Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealna...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.11.2017 21:12

Dzień 7

Dzisiaj decydujemy się jechać do Supetaru. Powód jest taki, że przed wypłynięciem na wyspę zapomnieliśmy zatankować gaz do naszej Reni, a że stacja LPG jest tylko w Supetarze udajemy się tam chcąc w drodze powrotnej zobaczyć miasteczka.

Ale najpierw kawka. Teraz mamy takie widoki :)



Docieramy do Supetaru. Jest godzina trochę po 10.
Muszę wam pokazać kolejkę do promu ! Jest sobota, wiedziałam ,że sobota jest dniem „zmiany turnusu” ale to co widzę troszkę mnie szokuje i współczuję ludziom, którzy najbliższe godziny spędzą w aucie lub obok niego. Ja chyba w tej sytuacji przełożyłabym podróż na prom wieczorny licząc, że może będzie luźniej…
Zobaczcie, w którym miejscu zaczyna się korek…Obstawiam, że ostatnie auta załapią się hmmm na 3 prom ?



Po zatankowaniu auta jedziemy oglądnąć Splitską.
Splitska oprócz tego, że kojarzy mi się z mysza73 :lol: robi na mnie dobre wrażenie. Bardzo przyjemna mieścinka, ale jak na wieczorne spacerki niestety nie dorównuje Povlji, po prostu jest za mała :)
Chłopaki trochę narzekają i jęczą. Jest bardzo ciepło chyba koło 32-33 stopni. Godziny południowe w takiej temperaturze to nie do końca dobry pomysł na zwiedzanie, ale trudno chcąc coś zobaczyć musimy liczyć się z tym, że w Cro te temperatury są normą…
Jaka ja byłam głupia, gdybym wtedy wiedziała jak będą wyglądać kolejne dni, to ten w całości spędzilibyśmy nad wodą...

20170819_114109.jpg

20170819_114115.jpg

20170819_114727.jpg

20170819_115432.jpg

20170819_115840.jpg

20170819_115946.jpg

20170819_120141.jpg

Przelatujemy szybko ( jęczące dzieci ) przez Splitską i szutrową drogą przy wybrzeżu kierujemy się do Postiry. Nie powiem wytelepało nas porządnie, ale co tam przyzwyczajeni jesteśmy do takich dróżek ;)

Postira widziana z boku wydaje się bardzo rozległa. Stwierdzam, że chłopaki przy dłuższym spacerze zajęczą nas na śmierć, a zwiedzanie na wku.... nie jest dla mnie przyjemnością. Trudno, odpuszczamy. Jak się niestety okaże nie będziemy już mieć przyjemności zawitać w Postirze, w drodze powrotnej z wakacji tylko przez nią przejedziemy :roll:

Jedziemy dalej malowniczą drogą, o wiele przyjemniejszą niż ta w głębi wyspy. Postanawiam stanąć na lody w Pučišćy. Wjeżdżamy do miasteczka, nie parkujemy jednak przy boiskach tylko kierujemy się do centrum i parkujemy przy Studenacu. Chłopaki idą po lody, które jednak wymieniają na gwiżdżące lizaki i idziemy na spacer.
Przyznam szczerze, że Pučišća wydawała mi się ze zdjęć nieciekawym miasteczkiem, nie przykładałam do niej uwagi w relacjach i może przez to ,że leży w tak głęboko wciętej zatoce sprawiała dla mnie wrażenie nieciekawej.
Natomiast na miejscu spodobało mi się bardzo, mimo, że nie przeszliśmy daleko i nie zobaczyliśmy otwartego morza -nie wiem nawet gdzie tam są plaże. Mimo to wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie. Chętnie wróciłabym tam na wieczorny spacer.

20170819_124416.jpg

20170819_125035.jpg

20170819_125255.jpg

20170819_125535.jpg

20170819_125957.jpg
Uśmiałam się na widok tego grilla :D

20170819_130035.jpg
urocze uliczki

20170819_130341.jpg
Tam w głębi na ścianie jest wejście do tego budynku/ domu !

20170819_130419.jpg


Jako ,że jest tak gorąco i chłopaki chcą już na plażę nasz spacer nie trwa długo. Przychodzimy do auta i okazuje się, że za wycieraczką mamy bilet za parking.
Ok, tylko komu mamy płacić :?: Rafał idzie do Studenaca podpytać, Pani wychodzi i wskazuje nam „ parkingowego”, który gdzieś dalej siedzi sobie w konobie. Płacimy i jedziemy do apartmana na szybki obiad.

Po posiłku idziemy na naszą Ticja Luke.



Chłopaki szaleją, ja czytam książkę leżąc na karimacie w połowie zanurzonej w wodzie. Jak się okaże to jest jedyny dzień, w którym woda jest tak ciepła, że przyjemnie się w niej zanurzać. Jednak nie na tyle ciepła, żebym zdecydowała się zanurzyć głowę i snurkować ( czego niestety nie zrobiłam przez całe wakacje, ale ja jestem ciepłolubna i za nic nie zmuszę się do zanurzenia głowy gdy jest mi zimno :evil: )
Nasza T. L bardzo mi się podoba i mimo, że zazwyczaj jest dużo ludzi, ulokowani są oni na cypelku, w naszym miejscu jest już zdecydowanie luźniej :wink:

20170819_155148.jpg

20170819_155243.jpg

20170819_155635.jpg

20170819_160033.jpg

Uwielbiam te schodki prowadzące do/z T.L. Cudowne zapachy w tym miejsu się unosiły.

20170819_165624.jpg


Po powrocie do domu chłopaki oglądają koteczka właścicieli wylegującego się na hamaku :lol:

20170819_175757.jpg

20170819_180534.jpg
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.11.2017 21:26

Kolejka do promu jeszcze przed rondem?... 8O Masakra! :roll:

Miło widzieć stare kąty. :)

Pučišća byłaby super miejscem na wakacje, gdyby nie to położenie w zatoce... Jakoś tak "jeziorkowato" tam jest :roll: , ale samo miasteczko ładne i z klimatem... :)

Chłopcy nie kaleczyli się o te kamulce w T.L.?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 23.11.2017 22:19

My widząc sobotnią kolejkę na prom tydzień przed naszym planowanym wyjazdem, zdecydowaliśmy się jednak na przeprawę w piątek.
Sobotnia kolejka składała się z 2 kolejek, które się zazębiały na suwaczek. Jedna ciągneła się tak jak pokazałaś a druga sięgała połowy trasy do Splitskiej 8O

Lpg na przyszły sezon już pewnie będzie na tej dużej stacji przed rondem jak do Konzuma się jedzie. W tym sezonie nie zdążyli jeszcze uruchomić ale oznaczenia i dystrybutor już były.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.11.2017 22:32

Mikromir napisał(a):Kolejka do promu jeszcze przed rondem?... 8O Masakra! :roll:

Miło widzieć stare kąty. :)

Pučišća byłaby super miejscem na wakacje, gdyby nie to położenie w zatoce... Jakoś tak "jeziorkowato" tam jest :roll: , ale samo miasteczko ładne i z klimatem... :)

Chłopcy nie kaleczyli się o te kamulce w T.L.?


Żeby tylko przed rondem, na filmiku specjalnie zwolniłam,kolejka zaczęła się praktycznie za znakiem Supetar :!:

Zwiedzając Pučišće kompletnie nie rozważałam ją pod kontem kapieli ;) Ale jak piszesz miasteczko bardzo klimatyczne :wink:

W T.L starszy od razu rzucał się na głęboką wodę, cfaniaczek mały- od tamtego roku ( czyli od 6 roku i 1 wyjazdu do Cro ) pływa bez wspomagania :mrgreen: a młodszy bawił się w "basenie" czyli tej płyciźnie oddzielonej kamykami, albo pływał w rękawkach czy kółku. Kamulce nie przeszkadzały im zupełnie :twisted:
Bardziej przeszkadzały mi, gdy chciałam szybko zanurzyć się w wodzie, musiałam dojść do tego spadku :)

gusia-s napisał(a):My widząc sobotnią kolejkę na prom tydzień przed naszym planowanym wyjazdem, zdecydowaliśmy się jednak na przeprawę w piątek.
Sobotnia kolejka składała się z 2 kolejek, które się zazębiały na suwaczek. Jedna ciągneła się tak jak pokazałaś a druga sięgała połowy trasy do Splitskiej 8O

Lpg na przyszły sezon już pewnie będzie na tej dużej stacji przed rondem jak do Konzuma się jedzie. W tym sezonie nie zdążyli jeszcze uruchomić ale oznaczenia i dystrybutor już były.


My też wracaliśmy w piątek ;) Ta sobotnia kolejka też zazębiała się w drodze do Splitskiej jeszcze dośc duży kawałek 8O
Co do stacji pamiętałam nawet jak pisałaś w swojej relacji, że ta nówka zamknięta jeszcze :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.11.2017 22:40

Patrzę na filmik jak starszy skacze do wody, nie bałaś się, bo tam wygląda na dość płytko?? Ja już dawno nie skakałam, ale zawsze wolałam w większą toń skoczyć.....
Brać nie jest w żadnych moich planach...w ogóle to cała Cro na razie odpływa....
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.11.2017 22:51

piekara114 nie bałam się, bo tam gdzie on skakał ja nie dosięgałam nogami do dna, faktycznie kawałeczek
dalej było płytko ale przy skałce ok. Bardziej mnie przerażają skoki do wody z wysokości, gdy dno jest nieznane a siła uderzenia większa 8O i na takie się nie zgadzam ( oczywiście na skoki męża, bo młodych to już całkiem po moim trupie 8) )

Czemu Cro odpływa... ? Nie brzmi to optymistycznie :(
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 24.11.2017 08:14

wiolek_lp napisał(a):Pučišća byłaby super miejscem na wakacje, gdyby nie to położenie w zatoce... Jakoś tak "jeziorkowato" tam jest :roll: , ale samo miasteczko ładne i z klimatem... :)

Zobaczcie, każdy ma inne gusta. Mi Chorwacja właśnie się podoba za zatoki, bliskość innych wysp itd. Otwarte morze mnie w ogóle nie rajcuje. A jeśli chodzi o samą Puciscę... Jak oglądałem sobie ostatnio zdjęcia z lotu ptaka, wygląda ona przepięknie, chyba jedno z ładniejszych miejsc (widoków pocztówkowych) w całej Chorwacji. Jak będę kiedyś na Brac, to po Postirze będzie to dla mnie miejsce obowiązkowe.
wiolek_lp napisał(a):W T.L starszy od razu rzucał się na głęboką wodę, cfaniaczek mały- od tamtego roku ( czyli od 6 roku i 1 wyjazdu do Cro ) pływa bez wspomagania

Tak się tylko pochwalę, bo również mam równolatkę Twojego syna, że skakała ze skałek tam gdzie nie miała gruntu, oczywiście, gdy byłem w pobliżu ;).

Żeby nie było tak słodko, to opierniczam Was za te zwiedzanie w upał. Z dzieciakami to nad wodę w taką pogodę :).
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.11.2017 08:45

Ach ta T.L. , aż się łezka w oku kręci. Chciałoby się przenieść tam chociaż na jeden dzień.
Widoczki z apartmana mieliście piękne :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.11.2017 09:16

wiolek_lp napisał(a):Czemu Cro odpływa... ? Nie brzmi to optymistycznie :(

Kilka rzeczy się na to składa: od 2008 r. bylismy w Cro 10 razy i prawie cale wybrzeze zjeździliśmy i najwazniejsze miejsca odwiedziliśmy. I czas na zmiany. Ale najwazniejsze to to, że Cro sie strasznie zmieniła: ogromne tlumy na wybrzezu w tym roku mnie zszokowaly, coraz trudniej znaleźć spokojna plażę, ceny lecą w górę w sposób nieproporcjonalny do jakości i oferty, a turysci sa coraz częściej odbierani przez pryzmat euro. Oczywiście wykorzystują okazje że spada ilisc chetnych na wakacje w Egipcie, Tunezji czy Turcji i to wykorzystują, ale w d.to im się mocno poprzewracało... obawiam się, że przez to mogą obudzić się z ręką w nocniku.... turyści do Egiptow itp zaczynają wracać.....


Ale wracajmy na Brać...
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 24.11.2017 19:40

Trajgul napisał(a):Zobaczcie, każdy ma inne gusta. Mi Chorwacja właśnie się podoba za zatoki, bliskość innych wysp itd. Otwarte morze mnie w ogóle nie rajcuje.


Ale ja też kocham w Cro zatoczki najlepiej nie duże i też otwarte morze nie robi na mnie wrażenia :roll:
Najlepsze są plaże otoczone po bokach skałkami i zielenią :wink:
Pučišća jest jednak tak bardzo wcięta, że wydawało mi się, że nie będzie ładna, ale jak pisałam pomyliłam się :wink: Bo np. taka Vrboska na Hvarze też dużo wcięta nie zrobiła na mnie jakiegoś dobrego wrażenia, zobaczymy w przyszłym roku czy zmienię zdanie :wink:

Trajgul napisał(a):Tak się tylko pochwalę, bo również mam równolatkę Twojego syna, że skakała ze skałek tam gdzie nie miała gruntu, oczywiście, gdy byłem w pobliżu ;).

Żeby nie było tak słodko, to opierniczam Was za te zwiedzanie w upał. Z dzieciakami to nad wodę w taką pogodę :).


Mój Aleks jak mu pokazałam miejscówkę na przyszły rok, to pierwsze o co pytał, to czy będzie mógł skakać z podestu ;) Takie dzieci niczego się nie boją :twisted:

A ze zwiedzaniem to wiesz... pogody nie przewidzi się :evil:

Habanero napisał(a):Ach ta T.L. , aż się łezka w oku kręci. Chciałoby się przenieść tam chociaż na jeden dzień.
Widoczki z apartmana mieliście piękne :D


No dla nas T.L była wygodna i często tam byliśmy :wink: Chociaż urodą może nie powala ale nam przyjemnie się tam plażowało i blisko :lol:

piekara114 napisał(a):Kilka rzeczy się na to składa: od 2008 r. bylismy w Cro 10 razy i prawie cale wybrzeze zjeździliśmy i najwazniejsze miejsca odwiedziliśmy....

Ale wracajmy na Brać...


Wszystko to co piszesz, to pewnie racja... My nie znamy Chorwacji z przed lat, to był dla nas 2 rok i jak na razie jestem zafascynowana i wydaje mi się, że dopóki będzie nas stać, to kierunku nie zmienimy :mrgreen:
Ale my do zobaczenia mamy baardzo dużo, zaczynamy od wysp, na wybrzeże średnio nas ciągnie mimo cudownych miejsc ale to w dalszej kolejności :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.11.2017 19:58

wiolek_lp napisał(a):Mój Aleks jak mu pokazałam miejscówkę na przyszły rok, to pierwsze o co pytał, to czy będzie mógł skakać z podestu ;) Takie dzieci niczego się nie boją :twisted:
Ja w mojej przyszłej relacji z Hvaru pokaże Ci kilka miejsc, gdzie spokojnie będzie mógł poskakać... Jedno z takich miejsc będzie mieć na nóżkach :D
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 24.11.2017 20:21

piekara114 napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Mój Aleks jak mu pokazałam miejscówkę na przyszły rok, to pierwsze o co pytał, to czy będzie mógł skakać z podestu ;) Takie dzieci niczego się nie boją :twisted:
Ja w mojej przyszłej relacji z Hvaru pokaże Ci kilka miejsc, gdzie spokojnie będzie mógł poskakać... Jedno z takich miejsc będzie mieć na nóżkach :D


Zanim Ty napiszesz relację z Hvaru to Wiolek już wróci :twisted: :lol:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 24.11.2017 20:47

Bardzo przyjemna relacja :D Nadrobiłam i będę czekać na ciąg dalszy...
Pozdrawiam :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.11.2017 20:53

ruzica napisał(a):
piekara114 napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Mój Aleks jak mu pokazałam miejscówkę na przyszły rok, to pierwsze o co pytał, to czy będzie mógł skakać z podestu ;) Takie dzieci niczego się nie boją :twisted:
Ja w mojej przyszłej relacji z Hvaru pokaże Ci kilka miejsc, gdzie spokojnie będzie mógł poskakać... Jedno z takich miejsc będzie mieć na nóżkach :D
Zanim Ty napiszesz relację z Hvaru to Wiolek już wróci :twisted: :lol:

Bez przesady...skończę Vodice (choć mało kto zagląda, to i mała motywacja), potem Kreta no i Hvar....do lipca zdążę :mrgreen:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 24.11.2017 21:48

piekara114 napisał(a):
ruzica napisał(a):Bez przesady...skończę Vodice (choć mało kto zagląda, to i mała motywacja), potem Kreta no i Hvar....do lipca zdążę :mrgreen:


Ja zaglądam po cichu :wink: A czemu najpierw Kreta :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealna... - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone