Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłam z Ciovo

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004
Wróciłam z Ciovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 30.08.2005 12:40

Chetnie posłużę swoją wiedzą i wymienię sie spostrzeżeniami... :D
blacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 24.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) blacha » 30.08.2005 13:18

czesc!
Ja jade na Ciovo , GorNji Okrug w dn.01.09.br, chce tam dojechac 03.09. (tak dlugo bo jade z malym dzieckiem i chce zrobi postoj 1 dniowy).

Mozesz cos powiedziec na temat aktualnej sytuacji drogowej z zagrzebia? Jakies remonty,objazdy itp?
Cyz na Cioo jest jakis targ rybny lub polec miejsce gdzie kupic swieza rybke na grilla?
Bede wdzieczny za kazdy opis czegokolwiek,bo przyda sie wszystek Twojej wiedzy..:-)
Wojtek44
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtek44 » 30.08.2005 13:36

blacha napisał(a):czesc!
Cyz na Cioo jest jakis targ rybny lub polec miejsce gdzie kupic swieza rybke na grilla?
Bede wdzieczny za kazdy opis czegokolwiek,bo przyda sie wszystek Twojej wiedzy..:-)

Hej,
byłem 2 lata temu na Ciovo (u nich wymawia się Cieło). Mieszkaliśmy w Okrog Gorny. Fajna plaża jest na samym koncu drogi asfaltowej w Okrog Gorny, trzeba kawałek przejść scieżką nad morzem. Targ rybny jest w samym centrum miasta Trogir koło takiego dużego supermarketu. Nazywa się Rybarnica i jest chyba codziennie od 05 do 12 lub 14. Mozna kupić fajne i niedrogie rybki na grila. Nie znam nazw, zapytaj tylko: from grill i sami Ci doradzą. W samym Trogirze super lody i knajpki. Wart wybrać się na zamek górujący nad Trogirem.

PZDR.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 30.08.2005 13:42

Aktualnie podczas mojego powrotu zadnych zakłoceń nie było-jesli chodzi oczywiście o autostradę bo magistralę przerabiałam dwa lata temu. Płaciłam w kunach.Też byłam na Górnym. Targ na którym kupisz rybki znajdziesz na Trogirze (ale autka tam raczej nie zaparkujesz)zawsze zostawialiśmyauto przed mostem i reszte drózki pieszo :D a do wyboru restauracyjek mnóstwo aczkolwiek jak nie skorzystałam z rybki w lokum-ceny zbyt wygórowane. Na Ciovo cięzko wjechać i wyjechać,tu najlepiej wjeżdzać chyba wcześnie rano i co najważniejsze uważaj na lusterka bo uliczki trasznie wąskie (nawet główna)i nie ma gdzie uciec bo po bokach płoty z murów. I te podjazdy straszne,oprócz tego skuterki wyprzedzaja z każdej strony. Mam nadzieję ze nie brzmi to zbyt strasznie. Myslę ze oprócz tych problemów nie bedziesz załował pobytu. Jeśli cos jeszcze pytaj-chetnie odpowiem. Pozdrawiam.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 30.08.2005 13:46

Jeśli chodzi o tą plazyczkę to rzeczywiście-kierować się musisz na Slatinę przy wjezdzie na Ciovo zaraz z mostu skręcasz w lewo około 4 km tam znajdziesz "piaszczystą" plażę choć dno nie było zbyt ciekawe-coś zielonego rosło :D
blacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 24.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) blacha » 30.08.2005 13:54

Dzieki za odpowiedzi!
Sledze niemal kazdy watek na forum dot.okolic Splitu ,wiec jestem (mam nadzieje) niemal na biezaco.

Majac za soba podroz do Zagrzebia, mozesz mi powiedziec ,ile czasu moge jechac w sobote w dzien z Zagrzebia do Trogiru? Chce jechac autostrada ,poprzednio w Cro jechalem magistrala i w inny rejon ,wiec nie mam porownania , a opnie sa rozne.Nie jezdze szybko,planuje jechac około 110/120 KM/H .
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 30.08.2005 14:03

Myślę ze około 4,5 godziny autostrada na spokojnie.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone