Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje w Tucepi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 15.08.2010 21:57

Elizasz napisał(a):jasio lubię, gdy jest coś więcej do zrobienia w miejscowości, niż plażowanie i łażenie między tłumami turystów po deptaku. Fakt, deptak długi, plaża piękna, dużo na niej miejsca; miejscowość super jako baza wypadowa i to by było na tyle :) Nie zaprzeczysz, że w Tucepi brakuje miejsca do spacerowania, pozwiedzania, bo ileż można łazić po deptaku w te i z powrotem??
Ale jak komuś to odpowiada, to w porządku. :wink:
Byłam, skuszona niektórymi postami na forum, ale na pewno tam nie wrócę :wink:
Ok pozdrawiam :D
ana588
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ana588 » 17.08.2010 08:35

dzisiaj wyruszam ja;)) okaze sie jak to bedzie z tym Tucepi...
mandzia
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mandzia » 25.08.2010 20:25

Mam pytanko - jak wygląda droga z Tucepi do Makarskiej - z map wynika, że to ok. 5 km - chodzi mi oczywiście o drogę spacerową, np. promenadą, wzdłuż morza - czy można dojść do samej Makarskiej i jak wyglada? Pomyślałam, że zatrzymam się w nieco spokojniejszym Tucepi, a jak nam zabraknie rozrywek (nie liczę oczywiście kilku obowiązkowych całodziennych wycieczek w dalsze rejony) to możemy podejść do Makarskiej. Da się? chciałabym uniknąć jazdy samochodem, jesli to nie jest konieczne
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 25.08.2010 21:24

mandzia napisał(a):Mam pytanko - jak wygląda droga z Tucepi do Makarskiej - z map wynika, że to ok. 5 km - chodzi mi oczywiście o drogę spacerową, np. promenadą, wzdłuż morza - czy można dojść do samej Makarskiej i jak wyglada? Pomyślałam, że zatrzymam się w nieco spokojniejszym Tucepi, a jak nam zabraknie rozrywek (nie liczę oczywiście kilku obowiązkowych całodziennych wycieczek w dalsze rejony) to możemy podejść do Makarskiej. Da się? chciałabym uniknąć jazdy samochodem, jesli to nie jest konieczne

Promenady do Makarskiej nie ma :(
Jeżeli lubisz na piechotą to polecam , opis dojścia z Makarskiej to i może z Tucepi da radę
" Przepiękna plaża pomiędzy Makarską a Tucepi nazywa się Nugal, ale dojście do niej jest długie (należy iść ścieżką przybrzeżną w lewą stronę startując z portu aż do końca). Pojawiają się na niej również tekstylni z uwagi na jej urok i ciekawość... " :D
Madziulka_1989
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 21.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madziulka_1989 » 25.08.2010 22:25

Zgadzam się z przedmówcami, też byłam, zobaczyłam i Tucepi wg mnie nie ma klimatu... Podgora jest kawałek dalej i moim zdaniem jest o niebo lepsza od Tucepi. No ale to tylko moje zdanie, jak kto woli :)
eXtreme
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 06.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) eXtreme » 26.08.2010 13:40

mandzia napisał(a):Mam pytanko - jak wygląda droga z Tucepi do Makarskiej - z map wynika, że to ok. 5 km - chodzi mi oczywiście o drogę spacerową,...

Jest ładna droga spacerowa do Makarskiej z Tucepi.
Dzięki barierkom jednej lub specjalnie usypanym wałom nie można tam jechać samochodem i bardzo dobrze.
Mogą się nią poruszać piesi, rowerzyści i motocykliści (skutery).
Tak jak zauważyłaś to jest 5 km więc czas przejścia trwa około 80 -90 min. Droga prowadzi momentami po klifie
(ale spokojnie bez strachu brzeg urwiska oddalony od drogi - wspaniałe widoki )
by później przejść w leśną drogę. Raz w górę raz w dół.
Po drodze parę drogowskazów lecz nie za dużo.
Można w dwóch miejscach skręcić w złą stronę ale szybko można się zorientować że się żle skręciło np. mijając stray hotel Jardan -(zamknięty i zniszczony)
skręcamy po 200 m w lewo i pod górkę i znów w lewo w górkę pożniej prosto i do wyboru dwie drogi albo prosto ( ładne widoki trochę dłuższa trasa) lub w prawo (droga przez las)
Droga kończy się w Makarskiej za hotelem Osejava


Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 26.08.2010 15:23

eXtreme ma rację, trasa jest przepiękna i nie męcząca, nam bardzo się podobała-widoki po drodze: BEZCENNE!!!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Polecam, bo naprawdę warto :)
mandzia
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mandzia » 26.08.2010 16:10

Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź i piękne zdjęcia :) Już widzę to oczami wyobraźni :) mnie ta długość trasy nie przeraża, widoki rekompensują to, jak widać, mam nadzieję, że przekonam rodzinkę, bo to na mnie spoczywa ten przyjemny obowiązek zorganizowania przyszłorocznego pobytu - miejsce, trasy, zwiedzanie, itp. Na razie przekonuję ich intensywnie do cro, pomagają mi w tym wszystkie wspaniałe foty z forum. Chcę uniknąć tłoku w Makarskiej (choć nie wiem, czy Tucepi jest pod tym względem lepsze, chyba specjalnie nie, sądząc po opiniach forum), jednocześnie móc tam czasami dotrzeć pieszo, nie martwiąc się o parking. Jeszcze raz dzięki i proszę ew. o więcej informacji. Na razie biorę pod lupę kwatery na ul. Dracevice - bo to północny skrawek Tucepi.
DENISE
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 17.07.2010
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) DENISE » 01.09.2012 06:01

[quote="Vivika"]Ok, sorki nie doczytałam :oops: w takim razie myślę, że na miejscu spokojnie można będzie znaleźć coś taniej, z tym, że oczywiście wszystko zależy od oferowanych warunków...
Przed Tucepi i Makarska jest jeszcze całkiem przyjemna miejscowość Baska Voda :wink:
w Makarskiej w lipcu płaciłam 20 Euro/os., we wrześniu 15Euro/os. w świetnych warunkach, z klimatyzacją w każdym pokoju, tarasem, 5 minut do morza. Można było znaleźć coś taniej, z tym, że np. bez klimy, ale na chorwackie upały nie polecam :) Nigdy nie rezerwowaliśmy nic wcześniej i w tym roku też jedziemy "w ciemno" - po co przepłacać :wink:[/quote]
Witam, prześlij na maila adres kwatery w makarskiej- jeśli pamiętasz adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
jutrzenka
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jutrzenka » 01.09.2012 21:20

dzisiaj wieczorem dojechaliśmy do Tucepi, bez problemu można coś znaleźć w ciemno. 35 Euro za ładny apartament dla dwóch osób z klimatyzacją, internetem, TV. Bez problemu można znaleźć taniej i warto negocjować. Wcześniej byliśmy w Novaliji, Pag, Sukosanie, Zadarze Vodice i Siberniku - też bez problemu pełno noclegów. Nocowaliśmy wszędzie po 2-3 dni. Dzisiaj chyba w całej Chorwacji padało ;) Widoki przepiękne.
kroman
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 20.03.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroman » 02.09.2012 10:46

pawelli napisał(a):Powiedzcie tak:
Chcecie odpoczywać jak w ciszy i spokoju: Tucepi, Baska, itp.
Chcesz odpoczywać jak w typowym kurorcie - Makarska.

Polecacie Tucepi - moi znajomi tam jeździli na plaze z Makarskiej - i co tłok jak pieron i nawet nie ma gdzie samochodu zapakować.
Ehhhhh,

Zrażacie ludzi do Makarskiej - a naprawdę można tam świetnie wypocząć.

Bo jeżeli jest tam tak źle to dlaczego jeździ tam tak wiele osób co roku ?
Znam wiele osób które odwiedza Makarskę po raz kolejny i kolejny.
My np. niebawem wybieramy się 3-ci raz

Ja w tym roku byłem 7dni wBaska Voda, obecnie cieszę sie urokami Tucepi. Trzy lata temu byłem na 10dni w Makarskiej. Gorąco polecam obytrzy miasta. Niby dzieli je zaledwie 19 km, a każde inne.polecam :D :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wakacje w Tucepi - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone