wariant dojazdu ...od przejścia w Barcs na Banja Lukę , Jajce , Mostar do Metkovic ... i stara droga się chowa :wink:
Pozdrav...
zebulian
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zebulian » 24.05.2011 16:12

Jazda piękna, okoliczności przyrody również, przyznam że roważałem tę opcję, ale przeczytałem na tym forum bodajże dwa wpisy z których wynikało że dosyć często z góry lecą kamienie różnej wielkości (trudno mi w to uwierzyć ale niepewność się wkradła) i odpuściłem przejazd przez Bośnię. :?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.05.2011 16:23

w Chorwacji też czasem spadają :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
wycięte z FAQ: Dojazd starą drogą przez Plitvice i Knin. - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone