Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wycięte z FAQ: Dojazd starą drogą przez Plitvice i Knin.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Wiktoria
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 06.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiktoria » 10.06.2014 09:38

dzięki za wszystkie rady :)
Wiktoria
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 06.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiktoria » 13.06.2014 12:47

pisałam, że jestem blondynką :roll: :oops:
pytań o dojazd z Letenye miałam milion a w ogóle to ja chcę jechać 86 przez Węgry więc niekoniecznie wjadę przez Letenye :oops:
Doczytałam, że mogę jechać 86 do granicy węgierskiej (Redics) -słoweńska(Dolga Vas) i objechać bokiem płatną autostradę słoweńską.
Potem na Lendawę i wtedy w Chorwacji będę wjeżdżać w Mursko Sredisce.
Więc mój dojazd do Zagrzebia w tej sytuacji będzie inny.

MOje pytanie :
Jak tak pojadę to kierować się na Cakovec i co dalej?
D3 i D20 na wjazd na A4 w Cakovec ?
Czy z Cakovec na Varazdin? :roll:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.06.2014 12:56

Wiktoria napisał(a):pisałam, że jestem blondynką :roll: :oops:
pytań o dojazd z Letenye miałam milion a w ogóle to ja chcę jechać 86 przez Węgry więc niekoniecznie wjadę przez Letenye :oops:
Doczytałam, że mogę jechać 86 do granicy węgierskiej (Redics) -słoweńska(Dolga Vas) i objechać bokiem płatną autostradę słoweńską.
Potem na Lendawę i wtedy w Chorwacji będę wjeżdżać w Mursko Sredisce.
Więc mój dojazd do Zagrzebia w tej sytuacji będzie inny.

MOje pytanie :
Jak tak pojadę to kierować się na Cakovec i co dalej?
D3 i D20 na wjazd na A4 w Cakovec ?
Czy z Cakovec na Varazdin? :roll:

Masz mapę samochodową Chorwacji :?:
Wiktoria
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 06.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiktoria » 13.06.2014 23:24

Janusz Bajcer napisał(a):Masz mapę samochodową Chorwacji :?:


Nie mam. A powinnam mieć? :roll:

Pytam kogoś kto tamtędy jeździł i może mi podpowiedzieć która droga lepsza.
Czyż nie od tego jest forum? :roll:
camelbek1
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 14.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) camelbek1 » 29.06.2014 13:13

Witam wszystkich cro - maniaków.
Mam takie pytanie, będę jechał do Plitvic autostradą do Karlovac, a następnie odbije na starą jedynkę.
Czy muszę wjechać do miasta Karlovac żeby wbić się na D1, czy z autostrady jest oznaczenie i zjazd/?
marciajn
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marciajn » 29.06.2014 13:36

camelbek1 napisał(a):Witam wszystkich cro - maniaków.
Mam takie pytanie, będę jechał do Plitvic autostradą do Karlovac, a następnie odbije na starą jedynkę.
Czy muszę wjechać do miasta Karlovac żeby wbić się na D1, czy z autostrady jest oznaczenie i zjazd/?


Witaj camelbek1!
jadąc autostradą masz zjazd na Karlovac / Plitvicka jezera (oznaczone na tablicy na autostradzie na brązowym tle - tak, jak Chorwaci oznaczają zjazdy na atrakcje turystyczne.
tak więc, zjazd na Karlovac i Plitwice jest wspólny; jedziesz potem przez miasto Karlovac i cały czas masz oznakowanie na Plitwice.
wszystko możesz sobie sprawdzić na street view :wink:

pozdrawiam!
M.
camelbek1
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 14.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) camelbek1 » 29.06.2014 14:01

Dzięki za dokładne wyjaśnienie:P
Pozdrawiam!
D.
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 30.06.2014 17:53

W tym roku kolejne wakacje planujemy spędzić w Cro i pomimo że Plitvice odwiedzone były już kilka razy to nigdy nie jechaliśmy "starą drogą" dalej niż do Korenicy. Zawsze odbijaliśmy na Gospić, a dalej to albo na Karlobag lub też wjazd na autostradę w zależności od chęci i czasu. Tym razem wracając z Mlini chcemy część trasy pokonać "starą drogą", chcemy jechać albo Cista Provo - Knin ( później zjazd na drogę 33 i PN Krk-a ) albo autostradą jechać aż do miejscowości Skradin (Krk-a) i dalej Knin - Korenica (tutaj nocleg). Jeżeli czasowo udałoby się połączyć przejazd "starą drogą" i wodospady + dojazd na nocleg do Korenicy to byłoby super ale to zależy. Moje pytanie który odcinek jest ciekawszy, którym pojechalibyście jeszcze raz? Czy da się je porównać czy raczej cały ten odcinek Korenica - Cista Provo jest podobny na całej długości, a może na "starą drogę" wjechać w okolicach Splitu?
Ostatnio edytowano 30.06.2014 19:14 przez Alek70, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.06.2014 19:13

Od Šibenika przez Knin w stronę Korenicy jechałem kilka razy i trasa naprawdę super. Z Knin w stronę Splitu jechałem tylko raz i wydaje mi się że widokowo trasa Korenica - Knin ciekawsza. Może jedź do Šibenika Jadranką, potem odwiedziny KRKA, drogą 33 do Knin i dalej D1 Korenicy? :oczko_usmiech: :mrgreen:
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 30.06.2014 19:17

Dzięki za wskazówkę właśnie taki pomysł mieliśmy w pierwszej wersji, ale oczywiście im bliżej wyjazdu tym więcej pomysłów :)
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 30.06.2014 19:29

Ja jechałem z jezior przez Korenicę, Knin i Drniś do Trogiru i trasa widokowo fajna ;)
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 30.06.2014 19:36

Jechałem wczoraj Karlovac-Plitvice-Knin-Sinj-Dugopolje 4,5 h, watro, super widoki... za Plitvicami pustki... jechałem starą drogą, bo miałem dość nudnego przejazdu autostradą a czasowo wyszło ok.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.06.2014 22:02

Chwalcie D1 tak dalej to za rok korki będą :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
beakarp
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beakarp » 01.07.2014 16:03

też jechaliśmy wczoraj D1 do Podacy - za Plitwicami ruch wahadłowy, zdjeli nawierzchnię z drogi w Korenicy.
Poza tym ok. Nie warto było /raczej/ zjezdzać na Split na jadrankę, bo w korku turlaliśmy się do Makarskiej przez ponad godzinę /godz 17/:(
estre
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 02.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) estre » 13.07.2015 09:39

Jedziemy w sierpniu pierwszy raz do Chorwacji.
Wstępnie zaplanowałam sobie trasę taką: https://goo.gl/maps/XVoTZ

Teraz pytanie, czy to jest w ogóle realne, żeby przejechać taką trasę bez nocowania po drodze? ewentualnie jakaś drzemka 3 godzinna wchodzi w grę. Do tej pory prowadziłam głównie autostradami na podobnych dystansach, tu jednak sporo kręcenia.

I czy ewentualnie wprowadzić jakieś modyfikacje do trasy czy tak jest ok?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
wycięte z FAQ: Dojazd starą drogą przez Plitvice i Knin. - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone