Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W poszukiwaniu uchodźców u Hipokratesa czyli KOS 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.10.2017 15:32

Laski!! ;)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.10.2017 15:49

tony montana napisał(a):Laski!! ;)

Oooooo, Tony 8O 8O 8O ,
nie dalej jak wczoraj już się o Ciebie martwiłyśmy :roll: :smo:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 18.10.2017 17:44

tony montana napisał(a):Laski!! ;)


Wszelki duch.... Tony ! Ty żyjesz :wink: ?!
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 18.10.2017 18:00

Nadrobiłam :mrgreen: Jaki Ty masz Potter fajny avatar :twisted: A do tego fajniusiego kibelka z zajawki to kiedy dojedziemy?
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 18.10.2017 18:28

ruzica napisał(a):Nadrobiłam :mrgreen: Jaki Ty masz Potter fajny avatar :twisted: A do tego fajniusiego kibelka z zajawki to kiedy dojedziemy?


Ja cała jestem fajna :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: ...
Do kibelka w górach jeszcze parę dni 8) .
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 18.10.2017 20:22

Czas na ostatnią tego dnia plażę i dłuższy nareszcie odpoczynek czyli Agios Theologos Beach ...
Droga jak zwykle na półwyspie bezasfaltowa :D . Kolejna porcja piasku na karoserii i wewnątrz dorzucona :lol: ...

Obrazek

Ale po drodze pominięta wcześniej kapliczka z fajnym dojściem ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na zewnątrz często pojawiające się na pocztówkach z Kos dzwony ...

Obrazek

Skoro jest kluczyk - trzeba skorzystać 8) ...

Obrazek

Ale w środku bez szału ...

Obrazek

Obrazek

Czas na dłuższe plażowanie ...
Zejście na plażę - urokliwe 8) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Plaża jest szeroka i dłuuuga ...

Obrazek

Przyjmuję jedynie słuszną pozycję ... :oczko_usmiech:

Obrazek

Obrazek

Po plaży przez cały czas tam i nazad :) spaceruje Harry Potter :wink: (ma miotłę i okulary :oczko_usmiech: ) ...
Dopiero po chwili domyślam się że jest to pan od leżaków ...

Obrazek

Po jakiejś godzinie mojego leżenia i kąpania, najwyraźniej kierowany litością :mrgreen: , mówi że jeśli chcę mogę się przenieść na leżak :lol: :lol: :lol: bez opłaty ... Specjalnej różnicy mi to nie robi ale widzę, że Harry jest mocno zadowolony ze swojej propozycji ,,, Przenoszę się więc grzecznie na wyższy poziom ...

Obrazek

Panu ewidentnie się nudzi... Pyta skąd jestem ... mówi, że 50 lat temu był w Gdyni ... Moja próba zrobienia sobie z nim selfie wychodzi podobnie jak wszystkie inne moje tego typu próby :roll: ...

Obrazek

Na Agios Theologos spędzam jakieś 2 godz. Już mi się powoli nudzi ... A słońce jeszcze wysoko :D ...
Krótkie spojrzenie w notatki ... Dobra jadę w jeszcze jedno miejsce ... Oczywiście kapliczka :lol: ...

Po drodze ...

Obrazek

Droga a-asfaltowa :D ... Piasek dosypany :lol: ...

Obrazek

Komitet powitalny jest :lol: ...

Obrazek

Prophet Elias

Obrazek

Może tego za dobrze nie widać, ale kapliczka położona jest na wzgórzu ... Za wodą widać wyspę Kalymnos ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jestem już nieco zmęczona... Ten dzień był naprawdę długi i mocno wypełniony ... Ale muszę odwiedzić jeszcze jedno miejsce - port w Kardamenie. Po co?
W moich planach pobytu na Kos była wycieczka na położoną niedaleko wyspę Nisyros. Wyspa jest niewielka, mniej więcej okrągła, średnica ok 8 km. Nisyros znana jest przede wszystkim z możliwości odwiedzenia ciągle czynnego krateru wulkanu Stefanos. Ja jednak bardzo chciałam odwiedzić również wioskę Nikia - 48 mieszkańców :oczko_usmiech: . Na wyspę Nisyros codziennie pływają statki. I nie ma problemu żeby podjechać autobusem do krateru. Jednak dostać się do wioski poza sezonem nie jest łatwo. Jeszcze przed wyjazdem z Polski skontaktowałam się z jednym z biur podróży, które poinformowało mnie, że wycieczki na wulkan w połączeniu z Nikią odbywają się w każdą niedzielę. Koszt 23 euro.
Chciałam pojechać do Kardameny żeby tę informację potwiedzić a jednocześnie sprawdzić czy nie ma opcji wycieczki w inny dzień. Prognozy pogody akurat na niedzielę zapowiadały pogorszenie pogody = lekkie zachmurzenie.

Kardamena to typowe miasteczko turystyczne ...

Obrazek

Ale rybacy też są ... i do tego w pasujących do okolicy koszulkach :D ...

Obrazek

Obrazek

Na statku rodem z "Piratów z Karaibów" średnio rozgarnięty pan informuje mnie, że wycieczki na "volcano" w połączeniu z Nikią będą jutro (czyli w czwartek) i w niedzielę ... Kilka razy pytam go czy "tomorrow" na pewno "volcano" i Nikia czy przypadkiem nie sam "volcano" . Pan potwierdza, że tak ... Widać, że jest lekko zniecierpliwiony ale mnie naprawdę zależy na wiosce (nie wiem czy nie bardziej niż na wulkanie :mrgreen: ).

Obrazek

Po pierdylionie moich upewniających się pytań pan wypisuje mi bilet ... Odpływamy jutro o 9.30. Mam się stawić ...o tam dalej ... przy statku Kapetan Dymitris... Idę sobie go obejrzeć, żeby następnego dnia się nie pomylić. Kilka stojących we wskazanym kierunku statków jest podobnych ...

Obrazek

Wracam do hotelu ... Dopiero teraz oglądam świstek nazwany przez pan nierozgarniętego ticketem :D ...

No i czuję jak rośnie mi ciśnienie :evil: :evil: :evil: ... Na bilecie jak byk jest napisane: 20 euro...Volcano, Nikia, 1 X ...
a 1 X o przecież niedziela :!: :!: :!:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.10.2017 21:22

Potter napisał(a):
Panu ewidentnie się nudzi... Pyta skąd jestem ... mówi, że 50 lat temu był w Gdyni ... Moja próba zrobienia sobie z nim selfie wychodzi podobnie jak wszystkie inne moje tego typu próby :roll: ...

Obrazek
:lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool:


Potter napisał(a):Wracam do hotelu ... Dopiero teraz oglądam świstek nazwany przez pan nierozgarniętego ticketem :D ...

No i czuję jak rośnie mi ciśnienie :evil: :evil: :evil: ... Na bilecie jak byk jest napisane: 20 euro...Volcano, Nikia, 1 X ...
a 1 X o przecież niedziela :!: :!: :!:
No to żeśta sie dogadali :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.10.2017 23:27

Na wakacjach najważniejszy kalendarz, papier i długopis :mrgreen: :mrgreen:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21048
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 19.10.2017 08:08

Uff w tym pyle i piachu w końcu udało się nadrobić relację...jak dla mnie 1 X może też oznaczać ,że ilość osób na rejs to sztuk jeden...
Pozdrawiam
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.10.2017 08:44

ajdadi napisał(a):Uff w tym pyle i piachu w końcu udało się nadrobić relację...jak dla mnie 1 X może też oznaczać ,że ilość osób na rejs to sztuk jeden...
Pozdrawiam

Bo Ty pewnie nie jesteś blondynem :oczko_usmiech:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 19.10.2017 09:04

Oooo, to dobrze, że nie próbuję robić selfie :lol: :lol: :lol: .
Ale zdjęcie i tak bardzo interesujące 8)
pzdr. :wink:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21048
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 19.10.2017 09:10

mysza73 napisał(a):Bo Ty pewnie nie jesteś blondynem :oczko_usmiech:


Chyba jednak jestem... :oczko_usmiech: bo mój post wcięło... :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.10.2017 09:17

ajdadi napisał(a):
mysza73 napisał(a):Bo Ty pewnie nie jesteś blondynem :oczko_usmiech:


Chyba jednak jestem... :oczko_usmiech: bo mój post wcięło... :papa:
Faktycznie ... nie ma 8O 8O 8O
PHI ... :oczko_usmiech:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21048
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 19.10.2017 09:21

mysza73 napisał(a):Faktycznie ... nie ma 8O 8O 8O
PHI ... :oczko_usmiech:


No BA...a nawet PHI... :oczko_usmiech: najważniejsze ,że przeczytałaś... :papa:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 20.10.2017 20:56

ajdadi napisał(a):Uff w tym pyle i piachu w końcu udało się nadrobić relację...jak dla mnie 1 X może też oznaczać ,że ilość osób na rejs to sztuk jeden...
Pozdrawiam


Prorok 8O :?:

Próbuję skontaktować się z biurem żeby wyjaśnić sprawę (mail, facebook)... Nie mam jednak szczęścia ...
Nie pozostaje mi nic innego jak następnego dnia rano udać się do Kardameny i zobaczyć co z tego wyniknie ...

Wstaję rano ... przed wschodem słońca czyli przed 6 polskiego czasu (ciekawe, że do roboty codziennie mam z tym problem :evil: ) i zgodnie z wieczornym nakazem Myszy idę na wschód słońca ...

Obrazek

Słońce co prawda zza chmurki ale całkiem ładnie wschodzi :D ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wracając nie mogę spokojnie przejść obok cudnie położonego opuszczonego ośrodka :? ...

Obrazek

Obrazek

Parę minut po 9.00 melduję się przy statku i zgodnie z tym co napisał ajdadi :!: okazuje się, że 1 X znaczy, że bilet jest dla jednej osoby (a nie oznacza daty :oczko_usmiech: ). Ładuję się na górny pokład ...

Obrazek

Nie sądziłam, że po sezonie chętnych na wycieczkę będzie tek wielu. Kiedy jednak odbijamy od brzegu statek jest pełny 8O ...

Kardamena za nami ...

Obrazek

Obrazek

Po drodze mijamy widzianą przeze mnie z samolotu wyspę Gyali (Jali) ...

Wyspa leży w połowie drogi pomiędzy południowym wybrzeżem Kos a Nisiros i podzielona jest na dwie części: północną, gdzie występują obsydiany, oraz południową, gdzie wydobywane są pumeksy. Obie części są połączone przesmykiem, plażą oraz osadą zamieszkaną przez 10 osób :P . Pumeksy z tej wyspy eksportowane są do 93 :!: krajów świata ...

Obrazek

Podróż na wyspę trwa 1 godz. Niektórych najwyraźniej nie podnieca możliwość spaceru w kraterze czynnego wulkanu ... :lol:

Obrazek

Mandraki (Nisyros) coraz bliżej ...

Obrazek

Coraz wyraźniej widać klasztor na wzgórzu do którego dotarłam i ruiny zamku do których dotrzeć chciałam :mrgreen: ...

Obrazek

Na nabrzeżu czeka na nas kilka mercedesów (autokarów :D ) ... Kierowcy sprawnie pakują nas do pełna ... Jak się okazuje ma to swój cel... Ale o tym później....
Oczywiście zajmuję miejsce tuż za kierowcą ...
Po co ci żołnierze ? Nie zawracam sobie głowy ...

Obrazek

Widoki były niezłe, ale zdjęcia robione telefonem nie nadają się do niczego więc musicie uwierzyć mi na słowo :lol: ...

Po kilku minutach połowa autokarów, tzn. 2 :D , skręca w prawo kierując się do wulkanu. Ja załapuję się w ekipie do wioski ... Znowu po kilku minutach jesteśmy na mikroskopijnym parkingu. Co się tu dzieje w sezonie - nie jestem sobie w stanie wyobrazić...

Obrazek

Pilot informuje w 2 językach, że mamy pół godziny na zwiedzanie wioski i spojrzenie na wulkan ze specjalnego punktu widokowego .... Pół godziny ? Mało kurka wodna ... Pilot podkreśla, że spóźnić się będzie nieładnym czynem wobec współpasażerów bo autokar nie ruszy dopóki nie będzie kompletu :roll: ...

No to idę ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeden/dna z 48 mieszkańców :D ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Się mi podoba :lol: ... Po kilku krokach docieram do obecnego na wszystkich pocztówkach z Nisyros ryneczku ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ryneczek jest mniamniuśny. Niestety...w żaden sposób nożna go skutecznie obfocić :evil: ... Jest malutki a dodatkowo z każdej jego strony jest "coś" co przeszkadza ... A to murek, a to wieża, a to coś tam ...
Znowu musicie mi uwierzyć, że jest to jedno z najpiękniejszych miejsc jakie nie tylko podczas tego wyjazdu ale i w całej Grecji widziałam ...

Obrazek

Zgodnie ze strzałeczkami idę do obowiązkowego "point view" skąd podobno widać tę gorącą dziurę :) ...

Obrazek

Obrazek

No faktycznie ... jest ...

Obrazek

Widzicie te dwa autokary na parkingu? Porównanie ich wielkości z kraterem pokazuje jak spore jest to wgłębienie :D . Na marginesie to są bliźniacze autokary z mojej ekipy, które za chwilę przyjadą do Nikii podczas gdy my pojedziemy na wulkan ...

Obrazek

Większość moich autobusowych znajomych sporo czasu spędza na tym punkcie widokowym. Ja patrząc na szybko upływające minuty popylam po Nikii strasznie żałując, że czasu mam tak mało ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wszystkie drogi prowadzą na ryneczek :lol: ...

Obrazek

Obrazek

Widok z dzwonnicy ... Fajny całkiem :mrgreen: ...

Obrazek

No sami zobaczcie jak trudno będąc tam na dole objąć zdjęciem cały ryneczek ...

Obrazek

Obrazek

Niestety. Minuty biegną nieubłaganie ... Wracając do autokaru zauważam obiekt, który mógłby być moim celem gdybym miała więcej czasu ...

Obrazek

Koty też mają fajne ...

Obrazek

Minutę przed czasem jestem na parkingu ... I jestem ostatnia 8O 8O 8O ...
Pan pilot sprawdza czy wszystkie miejsca są zajęte .... Właśnie temu służyło pakowanie nas na przystani na full. Wszystkie miejsca zajęte = wszyscy obecni ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
W poszukiwaniu uchodźców u Hipokratesa czyli KOS 2017 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone