Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealna...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 06.12.2017 11:31

Mieliście o wiele lepszą widoczność Hvaru na Vidovej . My niestety nie mogliśmy tak nasycić się widokami :(
Bol bardzo przyjemny :D A Murvica, no cóż, przykre że w Chorwacji można spotkać się z takim chamstwem :evil:
Już ktoś pisał w relacji o wybitej szybie na Pagu. Też związane to było z miejsce zaparkowania samochodu.
Trzeba pamiętać o tych incydentach, bo widać że zdarzenia takie mają miejsce :evil:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 06.12.2017 16:10

Trajgul napisał(a):
gusia-s napisał(a):No tak, rodzice dopuścili do uzależnienia bo im się nie chce dziecku poświecić czasu a szkoło walcz. Po lekcjach wyposzczone dzieci dalej siedzą z komórką lub przed kompem, ech ....

Nie wiem jak jest z nastolatkami ale tym młodszym dzieciom to wręcz należy dać smartfon na pół godziny czy godzinę, żeby chociaż móc coś ugotować, posprzątać czy po prostu chwilę odpocząć, bo inaczej zaorają cię na śmierć, bo ile przecież można się bawić ze swoimi dziećmi :).


:devil: moje dzieci zazwyczaj bawią się ze sobą :mrgreen: a pomysły czasem mają takie, że głowa mała 8O
Ale nawet w ostatnim czasie zarządziłam zakaz oglądania tv na tygodniu i jakoś nie cierpią :D Są tak zajęci robieniem jakiś ozdób świątecznych itp. że nie pamiętają o bajkach :wink:

Habanero napisał(a):Mieliście o wiele lepszą widoczność Hvaru na Vidovej . My niestety nie mogliśmy tak nasycić się widokami :(
Bol bardzo przyjemny :D A Murvica, no cóż, przykre że w Chorwacji można spotkać się z takim chamstwem :evil:
Już ktoś pisał w relacji o wybitej szybie na Pagu. Też związane to było z miejsce zaparkowania samochodu.
Trzeba pamiętać o tych incydentach, bo widać że zdarzenia takie mają miejsce :evil:


Oj trzeba, bo mimo, że rzadko to niestety tak jak piszesz, takie sytuacje się zdarzają :evil:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 06.12.2017 16:24

Pozwól, że wrócę jeszcze do czegoś w Twojej relacji, mianowicie do malunków na Bijela Kuća. Murale powstały w ramach festiwalu Graffiti Na Gradele GNG - impreza odbywa się w Bolu od 2012 roku.

Obrazek

Ten mural jest autorstwa trzech przyjaciół o pseudonimach Jace (Francja), Lunar (Zagrzeb) i Smack184 (Zagrzeb).
Artyści wykorzystując fasadę starego budynku, stworzyli graffiti przedstawiające wagony pędzącego metra. W miejscach, w których dawniej znajdowały się drzwi budynku powstały wejścia do przedziałów, a rozbite okna zastąpiły okna w metrze.
Natomiast ten

Obrazek

Jest to mural, który nosi nazwę Dionysus i w 2016 roku został okrzyknięty najciekawszym muralem. Jego autorem jest Lonac.
Na początku Lonac (Zagrzeb) sfotografował swojego przyjaciela ubranego w białą płachtę, z tacą zielonych winogron w ręce oraz ozdobionego wieńcem laurowym. Później cały obraz został przeniesiony na papier a następnie powstał na fasadzie pawilonu.
Autor wykorzystując swoje niezwykłe umiejętności malarskie stworzył przepiękny obraz, który zdobi zrujnowany budynek, dodając mu zupełnie innego, weselszego wyrazu.
Oglądając graffiti można zauważyć wszystkie najdrobniejsze szczegóły – to w jaki sposób pada światło na twarz Dionysusa, jego mimikę twarzy, oraz to co mi się podoba najbardziej – ręka jakby była stworzona w formacie 3D, ma się wrażenie że jest poza ścianą. Dzieło sztuki!

Autorką powyższych informacji jest Ewelina Sadura
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 06.12.2017 16:34

Dziękuje śliczne za świetne wtrącenie : :mrgreen: Ja to nawet nie wnikałam w jakich okolicznościach powstały :? super, że wyszukujesz takie perełki :D
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 06.12.2017 16:37

A może się komuś przyda. Ja tam sobie lubię dokładać w moim mózgu pudełka. A że łeb ogromny.... :lol:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.12.2017 19:54

Abakus68 napisał(a):Pozwól, że wrócę jeszcze do czegoś w Twojej relacji, mianowicie do malunków na Bijela Kuća. Murale powstały w ramach festiwalu Graffiti Na Gradele GNG - impreza odbywa się w Bolu od 2012 roku.

... Jest to mural, który nosi nazwę Dionysus i w 2016 roku został okrzyknięty najciekawszym muralem. Jego autorem jest Lonac...
8O Mimo, że byłam w Bolu na murale nie trafiłam :( jednak widząc Dionysusa w relacji wiolek i Igłą pinii wydał mi się znajomy. Teraz już wiem dlaczego :)
Miastem murali nazwałam sobie Vodnjan na Istrii, o którym tu pisałam. W Vodnjan odbywa się coroczny festiwal Boombrastick. Spójrz na autora tego murala :) Edycja z 2015 r. (zielone chorągiewki) Od razu je jakoś skojarzyłam ze sobą :) To ta sama ręka ;)
Ponieważ link do interaktywnej mapki nie ładuje bezpośrednio wskazanego murala zamieszczam podpowiedź jak w niego trafić ;)
murale.JPG


Edit: a jednak da się podlinkować ;)
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 06.12.2017 20:02

Jeśli interesuje cię Lonac to proszę
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 06.12.2017 21:41

Ja dorzucę fotkę takiego oto dzieła ( ujrzane - wrzesień 2017) - nie wiem jak długo to "wisi" w bocznych uliczkach od rivy..

P8219391.JPG


..ale na pewno kłuje po oczach :oczko_usmiech:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 06.12.2017 22:51

Hahahah oj tak kłuje :) Ale mi się bardzo podoba :wink: Zresztą mi bliżej ( może przez wiek :wink: ) do graffiti i jakiejkolwiej "sztuki" ulicznej niż do wystaw i muzeów, więc takie murale są dla mnie mega i zachwycają :!: Tym bardziej ,że ja jestem upośledzona plastycznie ( muzycznie zresztą jeszcze bardziej :mrgreen: ) młodzi już lepiej ode mnie rysują :mrgreen:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 06.12.2017 22:56

wiolek_lp napisał(a):: Tym bardziej ,że ja jestem upośledzona plastycznie ( muzycznie zresztą jeszcze bardziej :mrgreen: )


To identycznie jak ja :mrgreen: To ciemne karlovačko też próbowaliśmy- było straszne 8O Z Vidovej widoki cudne- muszę się tam koniecznie wybrać, by popatrzeć z góry na Hvar i powspominać go z łezką w oku :wink:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 14.12.2017 22:39

Dzień 10

Przestało wiać ( tak bardzo :D )
Dzisiaj podejmujemy decyzję, że chcemy zostać jeszcze 2 noce na riwierze. Do południa przeglądam apartmany, szukam wolnych terminów, wysyłam maile żeby zarezerwować coś w jakiejś małej mieścince. Nie mamy dużych wymagań, byleby nie była kompletna nora i cena do 50- 55 e, w końcu jest koniec sierpnia :wink:

Koło południa jedziemy do Sumartinu na tą „lepszą” plażę.
Parkujemy jak ostatnio koło cmentarza i przez lasek krótką drogą udajemy się do zatoki.
To nie jest to co widzieliśmy na wielu zdjęciach…

1.jpg

2.jpg

Plaża bardzo zapełniona, nie mówiąc już o tych wstrętnych dmuchańcach, które widziałam w ostatnich relacjach…
Nie decydujemy się plażować na głównej plaży tylko rozkładamy się na żwirku koło skał, niedaleko prysznica, przynajmniej nie ma tłumów :mrgreen:

3.jpg

Po rozpakowaniu okazuje się, że zapomnieliśmy ręczników, a że dość wieje i wcale nie ma upałów to młodzi między pływaniem na kamykach siedzą okryci kocem 8O

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Aleks znajduje sobie takie zajęcie...

8.jpg

A Kacper takie…

9.jpg

Czytam książkę, trochę focę, pływam. Pod wodą te skałki wyglądają tak

4.JPG

Ciężko robić zdjęcia podwodne nie widząc co się fotografuje – jak już wspominałam nie zanurzałam głowy bo było mi zimno :lol:
Po południu zbieramy się do domu.

10.jpg

11.jpg

12.jpg

Po obiedzie relaks na tarasie… :lol:

13.jpg

Wieczorem ruszamy do miasteczka wzdłuż morza.
Rafał założył bluzę, musi być na prawdę chłodno... :twisted:

14.jpg

15.jpg

T.L w szarych barwach może nie prezentuje się cudownie ale dla nas jest magiczna, taka spokojna, tajemnicza i odprężająca.

16.jpg

17.jpg

Nasz samotny namiocik, który cudem przetrwał burę 8)

18.jpg

Przez to, że wyszliśmy dość późno, chwilę potem podziwiamy zachód słońca, a do centrum docieramy już w ciemnościach.

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

Po drodze odczytuję potwierdzenie rezerwacji w apartamencie Dubravka w Pisaku. Mieszkanie całkiem niezłe, do tego w świetnej cenie 40 e, akurat wstrzeliliśmy się w termin wyjazdu jednych i przyjazdu drugich gości. Cieszymy się ( jak się okaże na wyrost :hut: ) to teraz można iść na kolację…
Idziemy do Jurovej Makiny i zamawiamy pizze i kalmarki z grilla. Kelnerka tłumaczy nam, że na pizze trzeba czekać ok 30 min. Yyyy nie ma problemu, wiem, że w Cro zazwyczaj jedzenie podawane jest w ciągu 7-10 minut ale 30 to dla nas żaden problem ( jak gotuję w domu co bardzo lubię, to często robię to 2- 3 godziny :mrgreen: mój mąż umiera z głodu :twisted: ) W międzyczasie popijamy piwko- tu akurat tanie, zaledwie 18 kun. Za to litr wody 30 8O

24.jpg

25.jpg

Patrząc na ceny w konobach jedzenie zazwyczaj było w podobnych kwotach, piwo też ( 25 kun ) za to litr Jamnicy czasem 18 a czasem 30 kun 8) Duża rozbieżność, biorąc pod uwagę, że to tylko woda :wink:

26.jpg

27.jpg

Dostajemy jedzonko, pizza dobra, za to kalmarki męża hmmmm. Może się nie znamy bo to są dopiero 2 grillowane kalmary jakie w życiu próbujemy, ale w środku jest jakby błonka i nie wiem czy tak ma być, czy nie były dobrze oczyszczone. Może to przez to, że są duże ? W każdym razie do tych malutkich, podawanych w Bosanie na Pagu w cudownym sosie maślanym z pietruszką i czosnkiem nawet nie mogą się równać. Ja tylko spróbowałam i za nic nie zjadłabym ich całych … Jak na razie zrażamy się do tych grillowanych i więcej ich nie zamówimy.
Jeżeli ktoś wie gdzie podają dobre z grilla na Hvarze czy na Korčuli to chętnie przyjmę polecenia na przyszły rok :oczko_usmiech:
Objedzeni wracamy do domu schodami, na które większość stacjonujących w Povlji narzeka… :smo:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 14.12.2017 23:49

wiolek_lp napisał(a):Objedzeni wracamy do domu schodami, na które większość stacjonujących w Povlji narzeka… :smo:

My zawsze chodziliśmy schodami, za każdym razem innymi :D
na około tylko dwa razy :roll: :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.12.2017 00:02

lotnikwsk napisał(a):My zawsze chodziliśmy schodami, za każdym razem innymi :D
na około tylko dwa razy :roll: :wink:

Taka zumba step :oczko_usmiech:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 15.12.2017 00:03

lotnikwsk napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Objedzeni wracamy do domu schodami, na które większość stacjonujących w Povlji narzeka… :smo:

My zawsze chodziliśmy schodami, za każdym razem innymi :D
na około tylko dwa razy :roll: :wink:


My zawsze do miasteczka szliśmy morzem ( raz jeden uliczkami- w kolejnym odcinku ) a wracaliśmy pół na pół, uliczkami i morzem :wink: Ale i tak te schody nie były jakieś uciążliwe, nawet gdybym miała nimi chodzić zawsze :) Albo stan był taki, że nie czulam tego :mrgreen:

PS. to moj 500 setny post, czy coś się zmieni ? :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 15.12.2017 00:05

Mikromir napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):My zawsze chodziliśmy schodami, za każdym razem innymi :D
na około tylko dwa razy :roll: :wink:

Taka zumba step :oczko_usmiech:


Ja tam jako upośledzona muzycznie wolę ciężary, ani zumby ani stepu nie trawie :oczko_usmiech:

Ehhh i co i nie jestem jeszcze Cromaniakiem ? :hut: :lool:

edit. jednak jestem ! Czyli to 501 post jest decydujący :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealna... - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone