Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ucieczka na Cres

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.07.2021 22:02

Mikromir napisał(a):Czyli już po testach. :) A Wasz kajak to dwójka czy trójka?

Aby nie zaśmiecać Twojej relacji - :arrow: kajakowo
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 27.07.2021 00:44

Mikromir napisał(a):
CROberto napisał(a):Ustronne zatoczki , piękne plaże i.....
...bezpieczne :D żadnych pali i dzikusów :oczko_usmiech:

Hmmm... tego nie byłabym taka pewna... :roll:
Nie wspomniałam dlaczego nie sprawdziliśmy, czy nadmorska leśna ścieżka prowadzi do samego kampu... Otóż idąc na południe nad tymi uroczymi plażami nagle usłyszeliśmy... przerażające, złowrogie warczenie wydobywające się z niewidocznej gardzieli... 8O 8O 8O


Źle , że Wam się to przytrafiło... 8O
Dobrze , że o tym piszesz... :D
Jeszcze by ktomuś przyszło do głowy , że w mojej relacji nazmyślałem... :!:
:lol:
Wycieczka na Babinę , warta odcisków - widoczki fajne :) a fotki zachodu świetne... 8)
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 522
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 27.07.2021 08:50

Bardzo ładne te zatoczki! Trochę żałuję, że tak niewiele udało mi się zobaczyć na Cresie, ale Twoja relacja zmotywowała mnie do tego, żeby jeszcze tam wrócić. Tym razem z pływadłem. :D
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 27.07.2021 17:12

Mikromir napisał(a):Na Cresie i Lošinju zachwyciła mnie ilość pieszych szlaków i ogromne możliwości wędrowania.


Te słowa w zasadzie wystarczają mi, aby uznać, że te wyspy są dla mnie 8) Ale chyba wybierzemy się tam przed lub po sezonie, może i apartman da się wtedy znaleźć w bardziej przyjaznej cenie :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.07.2021 08:47

Po trzydniowej beskidzkiej wędrówce (kiedyś trzeba było zrealizować bon turystyczny :wink: ) wracam do relacji. :)

majkik75 napisał(a):Jak widzę takie ruiny to już się nie mogę doczekać za jakiś tydzień Malo i Velo Grablje ... Wyżyję się :lol: :mrgreen:

Zazdroszczę Hvaru... 8) Jakiś czas zastanawiałam się nad powrotem tam właśnie w tym sezonie - wyszedł Cres, którego nie żałuję, ale na Har chciałabym jeszcze kiedyś pojechać...

piekara114 napisał(a):...

Fajne pływadło... :D Dobrze, że jednak dogadaliście się z kajakiem i mężem... :wink:

CROberto napisał(a):Jeszcze by komuś przyszło do głowy , że w mojej relacji nazmyślałem... :!:
:lol:

Ależ Robercie, przecież wszyscy wiemy, że w relacjach nie zmyślasz... prawie nigdy... :smo: :lol:

Epepa napisał(a):... relacja zmotywowała mnie do tego, żeby jeszcze tam wrócić. Tym razem z pływadłem. :D

Warto. Myślę, że gdybym miała stały dostęp do jakiejś łódeczki z silnikiem, to na Cres zdecydowanie wracałabym - jak Roxi. :wink:

ruzica napisał(a):Ale chyba wybierzemy się tam przed lub po sezonie, może i apartman da się wtedy znaleźć w bardziej przyjaznej cenie :wink:

Może i temperatury po sezonie bardziej sprzyjałyby wędrówkom. My odwlekaliśmy Osoršćicę z różnych powodów, a na koniec pobytu było zbyt upalnie dla niektórych w naszej ekipie na wejście. Pomyślałam sobie wtedy, że maj lub koniec września byłyby naprawdę fajne na hiking po wyspie.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12167
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.07.2021 15:25

Piękny zachód :hearts: :hearts: :hearts:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.07.2021 20:34

Kapitańska Baba napisał(a):Piękny zachód :hearts: :hearts: :hearts:

Ostatnio rzadko mi się zdarzało mieszkać po zachodniej stronie jakiejś wyspy czy półwyspu, więc na Cresie bardzo mnie cieszyły zachody słońca. :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.07.2021 21:45

.
Orlec - plaża Mali Bok

Pewnej nocy fale z zachodu były tak duże, że ustawicznie usypiał i budził mnie głośny szum morza...
Rankiem pływanie w Jadranie było tu dalej utrudnione, więc zdecydowaliśmy się przenieść plażowanie na wschodnią stronę - w sumie na tak wąskiej wyspie nie było to daleko. :wink:
Na bezcennej liście must see, którą dostałam od Roberta, widniał m.in. Orlec, a konkretnie znajdująca się poniżej plaża Mali Bok. No to w drogę, póki nam się chce... :)
Dla tych, którzy lubią podjechać sobie do samej plaży - to nie miejsce dla Was. :oczko_usmiech: Zostawiamy auto na parkingu, skąd będzie miało świetny widok na morze. :wink:

P1370326.JPG


Ruszamy w dół. Rano poinformowałam wszystkich dość zdawkowo, że trzeba będzie kawałek zejść do plaży, więc nikt się na razie nie buntuje. :mrgreen:

P1370328.JPG


Aczkolwiek tak mniej więcej w połowie drogi do niektórych zaczęła powoli docierać bolesna prawda, że z tej plaży trzeba będzie jeszcze jakoś wrócić... :roll: :oczko_usmiech: Odtąd przed kolejnymi wyprawami kuzynka pytała, czy trzeba będzie iść pod górkę jak z tej plaży. :mrgreen:

P1370371.JPG


P1370369.JPG


Widoki na klify całkiem całkiem... 8)

P1370330.JPG


P1370331.JPG


Blisko, coraz bliżej...

P1370333.JPG


Plaża na pewno nie jest z gatunku bezludnych, będąc jedną z najbardziej znanych na Cresie. :roll: Ale przed południem udaje nam się zainstalować w fajnym miejscu między wielkimi kamulcami, więc jest akceptowalnie. Podłoże bez zarzutu: milutkie gładkie otoczaki. Woda cudnie przejrzysta. Życie podwodne - niczego sobie, bo sporo dużych ryb. No i te wielkie skały wokół robią swoje... :)

P1370348.JPG


P1370341.jpg


P1370336.JPG


P1370334.JPG


P1370350.JPG


IMG_20210630_122945492_HDR.jpg


P1370351.JPG


Zwijamy się, gdy z zapasami żywności zaczyna dziać się coś przeciwnego niż z ilością ludzi na plaży... :oczko_usmiech:

P1370356.JPG


P1370358.JPG


P1370360.JPG


W sumie to bardzo przyjemne miejsce, zwłaszcza że widać stąd mój ulubiony kawałek Krku - właściwie chyba jedyny, który mi się na tamtej sąsiedniej wyspie podobał... :mrgreen:

P1370362.JPG


Wspinaczka w górę jest dość mozolna, ale umilają ją widoki:

P1370364.JPG


P1370368.JPG


P1370370.JPG


Jedną mam tylko refleksję po odwiedzeniu plaży Mali Bok - jest tam pięknie, ale być może większe wrażenie robi, jeśli zobaczy się ją przed niektórymi łysymi plażami Pagu... 8)

P1370367.JPG


Cdn. :papa:
Ostatnio edytowano 29.07.2021 23:21 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 29.07.2021 22:06

Z mapy wynika że do parkingu jest 100 metrów przewyższenia. Mało nie jest ale droga wygląda na wygodną. Również urody plaży niczego nie można zarzucić chyba warto się namęczyć ;)
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2205
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 29.07.2021 22:15

No tak, u Ciebie widok na klify ... 8O 8)
Bardzo (nie tylko) fotogeniczne miejsce, ma potencjał :mrgreen:

pozdrawiam, Michał
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.07.2021 22:21

mchrob napisał(a):Z mapy wynika że do parkingu jest 100 metrów przewyższenia. Mało nie jest ale droga wygląda na wygodną. Również urody plaży niczego nie można zarzucić chyba warto się namęczyć ;)

Realnie do przejścia będzie na oko ze 400-500 metrów. Droga świetna, można bez problemu iść w sandałkach. :) Mnie się podobało. :D Zresztą ogólnie uważam, że zdrowiej jest się przejść niż nie przejść. :oczko_usmiech:

majkik75 napisał(a):No tak, u Ciebie widok na klify ... 8O 8)
Bardzo (nie tylko) fotogeniczne miejsce, ma potencjał :mrgreen:

Klifów Ci na Cresie dostatek, :wink: szczególnie na wschodniej stronie.
Oj, Ty na pewno umiałbyś ten potencjał wykorzystać... 8) Chętnie obejrzałabym Twoje zdjęcia z Cresu. Ale z Hvaru też mogą być. :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.07.2021 10:18

Fajna plaża. Tylko to podejście :roll: zwłaszcza po 5 h lenistwa.....
Ta droga od parkingu wygląda na zdjęciach całkiem ok, dużo gorszymi jeździliśmy... nie ma szans podjechać choć połowy samochodem :?:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.07.2021 10:29

Niestety, był zamknięty szlaban, a poza tym tam trudno o odpowiednie miejsce do zaparkowania auta.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.07.2021 11:46

Plaża i okolica rewelacja, ładne ujęcia, ale z dojściem to miałbym przesrane u drugiej połówki i to w dół, a nie mówię już o powrocie.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.07.2021 12:10

te kiero napisał(a): z dojściem to miałbym przesrane u drugiej połówki i to w dół, a nie mówię już o powrocie.

:lol:
Czasami prawdę trzeba podawać małymi porcjami, wtedy jest łatwiejsza do strawienia... :oczko_usmiech: W połowie drogi w dół już żal zawracać, a w czasie drogi powrotnej i po nikt nie miał siły robić scen. :mrgreen:

A tak serio - nie było źle. :wink: Zwłaszcza jak porównam to do trzech dni spędzonych ostatnio na wędrowaniu po Beskidach, po których bolało mnie wszystko. No, może oprócz głowy. :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ucieczka na Cres - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone