Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Powieści, których akcja toczy się w Chorwacji

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Arbuza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 05.04.2010
Powieści, których akcja toczy się w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arbuza » 18.08.2013 16:33

Cromaniacy, znów potrzebuję Waszej pomocy! :)
Poszukuję książek, których akcja toczy się w Chorwacji. Znacie coś, podrzucicie jakiś dobry tytuł? Byłoby w sam raz na wrześniowy wyjazd ;) Oczywiście chodzi mi o pozycje przetłumaczone na język polski, chorwackiego nie znam jeszcze na tyle dobrze, żeby czytać książki.
Z góry dzięki, pozdrav! :papa:
PS Z panią Vedraną Rudan już miałam przyjemność, uprzedzając pytania :mrgreen:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.08.2013 17:14

"Mateusz Sandorf" Juliusza Verna, z akcją powieści rozgrywająca się w Jamie Fojba, książki Vedrany Rudan, „Murzyni we Florencji”, "Ucho, gardło, nóż" (Janda adaptowała ją na scenę swojego teatru), Tatjana Gromača "Murzyn", Miljenko Stojić "Te czasy".

Pozdrawiam
Arbuza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arbuza » 19.08.2013 09:45

Pięknie dziękuję za pomoc! :D
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 19.08.2013 10:03

A dla pociech - Piraci z wysp śpiewających :wink: i to w oryginale, bez tłumaczenia, bo autorstwa Adama Bahdaja
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 24.08.2013 17:41

Nataša Draginić Każdego dnia, o każdej porze

Romans z Makarską w tle...
agniesia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 23.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniesia » 04.09.2013 16:02

"Chorwacka przystań" A. Karpińska

Romantyczna opowieść o niezrealizowanych planach, tęsknocie i o tym, że wieczna miłość istnieje naprawdę.

w sam raz na jesienne wieczory po powrocie z Chorwacji :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.09.2013 16:25

Koko u Parizu :) Czytałem to teraz na wakacjach :)
aga2
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1022
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga2 » 09.09.2013 17:13

Miljenko Jergović: "Srda śpiewa o zmierzchu w Zielone Świątki" "Ojciec" "Freelander"
Arbuza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arbuza » 22.09.2013 20:58

Dzięki śliczne za pomoc! :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 20.11.2015 19:15

Znalazłam ten wątek, ponieważ sama szukałam jakichś powieści, które można by zabrac ze sobą do Cro. Znalazłam jeszcze:
Ivana Sajko - "Rio Bar"
Agnieszka Lingas-Łoniewska - "Szukaj mnie pośród lawendy" (3 tomy)
Petra Skorupkova - "Nad morze"

Jeszcze żadnej z nich nie czytałam, więc nie podzielę się wrażeniami, ale zawsze się wiadomośc o nich może przydac :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.11.2015 23:02

I jeszcze "Azyl" Izabeli Sowy.
Pamiętam jeszcze książkę dla młodzieży "My z Bukovaca" - Bukovac to obecnie dzielnica Zagrzebia :)
Ach, ile tu wspaniałych tytułów - zabawa na całą zimę.
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 14.02.2016 22:32

Jo Nesbø ‹Wybawiciel› ,,W zasypanym śniegiem Oslo inspektor Harry Hole ściga nieuchwytnego płatnego zabójcę z byłej Jugosławii. Przeczesuje środowiska narkomanów, dewiantów, członków Armii Zbawienia wyczekujących nowego zbawiciela, który ma ich wyzwolić od beznadziei życia - choćby przez śmierć. Inspektor Harry Hole to policyjny anarchista stosujący metody dalekie od procedur, nieprzystosowany do życia nałogowy..."
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.02.2016 23:35

pablos77 napisał(a):Jo Nesbø ‹Wybawiciel

Z tym, że tylko w Zagrzebiu i tylko przez moment...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.03.2016 21:47

Była jeszcze taka książka "Pałac Dioklecjana" - poszukuję jej. To powieść obyczajowa; jeszcze z czasów nieboszczki Jugosławii :D
Bardzo polecam "Chorwacką przystań" i "Szukaj mnie wśród lawendy" - normalnie nie znoszę takich książek, ale w wersji chorwackiej naprawdę to mi się podoba.
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 09.08.2016 19:13

Naga Wyspa Gułag Tity - Jezernik Bozidar - trochę smutnej powojennej historii ery panowania TITY....książka dostępna na alledrogo...
http://podroze.onet.pl/aktualnosci/goli-otok-chorwacka-wyspa-z-opuszczonym-wiezieniem-z-czasow-jugoslawii/9pnzj
Następna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Powieści, których akcja toczy się w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone