Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ucieczka na Cres

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 21.07.2021 10:44

Bardzo podoba mi się ten Wasz tarasik. Mieliśmy coś podobnego w Velim Losinju i świetnie się tam wieczorem grillowało. :D Jechaliśmy na wyspy dokładnie tak samo, korzystaliśmy z przeprawy Valbiska-Merag. O Cresie pisała też w swojej kajakowej relacji maslinka. :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.07.2021 10:53

agata26061 napisał(a):Jestem bardzo ciekawa Twojej relacji z Cresu. Bardzo rzadko ta wyspa pojawia się tutaj na forum.

Cześć. :)
Zastanawiam się nad tego przyczyną...
Czekając w Porozinie na prom powrotny zrobiliśmy przegląd samochodów wjeżdżających na wyspę - na cały prom tylko cztery auta miały polskie rejestracje... Dominowali Austriacy i Niemcy, a także Włosi, było kilku Czechów, Słoweńców, paru Holendrów, Belgów, Francuzów i innych nacji. Pojawił się nawet jeden samochód z... Litwy. Ponieważ zarówno Cres jak i Lošinj zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie, pozostaje mi szukać przyczyny niewielkiej liczby Polaków na wyspie w często zaporowych dla nas cenach apartamentów, niestety. Za tę samą kasę w Dalmacji można mieć apartament lepiej położony i w wyższym standardzie.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.07.2021 11:00

Epepa napisał(a):Bardzo podoba mi się ten Wasz tarasik. Mieliśmy coś podobnego w Velim Losinju i świetnie się tam wieczorem grillowało. :D Jechaliśmy na wyspy dokładnie tak samo, korzystaliśmy z przeprawy Valbiska-Merag. O Cresie pisała też w swojej kajakowej relacji maslinka. :wink:


No tak, oczywiście, jak mogłam zapomnieć o relacji maslinki, którą czytałam! :oops:
Lektura obowiązkowa! :wink:

Veli Lošinj - cudo!

Valbiska-Merag to dobra opcja po całodziennej podróży - droga z Merag jest moim zdaniem w lepszym stanie niż ta z Poroziny, no i krótszy dystans do pokonania już na samej wyspie. A widoki na trasie z promu - super! :)
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 21.07.2021 11:34

Mikromir napisał(a):Valbiska-Merag to dobra opcja po całodziennej podróży - droga z Merag jest moim zdaniem w lepszym stanie niż ta z Poroziny, no i krótszy dystans do pokonania już na samej wyspie. A widoki na trasie z promu - super! :)


I chyba też ważne jest, że nie trzeba się przebijać przez pół wschodniego wybrzeża Istri (od Rijeki do Zagorje).
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.07.2021 11:42

mchrob napisał(a):
Mikromir napisał(a):Valbiska-Merag to dobra opcja po całodziennej podróży - droga z Merag jest moim zdaniem w lepszym stanie niż ta z Poroziny, no i krótszy dystans do pokonania już na samej wyspie. A widoki na trasie z promu - super! :)


I chyba też ważne jest, że nie trzeba się przebijać przez pół wschodniego wybrzeża Istri (od Rijeki do Zagorje).


Tak, masz rację.
Wracaliśmy do Polski właśnie wschodnią stroną Istrii, żeby pokazać kuzynce te okolice i słoweńskie widoki (granicę przekroczyliśmy w Rupie), ale była to dość nużąca trasa. Nadmorska droga z ograniczeniami prędkości, przebijająca się przez kolejne miejscowości, jest wprawdzie malownicza, ale męcząca.
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 21.07.2021 11:50

Plusem jest też to, że te promy z Krk częściej kursują, można skorzystać z przeprawy także w godzinach wieczornych. My płynęliśmy już po zmroku, więc jeśli chodzi o piękne widoki, pozostaje mi wierzyć na słowo. :wink: Za to widok gwiazd na niebie i spokojnego morza nocą, w którym odbija się światło księżyca też ma swój urok. Na Cresie musieliśmy bardzo uważać, bo na drogę wychodziły nam owieczki. Wracaliśmy tak jak Wy, na Istrię i faktycznie droga przy końcu wyspy jest miejscami w trochę kiepskim stanie.
BoJa
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) BoJa » 21.07.2021 12:08

Bardzo chętnie będę śledził relacje z moich ulubionych okolic. Cres i Losinj już osiem razy i ciągle mało. Polaków przyjeżdża tam bardzo dużo, ale głównie na kempingu. Pozdrawiam
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.07.2021 14:01

Epepa napisał(a):Plusem jest też to, że te promy z Krk częściej kursują, można skorzystać z przeprawy także w godzinach wieczornych.

Dokładnie. Przy niepewnej sytuacji na granicach miałam ten komfort psychiczny, że na któryś wieczorny prom do Merag mieliśmy szansę zdążyć, bo ostatni odpływał o 23.59.

BoJa napisał(a):Bardzo chętnie będę śledził relacje z moich ulubionych okolic. Cres i Losinj już osiem razy i ciągle mało.

Osiem razy? 8O To dopiero byłaby relacja na forum! Może?... :wink:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 21.07.2021 14:25

Ciągnie mnie w te rejony więc chętnie będę śledzić relację.
Może za rok lub dwa tam przyjadę :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.07.2021 15:40

empire13 napisał(a):Może za rok lub dwa tam przyjadę :)

Fajnie. :-) Myślę, że warto.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4910
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 21.07.2021 18:51

Danka , bardzo fajną miejscówkę wybrałaś 8)
Ten lazur, za balkonowym murkiem i soczysta zieleń winorośli, pnąca się po pergoli - bardzo by mnie uszczęśliwiały... :D
Jak pamiętasz - ja z mojej ,na morze - musialem patrzeć przez lornetkę.... :lol:

Bardzo jestem ciekawy najbliższej plaży - na fotkach, z drona wygląda fajnie.

Btw.
Jakiś chochlik mi, w telefon wlazł i cyferki poprzestawiał... :oczko_usmiech:
Dobrze ,że nie musiałaś gnać w górę, o tyle metrów więcej... :lol:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.07.2021 20:21

CROberto napisał(a):Ten lazur, za balkonowym murkiem i soczysta zieleń winorośli, pnąca się po pergoli - bardzo by mnie uszczęśliwiały... :D

Mnie też uszczęśliwiały. :)

CROberto napisał(a):Jak pamiętasz - ja z mojej ,na morze - musialem patrzeć przez lornetkę.... :lol:

Oj, pamiętam... :lol: Dlatego nie chciałam jechać tam w ciemno. :wink:
Ale nasze wakacyjne mieszkania miały jedną cechę wspólną - też nie mieliśmy klimy. :lol: Przystałam na tę opcję, bo w ostatnich latach - czy to w Grecji, czy na Pagu - warunki pogodowe sprawiały, że jej zazwyczaj nie potrzebowaliśmy, delikatnie mówiąc. :oczko_usmiech: Jednak w tym sezonie nasza kuzynka miała być gwarantem dobrej pogody - i zadziałała. Na szczęście grube mury starego rybackiego domu, drewniane okiennice, wentylatory i odpowiednia strategia przetrwania jakoś pomogły. :)

CROberto napisał(a):Bardzo jestem ciekawy najbliższej plaży - na fotkach, z drona wygląda fajnie.

Z drona prawie wszystko wygląda fajnie. :oczko_usmiech:
Na pewno plaża nie była w czołówce tych dostępnych na Cresie, szczególnie od morza, ale - jak to określiłeś w swojej wiadomości - była dość przyzwoita, jak na miejską, tfu, sorry, wiejską. :wink:
W następnym odcinku pokażę ją z bliska.
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 21.07.2021 21:18

Witaj. Dołączam również do relacji. Będzie ciekawie :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.07.2021 22:02

pomorzanka zachodnia napisał(a):Witaj. Dołączam również do relacji. Będzie ciekawie :papa:

Cześć! Fajnie, że tu zajrzałaś. :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 22.07.2021 00:46

Przewinę sobie stronę, bo głupio tak na samym dole zaczynać odcinek. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ucieczka na Cres - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone