Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wycięte z FAQ: Dojazd starą drogą przez Plitvice i Knin.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: stara droga na wybrzeże

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.04.2014 09:56

Bodzioch Marek napisał(a):Tak się zastanawiam czy ktoś jeszcze jeździ starą drogą od Karlovaca na wybrzeże? Może by tak w tym roku spróbować "wrócić" na starą drogę? Kiedyś były tam gigantyczne korki w sezonie i ciekawe czy dalej tak jest czy raczej swobodnie można się poruszać. Pewnie ciężko wowczas byłoby w jeden dzień zrobić całą trasę od domu ale i przyjemności i widoki i inaczej :) ?

Może mało aktualne, bo starą drogą jechaliśmy dwa lata temu. Przejazd był w sierpniu, w sobotę.
Żadnych korków, jazda bardzo płynna, a widoki - jak piszesz - zupełnie inne. Szczególnie zapamiętaliśmy postój nad sztucznym Jez. Peručko.
Co do przejazdu w jeden dzień, to zależy kto skąd jedzie. Mnie jest trudno nawet autostradami, ale jeśli ktoś jeździ zawsze A1, to warto dla odmiany pojechać drogą przez Knin. :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7951
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: stara droga na wybrzeże

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.04.2014 10:40

Ja od kilku lat jeżdżę "Starą drogą", przeważnie wracałem a w ubiegłym roku jechałem w obie strony. Ruchu wielkiego niema jedzie się płynnie.Mieszkam na południu Polski i bez problemu "na raz" się wyrabiam.
Tu masz podobny temat:
wyciete-z-faq-dojazd-stara-droga-przez-plitvice-i-knin-t32832.html
No i polecam FAQ:
dojazd-stara-droga-przez-plitvice-i-knin-na-poludnie-cro-t17814.html
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012
Re: stara droga na wybrzeże

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 08.04.2014 23:57

Jechałem tamtędy w zeszłym roku :) Trasa całkiem Ok :)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: stara droga na wybrzeże

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 09.04.2014 07:03

Polecam,
Małe zagęszczenie ruchu jest do Plitvic, potem pusto, dot. soboty rano, w pierwszy weekend lipca 13r.
Ja w rejonie Graćac zjechałem ze starej "1" w kierunku Obrovac do Murter i tu też pusto.
W porównaniu do 2002 r to jesteś sam na trasie.
Dids76 fajnie i jasno opisał jak jest teraz.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008
Re: stara droga na wybrzeże

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 09.04.2014 07:20

wielkie dzięki :). a porównywał ktoś czas przejazdu rekreacyjnego starą drogą vs jazda ok 130-150 autostradą? Tak z ciekawości ile nam urwie z krótkich wakacji przejazd widokowy (wiem, wiem nie ma co porównywać, ale... ;) )
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: stara droga na wybrzeże

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.04.2014 08:11

W okolicach Plitvic od strony Rastoke wśród tygodnia zawróciłem i pojechałem przez góry szutrami w kierunku morza i autostrady. Korek miał kilkanaście km. To było zatwardzenie przez skręcających na parkingi do Plitvic.
Wyjeżdżaliśmy koło 8-rano.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008
Re: stara droga na wybrzeże

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 09.04.2014 08:56

FUX napisał(a):W okolicach Plitvic od strony Rastoke wśród tygodnia zawróciłem i pojechałem przez góry szutrami w kierunku morza i autostrady. Korek miał kilkanaście km. To było zatwardzenie przez skręcających na parkingi do Plitvic.
Wyjeżdżaliśmy koło 8-rano.
no właśnie, nie pamiętam i mnie nie dotknęło bo ostatni raz tamtędy na moto jechałem, ale coś mi świta, że były korki przed Plitvicami i jakieś cięzarówki czy coś na jakichś serpentynach kawałek za Karlovacem ?? my jedziemy koło 15.06 więc może to jeszcze nie będzie ten okres?
Olisia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 18.06.2007
Re: stara droga na wybrzeże

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olisia » 09.04.2014 10:14

do Cro jeździmy 'starą drogą' bo zwyczajnie nie lubimy autostrad - zbyt monotonne 8)
a lokalną w Cro super się jedzie - pustki na drodze, zero korków (nigdy nie mieliśmy), no i widoki :hut: a czasowo niewielka różnica - przynajmniej czas mi jakoś szybciej mija jednak na lokalnej :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: stara droga na wybrzeże

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.04.2014 10:50

Olisia napisał(a):do Cro jeździmy 'starą drogą' bo zwyczajnie nie lubimy autostrad - zbyt monotonne 8)
a lokalną w Cro super się jedzie - pustki na drodze, zero korków (nigdy nie mieliśmy), no i widoki :hut: a czasowo niewielka różnica - przynajmniej czas mi jakoś szybciej mija jednak na lokalnej :D


Bez kitu :wink: ...

Zagrzeb-Pakostane to 1,5-2 h różnicy między autostradami a krajówką.
Kilometry zbliżone.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008
Re: stara droga na wybrzeże

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 09.04.2014 11:35

sorry że tutaj, ale może ktoś mi pomoże? próbuję skleciś trasę w google maps i zniknęła mi możliwość wstawiania punktów via :P. Może jest jakiś przycisk cycuś ? :)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: stara droga na wybrzeże

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 09.04.2014 11:42

Bodzioch Marek napisał(a):sorry że tutaj, ale może ktoś mi pomoże? próbuję skleciś trasę w google maps i zniknęła mi możliwość wstawiania punktów via :P. Może jest jakiś przycisk cycuś ? :)


masz nowe czy stare mapy google?.

W nowych masz pod startem i metą + klikasz na niego i dodajesz punkty via.
W starych klikasz na mapie i dodaj punkt trasy.

A najprościej chycić trasę i samemu przenieść przez miejsce co chce się jechać.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008
Re: stara droga na wybrzeże

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 09.04.2014 12:11

paulr napisał(a):
Bodzioch Marek napisał(a):sorry że tutaj, ale może ktoś mi pomoże? próbuję skleciś trasę w google maps i zniknęła mi możliwość wstawiania punktów via :P. Może jest jakiś przycisk cycuś ? :)


masz nowe czy stare mapy google?.

W nowych masz pod startem i metą + klikasz na niego i dodajesz punkty via.
W starych klikasz na mapie i dodaj punkt trasy.

A najprościej chycić trasę i samemu przenieść przez miejsce co chce się jechać.
wchodzę przez wyszukiwarkę na: https://maps.google.pl/ wyznaczam trasę i ani nie mam plusów pod startem i metą, ani nie mogę jak kiedyś kliknąć i dodać punktu via na mapie :P
Użytkownik usunięty
Re: stara droga na wybrzeże

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.04.2014 13:07

Hmm, tuż pod ramką masz aktywny link "dodaj cel podróży".
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: stara droga na wybrzeże

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 09.04.2014 14:28

Bodzioch Marek napisał(a):
paulr napisał(a):
Bodzioch Marek napisał(a):sorry że tutaj, ale może ktoś mi pomoże? próbuję skleciś trasę w google maps i zniknęła mi możliwość wstawiania punktów via :P. Może jest jakiś przycisk cycuś ? :)


masz nowe czy stare mapy google?.

W nowych masz pod startem i metą + klikasz na niego i dodajesz punkty via.
W starych klikasz na mapie i dodaj punkt trasy.

A najprościej chycić trasę i samemu przenieść przez miejsce co chce się jechać.
wchodzę przez wyszukiwarkę na: https://maps.google.pl/ wyznaczam trasę i ani nie mam plusów pod startem i metą, ani nie mogę jak kiedyś kliknąć i dodać punktu via na mapie :P


Jak masz nowe mapy google to w miejscu gdzie wpisujesz miejsce startu i miejsce docelowe pod tym na tej tabelce w lewym dolnym rogu jest plus (w prawym opcje trasy) klikasz na ten plus i dodajesz punkty via.
punkt da się też dodać klikając na mapie prawym klawiszem myszy i dodaj cel podróży. Można też złapać lewym klawiszem myszy na wyznaczonej trasie i przenieść ją samemu w wybrane miejsce.

W starych mapach jest podobnie tylko tam gdzie wpisujesz start i metę masz napisane dodaj cel podróży i na tej samej zasadzie, nie pamiętam ale pewnie prawym klawiszem myszy i na mapie też będzie opcja dodania punktu. A już na 100% da się też przeciągnąć wyznaczoną trasę (minusem tego jest że nie podaje odległości pomiędzy tak utworzonym punktami)
beakarp
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beakarp » 18.04.2014 22:59

Ile czasu może zająć przejazd z Grazu/ tam mamy nocleg/ na Makarską starą drogą?. Zdążymy dojechać przed północą /wyjazd z Grazu po śniadaniu/?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
wycięte z FAQ: Dojazd starą drogą przez Plitvice i Knin. - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone