Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrzesień w Chorwacji

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomm
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 13.05.2002
Wrzesień w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomm » 16.05.2002 10:25

Planuję wakacje w pierwszej połowie września. Czy wtedy można się jeszcze wygrzać?
Smok
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 31.01.2002
zdecydowanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smok » 16.05.2002 11:10

Chorwacki wrzesień w pogodzie jst znacznie pewnijeszy niż polski lipiec.
I ma tę zaletę, że robi się taniej :)
piotrekd
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 28.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekd » 16.05.2002 20:05

Cześć
Niestety moja ostatnia wizyta na poczatku wrzesnia (w 2001) spowodowała iż trochę zraziłem sie pogodą. Na 7 dni pobytu 4 były nadające się do plażowania. W rozmowe która przeprowadziliśmy z rezydentem okazało się iż pogoda którą trafiliśmy była zaskoczeniem dla wszystkich. Z rozmowy wynikało iz normalnie w październiku są jeszcze bardzo dobre warunki do kapieli w morzu.
Problem jaki powstał to dość wcześniej zaczeły się dość silne wiatry. Słonce świeciło ale wiatr był zimny. Można było sie kąpać ponieważ woda w morzu była ok, lecz wiatr powodował iż były spore fale, które przeszkadzały w nurkowaniu i powyjściu z wody trzeba było coś założyć bo inaczej zebami można było kawę mielić.
Ale zaznaczam podobno to tylko zeszły rok był taki. Osobiście wolę czerwiec. Również tanio i dłuższy dzień.
njal
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 07.05.2002
wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) njal » 16.05.2002 22:27

Piotrekd jak możesz tak pisać, nie wspominając gdzie byłeś. Jestem przekonany, że byłeś zdecydowanie powyżej SPLITU
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002
Re: wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 16.05.2002 22:42

njal napisał(a):Piotrekd jak możesz tak pisać, nie wspominając gdzie byłeś. Jestem przekonany, że byłeś zdecydowanie powyżej SPLITU

No chyba niekoniecznie... Zerknij na zestawienia temperatur z ostatnich lat w Splicie <temperatury> (dzięki Leon). Zeszłoroczny wrzesień był rzeczywiście niemiłą niespodzianką :(
Natomiast poprzednie lata to zarówno czerwiec jak i wrzesień zdecydowanie ciekawsze niż nad Bałtykiem.

Pozdrawiam
Tomek
piotrekd
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 28.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekd » 16.05.2002 22:51

Byłem na Wyspie Rab. A wcześniej zaznaczyłem iz zeszły rok był wyjątkowy.
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002
Wrzesień 2001

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 24.05.2002 08:22

Byłam w okolicy Dubrovnika od 2 do 9 września. 3 i 4 był upał i woda jak zupa, 5 już pochmurno i w związku z tym wybraliśmy się na wycieczkę przez płw.Peljesac - w górach nad Orebiciem złapał nas GRAD, potem znowu trochę słońca, potem ulewa, następnego dnia (6) już bez deszczu ale nie do kąpieli (woda OK ale powietrze tak koło 20oC). 7 i 8 znowu plaża. 9 było ładnie - przeprowadzaliśmy się w okolice Splitu.
10 od rana lało, wypogodziło się około 14-15 ale było raczej chłodno
11 było bez deszczu i dość ciepło (w Parku Krka ludzie się kąpali pod wodospadami - nieliczni ale jednak)....
Czyli tak w kratkę... ale potwierdzam też słyszałam, że to było wyjątkowe.
Koleżanka w 2000 roku była na Korculi na przełomie września i października i we wrześniu była pogoda kąpielowa, dopiero potem się zrobiło gorzej....
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002
wrzeszen

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 25.05.2002 22:54

To miesianc kiedi ja odpocziwam w Chorwacji czyli u siebie.
Brak turistow, dzieciaki choc ich lubie jusz sa w szkolach dla ich dobra...
morze cieplutke, przezrocziste, slonce jusz nie tak agresiwne, plaze nie sa zapchane. Pierwsza polowa wrzesznia i srodek sa OK. Koniec wrzesnia jest troche rizikowni ale jest super dla starszich i tych co sie nie opalaja ale chca pozwiedzac spokojnie. Niema upalow morze cieple brak ruchu turisticznego na drogach itp..... Serdecznie polecam wrzeszen.
Waldemar Knapiński
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 28.04.2002
wrzesień w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldemar Knapiński » 26.05.2002 11:23

:D Ahoy z tratwy pisze Waldek, zgadzam się na całej linii z Leonem wrzesień jest cudowny.Dwukrotnie byłem w tym miesiącu w Chorwacji był to rok 2000 i 2001.Przebywałem na wysokości Zadaru. Wrzesień roku 2000 był co prawda bardziej upalny niż następny, nie mniej jednak byłem bardzo zadowolony. Jeżeli ktoś lubi spokój, spokój i jeszcze raz spokój to naprawdę goraco polecam wrzesień. Tak jak pisze Leon - kto nie ma małych dzieci a w domu dadzą sobie radę ( a dadzą uwierzcie mi- szczególnie Mamy) możecie je zostawić na okres 12-14 dni.Odpoczniecie i Wy i One.Powrót będzie taki jakiego się nie spodziewacie. Pozdrawiam Waldek.Ahoy.
Sylwia
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 18.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwia » 18.07.2002 18:25

Wybieram się do Chorwacji w terminie 14-21 września,jaka tam o tej porze jest pogoda? :?:
TomekB
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.07.2002
pogoda

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomekB » 18.07.2002 18:59

Ja też jadę 14 września do 26 w okolice Splitu ,jak to jest w tedy z tą pogodą . Troszkę się przestraszyłem 8O
Może warto jechać tydzień wcześniej ???
pionier
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.07.2002
Pogoda we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) pionier » 18.07.2002 23:11

W ub. roku pierwszy tydzień spędziłem na Istrii w Rovinij, pogoda była w kratkę, plazowa była co drugi dzień więc było sporo czasu na zwiedzanie. Niestety 13 września skończyło się potężną burzą i gradobiciem! 8O Wrzesień na Istrii może więc być ryzykowny. Po gradobiciu "uciekłem" do Primostina k. Splitu i tam była znacznie cieplej.
gap
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 14.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) gap » 19.07.2002 01:55

Ja jadę początkiem września !!! :lol: :lol: :lol:
I przestańcie krakać !!! :evil: :boss:
Jak Leon gwarantuje pogode to pewnie tak będzie !!! :D
Poza tym JA jadę więc musi to być dla was gwarancją rewelacyjnej pogody :wink: :mrgreen: :hut:
TomekB
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomekB » 19.07.2002 07:55

Aaaa, masz racje GAP :!:
Troche więcej optymizmu.
Zresztą jak gwarantujesz pogode to wszystko OK :D
Annekhe
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 16.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Annekhe » 19.07.2002 14:17

A ja mogę jechać dopiero po 20.09. :( Czy jest jakaś szansa, że jeszcze wygrzeję się na słonku 8) 8) ??? W którą część HR wtedy najlepiej pojechać?
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Wrzesień w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone