Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;)

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.08.2013 11:10

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):
Tony, zapodałeś to PROSCIUTTO na kolacyjkę :wink: , a ja wszystko dopiero na śniadanie obejrzałam :roll: ,
poproszę jednak o jakieś lekkostrawne croissanty, może będzie mniej tłuszczu :smo: .


Ja NIE WIEM, ja tam tłuszczu nie widzę, ledwie parę nadobnych Włoszek i szczupłych Italiańców

8O :oops: 8O :smo: :smo:


No ale croissanty zawsze mają mniej tłuszczu niż prosciutto :smo: .
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.08.2013 11:20

mysza73 napisał(a):
No ale croissanty zawsze mają mniej tłuszczu niż prosciutto :smo: .


Ha, ha.
Na pewno?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.08.2013 12:27

tony montana napisał(a):I przepiękny Piazza Salandra ...

longtom napisał(a):To na cześć tej hakerki Larsona :?:


Gdyby nie, że piazza w Nardo' jest gdzieś z XV wieku a ta Lisbeth to małolata to jeszcze bym uwierzył ;) 8O

tony montana napisał(a): "one of the most beautiful place in southern Italy",

longtom napisał(a):W tłoku
...
ujdzie. :D

pzdr :wink:


No właśnie ... też szukałem synonimu słowa "OBLECI" :)

:boss: :papa:



mysza73 napisał(a):
No ale croissanty zawsze mają mniej tłuszczu niż prosciutto :smo: .


FUX napisał(a):Ha, ha.
Na pewno?


Nieżylasta, cienka szyneczka pewnie mniej kilokalorii niż rogal z czekoladką ;)

Ty się Mysza o figurę bać nie musisz, ale Ja?

8O :oops: :twisted:
Ostatnio edytowano 07.08.2013 13:08 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.08.2013 13:08

Giorno 5 c.d.

PUNTA PROSCIUTTO c.d - informacje praktyczne


Dlaczego w ogóle pojechaliśmy na Punta Prosciutto? 8O :oops: (oprócz tego, że przecież chcieliśmy się wykapać i poopalać)

Ano dlatego, że np na stronie Tripadvisora userzy wypowiadają się o niej w stylu: (i chyba nie trzeba nawet tłumaczyć):

- “Paradisiaca!!!”
- “Acqua cristallina e caraibica”
- “Nulla da invidiare alle Hawaii”
- “Bellissimi colori"
- “I caraibi del salento!”
- “Fantastica spiaggia”
- “Queste sono le vere Maldive!”
- “spettacolare !”
- “Un vero paradiso”


No to my też musieliśmy zobaczyć te Karaib, Raj i cuda na kiju

Najpierw jednak trzeba tam dojechać. PP jest jedną z plaż w wielokilometrowym ciągu plaż należących do comune Porto Cesareo - droga SS 359 prowadzi na Taranto.

No to pojechałem TAK:

Obrazek

WTEM!!! (jak w Tytusach)
Gdzieś między Torre Lapillo a Torre Castiglione .... STRADA CHIUSA!!!

Każdy kto był w Alpach ;) wie, o co chodzi... najczęściej zalega po prostu śnieg
Tutaj śniegu nie było .... jedyną oznaką Strady Chiusa były znaki zakazu oraz tak śmiesznie ułożone barierki ;) :oops:
... wiecie, jedna po prawej, później 5 metrów przerwy i kolejna po lewej, znów 5 metrów przerwy i po prawej ...

Obrazek

czyli .... CHYBA MOŻNA PRZEJEŻDŻAĆ :oczko_usmiech: , albo przynajmniej zachęca to do przejeżdżania... 8O :oops: 8)

Jako człowiek PÓŁNOCY jednak zwątpiłem ... stanąłem przed barierkami i stoję ... Włosi trąbią i jadą jak w dym przez Stradę chiusa ..... zawróciłem.... ale myślę sobie "co to ja gorszy jestem, ja mogę nawet języka nie znać") (baran ze mnie bo znak zakazu zna każdy nie?) ONI MOGĄ JECHAĆ A JA NIE? :twisted: :evil: :roll:

Aby dodać sobie nieco anumuszu machnąłem na jakiegoś Italiańca, który widać pakować się zaraz miał w Chiusa i pytam "Posso andare qua?? a on "Si, CERTO", "MA E.... "STRADA CHIUSA?", a on tylko machnął ręką lekceważąco i pojechał ...

No to pojechałem .... ale wracać już wracałem jakoś naokoło...

Parkingi przy Punta Prosciutto są darmowe (jakby ktoś kiedy jechał tam), plaża ma szerokość od 10-15 metrów, gdy dać tam jednak bałtyckie plaże i nasz piękny piasek MIELIBY ZA DOBRZE, bardzo długo płytko (200-300 metrów w głąb morza)

Jak ktoś chce wypożyczyć leżaki i ombrellone - si prega pagare 15 Oiro, ale nie ma ciśnienia, jak na Wybrzeżu Rimini na przykład.

W Apulii nie ma takiej sytuacji jak w północnych Włoszech - gdzie wąski kawalątek plaży jest darmowy i tam tłoczy się mnóstwo ludzi a potem jest kilometr plaż prywatnych z rzędami leżaków i parasoli za 15 euro za dzień.

Tutaj w Apulii każdy ma swój parasol. Każdy może położyć się, gdzie chce - dla każdego starczy miejsca.

Zwykle byliśmy jedynymi gośćmi mówiącymi w innym języku niż włoski - niektórzy byli zaciekawieni co to za ziomale ale nikt poza ciemnoskórym panem sprzedającym gadżety nie pytał skąd.

Włosi jednak lubią stanąć metr przed Tobą dupami i rozprawiać o czymś namiętnie przez pół godziny. Nic, że trzy metry dalej jest full miejsca bez ludzi na styku piasku i wody i tam mogliby gadać.

NIE, ONI MUSZĄ TU - przy Tobie i zasłaniać Ci morze i kapiące sie w nim dzieci ;)

Po południu tego dnia pojedziemy do Gallipoli

Arrivederci! (25)
Ostatnio edytowano 01.10.2013 11:31 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.08.2013 13:17

tony montana napisał(a):
Po południu tego dnia pojedziemy do Gallipoli

Arrivederci! (25)


Suuuuper :P ,
przyszykuję sobie zatem wygodne butki :smo: .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 07.08.2013 13:20

tony montana napisał(a):...STRADA CHIUSA!!!
Każdy kto był w Alpach ;) wie, o co chodzi...

Dowiedzieć się tego można nie tylko w Alpach :wink:
Niestety... :?
tony montana napisał(a):Zwykle byliśmy jedynymi gośćmi mówiącymi w innym języku niż włoski

Coraz bardziej mi się tam podoba :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.08.2013 15:00

Giorno 5 c.d.

GALLIPOLI

Gallipoli jest uroczym porcikiem. Jeśli planujecie zwiedzić te część Apulii czyli Salento nie może zabraknąć poszwendania się bez celu malutkimi uliczkami Starego Miasta. Przypominać Wam one będą uliczki ... paru chorwackich miast. Na początek mapka poglądowa....

Obrazek

Warty zobaczenia jest oczywiście PÓŁWYSEP

Gallipoli jest jeszcze dlatego takie fajne, że na południe od niego rozciąga się wielokilometrowa Spiaggia BAIA VERDE (Zielona Zatoka)

Obrazek

No, ale na Baia Verde pojedziemy za parę dni, tymczasem zaparkujmy tam, gdzie zielona strzałka pokazuje i pochodźmy po mieście

Obrazek

Tam, obok żółtego budynku (chowającego się za Zamkiem) w niedalekiej odległości od tego wysokiego, nowoczesnego jest "mój" parking (podaję te szczegóły bo wiecie .... ZONA TRAFFICO LIMITATO ... uczcie się na moich błędach ;)

Obrazek

Angioino Castle w Gallipoli - zbudowany, bagatela XIII/XIV wiek, później przebudowany w XV wieku, niestety nie można go zwiedzać, dziś jest siedzibą Guardia di Polizia (Ci Włosi to mają tych Policji - Polizia, Carrabinieri, Policja Finansowa, Policia Stradale, Policia Municipale) ;)

Obrazek

Gallipoli założono w 265 roku p.n.e po upadku starożytnego Tarentu (dziś: Taranto)

Obrazek

Obrazek

Ładne łódeczki

Obrazek

My jednak wejdźmy w końcu w boskie uliczki Gallipoli

krzywa fota ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to już Duomo - siedemnastowieczna budowla z charakterystycznego salentyńskiego piaskowca

Obrazek

Obrazek

Jej wnętrze spodoba się nawet wybredziachom, na zachętę pierwsza fotka :)

Obrazek

Arrivederci! (26)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.08.2013 15:09

ZTL było sporo ale dla pojazdów z dużą emisja spalin wg skali EURO.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.08.2013 15:11

tony montana napisał(a):Jej wnętrze spodoba się nawet wybredziachom, na zachętę pierwsza fotka :)

Arrivederci! (26)

To pewnie mnie masz na myśli :oops: ,

ale co taki krótki ten spacerek :? ,
ja założyłam wygodne butki i przygotowałam się na spacer aż do wieczora :roll: :smo: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.08.2013 15:15

tony montana napisał(a):Zwykle byliśmy jedynymi gośćmi mówiącymi w innym języku niż włoski

kulka53 napisał(a):[Coraz bardziej mi się tam podoba :wink:


I czasem było dość pusto na plaży nawet w lipcu ;)



FUX napisał(a):ZTL było sporo ale dla pojazdów z dużą emisja spalin wg skali EURO.


E.... nie.... takie naklejki zielone to mam ;) na DE

Tutaj było sporo stref ruchu tylko dla mieszkańców, no i w rejonie Old Townów

W Lecce na ten przykład krążyłem 20 minut, NIC NIE MOGŁEM znaleźć, nawet ryzykowałem jeżdżąc w monstrualnej tam ZTL i w końcu musiałem postawić 1,5km od zabytków :(

mysza73 napisał(a):
ale co taki krótki ten spacerek :? ,
ja założyłam wygodne butki i przygotowałam się na spacer aż do wieczora :roll: :smo: .


Na razie 1 część i na tym na dziś starczy...

:smo: :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.08.2013 15:17

tony montana napisał(a):Gdzieś między Torre Lapillo a Torre Castiglione .... STRADA CHIUSA!!!

W Austrii spotkałem się ze znakiem "zakaz ruchu", opatrzonym tabliczką: "przejazd na własną odpowiedzialność".
Wziąłem odpowiedzialność na swoje barki.

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.08.2013 15:18

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Gdzieś między Torre Lapillo a Torre Castiglione .... STRADA CHIUSA!!!

W Austrii spotkałem się ze znakiem "zakaz ruchu", opatrzonym tabliczką: "przejazd na własną odpowiedzialność".
Wziąłem odpowiedzialność na swoje barki.

Pozdrawiam,
Wojtek


Czasem trzeba podjąć męska decyzję ;)
Mam nadzieję, że się OPŁACIŁO ;)

:boss: :papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.08.2013 15:21

Nie. O naklejki mnie nie chodziło.
Może gdzieś odszukam, to wkleję.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.08.2013 15:21

tony montana napisał(a):Mam nadzieję, że się OPŁACIŁO ;)

Owszem. Piękną trasę udało się stamtąd przejść. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 08.08.2013 09:37

tony montana napisał(a):(Ci Włosi to mają tych Policji - Polizia, Carrabinieri, Policja Finansowa, Policia Stradale, Policia Municipale) ;)


... a z "drugiej strony kija" : Mafia , Cosa Nostra, N’drangheta, Sacra Corona Unita, a na północy Stowarzyszenie Św. Trójcy.

:D :wink: 8)

pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone