Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W poszukiwaniu uchodźców u Hipokratesa czyli KOS 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.10.2017 09:38

Czy ktoś mógłby przemówić Autorce do rozumu ... bo ja wysiadam :evil: ,
twierdzi, że jej się nie chce pisać dalej i zdjęcia "jakieś takie z doopy są i nie oddają tego co było" - koniec cytatu :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15535
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.10.2017 09:45

Depresja jesienna....skądś to znam.....
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 10.10.2017 09:48

Droga autorko - Potter :!: Nie poddajemy się tu żadnej depresji jesiennej i wspomagamy zdjęciami ( te co widziałam bardzo fajne) innych tu obecnych co by też w takową depresję nie popadli.

Ps. Czekam wieczorem na jakiś pierwszy konkretny odcinek :lol:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12165
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 10.10.2017 12:10

Potter napisał(a):Zajawka ...

... lokalsi ...

Obrazek


Widzę, że dziadek cały czas w formie. :)

491a731500198d945435486f.jpg


pzdr :wink:
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 10.10.2017 16:13

Poter,nie rob scen
Pokaż nam Twój Kos
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 10.10.2017 16:36

Widzę zdjęcia z Nissiros, którą tak dobrze wspominamy, więc dosiadam się i ja.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12696
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 10.10.2017 16:57

Potter napisał(a): ponoć jedyny ciągle działający wiatrak w Grecji

Siedem lat temu :idea: co najmniej dwa działały na Krecie, ale może :roll: już przestały?

Oczywiście, z wielką przyjemnością będę na bieżąco w Twojej greckiej podróży 8)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13767
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.10.2017 19:09

mysza73 napisał(a):Czy ktoś mógłby przemówić Autorce do rozumu ... bo ja wysiadam :evil: ,
twierdzi, że jej się nie chce pisać dalej i zdjęcia "jakieś takie z doopy są i nie oddają tego co było" - koniec cytatu :roll:


POTTER nie bądź PIPA

POKAŻ

8O :boss: :papa:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 10.10.2017 19:46

Zawstydziliście mnie :oops: ... Nie pozostaje mi nic innego jak tylko coś tam skrobać... :lol:
Wszystkich Nowych wizytatorów :D witam serdecznie ...

No to zaczynamy na serio ...

Dlaczego w ogóle Kos ?
Wyjazd jesienny planowany był od dawna. Jeszcze wiosną ustalono na wysokim szczeblu :P , że będzie to Mykonos...
Planowanie na wyspie trwało tymczasem życie powoli pisało nowy scenariusz. Okazało się, że nie jestem w stanie zaplanować urlopu wcześniej niż na początku września. Tzn. nie wziąć go na początku września tylko dopiero wtedy ustalić czy i dokładnie kiedy ... W tzw. międzyczasie wycofał się współsponsor kwaterki i autka tłumacząc się mocno pokrętnie :oczko_usmiech: ale niech tam jej będzie ...
Nie pozostało mi nic innego jak czatowanie na last bilet któregoś z biur podróży 8) 8) . Po kilku "przelotach" po stronach rainbowów, itak, tuiów, Neckermannów i innych takich zorientowałam się, że w grę wchodzą właściwie 2 greckie wyspy tj. Kos i Zakynthos. Były jeszcze loty na Kretę i Rodos ale jakoś nie mogę się do tych wysp przekonać ...
Wybrałam Zakynthos .... rozpisałam miejsca do odwiedzenia (tj. wypisałam współrzędne geograficzne dla ponad 20 miejsc - żeby nawigacja miała łatwiej :) ) podzieliłam wyspę na konkretne dni i czekałam na promocję biletów. Trochę nie do końca ten Zakynthos mi pasował bo nie znalazłam tam wioseczek z wąskimi uliczkami ani więcej niż kilka kapliczek na odludziach (czyli to co lubię najbardziej) a jedynie wiuły :lol: plaż i zatoczek no ale nie wybrzydzałam.
Czekałam i czekałam ...W międzyczasie zauważyłam, że w szybszym tempie spadają ceny biletów na Kos. Siadłam więc znowu do mapy i rozłożyłam na czynniki pierwsze wyspę Kos :lol: . Wyspę, którą już kiedyś miałam w planach i co nieco o niej poczytałam.
I tak wyposażona w 2 dokładne plany pierdylion razy dziennie odwiedzałam wyżej wymienione strony ...
Koniec końców na kilka dni przed wylotem zakupiłam na stronie tui bilet Warszawa-Kos-Warszawa w cenie 349 zł.
Po raz pierwszy skorzystałam też z serwisu trivago.pl i zarezerwowałam kwaterkę w cenie o ok. 300 zł niższej niż na bookingu ...

W tym miejscu muszę podkreślić plusy dodatnie :wink: zakupu biletów w tej formule. Po pierwsze - wylot z Chopina ...Po drugie bagaż - 20 kg +podręczny... Z pewnością będę próbować korzystać z tej formy w przyszłości ...

Dobra ... Będzie już tych literek :D .... Wrzucamy fotki ...

Dzień "0"

Wtorek 9.25 wylot (słów towarzyszących konieczności wstania o 6.25 przez moją córkę, która zawiozła mnie na lotnisko nie wspomnę) ...13.25 lądowanie na Kos.

Trafia mi się miejsce w rzędzie 3 przy przejściu ale tuż po instruktażu przesiadam się na wolne 1A przy oknie :D ...
Lecimy .... Pogoda dopisuje i liczę na fajne widoki ...

No...szyby to mogliby pomyć ... ale coś tam widać ...

Obrazek

Obrazek

Zbliżamy się do Kos ... Pode mną port w Mastichari ...

Obrazek

Po chwili z przerażeniem stwierdzam, że powoli wylatuje znad Kos bo pod nami Kardamena ... Lecimy gdzie indziej 8O ?

Obrazek

Oczywiście żartowałam :) ... samolot zawraca i podchodzimy do lądowania z drugiej strony ... Pod nami nie zamieszkana ale silnie eksploatowana wysepka Gali, o której dwa słowa później ...

Obrazek

Obrazek

Teraz to już chyba lądujemy ...

Obrazek

Obrazek

Jesteśmy przed czasem o ok. 13.15 ... Extra ! Spodziewam się, że bez problemu zdążę na autobus do Kefalos, który wg planu odjeżdża 0 13.35 ...

Tymczasem ... 13.33 po taśmie wciąż jeżdżą tylko wózki dziecięce ... walizek brak ... Pięknie ... Następny autobus o 17.00 ...
Myślę sobie, że pewnie autobus poczeka mając na uwadze możliwe opóźnienia samolotu .... Nic bardziej mylnego ... Jestem ostatnią osobą, która o 13.39 wpada do odjeżdżającego autobusu ... Przez okno widzę kilka osób próbujących dawać znaki ręczne :lol: kierowcy ... Nic z tego ... Z ulgą zajmuję jedyne wolne miejsce tuż za kierowcą ...
Dopiero teraz mogę odetchnąć i zacząć odpoczywać ... To co widzę przez przednią szybę wywołuje przyjemne motylki w okolicach pępka ...

Obrazek

Obrazek

Po kilkunastu minutach autobus zatrzymuje się tuż przy moim hoteliku mimo, że przystanek jest 50 m dalej ... Miło ...

Hotelik nie ma typowej recepcji. Wszelkie formalności załatwia się w barze, do którego docieram mijając basen ... Mam ochotę tak jak stoję do niego wskoczyć ...
Sympatyczny pan Babis prowadzi mnie do pokoju...mówi co i jak ....
Kiedy tylko opuszcza pokój rzucam się na walizkę w poszukiwaniu stroju ... I chyba zanim Babis wróci do restauracji ja już jestem w basenie :mrgreen: ... Jest BOSKO !!! Woda ciepła, czyściutka ... na leżakach ze cztery angielskie matrony ... Jest przecież po sezonie a i sam hotelik do największych nie należy ... Zaledwie 14 pokoi na 2 piętrach ...

Obrazek

Po kąpieli czas na krótki spacer rozpoznawczy po okolicy ...

Aaaa ... Może przydałoby się pokazać gdzie ja jestem ... Kefalos ...

Obrazek

No to idziemy "w miasto" ...

Palmy przed hotelem są :D ... nawet nie Tonowe :P

Obrazek

Sprawdzenie temperatury wody ... jest ok. :D

Obrazek

Widok na wyspę z kapliczką ... jest.

Obrazek

Zabytkowe ruinki są ...

Obrazek

Obrazek

Inne miejsca do spacerowania ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zauważam rowerki wodne ... Fajnie byłoby się wybrać na wysepkę, która daleko nie jest ... jakieś 150 m. Pytam lokalsa o cenę wypożycenia.... 10 euro pół godziny, 20 euro 1 godz. (swoją drogą ciekawe jak długo na tym myślał :roll: ) 8O 8O 8O ... No chyba Cię Bóg opuścił .... Z uśmiechem na ustach mówię panu żeby spedalał z tym pedalo ... Sama se na wyspę popłynę ...
(Niestety, :cry: nie doszło to do skutku ze względów logistycznych ... No bo jakoś nie widziało mi się zostawianie jakiegoś tam majdanu na brzegu bez opieki przez dłuższy czas ...)

Obrazek

Srarukarie :wink: też są ... I to całkiem spore ...

Obrazek

Obrazek

Dzień "0" powoli dobiega końca ... Jeszcze tylko planowanie dnia następnego ...

Obrazek
morgana
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) morgana » 10.10.2017 19:59

Kurka, Potter, po raz kolejny jestem pełna zachwytu nad twoją odwagą i pomysłem na taki samodzielny wyjazd.
I już od etapu planowania miejsca relacja szalenie mi się podoba :mrgreen: .
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 10.10.2017 20:08

Przyjemny ten hotelik, rozważałam go chyba był w Rainbows Tours.
Ale wtedy zdecydowaliśmy się na stolicę.
Kreta i Rodos tez fajne.
ja się tez przed Kreta broniłam, ale pojadę kiedyś znów, teraz na wschodnią 8O :oops: :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15535
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.10.2017 20:23

Hotelik bardzo fajny, a ta plaża...miodzio....

A na ceny czarterów patrzę, bo niezłe ceny można trafić....
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 10.10.2017 20:30

Widoki z autobusu faktycznie przednie :lol:
A moja córka chce tego banana zerwać :oczko_usmiech:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9082
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 10.10.2017 20:48

Beata W. napisał(a):Widoki z autobusu faktycznie przednie

Przednie, bo Potter robiła je przez przednią szybę, tuż z za pleców kierowcy :mrgreen: :smo:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.10.2017 21:15

No i te gustowne paznokcie w kolorze bugenwilli... :D też miodzio... :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
W poszukiwaniu uchodźców u Hipokratesa czyli KOS 2017 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone