Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wenecja? Czemu nie!

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 22.04.2022 20:00

Plusem niezaprzeczalnym poruszania się łodzią ( zamiast samochodu ) jest brak konieczności okresowej zmiany ogumienia :oczko_usmiech:
:papa:
Tarasy widokowe to jest to 8)


Pozdrawiam
Piotr
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4672
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 22.04.2022 20:14

wiola2012 napisał(a):Pada jeszcze mocniej niż przed południem.
Idziemy w stronę mostu Rialto. Mijamy po drodze różne mostki i placyki, studnie, o których czytałam u Megidh.
Dzięki takiej deszczowej pogodzie studnie zapełnią się wodą :oczko_usmiech: .

wiola2012 napisał(a):Z pomocą nawigacji docieramy do Galerii Fondaco dei Tedeschi.
Wjeżdżamy na najwyższe piętro. Chcielibyśmy wyjść na taras widokowy.
Niestety dzisiaj jest zamknięte z powodu deszczu. Poza tym, żeby wejść na taras, trzeba się zapisać na określona godzinę, korzystając z tego linku: dfs.bookingbug.com
Zapisujemy się więc na kolejny dzień.
Nie miałam pojęcia o istnieniu takiej Galerii a byliśmy tak blisko niej.
Bardzo zachęcająco zapowiada się ten taras widokowy.

wiola2012 napisał(a):Na ostatnim piętrze znajduje się wystawa zdjęć przedstawiających panoramę Wenecji. Jest bardzo interesująca.
Wygląda ciekawie, zapewne organizują w tym miejscu sporo takich imprez.
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 22.04.2022 20:50

wiola2012 napisał(a):
ZAQ_12 napisał(a):Kurna..... ja zawsze coś przegapię.....a tu proszę Wenecja uwielbiana przeze mnie, niedoceniona przez męża mego :cry:

Witaj Agnieszko! Nic nie przegapiłaś, dopiero minął pierwszy, na dodatek deszczowy dzień.
To, że Ty uwielbiasz Wenecję, to zrozumiałe :wink: , a dlaczego mąż niedocenia? Był i mu się nie spodobała, czy nie chce jechać?
ZAQ_12 napisał(a):Dziś za oknami we Wrocku taka sama pogoda, jak w Twoje relacji :papa:

No niestety, wiosna nas nie rozpieszcza. Teraz jednak u mnie świeci słońce ( w mojej relacji też zaświeci :D )


Byliśmy dwukrotnie.... ja zachwycona architekturą, kulturą i otaczającą nas romantyczną atmosferą, a mąż.... cóż, jakbym mu pozwoliła wędki ze sobą wziąć i coś tam zarzucić, to pewnie byłoby super :wink: a tak, tylko zabytki i zabytki :mrgreen: nuuuuda :roll:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 22.04.2022 22:07

piotrf napisał(a):Plusem niezaprzeczalnym poruszania się łodzią ( zamiast samochodu ) jest brak konieczności okresowej zmiany ogumienia :oczko_usmiech:

Piotrze, prawdziwy optymista z Ciebie . Pesymista by zauważył, że karoseria szybciej rdzewieje :oczko_usmiech: .
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 22.04.2022 22:33

megidh napisał(a):Dzięki takiej deszczowej pogodzie studnie zapełnią się wodą :oczko_usmiech: .

Właśnie na te studnie zwracałam szczególną uwagę, bo mnie zainteresowało to, co o nich pisałaś. Nawet przed moją wycieczką „zabłysłam” wiedzą :oczko_usmiech:
wiola2012 napisał(a):Z pomocą nawigacji docieramy do Galerii Fondaco dei Tedeschi.

megidh napisał(a): Nie miałam pojęcia o istnieniu takiej Galerii a byliśmy tak blisko niej.

Został oddany ponownie do użytku w 2016r.
Historia budynku sięga XIIIw. Na temat jego ciekawych dziejów oraz współczesnego wyglądu i przeznaczenia, można poczytać tutaj.
Ostatnio edytowano 22.04.2022 22:55 przez wiola2012, łącznie edytowano 1 raz
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 22.04.2022 22:54

ZAQ_12 napisał(a):Byliśmy dwukrotnie.... ja zachwycona architekturą, kulturą i otaczającą nas romantyczną atmosferą, a mąż.... cóż, jakbym mu pozwoliła wędki ze sobą wziąć i coś tam zarzucić, to pewnie byłoby super :wink: a tak, tylko zabytki i zabytki :mrgreen: nuuuuda :roll:

To męża - rybaka zabrałaś nad wodę bez sprzętu wędkarskiego? I to dwukrotnie :oczko_usmiech: ?
Chyba niewielu jest mężczyzn, którzy bardzo, bardzo lubią zabytki. Mój mąż zwiedza ze mną, ale lubi przerywniki …zresztą sama też lubię przerywniki :mrgreen:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 24.04.2022 18:19

Nie wiem czy ja bardzo, bardzo lubię zabytki. Na pewno lubię. Jedne bardziej, inne mniej :)
kseby
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kseby » 25.04.2022 13:33

Witam
podepnę się z tematem. W tym roku na początku lipca planuję pobyt w Fazanie (lub okolicach) i jednodniową wycieczkę do Wenecji. Plan jest taki:
1. Rannym ptaszkiem trasa przez Słowenię (opłaty za autostrady Cro i Slo - bo ominąć chyba ciężko)
2. Przejazd przez centrum Triestu i autostradą do Wenecji
3. Parking na Isola Nuova
4. Rejs tramwajem Canal Grande do przystanku przy placu św. Marka - to zagwozdka czy linia 2 płynie w jednym kierunku (najpierw Canal Grande a następnie "pod" Dorsodulo, a może w przeciwnym kierunku?) czy z przystanku obok parkingu można płynąć w obie strony?
5. Powrót "z sandała" uliczkami Wenecji do Piazzale Roma
6. Przejazd kolejką do parkingu.
7. Powrót do Cro.

Wszelkie uwagi mile widziane :D
p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 25.04.2022 14:19

kseby napisał(a):Witam
podepnę się z tematem. W tym roku na początku lipca planuję pobyt w Fazanie (lub okolicach) i jednodniową wycieczkę do Wenecji. Plan jest taki:
1. Rannym ptaszkiem trasa przez Słowenię (opłaty za autostrady Cro i Slo - bo ominąć chyba ciężko)
2. Przejazd przez centrum Triestu i autostradą do Wenecji
3. Parking na Isola Nuova
4. Rejs tramwajem Canal Grande do przystanku przy placu św. Marka - to zagwozdka czy linia 2 płynie w jednym kierunku (najpierw Canal Grande a następnie "pod" Dorsodulo, a może w przeciwnym kierunku?) czy z przystanku obok parkingu można płynąć w obie strony?
5. Powrót "z sandała" uliczkami Wenecji do Piazzale Roma
6. Przejazd kolejką do parkingu.
7. Powrót do Cro.

Wszelkie uwagi mile widziane :D


Osobiście wprowadziłbym drobną modyfikację - Jeśli chodzi o parking polecam parkingi w Mestre, Via dei Petroli, rozsądne ceny parkowania, następnie dojazd autobusem miejskim (w pobliżu przed mostem jest przystanek), dojazd na Piazzale Roma.
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 25.04.2022 14:54

wiola2012 napisał(a):
ZAQ_12 napisał(a):Byliśmy dwukrotnie.... ja zachwycona architekturą, kulturą i otaczającą nas romantyczną atmosferą, a mąż.... cóż, jakbym mu pozwoliła wędki ze sobą wziąć i coś tam zarzucić, to pewnie byłoby super :wink: a tak, tylko zabytki i zabytki :mrgreen: nuuuuda :roll:

To męża - rybaka zabrałaś nad wodę bez sprzętu wędkarskiego? I to dwukrotnie :oczko_usmiech: ?
Chyba niewielu jest mężczyzn, którzy bardzo, bardzo lubią zabytki. Mój mąż zwiedza ze mną, ale lubi przerywniki …zresztą sama też lubię przerywniki :mrgreen:


Tak, tak przerywniki są najważniejsze :lol:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 25.04.2022 16:54

empire13 napisał(a):Nie wiem czy ja bardzo, bardzo lubię zabytki. Na pewno lubię. Jedne bardziej, inne mniej :)

:)
ZAQ_12 napisał(a):
wiola2012 napisał(a): Mój mąż zwiedza ze mną, ale lubi przerywniki …zresztą sama też lubię przerywniki :mrgreen:

Tak, tak przerywniki są najważniejsze :lol:

Bo bez nich byłoby monotonnie :wink:
kseby
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kseby » 25.04.2022 17:08

p_majer napisał(a):
kseby napisał(a):3. Parking na Isola Nuova



Osobiście wprowadziłbym drobną modyfikację - Jeśli chodzi o parking polecam parkingi w Mestre, Via dei Petroli, rozsądne ceny parkowania, następnie dojazd autobusem miejskim (w pobliżu przed mostem jest przystanek), dojazd na Piazzale Roma.


Masz na myśli te parkingi płatne obok ostatniego przystanku autobusowego przed groblą?
Też o tym myślałem ale chodzą opinie że tam trzeba być skoro świt, bo później nie ma miejsca, a ja będę w Wenecji koło 9-10. Jeszcze jest kwesita na ile one są strzeżone, żeby się później nie okazało, że szyba wybita a kanapki zajumane :lol:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 25.04.2022 17:09

kseby napisał(a):Witam
podepnę się z tematem. W tym roku na początku lipca planuję pobyt w Fazanie (lub okolicach) i jednodniową wycieczkę do Wenecji. Plan jest taki:
1. Rannym ptaszkiem trasa przez Słowenię (opłaty za autostrady Cro i Slo - bo ominąć chyba ciężko)
2. Przejazd przez centrum Triestu i autostradą do Wenecji
3. Parking na Isola Nuova
4. Rejs tramwajem Canal Grande do przystanku przy placu św. Marka - to zagwozdka czy linia 2 płynie w jednym kierunku (najpierw Canal Grande a następnie "pod" Dorsodulo, a może w przeciwnym kierunku?) czy z przystanku obok parkingu można płynąć w obie strony?
5. Powrót "z sandała" uliczkami Wenecji do Piazzale Roma
6. Przejazd kolejką do parkingu.
7. Powrót do Cro.

Wszelkie uwagi mile widziane :D

Z parkingów nie korzystałam więc się nie wypowiem. Na pewno parkowanie w Mestre będzie bardziej ekonomiczne. Cena dojazdu z Mestre do Piazzale Roma to 1,5€. Jesli kupisz jednodniowy bilet na vaporetto to przejazdy z i do Mestre też są wliczone.
Canal Grande przemierzaliśmy w obydwie strony linią 1.
Czy linia 2 płynie w dwie strony Kanałem ? Nie wiem. Na stronie visit-venice-italy.com napisane jest: „ Linia vaporetto 2 ma dwie bardzo różne trasy, jedną przez Canal Grande, a drugą przez wyspę Giudecca. Obie te trasy prowadzą do Piazzale Roma, albo przez Canal Grande, albo przez kanał Giudecca.
Istnieje również linia 2 "corsa bis", która pozwala przejechać z Piazzale Roma do Rialto z jednym przystankiem lub bez przystanków z Ferrovii (dworzec kolejowy) i Rialto. To najszybsza linia vaporetto w Wenecji na tej trasie.”
kseby
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kseby » 25.04.2022 18:13

wiola2012 napisał(a):Z parkingów nie korzystałam więc się nie wypowiem. Na pewno parkowanie w Mestre będzie bardziej ekonomiczne. Cena dojazdu z Mestre do Piazzale Roma to 1,5€. Jesli kupisz jednodniowy bilet na vaporetto to przejazdy z i do Mestre też są wliczone.
Canal Grande przemierzaliśmy w obydwie strony linią 1.
Czy linia 2 płynie w dwie strony Kanałem ? Nie wiem. Na stronie visit-venice-italy.com napisane jest: „ Linia vaporetto 2 ma dwie bardzo różne trasy, jedną przez Canal Grande, a drugą przez wyspę Giudecca. Obie te trasy prowadzą do Piazzale Roma, albo przez Canal Grande, albo przez kanał Giudecca.
Istnieje również linia 2 "corsa bis", która pozwala przejechać z Piazzale Roma do Rialto z jednym przystankiem lub bez przystanków z Ferrovii (dworzec kolejowy) i Rialto. To najszybsza linia vaporetto w Wenecji na tej trasie.”


Dzięki :oczko_usmiech:
W sieci są różne mapki trasy dla linii 2; niby aktualna, od 24 marca, pokazuje że linia ta nie przepływa całego kanału a tylko do Rialto (była brana pod uwagę z powodu umiejscowienia parkingu). Czyli zmiana; dotarcie do Piazzale Roma - sandałem po Wenecji, a na koniec z placu św Marka rejs linią 1 z powrotem do PR.
kseby
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kseby » 25.04.2022 19:30

Teraz doczytałem o 2 sprawach, które są co najmniej zastanawiające:
1. Przy wjeździe do Włoch wciąż wymagane są szczepienia (dawka kolejna) lub test
2. Władze Wenecji mówią o wprowadzeniu myta (do 10 ojro/osoba) za wstęp do miasta. Opłata ma obowiązywać od 1.06.2022...

Ciekawie się robi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia

cron
Wenecja? Czemu nie! - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone