Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W drodze do Chorwacji

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krzysiob
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 28.05.2004
W drodze do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiob » 29.05.2004 21:39

Witam
Nie wiem czy w tym miejscu powinieniem umieścić ten post, ale jadę do Chorwacji i chodzi mi o kempingi, ale po drodze.
Wypada mi nocleg w BH - chcę zwiedzić Sarajewo i nie wiem czy są tam
kempingi, czy są bezpieczne itp a może ktoś tam był i podzieli się info...
Interesuje mnie też kemping w Czarnogórze (okolice Baru) i Serbia
Belgrad. Proszę o jakieś informacje i może linki. Pozdrawiam
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003
campy CZARNOGÓRA

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 30.05.2004 14:21

Witam, swoje doświadczenia z campami w Czarnogórze opisałem w innym poście w temacie CHORWACJA czy CZARNOGÓRA. "Osobiście wolę wakacje w Chorwacji ! Nie mogę jednak zaprzeczyć że Czarnogóra nie jest atrakcyjna turystycznie. W roku 2002 w sierpniu spędziłem tam kilka dni / camp Crvana Glavica k. Budvy /, w tym roku natomiast byłem na całodniowej wycieczce w Herceg Novi. W Czarnogórze najbardziej podobały mi się fantastyczne widoki, a przejazd boką kotorską to niesamowite pozytywne wrażenia / może poza przejazdem 1600 metrowym tunelem za mjsc. Kotor, który to tunel jest słabo oświetlony i słabo wentylowany, ale da się go przejechać /. Oglądałem przepiękne miasta tj. Kotor, Herceg Novi, oraz Budvę. Budva to kurort typu hiszpańskiego i włoskiego, wg mnie to mieszanka luksusu, przepychu, kiczu, brudu i biedy, oraz mnóstwo turystów. Sama starówka jest odnowiona, eleganckie butiki, ora sklepy z płytami pirackimi za 1-3 euro, na kazdym kroku w centrum można spotkać oferujących czarnorynkowe papierosy, którzy wcale się z tym nie kryją. Z mojego campu miałem niezapomniany widok na wyspę św Stefan /robi wrażenie/. Sam camp reklamował sie jako najlepszy w Czarnogórze, faktycznie pieknie położony, lodówki, sklepik, szlaban, dozorca ,ale fatalne warunki sanitarne / skocznie, odkryte prysznice, murowane umywalki/, oraz odwiedzający camp drób, oraz kozy.
Cena też nie mała bo 21 euro za 2 osoby dorosłe, dziecko, prąd, lodówka i
opłata klimatyczna. Spotkaliśmy tam tylko jedno małżeństwo z Polski, którzy twierdzili że oglądali inne campingi i ten faktycznie był naj.Dodam iż w nocy z gór opadała do namiotów wilgoć, rano trzeba było je suszyć. Co do kwater to mało wiem , miałem propozycje 20 euro za moją rodzinę, zapewniano mnie że warunki b. dobre./ nie sprawdzałem , ale okolica przepiękna.W tym samym czasie w Budvie na kwaterach była moja koleżanka, płaciła 3 euro od osoby, za miejsce w pokoju. W drugim pokoju mieszkali właściciele srebska rodzina, która nie ukrywała że jest to pokój noclegowy, a wynajmujac go dorabiają.
Jesli chodzi o stan dróg to moim zdaniem są gorszej jakości od polskich nie wspominając chorwackich/ ponoć w okolicach Baru jest nowa autostrada/Co do Czarnogórców to byli sympatyczni do czasu kiedy brali nas za Rosjan/ jest ich tam dużo/, kiedy dowiadywali sie że jesteśmy Polakami byli już tylko ledwo uprzejmi. Ale musze podkreslić, że nie spotkalismy sie z niechęcią czy wrogością. Chyba jest bezpiecznie mnóstwo patroli milicyjnych, łapią na radar, ale srebowie ostrzegają światłami. Jest taniej niż w CRO, ale żadnej rewelacji cenowej. Mimo wszystko czuliśmy sie tam nieswojo, czuć jesze atmosferę niedawnych działań wojenych.Brakowało mi tam beztroskiej atmosfery wakacyjnej jaka niewątpliwie jest w CRO.
Uważam, że najlepiej pojechać samemu aby sie przekonać, na pewno warto, po to chociażby aby kolejny raz stwierdzić, że nie ma jak CHORWACJA."
Dodam tylko, że spotkałem sie na tym forum z opiniami , ze własnie w okolicach BARU są ciekawe campy, szkoda że tam nie dotarłem. Co do Bośni to na trasie którą jechałem / nie przez SARAJEWO / to spotkałem jeden podły camp, ale chyba był zamkniety, nie pamietam w jakiej miejscowości. Natomiast wiem że w BELGRADZIE jest duży fajny i niedrogi camp, opowiadała mi o nim koleżanka która nocowała na nim w roku 2002.
Pozdrawiam GAJUS.
Bruno
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 05.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bruno » 30.05.2004 21:00

Jadąc do cro w zeszłym roku przez BiH zwiedziłem Sarajewo i zatrzymałem się tam na nocleg cemp o nazwie "Hoteli Jlidźa" - turisticki centar "Oaza" znajduje się on po drugiej stronie rzeki Źeljeznica niż Centrum (za mostem w lewo).
Są do wynajęcia domki...ale ja spałem pod namiotem..sanitariaty i umywalnia takie sobie ale czysto. Jest możliwość podłączenia prądu....do i śledzie od namiotu łatwo się wbija :D :D . Kamp zacienony takze ok ale byłem tam 11 sierpnia...nocka była zimnawa.
Jeśli chodzi o nocleg "tranzytowy" to jest to dobre rozwiązanie.

ceny w zeszłym roku za 3 dorosłe +1 dziecko to:
osoby.........12,00
auto.............3,00
taxa.............6,00
namiot.........4,00
prąd............1,00
osig...........12,00 ?????????
razem........38,00 ichnich pieniążków co dało na euro chyba 19 euro
(ale niejestem pewien)

pzdr.
M.
Croentuzjasta
Posty: 491
Dołączył(a): 19.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) M. » 30.05.2004 23:34

osig. to pewnie ubezpieczenie.
Bogusław Marinković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 15.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogusław Marinković » 31.05.2004 00:04

OSIGURANJE=UBEZPIECZENIE
Bogusław Marinković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 15.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogusław Marinković » 31.05.2004 00:14

OSIGURANJE=UBEZPIECZENIE
krzysiob
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 28.05.2004
Pytanie dodatkowe

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiob » 01.06.2004 09:22

Dzięki za informacje :D
Pytanie jeszcze jedno. Co z zapłatą kartami kredytowymi?
Czy to jest możliwe (szczególnie w BH i Czarnogórze)?
Bruno
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 05.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bruno » 01.06.2004 09:31

na stacji benzynowej w BiH nie było problemu z kartą natomiast na wcześniej cytowanym kempie....mieli zepsuty czytnik.....naszczęście miałem gotówkę
Pzdr
Bruno

Powrót do Kempingi



cron
W drodze do Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone