Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Uzależnieni od Hvaru?- 24.08 - 01.09.2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kasia i Adam
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Adam » 08.02.2014 00:04

Czy mogłabym prosić o namiar na kwaterę w której byliście? mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl z góry bardzo dziękuję
Zosia i Piotrek
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zosia i Piotrek » 08.02.2014 22:39

Witajcie!

JoannaMaxel - uzależnienie raczej gwarantowane :D
przemo99 - trzeba było wpaść na grilla, w grupie raźniej :wink:
Kasia i Adam - namiary poszły na @

Jeśli tylko uda nam się, to jeszcze dzisiaj sklecimy kolejne słowa... :)
minimartini
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 09.02.2014 00:09

Zosia i Piotrek napisał(a):Jeśli tylko uda nam się, to jeszcze dzisiaj sklecimy kolejne słowa... :)

Na to liczyłam :D
Iza&Krzysiek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iza&Krzysiek » 09.02.2014 14:30

Zosia Piotrek ....no cudnie....Dubovica, to moja ukochana zatoka.....uwielbiam ją, mimo tłoku ;).....i te widoki z tarasu Pani Leny - bezcenne :)....czekam na cd.....ciekawa jestem, czy wybraliście do polecanej przez nas zatoki podczas powrotu do domu ;)

serdecznie pozdrawiam Iza :papa:
przemo99
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 09.02.2014 14:58

No mogliśmy wpaść, ale nasza gospodyni pokazała nam naszego grilla:D Za to wasze grilowanie widzieliśmy z balkonu.

A trafiliście do Urvala Zarace?
Romancad
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romancad » 09.02.2014 16:03

Czytałem Waszą relację z wielkim zainteresowaniem. Odwiedziłem Hvar od strony morza i wygląda tak równie pięknie, ale jakby zupełnie inaczej. Nie wiem czy słyszeliście o schowkach na U-booty? Nie wiem czy od strony lądu można się tam dostać (w dali widzieliśmy jakąś chatkę więc chyba tak) od morza jest to zupełnie łatwe (żagle), ze względów pogodowych nawet w takim schowku nocowaliśmy.
Planowałem na ten rok Brać, ale promy mnie przeraziły i wybrałem kwaterkę na lądzie. :hut:
Zosia i Piotrek
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zosia i Piotrek » 09.02.2014 21:15

Witajcie!

minimartini niestety nie udało się :( Chęci były ale jakiś error wyskakiwał przy dodawaniu zdjęć. Za chwilę spróbujemy ponownie :)

Iza&Krzysiek nie trafiliśmy, szczerze?- nawet nie próbowaliśmy, bo powrót mieliśmy ze Starego Gradu, ale... :wink:

przemo99 hehhe, zdążyliście cokolwiek zobaczyć? Nasze grillowanie było...hmmm.... expresowe :lol:
Uvalę Zarace zostawiliśmy sobie na następny raz.... razem z zatoką, o której wspominali Iza&Krzysiek

Romancad Pierwsze słyszymy o schowkach, niestety, czego do dzisiaj żałujemy, nie było nam poznać do dzisiaj sztuki żeglarskiej :cry:
Zosia i Piotrek
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zosia i Piotrek » 09.02.2014 21:30

Dzień 9- 01/09/2013
Stari Grad w pełnym słońcu

Nasz pobyt w Cro zbliża się ku końcowi, więc postanawiamy powrócić do Starego Gradu na małe zakupy suwenirów. Jakoś klimat tego miasteczka najbardziej przypadł nam do gustu… senne, malownicze i romantyczne miejsce. Do dzisiaj wspominamy Stary Grad z ogromnym rozrzewnieniem.
Tego dnia zdjęć robiliśmy niewiele. Raczej rozkoszowaliśmy oczy, uszy i duszę widokami i zapachem Hvarskiej ziemi. Żal nam, że co dobre tak szybko się kończy :cry:

Obrazek

Obrazek

Czy ktoś był w powyższej restauracji i może coś polecić? Nam się nie udało skorzystać, choć zachęcała, oj zachęcała :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pani Kasia jak zwykle oblegana, więc postanowiliśmy już nie przeszkadzać, ale pozdrawiamy gorąco :oops:

Obrazek

Na koniec dnia zjedliśmy wyśmienitą kolację u naszych gospodarzy: jagnięcina, leczo z przydomowych warzyw, frytki i wino z domowej winnicy. Pyyyyyyyyyyyyychota!

Obrazek
Romancad
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romancad » 09.02.2014 22:51

Zosia i Piotrek napisał(a):Witajcie!
....
Romancad Pierwsze słyszymy o schowkach, niestety, czego do dzisiaj żałujemy, nie było nam poznać do dzisiaj sztuki żeglarskiej :cry:

Tak mi się przypomniał, jak patrzę na Wasze piękne zdjęcia mój morski wypad w 2008. Szczególnie gdy patrzyłem na te fantastyczne zatoczki. Moje od U-bootów były głębsze. Choć jesteś w odległości 20m to wejścia do tuneli wyrytych w skałach na ponad 100m z wejściem z zatoki jest kompletnie niewidoczne. Podam współrzędne w miejscu, gdzie nocowaliśmy (nie będę zaśmiecał Twojej relacji zdjęciami), ale pozostałe są lepiej zamaskowane. Jak się wie o nich to można w sąsiednich zatokach je wytropić. Będąc na miejscu widzieliśmy ze cztery. W Google Earth są zdjęcia dla zainteresowanych. Jednak pamięć mi nie dopisała, gdyż to było na sąsiedniej wyspie Brać, od Was rzut beretem (większym).

43°17'28.54"N
16°29'36.22"E

Romancad
minimartini
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 13.02.2014 00:37

Witajcie :)

W tej restauracji nie byliśmy, ale na pewno możemy polecić Antikę (też w Stari Grad) - mają doskonałe zupy, sałatki i pasty! :)

Pozdrav! :papa:
Zosia i Piotrek
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zosia i Piotrek » 14.02.2014 11:19

Dziękuję minimartini,

z przyjemnością poszukamy i tej restauracji w najbliższym czasie :) Póki co, Pelago z Twojej relacji już zanotowane :hut:
Iza&Krzysiek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iza&Krzysiek » 14.02.2014 20:48

Stari Grad......uwielbiam to miasteczko :).......no i Contesa od Leny ;).....a próbowaliście oreh i rakiję figową?...my jeszcze mamy zapas w domu ;)

pozdrawiam :papa:
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.02.2014 20:57

Witajcie, Zosiu i Piotrku! :) Jestem uzależniona od Hvaru od... hmm... chyba już od 6,5 roku 8)

Oglądam Wasze zdjęcia i wspominam nasz tegoroczny (a właściwie już ubiegłoroczny) pobyt w Ivan Dolac. Dubovica - cudna. Szacun, że chciało się Wam tam schodzić :)

Pozdrawiam serdecznie i czekam na więcej :papa:
ruwado
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 15.02.2014 00:13

maslinka napisał(a): Szacun, że chciało się Wam tam schodzić :)
schodzić to nic
- wchodzić to dopiero szacun :D
minimartini
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 15.02.2014 13:48

Zosiu i Piotrku - no Pelago to koniecznie :mrgreen: Jestem przekonana, że będziecie zadowoleni :)
Pozdrawiam Was serdecznie i już zazdroszczę Wam "następnego" Hvaru ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży