Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wycięte z FAQ: Dojazd starą drogą przez Plitvice i Knin.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zebulian
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zebulian » 24.05.2011 20:19

8O a co tam, w sumie człowiek to tylko puch marny... :lol:
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 17.06.2011 16:25

decyzja zapadła w tym roku jadymy "1-nką" i blisko plitvickich jezior nocleg, a na drugi dzień ruszamy dalej na południe :)
zebulian
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zebulian » 18.06.2011 19:34

jedziemy taką samą opcją... a w okolicach plitvickich macie namiary na przyzwoite i niedrogie kwatery? :?:
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 19.06.2011 14:57

nie mamy, lecimy w ciemno, zawsze coś się znajdzie, a jak będzie problem to przekimamy w aucie, mamy funkcjonalne pod tym względem i praktykę którą zdobyliśmy w wyprawach Skandynawskich (Szwecja Norwegia)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7951
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.07.2011 08:42

UWAGA!
Do 15 lipca zamknięty odcinek drogi D1 Knin - Gracac. Jest wyznaczony objazd, nadkłada się ok 40 km dosyć ciekawą widokowo trasą. Przejechałem wczoraj w drodze powrotnej, a tu info za HAK:

"Dionica državne ceste D1 Knin –Gračac, zatvorena je za sav promet zbog radova između Očestova i Pađena. Obilazak je preko Kistanja i Obrovca ili autocestom A1.(do 15.7.)"
andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 02.07.2011 19:08

Niestety potwierdzam zamknięcie drogi. Ja niestety za namową żony, od Gracac pojechałem trasą autostradową. Bardzo nad tym ubolewam... :cry:
grundfos
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grundfos » 15.07.2011 12:25

Mam pytanie, ponieważ jutro jadę do Chorwacji i zamierzam jechać właśnie starą drogą, czy droga z KNIN-GRACAC będzie dzisiaj otwarta?Pytam bo wiemy jak to jest w Polsce-niby naprawiają jakąś drogę do 15 a otwierają ją dopiero 30 :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7951
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.07.2011 17:31

Na stronie HAK nie ma już informacji o zamkniętym odcinku Knin - Gracac. Więc raczej już otwarta.
krzych4801
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 08.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzych4801 » 17.07.2011 10:09

Knin - Gracac.


Jechełem w piątek 15.07 Split-Karlovac i droga otwarta(położona nowa nawierzchnia) na tym odcinku.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 718
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 17.07.2011 10:55

Witam Wszystkich Forumowiczów. Po pierwsze gratuluje forum - kapitalna sprawa. Google wymięka ;)

W nocy z 12/13 sierpnia wybieramy się z Częstochowy po raz pierwszy do Chorwacji. Planujemy zatrzymać się rano na 2-3 godziny w Zagrzebiu, a potem resztę dnia spędzić na jeziorach Plitvickich. Następnego dnia rano planujemy przejazd w okolice Splitu.

Pytanie: Czy z A1 jechać do Karlovac i potem na 1. Czy jechać aż do Josipdol i potem 42 do Plitvic. Wyczytałem, że lepiej jechać starą 1, ale boje się, że w sobotę ok godz 9-10 rano będzie zatłoczona mocno.

Pytanie 2: Z Plitvic jetchać do autostrady czy uparcie jechać starą 1, aż do Splitu.
patrykq
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 22.03.2011
trasa

Nieprzeczytany postnapisał(a) patrykq » 17.07.2011 21:10

przyłączam się do powyższego pytania, będziemy jechać pierwszy raz i taka wskazówka byłaby cenna (właśnie w tym terminie 12/13). Też mamy zamiar zrobić postój w Plitvicach, tylko, że po obejściu chcemy ruszyć dalej w kierunku Splitu.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.07.2011 09:32

ziemniak napisał(a):Pytanie: Czy z A1 jechać do Karlovac i potem na 1. Czy jechać aż do Josipdol i potem 42 do Plitvic. Wyczytałem, że lepiej jechać starą 1, ale boje się, że w sobotę ok godz 9-10 rano będzie zatłoczona mocno.

Pytanie 2: Z Plitvic jetchać do autostrady czy uparcie jechać starą 1, aż do Splitu.

Ad. 1 Pojechałbym do Josipdol. Może być tłoczno za Karlovcem a poza tym im szybciej zajedziesz, tym więcej zobaczysz w Plitvicach.
Ad 2. Dalej jechałbym drogą "1" , lubię tę trasę ze względu na widoki. Autostradą zawsze możesz wracać...
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 01.08.2011 08:06

Witam!!!!

Ja już po urlopie :( . Pojechałem jak postanowiłem, czyli "starą drogą" od Karlovac do Plitvickich Jezior tam nocleg i dalej na południe. Droga jest cudowna, dla kogoś komu się nie spieszy i chce "liznąć" trochę więcej CRO ta droga jak i druga alternatywna "krajowa ósemka" jest strzałem w dziesiątkę. Trochę tutaj poczytałem o krętych wąskich odcinkach, ale nic takiego nie spotkałem, może ominąłem to extreme objazdem. Droga widokowo szokująca pod względem opuszczonych gospodarstw jak i widoków plenerowych.

GORĄCO POLECAM!!!
HAncur
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 695
Dołączył(a): 29.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) HAncur » 02.08.2011 22:21

telepol napisał(a):GORĄCO POLECAM!!!


My też, my też :) Jechaliśmy nią w piątek, sobotę i wczoraj i jeszcze pojedziemy z raz podczas tego pobytu. Widoki niesamowite i Chorwacja inna niż ta na brzegu.
Walker86
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 06.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walker86 » 14.06.2013 09:57

Witam,

Troszkę odżywię temat.
Po drodze z PL w okolice Primosten planujemy zatrzymać się w Zagrzebiu na całodniowe zwiedzanie, a następnie wyruszyć w nocną podróż do celu. W związku z tym, iż autostradą dojechalibyśmy za szybko powstał pomysł, aby na spokojnie dojechać do Primosten starą drogą przez Plitvice, potem przejazd autostradowy przez St. Rock, zjazd z autostrady w Maślenicy i przez Sibenik do celu. Czy to dobry pomysł na spokojny nocny przejazd? Czy lepiej dojechać szybciej autostradą i przekimać się do rana na jakimś parkingu? Nie chcemy nigdzie zatrzymywać się na nocleg po drodze ( poza parkingami :p).

Pozdrawiam
Kamil
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
wycięte z FAQ: Dojazd starą drogą przez Plitvice i Knin. - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone