Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WENECJA I VENETO w majowej pigułce

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 28.05.2013 13:31

Zanim dopadnie Was i mnie depresja przedwyjazdowa :wink: jeszcze trochę pozwiedzamy ... Przecież to dopiero trzeci z zaplanowanych siedmiu dni pobytu :lol: ...

Jak już wcześniej pisałam Padwie mówimy zdecydowane NIE ! Nie dajemy jej nawet szansy i nie planujemy odwiedzić jej jeszcze raz :evil: !

Rodzinka chce do domuuuu !
Ale nie ze mną te numery ! Co prawda pada deszczyk, ale ja jestem twarda. Jedziemy do Bassano del Grappa. To niecałe 50 km prawie "po drodze" :wink: na kemping. Postanawiamy, że jeśli nie przestanie padać to się nie zatrzymamy. A dlaczego właśnie tam wymyśliłam ? Chcę zobaczyć drewniany most Ponte degli Alpini zaprojektowany w 1569 r. przez niejakiego Palladio . Przyznaję ze skruchą, że do tej pory nigdy o nim nie słyszałam :oops: . Jeednakże w tej okolicy jest on obecny niemalże wszędzie. Wszystkie zabytkowe okoliczne wille, ba - cała Vicenza - to zabudowa jego autorstwa.

Jedziemy, jedziemy ... Z radością patrzę na coraz słabszy zaciek na przedniej szybie :D . Kiedy dojeżdżamy do Bassano przestaje padać zupełnie :mrgreen: . Młodzi, którzy zdążyli przyciąć komarka nie są juz tak zachwyceni :twisted: . Parkujemy na czuja wg nas blisko centrum. Niestety okazuje się, że nie mamy drobnych ... Nie ma jak opłacić parkingu :roll: . Próby rozmienienia banknotu kończą się przeglądaniem w okolicznych wystawach - jest 14.15, a sjesta kończy się o 14.30 :roll: . Przez przypadek znajdujemy pkt informacji turystycznej i pod nim postanawiamy poczekać na nieszczęsną 14.30 z nadzieją, że pracujące tam ludki sjesty sobie nie przedłużą :lol: .

Czekając rozglądamy się wokół. Już wiem, że to miasteczko mi się spodoba :D ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na szczęście informacja "otwiera się" punktualnie i po chwili zaopatrzeni w wiedzę i mapki udajemy się we właściwym kierunku ...

A szukamy "tego" ...
(zdjęcia z internetu bo mi takie nie wychodzą :evil: )

Obrazek

Obrazek

Ale zanim znajdziemy spacerujemy ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Byliśmy już okrutnie głodni (jedno z nas głodne jest zawsze :roll: ). Jednak pani z tej piekarnio/ciastkarni mimo, że sklep miała w sensie fizycznym otwarty powiedziala, że ona kończy sjestę o 15.00 :evil: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie ma ludków - jak miło :D ...

Obrazek

Po kilku minutach ukazuje nam się wejście na most i fragment drewnianej kostrukcji ...

Obrazek

Obrazek

Widoki z mostu są niczego sobie :D . Zdjęcia oczywiście tego nie oddają :? .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po drugiej stronie mostu namierzamy sympatyczny sklep z lampami. Na drzwiach z trudem odczytujemy artykuł, ze w sklepie tym kręcono scenę z V części Harry'ego Potter'a :lol: ...

Obrazek

Tuż obok zauważam jakiś sympatyczny zakątek. Niestety zasłania go grupka niedorostków ... :wink:

Obrazek

Postanawiam więc wywrzeć na nich "presję psychiczną" :lol: ... i po chwili pole widokowe mam czyste ...

Obrazek

Wracamy na most ...

Obrazek

Obrazek

Spacerujemy dalej ...

Obrazek

cdn ...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 28.05.2013 13:40

Potter napisał(a):Już wiem, że to miasteczko mi się spodoba :D ...

Obrazek

Mnie też.

Pozdrawiam,
Wojtek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 28.05.2013 13:51

Potter napisał(a):Jak już wcześniej pisałam Padwie mówimy zdecydowane NIE ! Nie dajemy jej nawet szansy i nie planujemy odwiedzić jej jeszcze raz :evil: !

Ale kiedyś dacie 8O ,
w słoneczku Padwa jest piękna :P .
Potter napisał(a):Rodzinka chce do domuuuu !
Ale nie ze mną te numery ! Co prawda pada deszczyk, ale ja jestem twarda. Jedziemy do Bassano del Grappa. To niecałe 50 km prawie "po drodze" :wink: na kemping.

Poleciałam od razu do mapy zlokalizować to Bassano :P
i faktycznie ... było Wam bardzo "po drodze" 8O :mrgreen: ,

ale już zanotowane, ja też kiedyś, "po drodze", tam wstąpię :P .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 28.05.2013 14:10

Bardzo dobrze Potter....
Pokazuj więcej takich miasteczek - będę wiedział, gdzie EWENTUALNIE zatrzymać się na wieczór i noc wracając z Mezzogiorno
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 28.05.2013 15:26

Na chwilę cofniemy się jeszcze na drugą stronę mostu (przypomniało mi się, że jakieś zdjęcia mogą być na drugim aparacie :oops: ) ...

Wejście na most z drugiej strony ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 28.05.2013 18:57

Ja to widzę, że niedługo będzie trzeba zaliczać każde miasteczko, każdą wioskę... bo one wszystkie takie urokliwe :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 29.05.2013 09:33

Potter, co było dalej?,
bo kawka u mnie już wypita :wink: ,

lepiej pisz szybko, bo niektórzy podejrzewają, że zaś do Italii na długi weekend skoczyłaś :smo: .
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 29.05.2013 10:03

Jak dotrzemy do Verony to poproszę namiar na sensowny parking :)
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 29.05.2013 10:38

Bardzo fajne miejsce ... tym razem ja zapisuję w kajecie ! 8)

pozdrawiam.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 29.05.2013 13:04

mysza73 napisał(a): ...lepiej pisz szybko, bo niektórzy podejrzewają, że zaś do Italii na długi weekend skoczyłaś :smo: .

Ja chętnie, gdyby nie jedna mała przeszkoda :x ...
mariusz-w napisał(a):Bardzo fajne miejsce ... tym razem ja zapisuję w kajecie ! 8)
pozdrawiam.


Bez "krempacji" :wink: powiem WARTO :lol: !

Kontynuujemy mój ulubiony sposób zwiedzania czyli - błądzenie :mrgreen:

Obrazek

Pisze, że da, a nie dał :evil: ... tego wina znaczy :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oglądamy most z jeszcze innej strony ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Deszczyk poszedł precz ... jest klimacik ... nic dziwnego, że i humorki dopisują :lol:

Obrazek

Powoli wracamy na parking ... przecież to jeszcze nie koniec dnia :mrgreen:

Obrazek

Tuż obok mostu znajduje się muzeum grappy :D ... Sa z nami nieletni ... nie wchodzimy :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jakiś kościół ... zabytkowy zapewne 8) . Zaraz sprawdzę w przewodniku ....
....
Chiesa di S. Francesco z XIV w. :P . To wejście jest jakieś mega ważne, ale nie mogę znaleźć tego akapitu w przewodniku :cry: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piazza Garibaldi

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten dzień zrobił się całkiem miły :lol: ... A to jeszcze nie koniec :mrgreen: ...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.05.2013 13:25

mysza73 napisał(a): ...lepiej pisz szybko, bo niektórzy podejrzewają, że zaś do Italii na długi weekend skoczyłaś :smo: .

Potter napisał(a):Ja chętnie, gdyby nie jedna mała przeszkoda :x ...


Na PEWNO Z ITALII wkleja odcinek .... :P :oops: 8O

Potter napisał(a):Deszczyk poszedł precz ... jest klimacik ... nic dziwnego, że i humorki dopisują :lol:

Obrazek



KITEK?!!?

:coool:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 29.05.2013 14:07

Potter napisał(a):Obrazek

Ten dzień zrobił się całkiem miły :lol: ... A to jeszcze nie koniec :mrgreen: ...


No to super :P ,
ciekawe gdzie jeszcze było Ci "po drodze" tego dnia :wink: .
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 29.05.2013 14:09

mysza73 napisał(a):ciekawe gdzie jeszcze było Ci "po drodze" tego dnia :wink: .

... no właśnie ! ... może znów coś zapiszę ! 8)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 03.06.2013 19:34

Potter,
Ty chyba zaś jesteś w Italii :wink: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.06.2013 19:46

mysza73 napisał(a):Potter,
Ty chyba zaś jesteś w Italii :wink: .


No ba!
Zabyła w ITALII :)

8O :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
WENECJA I VENETO w majowej pigułce - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone