Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;)

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.08.2013 08:38

FUX napisał(a):Nie. O naklejki mnie nie chodziło.
Może gdzieś odszukam, to wkleję.


Domyślam się, że o tablice, na których pokazuje się, że pojazdy o konkretnym tonażu wjeżdżać nie moga, takie też widzieliśmy, ale najczęściej ZTL była po prostu złośliwą ZTL żeby turyści nie wjeżdżali - w sumie się nie dziwię, też nie chciałbym, aby pod moim domem parkowali turyści :)



Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Mam nadzieję, że się OPŁACIŁO ;)

Owszem. Piękną trasę udało się stamtąd przejść. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek


Opisywałeś to gdzieś?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.08.2013 08:39

mariusz-w napisał(a):
tony montana napisał(a):(Ci Włosi to mają tych Policji - Polizia, Carrabinieri, Policja Finansowa, Policia Stradale, Policia Municipale) ;)


... a z "drugiej strony kija" : Mafia , Cosa Nostra, N’drangheta, Sacra Corona Unita, a na północy Stowarzyszenie Św. Trójcy.

:D :wink: 8)

pozdrawiam.


No tak, bardzo bogaty w Organizacje kraj :)

:boss: :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.08.2013 08:51

Giorno 5 c.d.

GALLIPOLI


Katedra w Gallipoli "od dołu" ;)

Obrazek

"Co się gapisz?" ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No to wchodzimy do środka - wejście jest gratis

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A na ścianach takie cuda

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Całośc - jak dla mnie - 8O 8O 8O 8O 8O

Obrazek

Wyjdźmy jednak z kościoła, bo nie każdy lubi je zwiedzać - przejdźmy się BULWARKIEM :)

Obrazek

Tam, pod parasolami piliśmy sobie kawkę. Spotkaliśmy tam parę Polaków (siostra i brat) którzy 5 dni wcześniej przyjechali tu do pracy. Pozdrawiamy! :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pooglądajmy fasady budynków

Obrazek

Ten jaki .. ŁOSOSIOWY ;)

Obrazek

Tego juz nie dawałem?

Obrazek

Obrazek

Wracamy do auta

Obrazek

Jedziemy na chwilę na lody do Santa Maria al Bagno (kąpielisko Nardo')

Pożegnanie z nieco surrealistycznym budynkiem w Gallipoli (choć przyznam się, że byliśmy raz jeszcze w Gallipoli później) :)

Obrazek

Arirvederci! (27)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.08.2013 09:01

tony montana napisał(a):
Obrazek

Mój mąż mógłby spędzić w tym porcie cały dzień :roll: ,
a ja mogłabym wtedy po tych pięknych kościołach polatać :wink: ,
jak jeszcze znalazłby się jakiś shopping dla Zuzi :roll: , to ... moglibyśmy tam pojechać 8O :smo: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.08.2013 09:03

mysza73 napisał(a):Mój mąż mógłby spędzić w tym porcie cały dzień :roll: ,
a ja mogłabym wtedy po tych pięknych kościołach polatać :wink: ,
jak jeszcze znalazłby się jakiś shopping dla Zuzi :roll: , to ... moglibyśmy tam pojechać 8O :smo: .


Szopingów Ci tam dostatek, koszulki, bluzy "Amore Gallipoli", muszelki, łańcuszki, sreberko, złotko....

W Apulii dla każdego coś miłego .... trzeba było jechać :P :P :P
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.08.2013 10:26

Giorno 5 c.d.

SANTA MARIA al BAGNO


Na późne popołudnie/wieczór jedziemy zobaczyć najbliższe w sumie (obok skałkowej Santa Caterina) kąpielisko Nardo' czyli Santa Maria al Bagno - jest to malutka miejscowość nadmorska położona 5 km od Nardo'

TUTAJ

Oczywiście tutaj też straszy ZTL, jednak tutaj jest ona jakaś inna ;) bowiem nie znajduje się ona na jakimś Starym Mieście jeno przy promenadce nad morzem. Takiej strefy to ja się nie boję, tym bardziej, że widzę parkomaty, no to dla kogo one są, jak nie dla turystów? ;)

Obrazek

Teraz jeszcze chwilę o parkowaniu. Ja generalnie mam tak, że będąc w obcym kraju mam obawy przed zostawieniem auta gdziekolwiek. Człowiek nigdy nie wie, czy mu nie odholują auta, czy nie dostanie sążnistego mandatu, szczerze mówiąc wolę nawet zapłacić i mieć spokój a także mieć bliżej do miejsc, które chcę zobaczyć.

Płacę więc 2 euro za nieco ponad godzinę (1,5 Euro za godzinę to najczęstsza stawka godzinowa, choć są różne np. w Ostuni spotkałem się z opłata 0,50 Euro za godzinę,a w takim Amalfi oplata 5 euro za godzinę nie jest niczym szokującym - mało miejsc parkingowych, ja parkowałem w Amalfi za 3 Euro za godzinę - zdradzę później gdzie)

Idziemy po prostu na lody w Santa Maria al Bagno :)

Obrazek

Obrazek

Społeczeństwo, jak widać, spragnione wody

Obrazek

Ristorante czekają już na pierwszych klientów powoli - dochodzi 19....

Obrazek

A my po lodach idziemy na skałki - z których podziwiamy jedną z Torre, którymi usiane jest całe wybrzeże Salento

Obrazek

Wracając ze skałek kupujemy u pana z prostu z wozu pyszną, jak się okazało, angurie czyli arbuza (tak na oko, z 5 czy 6 kilowego) oraz kilo breskw, za co, zerkam do notatek, aby unaocznić jak "drogo" jest w Italii, płacę dokładnie 2 oiro 30 centów :)

Jutro pojedziemy na MALEDIWY oraz zobaczyć południowe i wschodnie cypelki końca Italii :)

Arrivederci! (28)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.08.2013 10:41

tony montana napisał(a):
Wracając ze skałek kupujemy u pana z prostu z wozu pyszną, jak się okazało, angurie czyli arbuza oraz kilo breskw, za co, zerkam do notatek, aby unaocznić jak "drogo" jest w Italii płacę dokładnie 2 oiro 30 centów :)
Kilo czego 8O


tony montana napisał(a):Jutro pojedziemy na MALEDIWY oraz zobaczyć południowe i wschodnie cypelki końca Italii :)

Arrivederci! (28)


Jutro, czyli dziś wieczorem :smo: .




Muszę przyznać Tony, że bardzo pracowity się zrobiłeś 8O :oczko_usmiech: :smo: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.08.2013 10:44

tony montana napisał(a):
Wracając ze skałek kupujemy u pana z prostu z wozu pyszną, jak się okazało, angurie czyli arbuza oraz kilo breskw, za co, zerkam do notatek, aby unaocznić jak "drogo" jest w Italii płacę dokładnie 2 oiro 30 centów :)

mysza73 napisał(a):Kilo czego 8O


No brzoskwiń, a czego ? :)


tony montana napisał(a):Jutro pojedziemy na MALEDIWY oraz zobaczyć południowe i wschodnie cypelki końca Italii :)

Arrivederci! (28)


mysza73 napisał(a):Jutro, czyli dziś wieczorem :smo: .


Muszę przyznać Tony, że bardzo pracowity się zrobiłeś 8O :oczko_usmiech: :smo: .


JUTRO czyli JUTRO
:smo: :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.08.2013 10:47

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):Kilo czego 8O


No brzoskwiń, a czego ? :)

Aaaaaaaaaaaa :oops:

tony montana napisał(a):
tony montana napisał(a):Jutro pojedziemy na MALEDIWY oraz zobaczyć południowe i wschodnie cypelki końca Italii :)

Arrivederci! (28)

mysza73 napisał(a):Jutro, czyli dziś wieczorem :smo: .

Muszę przyznać Tony, że bardzo pracowity się zrobiłeś 8O :oczko_usmiech: :smo: .

JUTRO czyli JUTRO
:smo: :papa:

Buuuuuuuuuuuuuuu :cry: ,
znaczy za wcześnie Cię pochwaliłam :roll: :smo: .
Użytkownik usunięty
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.08.2013 21:25

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 13:59 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.08.2013 09:03

AIT napisał(a):Tak, na szybko :
pokazałem żonie :

JEDZIEMY !!!



Kiedy? :)
Moja powiedziała podczas powrotu "nigdy więcej tak daleko autem" - mam nadzieję, że choć trochę jej przeszło.

AIT - Ty masz doświadczenia z Hiszpanii nadmorskiej pamiętam - podziel się pls (interesuje mnie wszystko oprócz Costa Brava)


AIT napisał(a):Dla takich miejsc warto jechać wiele km. Gdy ktoś raz tam dojedzie, zawsze to pozostanie w jego pamięci.

Czym dalej jedziesz, tym przygoda jest większa, tak jak przyjemność płynąca z tego.

Kto tego nie doświadczył, nie zrozumie dlaczego warto to zrobić.

Pisząc " TUTAJ TAK NAPRAWDĘ CZUJĘ DOPIERO, ŻE JESTEM TAM GDZIE MIAŁEM BYĆ " wiem co czułeś wtedy.

Miałem to samo ...


No właśnie, to jest dokładnie to, co miałem na myśli :)

Apulia e bella! :)

:papa: :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.08.2013 09:32

Giorno 6

Maldive di Salento - Marina di Pescoluse

Dzień piąty wycieczki można zakończyć standardowo czyli piwkiem na tarasie na dachu - tutaj niestety duński Tuborg (bo zimny miałem w lodówce) :oops: :P

Obrazek

MARINA DI PESCOLUSE

Jak widać, na załączonym obrazku Maldive di Salento czyli obszar od Torre Mozza do Torre Vado znajduje się juz prawie na samym południowym cypelku Italii.

Obrazek

Skuszeni obrazkami z Images Guglarza oraz sławą tych plaż wybraliśmy Pescoluse.

Dojeżdżamy na jakąś 10.30 bardzo dobrą jakościowo "Trasą lądową"

Parking. Przed szlabanem stoi koleś wyraźnie zaskoczony obcą rejestracją. Po moim "włoskim" od razu przechodzi na angielski, tłumaczy, pobierz ticket, wjedź, baw się, a potem pokaż ticket w barze tam i dostaniesz GETON, który wrzucasz tu. To se myślę po co ten miły chłopak tutaj jest? ;) Ano, chyba żeby tłumaczyć turystom ten system ;) każdy sposób dobry na miejsce pracy, o którą w płd. Włoszech łatwo nie jest.

Jako, że wszyscy na parkingu brali z aut swoje parasole uczyniliśmy tak i my :) Czyli ZNOWU bez przymusu due letti e ombrellone za 15-20 Oiro?? 8O 8)

Wchodzimy - TADAM!! tutaj akurat malutka część płatna z niebiesko - żółtymi ombrellone - jak widać dość oblegana

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No, dobra, tutaj trochę tych ludzi jest :oops: 8O

ALE TEN KOLOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pójdźmy trochę dalej w bok :) Rozkładamy się. I już w "łedzie" :)

Obrazek

Obok, dziewczyny

Obrazek

ALBO.... NIC 8O 8O 8)

Obrazek

Woda, jakaś taka .... NIEBRUDNA ;)

Obrazek

I dłuuugo płytka :)

Obrazek

Plażowy handlarz obserwuje swe ofiary

Obrazek

No i co? Ile można dawać zdjęć z plaży? Wszystkie jakieś TAKIE SAME :oops: 8O :oczko_usmiech:

Przejdę sie - może coś inszego "złapię"

Obrazek

Ech Maldive

Obrazek

Nuda. Kończę. :)

Obrazek

Koszt parkingu na cały dzień: 2 Euro (my byliśmy co prawda około trzech godzin) Miły chłopak jeszcze mówi nam, że spisuje numer i jak przyjedziemy po południu to mamy parking już zapłacony 8O 8O 8O

To Włochy są????

Teraz trochę dla padrażnienia razgawora (kij w mrowisko). Wiem, że Pescoluse to nie ZLATNI RAT (byłem w lipcu 2012) i w związku z tym trochę nietrafione porównanie, ale tam coś przypomina mi się, że 50 KN zapłaciłem. To tak trochę kamyczek do dyskusji, że Italia ZAWSZE i WE WSZYSTKIM wychodzi drożej.... oczywiście finalnie wycieczka była droższa niż ta zeszłoroczna do Cro (tyle samo dni mniej więcej), ale pewne DROBNE i mało w sumie czasem istotne rzeczy wielokrotnie mnie w Italii zaskakiwały....

Następny odcinek: LEUCA - południowo-wschodni kraniec Italii

Arrivederci! (29)
Ostatnio edytowano 27.08.2013 14:17 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 09.08.2013 09:51

tony montana napisał(a):Woda, jakaś taka .... NIEBRUDNA ;)

Obrazek

I dłuuugo płytka :)

Obrazek

I z pewnością nadającą się do szybkiego wejścia, tyle że trochę daleko trzeba się przejść aby popływać.
Jakie były temperatury powietrza (w cieniu) tam na dalekim południowym końcu Włoch :?:
tony montana napisał(a):No i co? Ile można dawać zdjęć z plaży? Wszystkie jakieś TAKIE SAME :oops: 8O :oczko_usmiech:

Im mniej urozmaicona linia brzegowa tym mniejszy wybór. Za to jak się dzięki temu przyspiesza relację :wink: Pozostaje "podglądanie" ludzi co nam się rzadko zdarza bo wybieramy plaże dzikie i bezludne :oczko_usmiech:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.08.2013 10:08

tony montana napisał(a):Woda, jakaś taka .... NIEBRUDNA ;)
I dłuuugo płytka :)


Lidia K napisał(a):I z pewnością nadającą się do szybkiego wejścia, tyle że trochę daleko trzeba się przejść aby popływać.
Jakie były temperatury powietrza (w cieniu) tam na dalekim południowym końcu Włoch :?:


Jako, że nie znoszę dobrze upałów i nie wytrzymuję na otwartym słońcu zbyt długo BARDZO obawiałem się tego Południa ....

Na miejscu okazało się jednak, że temperatury są do zniesienia (między 30 a 35 stopni w cieniu), temperatury nie są tak odczuwalne jak w Polsce, gdy u nas jest 30 ja już PADAM, woda była w większości bardzo ciepła do ciepłej :)

W Materze trochę sie namęczyłem, bo burzy wyglądającej jakby miała trwac trzy dni a trwała 15 minut nastąpił niesamowity skwar a zwiedzanie takiego miejsca bez skrawka cienia jest męczące (ale wszystko wynagradzają wspomnienia)

Obrazek


No i na Wezuwiuszu trochę się umęczyliśmy (ja najwięcej!) :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 09.08.2013 10:24

tony montana napisał(a):
Nuda. Kończę. :)

Obrazek


No a co z tymi lazurowymi lazurami 8O ,
przecież taką plażę, to Ty masz u siebie w Gdyni :roll: , nawet do Międzyzdrojów nie musisz jechać :oczko_usmiech: :smo: .

tony montana napisał(a):Koszt parkingu na cały dzień: 2 Euro (my byliśmy co prawda około trzech godzin) Miły chłopak jeszcze mówi nam, że spisuje numer i jak przyjedziemy po południu to mamy parking już zapłacony 8O 8O 8O

To Włochy są????

Teraz trochę dla padrażnienia razgawora (kij w mrowisko). Wiem, że Pescoluse to nie ZLATNI RAT (byłem w lipcu 2012) i w związku z tym trochę nietrafione porównanie, ale tam coś przypomina mi się, że 50 KN zapłaciłem. To tak trochę kamyczek do dyskusji, że Italia ZAWSZE i WE WSZYSTKIM wychodzi drożej.... oczywiście finalnie wycieczka była droższa niż ta zeszłoroczna do Cro (tyle samo dni mniej więcej), ale pewne DROBNE i mało w sumie czasem istotne rzeczy wielokrotnie mnie w Italii zaskakiwały....

No dobra, 2 euro za parking, to nie jest drogo :wink: ,
ala dla mnie to wogóle odpada jazda na plaże autem :roll: ,
ja to plażę muszę mieć 50m, no dobra 100m :roll: od apartmana :mrgreen: .

A z tym Zletnim Ratem to porównanie dałeś 8O :roll: ,
miałam nie pisać dziś odcinka, ale akurat następny w kolejce jest Bol i Zlatni Rat właśnie, to może się wezmę :oops: :smo: .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone