Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wycięte z FAQ: Dojazd starą drogą przez Plitvice i Knin.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 03.08.2015 12:29

Dids76 - co możesz powiedzieć o odcinku Karlovac - Gracac ? Są tam jakieś niespodzianki typu objazd, zdjęta nawierzchnia ? Pytam bo w piątek ruszam na Pag i ten odcinek "starej drogi" mnie interesuje.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.08.2015 12:42

Jechałem tam ostatnio 3 tygodnie temu i mogło się trochę pozmieniać :wink:
Był remont drogi w okolicach m. Prijeboj i według HAK trwa on nadal (do 5 września). Jak już kilka razy pisałem, według mnie najgorszy jest odcinek Karlovac-Plitvice, dosyć kręty z małą ilością miejsc do wyprzedzania i o dosyć sporym ruchu. Potem im dalej na południe tym luźniej, od kilku lat jeżdża D1 i mje sie podobo :oczko_usmiech: :mrgreen:
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 03.08.2015 12:58

Trasa D1 jest ok, w zeszłym roku jechałem ją od Karlovaca do Dugopolje (mieszkałem w Molunat), w tym roku byłem w Dobra Voda-Czarnogóra i z D1 zjechałem w Gornja Ploca i dalej autostradą do Ploce (na D1 wyszła mi średnia 75km/h, a jeżdżę dość przepisowo, także trasa szybka i fajna widokowo)
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 04.08.2015 11:09

Dzięki Mariusz i slavko.v. Nie wiem jak będzie wyglądała trasa, bo wyjeżdżam w piątek po południu i zależy kiedy dotrę w okolice Karlovaca, a przede wszystkim jak będzie wyglądała sytuacja na autobanie. Jeśli będzie tłoczno to na pewno ucieknę na D1.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 04.08.2015 12:28

jak będzie tłok możesz ominąć Lucko... i przejście graniczne w Gruskovlje/Macelj SLO/HR, no tal, ale Ty tam będziesz w nocy... i pewnie tłoku nie będzie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.08.2015 12:50

Marko66 napisał(a):Dzięki Mariusz i slavko.v. Nie wiem jak będzie wyglądała trasa, bo wyjeżdżam w piątek po południu i zależy kiedy dotrę w okolice Karlovaca, a przede wszystkim jak będzie wyglądała sytuacja na autobanie. Jeśli będzie tłoczno to na pewno ucieknę na D1.


Ja w tym roku wyjeżdżałem w piątek 26.06 (dzień rozdania świadectw) o 12:00 z Raciborza. Z autostrady w Karlovacu zjeżdżałem o 21:20 (co najmniej mam tak na rachunku ;) ) . Po drodze były trzy postoje, zakup winiety w Austrii, tankowanie w Austrii i dłuższy na pizzy w Słowenii :oczko_usmiech: i do tego korek w Wiedniu w którym straciłem dobrą godzinę. W porcie w Splicie byłem o 1:40 w nocy, od Karlovaca miałem tylko jedną przerwę na tankowanie, już w Splicie. Droga od Plitvic była praktycznie pusta.
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 26.02.2016 22:21

Czasu do wyjazdu jeszcze mnóstwo ale już mi zaprząta głowę ;)
Jadę w połowie czerwca. Planuję przejazd drogą D1 na odcinku: Karlovac - do zjazdu Gornja Ploca.
I tu pytanie: czy przejazd tym odcinkiem D1 w niedzielę około południa to jest dobry pomysł ? Czy spodziewać się korków w tym terminie i godzinach przed plitvicami ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.02.2016 22:28

corsarz napisał(a):Czasu do wyjazdu jeszcze mnóstwo ale już mi zaprząta głowę ;)
Jadę w połowie czerwca. Planuję przejazd drogą D1 na odcinku: Karlovac - do zjazdu Gornja Ploca.
I tu pytanie: czy przejazd tym odcinkiem D1 w niedzielę około południa to jest dobry pomysł ? Czy spodziewać się korków w tym terminie i godzinach przed plitvicami ?

Nie będzie w połowie czerwca żadnych korków na tej trasie.
Mogą być miejscowe spowolnienia, jeśli będzie gdzieś remont drogi lub jakiś poważny wypadek.
mariusz6919
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 14.12.2010
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz6919 » 10.07.2016 11:10

Witam ,jadąc z Korenicy przy Plitvickich Jeziorach gdzie się kierować na najbliższy wjazd do autostrady w kierunku Splitu :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.07.2016 13:11

mariusz6919 napisał(a):Witam ,jadąc z Korenicy przy Plitvickich Jeziorach gdzie się kierować na najbliższy wjazd do autostrady w kierunku Splitu :papa:


https://www.google.pl/maps/dir/Korenica ... 081323!3e0

Gornja Ploča

https://www.google.pl/maps/dir/Korenica ... 081323!3e0
Carlito_1981
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.05.2017
Droga D1 - Karlovac-Slunj-Knin-Dugopolje-Split

Nieprzeczytany postnapisał(a) Carlito_1981 » 01.05.2017 19:31

Witam, jadę w czerwcu w trasę Toruń - Orebic (Półwysep Peljesac). Chciałbym zaoszczędzić trochę na chorwackiej autostradzie i pojechać drogą D1 na trasie Karlovac-Dugopolje (303km). Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą drogą? Jaka nawierzchnia? Jaka trudność drogi? Dzięki za info. Dodatkowa jakby ktoś dał znać ile kosztuje obecnie LPG na INAw Neum i czy można płacić kartą. Pozdrawiam K. :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Droga D1 - Karlovac-Slunj-Knin-Dugopolje-Split

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.05.2017 09:38

Carlito_1981 napisał(a):Witam, jadę w czerwcu w trasę Toruń - Orebic (Półwysep Peljesac). Chciałbym zaoszczędzić trochę na chorwackiej autostradzie i pojechać drogą D1 na trasie Karlovac-Dugopolje (303km). Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą drogą? Jaka nawierzchnia? Jaka trudność drogi? Dzięki za info. Dodatkowa jakby ktoś dał znać ile kosztuje obecnie LPG na INAw Neum i czy można płacić kartą. Pozdrawiam K. :D

Od kilku lat jeżdżę D1 od Karlovaca do Splitu.
Jak dla mnie najgorszy jest odcinek Karlovac - Plitvice. Dosyć duży ruch, mało miejsc do wyprzedzania i sporo miejscowości.
Dalej na południe już jest ok, ruch niewielki, dużo docinków prostych, podjazdy na wzniesienia z dwoma pasami itp. Nawierzchnia ok. Trasa nie jest trudna, ale raczej polecam do jazdy w dzień. Pod koniec czerwca znów nią pojadę :oczko_usmiech: :mrgreen:
estre
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 02.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) estre » 02.05.2017 10:45

Ja jechałam nocą głównie. Bardzo przyjemna trasa, niewielki ruch. Zgadzam się z dids76, że do Plitvic faktycznie w zależności od pory może być więcej aut.
Jeśli chodzi o nocną przeprawę, należy uważać na zwierzęta. Szczególnie w okolicach Plitvic i dalej aż do Knina było tego sporo.
marek_l
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 21.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_l » 29.06.2017 10:32

Jak wygląda sprawa stacji paliw na tej trasie? Czy jest po drodze gdzie się zatrzymać na kawę i toaletę w przyzwoitych warunkach?
pozdr.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 29.06.2017 11:29

marek_l napisał(a):Jak wygląda sprawa stacji paliw na tej trasie? Czy jest po drodze gdzie się zatrzymać na kawę i toaletę w przyzwoitych warunkach?
pozdr.

Skorzystaj z tego planera https://map.hak.hr/?lang=en&s=mireo;roa ... 6&poi=B483
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
wycięte z FAQ: Dojazd starą drogą przez Plitvice i Knin. - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone