Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W poszukiwaniu uchodźców u Hipokratesa czyli KOS 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 12.10.2017 18:42

piekara114 napisał(a):Z ciekawości jak Goldcar podchodzi do uszkodzeń na drogach pozaasfaltowych??


Tak jak większość ... Ubezpieczenie nie obejmuje :evil: ...

gusia-s napisał(a):No i czym jedziesz?


Bez szału ...Fiat Panda z przebiegiem 6 tys. Złego słowa nie mogę powiedzieć poza tym, że pod górkę nieco sapał :wink: ...

Obrazek

Paulka75 napisał(a):Chętnie poczytam :) szwagier był w tym roku na Kos, ale za wiele zdjęć nie przywiózł i nie zachwyciły, więc chętnie zobaczę relację kogoś innego :) :papa: :hut:


W moich też szału nie ma ale może będzie w miarę ciekawie ... :D

Buber napisał(a):Pechowo, nie dość, ze auto późno, to jeszcze asfalt ktoś za... znaczy się zwinął.
A autko wysokie, czy standard ?


Ja wyższa :P ...

kkra napisał(a):Chłonę widoki, piękne Kos :hearts: :hearts: :hearts:


Uważam, że naprawdę niedoceniana wyspa ...

mysza73 napisał(a): Nie wyczyściłaś :roll: ... są już dwie kropki :la:


Nie widzisz, że przepaść była :evil: ?! Na drogę patrzyłam :P ... Nie w głowie mi było czyszczenie szkiełka :wink: ...

kaszubskiexpress napisał(a):Zgaduję, że samotna, atrakcyjna kobieta nie narzekała na brak zainteresowania miejscowych :wink:


Nie wiem ... Żadnej takiej nie spotkałam :oczko_usmiech: :wink: ...

kaszubskiexpress napisał(a):Widzę, że Grecja uzależniła.
:hut:


Zdecydowanie i bezapelacyjnie :oczko_usmiech: !
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.10.2017 18:46

Potter napisał(a):
mysza73 napisał(a): Nie wyczyściłaś :roll: ... są już dwie kropki :la:

Nie widzisz, że przepaść była :evil: ?! Na drogę patrzyłam :P ... Nie w głowie mi było czyszczenie szkiełka :wink: ...

Po Santo miałaś wyczyścić ... rok temu, PIPO :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15536
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.10.2017 18:50

Potter dawaj kolejny odcinek.
W weekend ma być ładnie, więc pewnie większość będzie na zewnątrz łapać ostatnie promienie słońca...
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 12.10.2017 20:15

piekara114 napisał(a):Potter dawaj kolejny odcinek.
W weekend ma być ładnie, więc pewnie większość będzie na zewnątrz łapać ostatnie promienie słońca...


Już mi się dziś nie chciało, ale skoro tak ładnie prosisz to wrzucę trochę słonka 8) ...

No to jedziemy do następnej kapliczki znajdującej się na najbardziej na południe wysuniętym krańcu półwyspu Capo Crichelo ...

Asfalt zwinięty całkowicie :lol: ... Ta droga zdecydowanie nie nadaje się do samochodu którym jechałam ewentualnie ten samochód do tej drogi :? ...

Obrazek

Nie jestem jedyna i wszyscy zgodnie toczymy się z zawrotną prędkością 15 km/h ... A i tak w wielu momentach zatrzymuję się zastanawiając, którą stroną drogi ominąć dany wielgachny kamień ... Niemniej widoki są niesamowite ...

Obrazek

Trasa ma kilka zaledwie kilometrów ale jej pokonanie zajmuje mi pół godziny ...

Obrazek

W pewnym momencie moja ostrożność mnie zawodzi... Czuję i słyszę głośny zgrzyt :evil: :evil: :evil: ... .... Świetnie ... tego tylko brakowało żebym urwała czy przedziurawiła coś tam co jest pod samochodem....jakąś miskę czy cuś ....
Z drżącym sercem wysiadam i oglądam przedni błotnik ... Na pierwszy rzut oka wygląda ok.....Padam na kolana (ale nie z wdzięczności tylko żeby zajrzeć bardziej od dołu :lol: ) .... No i są...Zauważam dwie solidne rysy...Wyglądają na nówki :cry: ... No pięknie ... Niby mam to ubezpieczenie z supercover ale ewentualne formalności średnio mi się widzą ... No trudno ... ruszam dalej oglądając się czy nie pozostaje za mną jakaś plama sugerująca uszkodzenie jeszcze czegoś ... Na szczęście jest sucho ...
Myślę sobie i mam nadzieję, że skoro rysy są widoczne tylko z pozycji niemalże horyzontalnej to nie zostaną zauważone przy tradycyjnych oględzinach :lol: ... Od razu zdradzę, że tak też było bo cały depozyt jest już spowrotem na karcie :mrgreen: ...

Jestem przy kapliczce Agios Mammas. I to jest to co lubię :D . Malutka kapliczka gdzieś na odludziu z przepięknymi wiułami :D ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj stoję już nad samym urwiskiem 8O ...W najdalszym południowym pkcie przylądka i jednocześnie całej wyspy Kos...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lazurek ? Może słaby ale jest :) ...

Obrazek

Baardzo mi się to miejsce podoba ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W kierunku Afryki patrzę :D ...

Obrazek

Oczywiście łażę po okolicznych krzunach ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tą drogą przed chwilą jechałam ...

Obrazek

Obrazek

Niestety droga, którą tu dojechał jest jedyna... Muszę nią wracać ... Nie muszę chyba dodawać, że puls mi deczko skoczył ...
Kiedy dojeżdżam do pechowego miejsca zatrzymuję się żeby spokojnie je obejrzeć i zastanowić jak bezpiecznie tędy przejechać ... Nic mądrego nie udaje mi się wymyśleć i jadę na tzw, czkawkę ... Parę cm i hamulec...parę cm i hamulec .... I tak kilka czkawek ... Uff... Udało się :mrgreen:

Obrazek

Czas ostudzić emocje i wymoczyć się nareszcie na jakiejś plaży ... W nawigację wpisuję współrzędne Cavo Paradiso ... I już widzę, że droga tam też jest "fajna" :roll: :mrgreen: ...

Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15536
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.10.2017 20:22

Piękny punkt widokowy znalazłaś....

Plażę też, więc z chęcią z bliska na nią popatrzę...
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 12.10.2017 20:50

Relacja rewelacja, po prostu miodzio :P . Jesteś w świetnej formie, zdjęcia, tekst i ta blondynka :oczko_usmiech: .
Kos też niczego sobie :lol: .
pzdr. :wink:
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 12.10.2017 21:18

Kto bogatemu zabroni?
My jednak staraliśmy się po asfalcie 8O
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 12.10.2017 21:39

Pełny off-road - ale warto :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 13.10.2017 07:44

Potter napisał(a):
Jestem przy kapliczce Agios Mammas. I to jest to co lubię :D . Malutka kapliczka gdzieś na odludziu z przepięknymi wiułami :D ...

Obrazek


Dla tego wiuła tłukłaś się tą drogą 8O 8O 8O ,
PHI :roll: ... na Pelo-Śmelo pełno takich wiułów :lool: :smo:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18146
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 13.10.2017 15:18

Wiuły mniamniuśne , droga przejezdna , samochód daje radę . . . proszę o kolejną porcję słonka :D



Pozdrawiam
Piotr
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 13.10.2017 20:22

tiwa napisał(a):Relacja rewelacja, po prostu miodzio :P . Jesteś w świetnej formie, zdjęcia, tekst i ta blondynka :oczko_usmiech: .
Kos też niczego sobie :lol: .
pzdr. :wink:


:coool:

kkra napisał(a):My jednak staraliśmy się po asfalcie 8O


Ja też się starałam ... No ale jak tam gdzie chciałam pojechać asfaltu nie było to: "- Co ja mogę, Panie ..." :oczko_usmiech:

mysza73 napisał(a):... PHI :roll: ... na Pelo-Śmelo pełno takich wiułów :lool: :smo:


Gdzież bym tam śmiała do Pelo/Śmelo się porównywać :oops: ...

piotrf napisał(a):Wiuły mniamniuśne , droga przejezdna , samochód daje radę . . . proszę o kolejną porcję słonka :D

Piotr


Proszę uprzejmie :D ...

Droga do Kavo Paradiso też nie jest najłatwiejsza. Jest bardzo kręta i momentami stroma. Na szczęście niewiele na niej zdradziecko wyglądających kamieni ...

Obrazek

Obrazek

Uważam jednak, że warto było się tu wybrać. Słowo Paradiso w nazwie jak najbardziej uzasadnione ...

Obrazek

Obrazek

Jak widać jest niemal całkowicie pusta ... Pałętały się po niej może ze dwie osoby :D ...

Obrazek

Widok w prawo też niczego sobie ...

Obrazek

Woda czyściutka...płyciutka...idealna...

Obrazek

W sezonie działa tu niewielki barek ...

Obrazek

Ten leżak był za free :lol: ....

Obrazek

Plaża jest bardzo długa i niemal na całej jej długości pokryta drobniutkim piaskiem .
Osobiście uważam, że plaże po północnej części półwyspu Kefalos są dużo ciekawsze niż inne polecane w przewodnikach jak np. w Mastichari i Tigaki ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Za plecami też ładnie ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krótka kąpiel i jadę w kierunku kolejnej jeszcze ciekawszej wg mnie plaży ...

Obrazek

Obrazek

W tym miejscu dwa słowa o nawigacji na Kos (i chyba podobnie jest w całej Grecji). Byłam wyposażona w navi, miałam dość szczegółową mapę no i oczywiście patrzyłam na znaki. A i tak czasem zdarzało mi się błądzić ... Pojawiały się znienacka nowe drogi...navi kazała mi skręcać w pionową ścianę a znaki drogowe ... :roll: :oczko_usmiech:

Obrazek

Najrozsądniej było wyciągać średnią z tych trzech powyższych źródeł i wtedy można było trafić do celu ... :lol:

W drodze na następną plażę (Tripiti Beach) na moment ląduję w luksusie czyli na asfalcie :lol: ... Na moment wpadam też do Kościoła Poczwórnej Ewangelii ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten pan malował kopułkę na niebiesko ... przed kościołem leżały też zdjęte drzwi również świeżo malowane ... Myślałam, że odświeża się takie rzeczy przed sezonem a nie po ...

Obrazek

Dosłownie kilkaset metrów dalej jest Kościół Jedności. Tam już jednak nie zajeżdżam ... Ja chcę do wody :P .

Obrazek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 13.10.2017 20:32

No dobra, humorem mi się trochę poprawił :D ,
a Kościoła Poczwórnej Głupoty tam nie znalazłaś? Chętnie bym tam kogoś wysłała :evil:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15536
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.10.2017 21:18

Jak już piasek na plaży to właśnie w takim otoczeniu jest idealny, no i kilka skałek w morzu obowiązkowo. Ale skoro jedziemy do lepszej plaży to ja czekam...

Nie przygarnęłaś jakiejś puszki farby w tym greckim odcieniu niebieskiego?
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 13.10.2017 21:50

Potter napisał(a):W tym miejscu dwa słowa o nawigacji na Kos (i chyba podobnie jest w całej Grecji). Byłam wyposażona w navi, miałam dość szczegółową mapę no i oczywiście patrzyłam na znaki...

Najrozsądniej było wyciągać średnią z tych trzech powyższych źródeł i wtedy można było trafić do celu ... :lol:

Mądra dziewczyna :) 8O . Ja taki zdolny nie jestem i wyciągam średnią tylko z dwu źródeł (navi i znaki) i przez to częściej błądzę :lol: .
pzdr. :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.10.2017 09:30

Faktycznie słabawe te drogi :? , dla nas jednak największym problemem są nie tyle kamienie, wyboje, czy strome podjazdy (choć to oczywiście też) ale ten makabryczny pył :? który pokrywa auto już po parunastu metrach takiej jazdy...
A że auto jest naszym domem...
Ale czasem trzeba i warto... dla kapliczek, widoków, plaż - tak jak właśnie tutaj na Kos :idea: :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
W poszukiwaniu uchodźców u Hipokratesa czyli KOS 2017 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone