Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wycięte z FAQ: Dojazd starą drogą przez Plitvice i Knin.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 07.01.2010 09:12

tu można ściągnąć całą trasę od Zagrzebia do Karlobag z ominięciem autostrad:
http://bbs.keyhole.com/ubb/ubbthreads.p ... ost1293840
od razu link do ściagania: http://bbs.keyhole.com/ubb/ubbthreads.p ... 524137.kmz
i zrzuty z ekranu trasy:
całą trasa:
Obrazek
okolice Plitvic:
Obrazek
pokonujemy Velebit:
Obrazek
widok z velebitu na pag:
Obrazek

polecam :)
Południowiec
Croentuzjasta
Posty: 131
Dołączył(a): 31.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Południowiec » 30.03.2010 12:37

Jechałem starą drogą w tamtym ro roku.
Zjechałem w Karlowacu tylko dlatego, że na autostradzie co chwilę robił się korek. Zjechaliśmy ok. 4.00 nad ranem; droga do Plitvic - kiepsko, duży ruch, wolno, ale im dalej na płd. tym lepsza droga, szersza, 3 pas do wyprzedzania, piękne widoki. Za Gracacem do Kninu prędkości dochodziły do 180 km/h droga pusta tylko Niemiec przede mną, którego miałem problem dogonić.
Trasa bardzo mi się spodobała, więc postanowiłem wracać też tą drogą. Wyjechałem z Drasnic ok. 20.00 i przyznam, że nocą i w max. deszczu ta droga już nie jest taka przyjemna. Z Gracaca pojechałem E71 na autostradę.
W tym roku Korcula trasa j.w.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 30.03.2010 13:06

180 km/h na plitvičkoj cesti?
Hm...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.03.2010 13:16

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):180 km/h na plitvičkoj cesti?
Hm...

Też o tym myślałem... Może coś zmienili, poszerzyli, jak ja jeździłem to setkę ciężko było osiągnąć...
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Tanio I Ciekawie Do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 30.03.2010 13:17

darekn napisał(a):Polecam trasę (jadąc od strony Krakowa do południowej Dalmacji) : Korbielów-Rużomberok-Bańska Bystrzyca-Zwoleń-przejście graniczne Sahy. Na odcinku słowackim jest 30 km odcinek płatnej autostrady między Bańską a Zwoleniem (10euro), można ominąć nadkładając kilka km lub zaryzykować zapytawszy wcześniej na CB.


Post w zakresie opłat za przejazd przez Słowację jest nieprecyzyjny.
Mogloby z niego wynikać, że na odcinku miedzy Banska Bystrica - Zvolen jest pobierana opłata 10 EUR.
Tymczasem to nieprawda.
W Słowacji obowiązują winiety i to nie tylko za autostrady ale także za drogi 1 klasy. Szczegóły na przykład pod adresem: http://abc.onet.pl/2029,1064804,kontent.html
Od Ruzomberoka do Banskiej Bystricy prowadzi droga E77 i nie da sie jej praktycznie ominąć, więc wykupienie winiety jest niezbedne.
Brak winietki karany jest mandatem w wysokości jej podwójnej wartości, odpowiedniej dla kategorii danego pojazdu plus obowiązek jej wykupienia.

Pozdrowienia
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 30.03.2010 13:17

setkę ciężko było osiągnąć...


Chyba na rowerze :twisted: :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.03.2010 13:21

Rychu, Ty jako główny olewacz wszystkich przepisów to pewnie i 180 śmigałeś... :):) Ja pamiętam zazwyczaj sznur samochodów i średnią prędkość w okolicach 50km na ha.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 30.03.2010 13:37

Bocian napisał(a): Ja pamiętam zazwyczaj sznur samochodów i średnią prędkość w okolicach 50km na ha.


Też tak pamiętam, ale to były czasy, gdy autostrada kończyła się w Karlovacu. W ubiegłym roku wracaliśmy przez Plitvice i ruch był niewielki.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.03.2010 13:39

Arek napisał(a):
Bocian napisał(a): Ja pamiętam zazwyczaj sznur samochodów i średnią prędkość w okolicach 50km na ha.


Też tak pamiętam, ale to były czasy, gdy autostrada kończyła się w Karlovacu. W ubiegłym roku wracaliśmy przez Plitvice i ruch był niewielki.

Oczywiście, że tak... Ale po szerokości chyba nie przybyło?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 30.03.2010 13:40

Bocian napisał(a): pewnie i 180 śmigałeś... :):)


yyy... nie wiem, rzadko patrzę na licznik :wink:

Obrazek

Datę zostawiłem celowo - 12 sierpnia 2006 roku to była sobota, czyli najbardziej upierdliwy termin na podróż a zagęszczenie samochodów jak widać na zdjęciu. Auto przede mną to samochód kuzyna za mną jechał jeszcze kumpel :)

Obrazek

Fotka powyżej wg Exif: 2008-08-30 / 11:48:26 - czyli również sobota :)

Ale nie jedźcie tamtędy bo wtedy ruch się zrobi :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.03.2010 13:41

I co? Lecicie na tym zdjęciu po 180?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 30.03.2010 13:48

Nie na zdjęciach pokazuję jaki był tam panuje, a ile tam jechałem i tak Ci nie powiem publicznie, za to powiem że z reguły jak wyprzedzałem np takie autobusy jak na zdjęciu to zwalniałem zamiast przyspieszać :devil:
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 30.03.2010 13:52

Bocian napisał(a):Ale po szerokości chyba nie przybyło?


Nie przybyło.
Obrazek


A może kolega Południowiec przepalcował i ta jedyneczka z przodu tak zupełnie niechcący wskoczyła ;)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 30.03.2010 14:33

Arek napisał(a):A może kolega Południowiec przepalcował i ta jedyneczka z przodu tak zupełnie niechcący wskoczyła ;)


Ja mu wierzę i nie bezpodstawnie :mrgreen:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 16.06.2010 21:20

Bardzo sympatyczna droga jeżeli interesuje nas Cro od środka. Jeden jedy raz zdradziłem Istrię na rzecz Dalmacji (Cavtat) i moja droga na południe właśnie biegła przez Sk-A-Slo i dalej Zagrzeb,Plitvice,Knin, Sinj, Cista Plowo i zjazd na jordankę w ok.Breli a nastepnie wzdłuż wybrzeża Makarska, Ploce, Dubrovnik i Cavtat. Było tego 1460 km. Wspaniałe tereny widokowe (jez.Perućko) i szok wywołany pozostałościami wojny. Stacja paliw w Karlovaciu (przy wyjeździe z miasta) i tabliczka za krawęźnikiem stacji "Uwaga miny". Takich tabliczek wzdłuż drogi aż za Knin było bardzo wiele. Albo próba postoju w jakieś miejscowości, nowe znaki drogowe wyznaczające miejscowość, reklama gospody, a tu ani jednego całego domu. To było smutne, dające mocne wrażenia.
Duży ruch panował za Plitvice do zjazdy na Sejn, a od Knina pusta droga aż do Breli co mnie wtedy zdziwiło. Tak było w 2002r kiedy to program budowy autostrad w Chorwacji dopiero startował.
Dla tych co się nie spieszą a są ciekawi kraju to ciekawa alternatywa.
Czas w jakim wtedy dotarliśmy do Cavtatu z Bratysławy (nocleg) to było ok. 12 h bez pospiechu a co widzieliśmy po drodze to nasze.
W przyszłości jak bym miał jeszcze raz jechać na południe bez gonitwy to na pewno w/w drogą z małą modyfikacją jej odcinka w rejonie makarskiej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
wycięte z FAQ: Dojazd starą drogą przez Plitvice i Knin. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone