Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealna...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.12.2017 19:38

Mam teraz trochę czasu i z przyjemnością nadrobiłam zaległości w Twojej relacji :) Brač uwielbiam (Pag trochę mniej ;)), a Ty pięknie pokazujesz tę wyspę.

Murali na opuszczonych hotelach rzeczywiście przybyło, ale fajne są!
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 05.12.2017 20:11

Załączam do nadrabiających :wink:

Jestem w ogromnym szoku, jak czytam o tej zimnej wodzie w sierpniu 8O :roll:
My na początku sierpnia też zaliczyliśmy burę, najwięcej wiało w nocy, a w dzień też całkiem odczuwalnie.
W nocy szybko zwijałem kajaki, bo już zaczynały odrywać się od ziemi.
Niestety, ale tam często wieje z kierunku Zadwarje :twisted:
O dziwo mimo sporych fal woda się nie ochłodziła, cały czas była super ciepła, tak ciepłej wody w Jadranie jeszcze nie doświadczyliśmy.
Według dhmz to było ok 27-28 st :lol:
Przyznam że pływając po pobliskich zatokach woda miała różną temp.
Ta w zatoce przy apartmanie była najcieplejsza :wink:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 05.12.2017 21:35

Czasami chciałbym być w takim miejscu mając znów te 111-13 lat. Nie było komputerów ani komórek, ale pomysłów na zabawy nigdy nie brakowało. Taki opuszczony hotel?!!! Ileż to możliwości!!!
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 05.12.2017 21:53

Abakus68 napisał(a):Czasami chciałbym być w takim miejscu mając znów te 111
8O 8O 8O 8O

ja bym nie chciał tyle mieć :roll: :wink:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1705
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 05.12.2017 22:06

Mikromir napisał(a):Piękne zdjęcia z Vidowej. :D

Widzę, że też nie dotarliście do plaży za klasztorem? Mnie nie udało się dwukrotnie - zmęczenie młodego materiału. :wink:

W 2016, gdy woda w Povlji była masakrycznie zimna w połowie sierpnia, myślałam że z tej strony wyspy będzie cieplejsza. Spróbowałyśmy na plaży przed klasztorem w Bolu, którą pokazałaś - ale nie było lepiej niż w Povlji. :lol: Wtedy zamiąchało chyba całym Jadranem. :mrgreen:


Oj nie dotarliśmy, nawet nie mieliśmy w planach... Ale kiedyś fajnie było by spędzić cały dzień w Bolu, spokojnie pospacerować, może właśnie tam poplażować, może odwiedzić Złoty Róg, ale tylko w celu zobaczenia, na plażowanie tam chyba nie miałabym ochoty :twisted:

piekara114 napisał(a):Lubię odwiedzać takie opuszczone hotele. W tym roku także nam się udało taki obiekt odwiedzić.


Na mnie te budynki też zrobiły wrażenie, taka mała namiastka Kupari, do którego pewnie zanim dotrę, to wszytsko odnowią :lol:

maslinka napisał(a):Mam teraz trochę czasu i z przyjemnością nadrobiłam zaległości w Twojej relacji :) Brač uwielbiam (Pag trochę mniej ;)), a Ty pięknie pokazujesz tę wyspę.

Murali na opuszczonych hotelach rzeczywiście przybyło, ale fajne są!


Miło Cię u mnie widzieć :wink:
Oj tak, ten mural był świetny, tak rzeczywisty i musiał kosztować wiele pracy i talentu 8O

sdolas napisał(a):Załączam do nadrabiających :wink:

Jestem w ogromnym szoku, jak czytam o tej zimnej wodzie w sierpniu 8O :roll:
My na początku sierpnia też zaliczyliśmy burę, najwięcej wiało w nocy, a w dzień też całkiem odczuwalnie.
W nocy szybko zwijałem kajaki, bo już zaczynały odrywać się od ziemi.
Niestety, ale tam często wieje z kierunku Zadwarje :twisted:
O dziwo mimo sporych fal woda się nie ochłodziła, cały czas była super ciepła, tak ciepłej wody w Jadranie jeszcze nie doświadczyliśmy.
Według dhmz to było ok 27-28 st :lol:
Przyznam że pływając po pobliskich zatokach woda miała różną temp.
Ta w zatoce przy apartmanie była najcieplejsza :wink:


Termometru nie mieliśmy i właśnie kompletnie zapomniałam sprawdzać na dhmz :? Ale kąpiąc się w różnych miejscach, gdzie takowy jest wiem, że dla mnie miła temp. to 24-25, 26 to już cieplutka :)
Tu obstawiałabym maks 23 w te najcieplejsze dni, a w chłodniejsze myślę, że nie przekraczała 21 :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Abakus68 napisał(a):Czasami chciałbym być w takim miejscu mając znów te 111-13 lat. Nie było komputerów ani komórek, ale pomysłów na zabawy nigdy nie brakowało. Taki opuszczony hotel?!!! Ileż to możliwości!!!


Ohh 111 nie wiem czy chciałbyś mieć :mrgreen: Moje dzieci jeszcze nie komputerowe i telefonowe, czasem dostaną telefon taty do pogrania albo tablet z bajką na chwilę ale to jak jedziemy w trasę i zaczynają się nudzić w aucie :wink: Kiedyś czytałam gdzieś, że 2-letnie dziecko dostając małą książeczkę do ręki, chciało przewijać jej strony jak na tablecie :evil:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 05.12.2017 22:19

wiolek_lp napisał(a):
Abakus68 napisał(a):Czasami chciałbym być w takim miejscu mając znów te 111-13 lat. Nie było komputerów ani komórek, ale pomysłów na zabawy nigdy nie brakowało. Taki opuszczony hotel?!!! Ileż to możliwości!!!


Ohh 111 nie wiem czy chciałbyś mieć :mrgreen: Moje dzieci jeszcze nie komputerowe i telefonowe, czasem dostaną telefon taty do pogrania albo tablet z bajką na chwilę ale to jak jedziemy w trasę i zaczynają się nudzić w aucie :wink: Kiedyś czytałam gdzieś, że 2-letnie dziecko dostając małą książeczkę do ręki, chciało przewijać jej strony jak na tablecie :evil:


O proszę. Jedno piwo i mi się jedynki mnożą... Ja wyrosłem w czasach kiedy były takie małe kwadratowe książeczki z cyklu "Poczytaj mi mamo"
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1705
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 05.12.2017 23:07

Dzień 9 ciąg dalszy

Jedziemy do Murvicy :wink:

42.jpg

Wjeżdżając do niej chcę najdalej jak się da dojechać autem, a potem szukać zejścia do jakiejś zatoczki.
Widzimy zakaz ruchu, ale kto by się tam przejmował, mówię mężowi żeby jechał dalej.
Tu już zdjęcie gdy po zawróceniu i zaparkowaniu auta wróciliśmy z buta…

43.jpg

a powodem był taki o to widok …

44.jpg

Komuś chyba naprawdę było szkoda, że inni skrócili sobie drogę, bo ten szuter chyba nie jest drogą prywatną?...
No nic, idziemy chwilę szutrem, jest już późno bo przed 17 a my chcemy jak najszybciej wskoczyć do wody. Nie bardzo wiemy nawet gdzie chcemy dotrzeć ( tu też się nie przygotowałam :hut: ) Droga jest pięka i widokowa, w innych okolicznościach mogłabym iść nią baaardzo długo :mrgreen:

45.jpg

46.jpg

47.jpg

48.jpg

Skręcamy w pierwszą drogę odbijającą w lewo.

49.jpg

Po chwili widzimy zatoczkę a za nią kawałek dalej kolejną- ta 2 chyba jest ładniejsza i większa ale już o tej godzinie całkowicie w cieniu, a że nie ma upału to nie chcemy siedzieć w cieniu i schodzimy na 1 zatoczkę. ( Teraz patrząc na beachrex wiem, że trafiliśmy na tą pierwszą odnogę Dračevy )
Oglądając zatoki Murvicy w relacjach spodziewałam się wielkiego WOW. Ale na miejscu nie ma takiego szału jak myślałam… Może spowodowane jest to późną godziną i słońcem, które jest już nisko i woda nie wygląda tak ładnie, na plaży znajdują się też śmieci :cry: :evil:

56.jpg

Ale pewnie główną przyczyną odczuć jest duża ilość ludzi 8)
Zatoczka jest malutka i te parę rodzin to tłumy na taką powierzchnie … No ale nic, nie mamy czasu już szukać czegoś lepszego więc rozkładamy się i my.
Młodzi bawią się, starszy skacze z pomostu, woda jest „znośna” :D Zostajemy jakiś czas.

50.jpg

51.jpg

52.jpg

53.jpg

54.jpg

55.jpg




Szkoda mi trochę, że nie zobaczyłam tych cudownych słynnych plaż Murvicy, bo niestety już tu nie wrócimy, no ale następnym razem…

57.jpg

58.jpg

Po drodze zatrzymujemy się przy ulicy ostatni raz spojrzeć na Bol, który z góry prezentuje się super !

59.jpg

60.jpg

W nocy coś powoduje, że przebudzam się i widzę płomienie, które zaatakowały ląd , drogę między Pisakiem a Brelą ;/ 2 godziny później dalej widać otwarty ogień… Nad ranem udaje się go ugasić. Sprawdzam informacje, pożar wyglądał poważnie, na szczęście nie trwał długo w przeciwieństwie kolejnego, parę dni później, na szczytach Biokovo :(
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15649
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.12.2017 23:31

wiolek_lp napisał(a):Moje dzieci jeszcze nie komputerowe i telefonowe, czasem dostaną telefon taty do pogrania albo tablet z bajką na chwilę ale to jak jedziemy w trasę i zaczynają się nudzić w aucie :wink:
Przed weekendem syn przyszedł z gimnazjum (to które jest a go nie ma :D że mają w szkole zakaz używania i posiadania przy sobie komórek, mają zostawać w szafkach. No ok, nie mam nic przeciwko, ale powód jest ciekawy.... Rodzice klas 1-2 złożyli taki wniosek do dyrekcji do wpisania do regulaminu szkoły, bo ich dzieci sa uzależnione od komórek..... 8O 8O 8O
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 05.12.2017 23:52

wiolek_lp napisał(a):Oglądając zatoki Murvicy w relacjach spodziewałam się wielkiego WOW.

O tej godzinie to nie trzeba było szukać szczęścia tylko iść na główną plaże w centrum Murvicy :D
... sorry tam jest jakieś centrum :?: :roll: :mrgreen:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1705
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 06.12.2017 00:01

piekara114 napisał(a):[ Przed weekendem syn przyszedł z gimnazjum (to które jest a go nie ma :D że mają w szkole zakaz używania i posiadania przy sobie komórek, mają zostawać w szafkach. No ok, nie mam nic przeciwko, ale powód jest ciekawy.... Rodzice klas 1-2 złożyli taki wniosek do dyrekcji do wpisania do regulaminu szkoły, bo ich dzieci sa uzależnione od komórek..... 8O 8O 8O


U mnie w szkole jest ogólny zakaz używania komórek, o czym wychowawczyni poinformowała na 1 wywiadówce. I mój młody dopóki będzie chodzić na świetlicę ( czyli min 3 -4 klasa) może zapomnieć, że dostanie od nas telefon.
Ale pracuję w miejscu, gdzie coraz więcej zgłasza się rodziców z dziećmi uzależnionymi od komputera. I prawdą jest, że w pewnym momencie przestaje być to zabawą a zaczyna być problemem :(

lotnikwsk napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Oglądając zatoki Murvicy w relacjach spodziewałam się wielkiego WOW.

O tej godzinie to nie trzeba było szukać szczęścia tylko iść na główną plaże w centrum Murvicy :D
... sorry tam jest jakieś centrum :?: :roll: :mrgreen:


No właśnie gdybym wiedziała... Ale tam bałam się tej dużej ilości ludzi. I mnie pokarało :twisted:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.12.2017 00:04

Ta pierwsza plaża w uvali Dračeva rzeczywiście gorsza od kolejnej. Chociaż jak my tam byliśmy (w 2015), nie było śmieci :roll: Wyglądała tak:

Obrazek

Całkiem nieźle, ale gdybyście poszli ścieżką jeszcze kawałek dalej, trafilibyście na takie cudo:

Obrazek

Nie ma co żałować, mieliście przecież udane plażowanie :)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1705
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 06.12.2017 00:30

Tak pamiętam, że u Ciebie widziałam to miejsce i pisałyście o nim z Kunii, natomiast na tym Twoim cudzie jak pisałam był już całkowity cień :? No ale plażowanie faktycznie nie najgorsze, więc nie ma co narzekać :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.12.2017 01:13

piekara114 napisał(a): ... Rodzice klas 1-2 złożyli taki wniosek do dyrekcji do wpisania do regulaminu szkoły, bo ich dzieci sa uzależnione od komórek..... 8O 8O 8O
No tak, rodzice dopuścili do uzależnienia bo im się nie chce dziecku poświecić czasu a szkoło walcz. Po lekcjach wyposzczone dzieci dalej siedzą z komórką lub przed kompem, ech ...

lotnikwsk napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Oglądając zatoki Murvicy w relacjach spodziewałam się wielkiego WOW.

O tej godzinie to nie trzeba było szukać szczęścia tylko iść na główną plaże w centrum Murvicy :D
... sorry tam jest jakieś centrum :?: :roll: :mrgreen:
Tak właśnie my zrobiliśmy i nie żałuję :) Ta główna plaża jest dość spora, ludzi było trochę ale dało się upolować skrawek aby nikomu pod stopami nie siedzieć :mrgreen: Woda jednak była chłodna no i spore fale. Nie ryzykowałam kąpieli głównie z powodu temp. wody, ja to zupkę lubię jednak :).
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1705
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 06.12.2017 09:29

Ja też zupkę lubię ale wykąpać się musiałam koniecznie, bo dzień wcześniej było bez kąpieli :evil:
I tak super, że tam się dało, bo po powrocie do Povlji nadal pizgało :hut:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 06.12.2017 10:22

gusia-s napisał(a):No tak, rodzice dopuścili do uzależnienia bo im się nie chce dziecku poświecić czasu a szkoło walcz. Po lekcjach wyposzczone dzieci dalej siedzą z komórką lub przed kompem, ech ....

Nie wiem jak jest z nastolatkami ale tym młodszym dzieciom to wręcz należy dać smartfon na pół godziny czy godzinę, żeby chociaż móc coś ugotować, posprzątać czy po prostu chwilę odpocząć, bo inaczej zaorają cię na śmierć, bo ile przecież można się bawić ze swoimi dziećmi :).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealna... - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone