Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

TRSTENIK-Peljesac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
szp_ulka
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 11.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) szp_ulka » 10.08.2007 14:44

Może jestem zbyt drobiazgowa, ale jak 20 razy znalazłam zlepione czymś czarnym kamyki i zrobiłam sobie jedną plamę na kostiumie to uznałam, że jest mazut a mój mąż niczego nie zauważył. Miejscowi mówią, że jest wszędzie gdzie pływają promy i statki, nie byłam jednak na plaży w Orebicu osobiście i nie wiem może to zależy precyzyjnie od miejsca? Może prądy morskie gdzieś to bardziej wyrzucają a 10 metrów dalej może tego już nie być - nie wiem. Na pewno łatwiej na to natrafić jak upychasz się gdzieś pod brzegiem, pod krzaczorem bo na otwartej plaży rzeczywiście jakby tego nie widać
szp_ulka
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 11.04.2007
TRSTENIK-Peljesac

Nieprzeczytany postnapisał(a) szp_ulka » 10.08.2007 14:55

Wieczorami do portu przypływają turystyczne statki a czasami żaglówki. Turyści ze statków nie zawsze wysiadają na ląd. Czasami okupują wszystkie knajpki a czasami biesiadują u siebie na pokładzie.
Raz widziałam w porcie statek rybacki - przypłynął rano wyładowano szybko towar do ciężarówki-chłodni i odpłynął. Żadnego przetwórstwa ani sprzedaży
Obrazek
http://www.thegrey.pl/CRO2007/Trstenik00034.JPG

Pod wieczór-około 18-19tej Trstenik chowa się w cieniu góry. W pełni lata jest to ulga bo kończy się upał, ale jak jednego dnia był zimny wiatr to nie dało się już nawet pływać w morzu wieczorem.
Obrazek
http://www.thegrey.pl/CRO2007/Trstenik00013.JPG

Trstenik jest miejscowością tylko turystyczną - podobno poza sezonem mieszka tam 15 osób a w sezonie około 80. Mimo to zachował charakter regionu. Może dlatego, że sporo przyjezdnych to Chorwaci, którzy mają tam letnie domy. W przydomowych ogródkach rosną winogrona, figi, cytryny i kwiaty. Prawie wcale nie rosną warzywa (kamienista i gliniasta ziemia)
Obrazek
http://www.thegrey.pl/CRO2007/Trstenik00033.JPG
Ostatnio edytowano 10.08.2007 16:29 przez szp_ulka, łącznie edytowano 6 razy
Danka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 16.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Danka » 10.08.2007 14:56

w relacjach z ubiegłego roku była informacja o mazucie na plaży, w tym roku przynajmniej ja nie widziałam / mówię o głównej plaży Trstenicy/
szp_ulka
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 11.04.2007
TRSTENIK-Peljesac

Nieprzeczytany postnapisał(a) szp_ulka » 10.08.2007 16:00

Szukając apartamentu zawsze pytajcie o miejsce parkingowe. To jest największy problem w Chorwacji.
Obrazek
http://www.thegrey.pl/CRO2007/Trstenik00012.JPG
Obrazek
http://www.thegrey.pl/CRO2007/Trstenik00009.JPG
Będąc w Trsteniku można sobie zrobić kilka wycieczek. Do Dubrovnika jest 90 km - duży parking w porcie i autobus do samej starówki.
Do Orebica ok 45km. Orebic mi się nie podobał. Strasznie turystyczny i zatłoczony, dużo większy, taki może jak Ustka albo i więcej. Za to z niego można popłynąć promem na Korcule gdzie jest ładna starówka. Generalnie zwiedzanie w takim upale jest trudne dużo przyjemniej zwiedzać "z wody"
Obrazek
http://www.thegrey.pl/CRO2007/Korcula0020.JPG
Gregory
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 03.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregory » 13.08.2007 17:38

Byliśmy w Trsteniku i uważam, że pomimo jeżowców i w miarę wcześnie chowającego się za górę słońca warto tam jechać. A to, że plaża jest przy samej drodze wcale nie jest odczuwalne (mały ruch).
papafaraon
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 26.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) papafaraon » 26.08.2007 21:56

16 sierpnia wróciłem z Żuljany. Byłam tam drugi raz. Za 4-osobowy apartament (2 pokoje, łazienka, kuchnia) + dwie kolacje (ryby, małże) oraz wino domowe pod dostatkiem - płaciłem 48 euro. Aha, jeszcze przepiękny widok na góry, zatokę i morze, aż po Lastovo.

W trakcie kilku wycieczek szukaliśmy miejsca na przyszły rok i za każdym razem, kiedy wracaliśmy i siadaliśmy na balkonie, stwierdzaliśmy, że nie ma piękniejszego miejsca!

Że woda jest lekko słonawa, fakt, ale wyczuwa się to tylko przy herbacie (kawa wychodzi dobra), że dziura, akt, ale pokażcie mi piekniejszą dziurę!

A plaże? To nie tylko portowa, ale Kremena, Vucine - po prostu bajka!
O zachodach słońca nie wspominam.

Za rok też tam pojedziemy.

Trstenik jest porównywalny do Żuljany, ale brak zachodów słońca, problemem też może być niewielka ilość miejsc do parkowania.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.08.2007 00:57

Do Orebica ok 45km

Dla ścisłości, z Dingaca do Orebica jest 15 km, a z Trstenica do Dingaca drogą nadmorska jest 7 km i z tego powodu nie może być z Trstenica do Orebica 45km :D :D Pozdrav
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 09.01.2008 14:26

podajcie mi namiary proszę na apartamenty w których byliście, chciałbym pojechać (3i raz do Cro) z żona, 2 dzieci (2+7 lat) oraz z psem, interesuje mnie zujlana, trstennik, podobuce lub loviste

czyli coś spokojnego z ładną plażą dla dzieciaków.
Z góry dziękuję
Pzdr
Darek

mój adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 10.01.2008 15:49

Witam
Ja też proszę o namiary na apartamenty w Zuljanie lub Trsteniku.
Dziekuję i pozdrawiam!
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
jaro316
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaro316 » 01.02.2008 18:51

witam

mozesz podac namiar, ewentualnie link do tej kwatery

papafaraon napisał(a):16 sierpnia wróciłem z Żuljany. Byłam tam drugi raz. Za 4-osobowy apartament (2 pokoje, łazienka, kuchnia) + dwie kolacje (ryby, małże) oraz wino domowe pod dostatkiem - płaciłem 48 euro. Aha, jeszcze przepiękny widok na góry, zatokę i morze, aż po Lastovo.

W trakcie kilku wycieczek szukaliśmy miejsca na przyszły rok i za każdym razem, kiedy wracaliśmy i siadaliśmy na balkonie, stwierdzaliśmy, że nie ma piękniejszego miejsca!

Że woda jest lekko słonawa, fakt, ale wyczuwa się to tylko przy herbacie (kawa wychodzi dobra), że dziura, akt, ale pokażcie mi piekniejszą dziurę!

A plaże? To nie tylko portowa, ale Kremena, Vucine - po prostu bajka!
O zachodach słońca nie wspominam.

Za rok też tam pojedziemy.

Trstenik jest porównywalny do Żuljany, ale brak zachodów słońca, problemem też może być niewielka ilość miejsc do parkowania.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 04.03.2008 13:38

Danka napisał(a):w tym roku w Orebicu / w czerwcu/ nie było żadnego mazutu na plaży


Potwierdzam było czysciutko. ZAdnych ryb również, bo w Orebicu nie ma rybaków.
Patrycja Głowacka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patrycja Głowacka » 24.10.2008 22:29

Szukam i szukam znaleźć nie mogę.:(

Proszę o namiary na apartamenty w Żuljanie i Trsteniku

Z góry bardzo dziękuję:)
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 24.10.2008 22:40

Patrycja Głowacka napisał(a):Szukam i szukam znaleźć nie mogę.:(

Proszę o namiary na apartamenty w Żuljanie i Trsteniku

Z góry bardzo dziękuję:)


Najlepiej w ciemno,taniej,ciekawiej.
Patrycja Głowacka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patrycja Głowacka » 24.10.2008 23:07

Ale ja bym chciała tak jak w Erze....dla dwóch osób... taras z widokiem na morze...super jakby była klima.... na dodatek muszę jechać w szczycie sezonu:( belfry tak mają:(

Czekam cierpliwie na pomoc i nie ustaję w samodzielnych poszukiwaniach:)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 25.10.2008 19:07

Patrycja Głowacka napisał(a):Ale ja bym chciała tak jak w Erze....dla dwóch osób... taras z widokiem na morze...super jakby była klima.... na dodatek muszę jechać w szczycie sezonu:( belfry tak mają:(

Czekam cierpliwie na pomoc i nie ustaję w samodzielnych poszukiwaniach:)


Nadchodzę z pomocą i dobrą radą :)

Dwójeczka w Trsteniku - http://www.dubrovnik-area.com/Cro/detai ... =MB-A-0546

Czwóreczka - http://www.lucija.izet.pl/

Moja rada to zostawić sobie piękny Trstenik na wieczorne wypady , a zamieszkać w Potocine :D
http://www.potocine.com/hr/galerija_ribe.htm
Pozdrav.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
TRSTENIK-Peljesac - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone