Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje w Tucepi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
intruzik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 05.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) intruzik » 07.07.2010 23:41

Witam!
Co wybrać Tucepi czy Makarska?
Odpowiem tak.
Każdy z nas ma inne preferencje co do sposobu i miejsca spędzania urlopu. Jedni wybiorą cichą miejscowość typu Tucepi a inni pełną rozrywek i życia Makarską. Byłem raz w jednej i drugiej miescowości tak więc mam (swoje) porównanie.
Makarska z pewnością proponuje więcej rozrywek niż Tucepi, od placów zabaw dla dzieci po dyskoteki, większa konkurencja to i ceny mniejsze (z reguły).

Niezgodzę się z opinią że w Makarskiej nie jest pieknie, kto tak twierdzi to nie zwiedził Makarskiej a był tylko przejazdem i się z pewnością zraził tłumem i masówką bo taka i tam występuje. A prawda jest taka że w Makrskiej jest wiele pieknych miejsc w których można się po prostu zakochać. Trzeba czasami dać szanse i sprawdzic jak jest naprawdę a nie zwiedzać miejsc na "japończyka".

Co do plaż w centrum miasta to porażka na całej linii ale na to się nie poradzi ponieważ do Makarskiej z uwagi że jest stolicą Riwiery zjeżdzają tłumy i musza sie gdzieś rozłożyć - efekt jak dla mnie koszmarny...
Plażowałem w Makarskiej dokładnie 4 godziny. Z uwagi że byłem ze znajomymi którzy mają większą duszę rozrywkową niż ja zostaliśmy w Makarskiej a ja na czas plażowania wybierałem się do Tucepi w której byłem w poprzednim roku (to tylko 4 km w linii prostej przez piekny las z wytyczoną ścieżką lub samochodem jordanką)... W Tucepi też ludzi było dużo na plaży ale bez porównania z Makarską... 3 dnia naszego pobytu dało mi sie namówić ekipę aby na jeden dzień dołaczyli do mnie w Tucepi i skutkowało to tym że codziennie jeździlismy plażować do Tucepi i nie było innej opcji... po pierwsze wiecej przestrzeni na plazy i wodzie no i te piękne plaże... nawet ostatniego dnia naszego pobytu spędzilismy prawie cały dzień na plaży w Tucepi.

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem pawelli że w Tucepi nie można zaparkować ponieważ w obrebie Hotelu Neptun jest strefa parkowania i można spokojnie zostawić samochód (nawet w południe). Oczywiście po wcześniejszym zapłaceniu u parkingowych opłata dzienna nie pamietam ile ale na pewno wychodziło to dużo lepiej niż w innym miejscu choćby w marinie. Codziennie odpowiednie służby sprawdzały i wystawiały mandaty tak więc ostrzeżenie.

To takie moje wywody, każdy z nas wie co dla niego najlepsze więc niech pozostanie przy swoim i spędza czas tak jak i/lub gdzie lubi najlepiej.

Pozdrawiam!
ricky69
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.07.2010
[b]dzięki za wszystkie sugestie i podpowiedzi[/b]

Nieprzeczytany postnapisał(a) ricky69 » 08.07.2010 11:21

Podsumowując i może uzupełniając swoje zapytanie, chciałem zaznaczyć że nie zależy mi na dużym kurorcie bardziej zależy mi na pięknych plażach, gorącej wodzie i widokach:)
Oczywiście trzeba też wieczorem gdzieś wyjśc i coś zjeść ewentualnie napić się zimnego drinka więc myślę że Tucepi to dobry wybór, co do pozostałych miejscowości jestem zmotoryzowany i myślę że będe w miarę możliwości zwiedzał :D

Na chwilę obecną jestem zdecydowany na Tucepi, jedyne moje wątpliwości budzi cena pokoju ponieważ słyszałem już od wielu osób że 45 euro za pokój 2 osobowy to zdecydowanie za dużo, że inni rezerwują pokoje w granicach 10-15 euro za osobę, ja niestety takich ofert nie znalazłem:/ więc będąc na miejscu pojeżdze i poszukam jeśli nie znajdę to pojadę to zarezerwowanego apartamentu:) Już nie mogę się doczekać pierwszej wizyty w CRO:)
Wiem że takie tematy były poruszane już na forum, ale korzystając z okazji zapytam jakie wycieczki proponujecie zakładając że zatrzymuje się w Tucepi na 10 dni i jestem zmotoryzowany?

Z góry dziękuje za wszystkie propozycje i pozdrawiam CRO-maniaków!!
Vivika
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vivika » 08.07.2010 11:44

ricky69 jeśli jesteś zmotoryzowany to koniecznie Dubrovnik (tylko nie w weekend, bo jeszcze większe tłumy:) i jeśli dość pewnie czujesz się za kółkiem to wyjazd na górę św. Jure - wyjechać można samochodem praktycznie na sam szczyt, droga jest kręta i miejscami wąska, dlatego nie polecam nie wprawionym kierowcom:) a czasem trzeba się mijać z innym samochodem na dość wąskim odcinku, albo cofać do zatoczki kilkanaście, czy kilkadziesiąt metrów. Natomiast widoczki po drodze jak i na samym szczycie przecudne :D My trafiliśmy na troszkę zamglony dzień, więc nie było widać wszystkiego w pełni, a i tak było przepięknie. Na każdą z tych wycieczek trzeba zarezerwować sobie praktycznie cały dzień. Hvar też jest piękny (tu do wyboru: albo samochód i wtedy promem, albo statkiem tzw. fish picnic i wtedy zwiedzanie plus plażowanie na Bollu na słynnej plaży Zlatni Rat :)
Nie byłam w Mostarze i Kravicy, może ktoś inny się wypowie czy warto - ale w tym roku poważnie biorę pod uwagę :)
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 08.07.2010 11:44

Witam, dzisiaj seryjnie podpowiadam, a więc proponuję skopiowany krótki tekst, opis naszego pobytu w Tucepi w 2006r.. Jeżeli chodzi o wjazd na Biokovo, PRZYPOMINAM!!! tylko dla wprawionych i odpowiedzialnych kierowców, tutaj link:

Cytat:
Po wypoczynku po urlopie w Tucepi i okolicach zabieram się za relację do której się zobowiązałem przed wyjazdem. Zakwaterowaliśmy na ul. Ekonomija na IIp z widokiem na morze w odległości 100m i przejściem pod jezdnią przejściem podziemnym(bezpiecznie). Podróż męcząca z powodu korków w dwóch długich tunelach i po wypoczynku po dwóch dniach zabraliśmy się kolejno za zwiedzanie, Makarska, Góry Biokovo, Medjugorje, Mostar, wodospady KRKA i na końcu Split. Wyczerpujący wypoczynek, ale zawsze tak robimy, tam gdzie jesteśmy zwiedzamy okolice i w ten region Chorwacji już nie wracamy. Odnośnie Makarskiej polecam lubiącym tłok i duże rzesze turystów - góry Biokovo dla wprawionych kierowców, pragnących mocnych wrażeń i pięknych widoków po dotarciu do tabliczki z napisem 1762m, nasz zjazd trwał 1h - Medjugorje temperatura 49stC brak siły na dotarcie na górę objawień, potrzebny paszport i zielona karta(wskazane coś dla ducha) - Mostar miasto z piętnem wojny, budynki widma, wyrwy po bombach, przydrożne groby pomniki poległych w obronie Oczyzny robią wrażenie, powrót do Tucepi jadranką urokliwymi zakolami zwiedzając nadmorskie miasteczka przycupnięte do gory Biokovo - wodospady KRKA od Skradina, byłem w Plitvicach i wyżej bym ocenił jeziora plitvickie - Split w drodze powrotnej wart zwiedzenia jak i Pałac Dioklaklesa. To tak w telegraficznym skócie mój(nasz) urlop w Tucepi.

pozdrav i miłych wrażeń
intruzik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 05.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) intruzik » 08.07.2010 12:25

2 lata temu (2 połowa sierpnia) będąc w Tucepi płaciliśmy 32 euro za pokój 2 osobowy z klimatyzacją i małym balkonikiem oddzielną łazienką (tylko dla nas) mieszczącą się obok pokoju, oraz dostępem do kuchni i tarasu na dole domu. W domu było czyściutko a woda zawsze gorąca. Nie było TV ale jak dla mnie to bardzo dobrze. Nie pamiętam namiarów ale dom mieścił się niedaleko hotelu Neptun a więc na początku Tucepi jadąc od Makarskiej, tak więc można znaleźć taniej tylko trzeba być raczej wcześniej (my byliśmy przed 12). Oczywiście wszystko zależy od tego czego poszukujecie i jakich komfortów oczekujecie. Nam odpowiadało bo było spokojnie (poniżej Jordanki) oraz czystko z ciepłą wodą i odległością od morza 100m. Czas szukania apartamentu 20 min.

Co do zwiedzania to polecam Makarską, Omiś, Dubrovnik, Split, Trogir oraz spływ na Cetinie. My wybraliśmy się również z niedalekiego Drvenika na Hvar promem i zwiedziliśmy Jelse, Stari Grad i namiastkę Hvaru - promenadę (brakło czasu). Wybierając się na Hvar płynęliśmy pierwszym promem.

Można skorzystać z fishpikników z Tucepi odpływają chyba na Bol, Hvar oraz Korczule. Na promenadzie w kilku miejscach są plakaty informujące o cenach i szczegółach rejsów.

Dla tych co nie lubią fishpikiników alternatywą może być prom z Drvenika na Korczule, płynie chyba około 2,5h ale wybierając się dużo wcześniej można śmiało zwiedzić miasto Korczule. Samochód można pozostawić w Drveniku wyjdzie taniej pod warunkiem że znajdziecie tanie lub darmowe miejsce parkingowe bo w porcie było chyba po 8kun.

Pozdrawiam.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 08.07.2010 19:13

jałowa rozmowa....
Makarska dla mnie nie jest atrakcyjna, nie umiałabym tam wypoczywać, brak klimatu, dużo ludzi itd..zawsze bywam w Cro we wrześniu i nawet w Makarskiej wtedy jest sajgon, a co dopiero w szczycie sezonu.
Jadę do Cro, aby wypocząć oderwać się od zgiełku miasta, które mam na codzień..po co mi jeszcze to wszystko kiedy chce odpoczywać i delektować się naturą..
Makarska dla ludzi, którzy lubią taki klimat...
natomiast pozostałe mieściny przy Makarskiej są bardzo sympatyczne i jest tam to co trzeba, sklepy, konoby, nawet imprezownie i bardzo milutkie plaże...mniej ludzi, ciszej i spokojniej :) dlatego jak zwykle twierdzę, że o gustach się nie dyskutuje, każdemu podoba się co innego i na miejscu każdy sam sprawdzi i się przekona co mu się podoba!
Pozdrawiam!

ps. Ciovo - mi nie przypadło do gustu. :D
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 08.07.2010 19:39

witam

Rok temu we IX za 2 pokoje (jeden z aneksem kuchennym), łazienkę i balkon 50m od morza płaciliśmy 40E w Tucepi.

Jeśli mowa o wycieczkach - proponuję Dubrovnik, popołudniami zwiedzanie okolicznych miasteczek i Biokovo sv. Jure
Byliśmy także w BiH - Mostar, wodospady Kravica i Medjugorie.
Najbardziej podobał mi się Mostar, wodospady w VI brdro były bardzo mocno oblegane - dosłownie pielgrzymki.

W drodze powrotnej można delektować się Krka.
ricky69
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ricky69 » 09.07.2010 10:49

WIOLAB napisał(a):witam

Rok temu we IX za 2 pokoje (jeden z aneksem kuchennym), łazienkę i balkon 50m od morza płaciliśmy 40E w Tucepi.

Jeśli mowa o wycieczkach - proponuję Dubrovnik, popołudniami zwiedzanie okolicznych miasteczek i Biokovo sv. Jure
Byliśmy także w BiH - Mostar, wodospady Kravica i Medjugorie.
Najbardziej podobał mi się Mostar, wodospady w VI brdro były bardzo mocno oblegane - dosłownie pielgrzymki.

W drodze powrotnej można delektować się Krka.


Czy mogłabyś podać namiary na tą kwaterę? :D

Pozdrawiam
Lelule1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 30.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lelule1971 » 09.07.2010 11:53

ricky69 napisał(a):(...) Czy możecie polecić jakaś miejscowość, w której mógłbym jadąc do miejsca docelowego po drodze poszukać ewentualnie jakiś tańszych noclegów?jeśli znajde oczywiście zatrzymuje się w tym miejscu ponieważ rezerwowałem pokój w Tucepi bez przedpłaty.(...)


Rozumiem, że jak rezerwujemy bez przedpłaty to można sobie olać taką rezerwację. Teraz się nie dziwię czemu coraz częściej właściciele proszą o zaliczkę...
ricky69
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ricky69 » 10.07.2010 22:51

Lelule1971 napisał(a):
ricky69 napisał(a):(...) Czy możecie polecić jakaś miejscowość, w której mógłbym jadąc do miejsca docelowego po drodze poszukać ewentualnie jakiś tańszych noclegów?jeśli znajde oczywiście zatrzymuje się w tym miejscu ponieważ rezerwowałem pokój w Tucepi bez przedpłaty.(...)


Rozumiem, że jak rezerwujemy bez przedpłaty to można sobie olać taką rezerwację. Teraz się nie dziwię czemu coraz częściej właściciele proszą o zaliczkę...


To nie jest do końca tak że olewam rezerwację, jeśli znajde coś innego to powiadomie właścicieli kwater o swojej rezygnacji, choć podejrzewam że po tak długiej podróży nie będę miał siły szukać czegośkolwiek innego.

Poza tym...- to chyba jest kwestia wynajmujących czy się zabezpieczają przed rezygnacją z rezerwacji?skoro ktoś prowadzi taką działalność musi się z tym liczyć, takie życie.
ana588
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ana588 » 12.07.2010 08:52

A czy w końcówce sierpnia jest tam rownie tłoczno jak w lipcu????
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 12.07.2010 09:14

ricky69 napisał(a):
Czy mogłabyś podać namiary na tą kwaterę? :D

Pozdrawiam

pisałam o tym tutaj forum/viewtopic.php?t=28091&postdays=0&postorder=asc&start=15
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 12.07.2010 15:56

ana588 napisał(a):A czy w końcówce sierpnia jest tam rownie tłoczno jak w lipcu????

Pod koniec sierpnia jest zdecydowanie mniej osób.
agnieszka87
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnieszka87 » 12.07.2010 18:57

hej wszystkim :) jade wlasnie w tym roku do Makarskiej z chlopakiem:) na 9 dni... mam nadzieje ze to beda swietnie wakacje... mamy zarezerwowany pobyt z biura Gandalf.... i jedziemy do Willi Bogumila... byl ktos moze z was tam?? bo na innych forach czytalam na ten temat troche i ludzie pisali ze jest tam ok...

Najwazniejsza rzecza dla mnie jest jak ktos z was wie gdzie ta cala dzielnica ZELENKA jest bo chcialabym sobie obliczyc trase z willi bogumila do PLAZY NUGAL.... strasznie chce tam chodzic sie opalac... cieszy mnie to ze sa tez nie opodal male zatoczki. Jesli ktos wie mniej wiecej jak to moge znalezc albo orientacyjnie moglby mi powiedziec jak dojsc na ta plaze wlasnie z Zelenki to bede wdzieczna..

moje gg 433-72-52 Agnieszka

czekam na jakies informacje ;)
olko
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) olko » 13.07.2010 10:28

[quote="ricky69"]Witam wszystkim forumowiczów! mam pytanie wybieram się w 2 osoby na początku sierpnia do Tucepi,

Hej!
Bylem w Tucepi wlasnie na poczatku sierpnia 2009. Powiem tak - miasteczko przepiekne, lecz.. nie liczylbym na tanie noclegi. Pojechalismy w ciemno i wlasnie nie bylo wolnych miejsc. Znalezlismy jeden apartament (dwa pokoje na 4 osoby, przepiekny widok na Tucepi, klima) za.. 100 euro!
Szukalismy przez pol dnia i w Makarskiej i w Tucepi - wszystkie w miare ladne i tanie apartamenty byly zajete. Biuro turystyczne w centrum tez nie mialo zadnych namiarow na wolne apartamenty. W oczywisty sposob te apartamenty, ktore byly wolne odrazu podrozaly, poniewaz popyt byl ogromny.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wakacje w Tucepi - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone