Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;)

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 01.10.2013 10:58

No dobra... przeleciałem się po tych 20 zaległych stronach już chwilę temu, ale najpierw musiałem przetrawić to co oczy me zobaczyły :)
Naoglądałem się apuliańskich widoczków, lazurów, kościołów :wink: itp na tyle, że już nie muszę tam jechać :wink: Żart... ale serio Tony to sporo tam się nazwiedzałeś :idea: . I trochę rozumiem tego samochodowego bana na przyszły rok :wink:

W sumie to ja bym Materę zaplanował bardziej na "po drodze" :roll: , a tak - stan licznika wygląda bardziej imponująco :cool: :wink: . A sama Matera fajna... mi się skojarzyła od razu z cykladzkimi miasteczkami, tyle że jakby mniej biała była :roll: . Co do przewodników to masz rację :? , w którymś (już nie pamiętam gdzie) przeczytałem na temat Matery że to niebezpieczne, opuszczone przez mieszkańców miejsce, zajmowane obecnie przez rozmaity "element" i że nie radzą zapuszczać się w te rejony. Szczerze, to trochę mnie ten opis przestraszył i rzecz jasna zniechęcił... ale na szczęście jest Tony i wszystko stało się jasne :idea: :cool: .

Pompeje wymiatają... to kolejne włoskie, ba, światowe "must see" :roll:
Tylko czy zdążymy przed niespodziankami jakie szykuje Vesuvio?
I czy Włosi zdążą?
L'Aquili bis na znacznie większą skalę nie chciałbym oglądać :roll:

No nic... trzeba będzie się kiedyś po tych okolicach trochę pokręcić :)
A nawet jakbym stawiał jakieś opory, to moja towarzyszka z pewnością zrobi wszystko by je pokonać :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.10.2013 11:01

kulka53 napisał(a):
Pompeje wymiatają...



Uważam, że nie...
:wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.10.2013 11:14

kulka53 napisał(a):No dobra... przeleciałem się po tych 20 zaległych stronach już chwilę temu, ale najpierw musiałem przetrawić to co oczy me zobaczyły :)
Naoglądałem się apuliańskich widoczków, lazurów, kościołów :wink: itp na tyle, że już nie muszę tam jechać :wink: Żart... ale serio Tony to sporo tam się nazwiedzałeś :idea: . I trochę rozumiem tego samochodowego bana na przyszły rok :wink:


No, plan był dość napięty od początku podróży do jej końca, żałuję rzeczy (jednych mniej innych bardziej) o których już wspomniałem - zrezygnowałem z Bari, nie starczyło czasu na Amalfi oraz godziny wejść nie pozwalały na obejrzenie Pałacu w Casercie i jego Ogrodów, nie zwiedziliśmy też Mandurii, która z drogi wyglądała super.

Ban na auto jest ponoć nieodwołalny na przyszły rok, więc, jak już pisałem, kierunek wyznaczy mi chyba pewna irlandzka lub węgierska firma, bo nie sądzę, aby coś innego wpadło w me oczy ;)

kulka53 napisał(a):W sumie to ja bym Materę zaplanował bardziej na "po drodze" :roll: , a tak - stan licznika wygląda bardziej imponująco :cool: :wink: . A sama Matera fajna... mi się skojarzyła od razu z cykladzkimi miasteczkami, tyle że jakby mniej biała była :roll: . Co do przewodników to masz rację :? , w którymś (już nie pamiętam gdzie) przeczytałem na temat Matery że to niebezpieczne, opuszczone przez mieszkańców miejsce, zajmowane obecnie przez rozmaity "element" i że nie radzą zapuszczać się w te rejony. Szczerze, to trochę mnie ten opis przestraszył i rzecz jasna zniechęcił... ale na szczęście jest Tony i wszystko stało się jasne :idea: :cool: .


Materę polecałbym na nocleg, zobaczenie jej w świetle księżyca musi być niezapomnianym przeżyciem

kulka53 napisał(a):Pompeje wymiatają... to kolejne włoskie, ba, światowe "must see" :roll:
Tylko czy zdążymy przed niespodziankami jakie szykuje Vesuvio?
I czy Włosi zdążą?
L'Aquili bis na znacznie większą skalę nie chciałbym oglądać :roll:


Niestety w tej kwestii to nigdy nie wiesz, co się wydarzy, natomiast, to, że COŚ się za "jakiś" czas wydarzy jest pewne, a te tereny raczej nie będą pustoszeć, jeno ludzi będzie przybywać .... straszna tragedia się rozegra, pytanie kiedy ? :(
W każdym razie ja jestem zadowolony, że BYŁEM, WSZEDŁEM, WIDZIAŁEM...

kulka53 napisał(a):No nic... trzeba będzie się kiedyś po tych okolicach trochę pokręcić :)
A nawet jakbym stawiał jakieś opory, to moja towarzyszka z pewnością zrobi wszystko by je pokonać :D


No :) chyba warto ;)
Dodam tylko, że ja północnej części Apulii w OGÓLE nie widziałem (bo czymże jest godzinna wizyta w Trani)

A tam do zwiedzenia (że wymienię tylko kilka lokalizacji): Ruvo di Puglia (Katedra!), Castel del Monte, Bari, Gargano!, Bitonto (Katedra!), Molfetta, Andria, Altamura, Canosa di Puglia, Lucera (Amfiteatr!)

:boss: :papa:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 01.10.2013 12:10

tony montana napisał(a): Ban na auto jest ponoć nieodwołalny na przyszły rok, więc, jak już pisałem, kierunek wyznaczy mi chyba pewna irlandzka lub węgierska firma, bo nie sądzę, aby coś innego wpadło w me oczy


kto szuka, ten znajdzie - ja Ci polecam Airberlin lub Lufę i zrobienie pętelki, którą sam mam w planie...

Gdańsk - Madryt
Madryt - Segovia (najlepiej zachowany rzymski akwedukt!) - Salamanca
Salamanca - Coimbra - Lizbona i okolice
Lizbona - Lagos, Faro i okolice
Lagos - Sewilla i okolice
Sewilla - Caceres
Caceres - Toledo
Toledo - Madryt - Gdańsk

... lub w podobnym wariancie (nie pisałem, bo byłem): po drodze Kordoba, Ronda, Granada (Alhambra)

ceny u tych przewoźników są przystępne - takie same, jak u tanich po doliczeniu bagaży i dojazdu do lotnisk + noclegów

polecam relację z mojej wycieczki "Z Gdańska do Madrytu..."! ;@)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.10.2013 12:16

tony montana napisał(a):Dochodzimy do Dzielnicy Teatrów

Aktorów około mnóstwa.

Pozdrawiam,
Wojtek
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 01.10.2013 12:22

tony montana napisał(a):Tomek , zobacz ile cegły :)


Kiedyś u Kulek namieszałem o zimowitach i krokusach, teraz u Ciebie ceglany zamęt zrobiłem.
Chyba jakiegoś bana dostanę. :D
W gruncie rzeczy po tych kilku latach na forum wypadałoby mieć choć jednego. :roll:

W każdym razie obiecuję, że u Ciebie nic o niedużych, glinianych, spłaszczonych, najczęściej w czerwonawo-rdzawych odcieniach prostopadłościanach pisać nie będę. :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.10.2013 13:37

Krystof napisał(a):
tony montana napisał(a): Ban na auto jest ponoć nieodwołalny na przyszły rok, więc, jak już pisałem, kierunek wyznaczy mi chyba pewna irlandzka lub węgierska firma, bo nie sądzę, aby coś innego wpadło w me oczy


kto szuka, ten znajdzie - ja Ci polecam Airberlin lub Lufę i zrobienie pętelki, którą sam mam w planie...

Gdańsk - Madryt
Madryt - Segovia (najlepiej zachowany rzymski akwedukt!) - Salamanca
Salamanca - Coimbra - Lizbona i okolice
Lizbona - Lagos, Faro i okolice
Lagos - Sewilla i okolice
Sewilla - Caceres
Caceres - Toledo
Toledo - Madryt - Gdańsk

... lub w podobnym wariancie (nie pisałem, bo byłem): po drodze Kordoba, Ronda, Granada (Alhambra)

ceny u tych przewoźników są przystępne - takie same, jak u tanich po doliczeniu bagaży i dojazdu do lotnisk + noclegów

polecam relację z mojej wycieczki "Z Gdańska do Madrytu..."! ;@)


Lufę? To mam lecieć czy pić ? ;) (to jakieś portugalskie linie?)

Jak polecasz - to będę sprawdzał, zobaczę, czy JUŻ są loty na lipiec ... ale ... ale ... coś mało MORZA w tej Twojej podróży chyba było???

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Dochodzimy do Dzielnicy Teatrów

Aktorów około mnóstwa.

Pozdrawiam,
Wojtek


Akurat w tym miejscu było bardzo duże nagromadzenie aktorów sprawdzających dość mocno akustykę Teatru :)



longtom napisał(a):
tony montana napisał(a):Tomek , zobacz ile cegły :)


Kiedyś u Kulek namieszałem o zimowitach i krokusach, teraz u Ciebie ceglany zamęt zrobiłem.
Chyba jakiegoś bana dostanę. :D
W gruncie rzeczy po tych kilku latach na forum wypadałoby mieć choć jednego. :roll:

W każdym razie obiecuję, że u Ciebie nic o niedużych, glinianych, spłaszczonych, najczęściej w czerwonawo-rdzawych odcieniach prostopadłościanach pisać nie będę. :D


Ale dlaczego? Każda opinia mile widziana, jak najbardziej pisz o cegłach, załamaniach, dziwnych odblaskach słońca i co Ci jeszcze przyjdzie to głowy - ja lubię jak wątek "ŻYJE" :oczko_usmiech: :papa:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 01.10.2013 13:46

mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):Pół wycieczki z góry ;)
Obrazek

Arrivederci! (72)

Chyba wycieczka podzielila się na część damską i męską :smo: :papa: .

A dla mnie to wygląda jak chęć "przypadkowego" pozbycia się małego pana B. :mrgreen: :smo:
Chyba za dużo telewizji ostatnio oglądam :roll: ...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.10.2013 13:53

Potter napisał(a):
mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):Pół wycieczki z góry ;)


Arrivederci! (72)

Chyba wycieczka podzielila się na część damską i męską :smo: :papa: .

A dla mnie to wygląda jak chęć "przypadkowego" pozbycia się małego pana B. :mrgreen: :smo:
Chyba za dużo telewizji ostatnio oglądam :roll: ...


No.... a z wniosków czuję, że "Trudne sprawy", "Ukryta prawda" oraz "Pamiętniki z wakacji" (czy jak to tam się nazywa)

My tu gadu gadu a Mycha wczoraj zaalarmowała mnie o 19.40, że na Travelu laska DOM w OSTUNI wybierała! I znowu będzie w niedzielę o 15.30 wybierać - więc kto żyw, to do Ostuni, tfu, do Travel Chanell

:papa:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 01.10.2013 13:57

Lufa = Lufthansa ;@)))

oczywiście, że są już loty na wakacje!
już dawno - za ok. 8,5 stówy od głowy z Gdańska do Madrytu w obie strony w lipcu - w cenie masz 23 kg + 8 kg podręcznego i 2 posiłki
to są loty z przesiadką w Monachium ok. 3 godziny

natomiast nieco taniej i z bardzo krótką przesiadką w Berlinie masz loty z Gdańska do Madrytu Airberlinu!

może?
byłem na plaży w Portugalii, ale woda była za zimna, więc pojechaliśmy prędko do El Puerto de Santa Maria (Kadyks) i tam mieliśmy morze przez kilka dni

lot do Madrytu (a nie Lizbony) polecam ze względu na koszt wynajęcia samochodu - kurde, wszystko mam obcykane na taki urlop - posprawdzane, policzone, miejsca znalezione... tylko kasy mi szkoda, bo za te dwa tygodnie wychodzi dość "godnie" :@(
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.10.2013 14:00

Krystof napisał(a):Lufa = Lufthansa ;@)))

oczywiście, że są już loty na wakacje!
już dawno - za ok. 8,5 stówy od głowy z Gdańska do Madrytu w obie strony w lipcu - w cenie masz 23 kg + 8 kg podręcznego i 2 posiłki
to są loty z przesiadką w Monachium ok. 3 godziny

natomiast nieco taniej i z bardzo krótką przesiadką w Berlinie masz loty z Gdańska do Madrytu Airberlinu!

może?
byłem na plaży w Portugalii, ale woda była za zimna, więc pojechaliśmy prędko do El Puerto de Santa Maria (Kadyks) i tam mieliśmy morze przez kilka dni

lot do Madrytu (a nie Lizbony) polecam ze względu na koszt wynajęcia samochodu - kurde, wszystko mam obcykane na taki urlop - posprawdzane, policzone, miejsca znalezione... tylko kasy mi szkoda, bo za te dwa tygodnie wychodzi dość "godnie" :@(


No to podziel się na PW KRAJANIE 8) 8O :lol: :coool:

BO A NUŻ ....
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 01.10.2013 14:08

najpierw se poczytaj relację ;@)))
https://www.cro.pl/z-gdanska-do-madrytu-i-z-powrotem-samolotem-i-autem-t30569.html?hilit=Madrytu

///////////////////////

aha i jeszcze jedno - Rzymianie budowali z cegły i tynkowali - te kolumny mogą i zapewne są autentyczne :wink:

przecież już Sumerowie i Egipcjanie budowali z cegieł, a później i Grecy - to dlaczego nie Rzymianie? :roll:
Ostatnio edytowano 01.10.2013 14:14 przez Krystof, łącznie edytowano 1 raz
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.10.2013 14:13

Krystof napisał(a):najpierw se poczytaj relację ;@)))


Poczytam, poczytam....
Tam jest wszystko... cytuję ... "policzone, posprawdzane, znalezione"..."?

Koszty też podane? ;) 8O 8)
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 01.10.2013 14:15

bardzo dokładnie ;@)
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 01.10.2013 19:35

longtom napisał(a):Zaskoczyło mnie, że tyle kolumn jest murowanych z cegieł i obtynkowanych w odpowiedni wzorek.
Dotychczas myślałem, że z bloków kamiennych się je robiło.

Też mnie zaskoczyły ceglane kolumny, w Grecji nie widzieliśmy żadnej kolumny wykonanej z cegły - widocznie dawno się rozsypały podczas częstych i tam trzęsień ziemi. Na Delos gdzie w jednym miejscu można oglądnąć resztki świątyń greckich i rzymskich zabudowań w jednym miejscu, widać po cegłach i kamieniach kto co wybudował.

tony montana napisał(a): Gdyby ktoś zastanawiał się nad kwestią kanalizy to muszę go zmartwić - wszystko spływało ulicami :)

No to mnie zaskoczyło. 8O Wielokrotnie w greckich stanowiskach archeologicznych przyglądaliśmy jak poprowadzona była kanalizacja w domach i pod ulicami w miastach skolonizowanych przez Rzymian.

Bardzo dużo ładnych miejsc widziałeś, bardzo dużo fajnych zdjęć zrobiłeś, rozetek, lazurów, murów.
Wybrałam dwa zdjęcia bo lubię kolumny i schody (na zdjęciach).
Obrazek

Obrazek

W Pompeje już mi się śnią po nocach, fascynacja tym co można zobaczyć i tragedia i fakt, że gdyby nie tragedia sprzed prawie 2000 lat tak dobrze zachowanego starożytnego miasta nie oglądalibyśmy dzisiaj.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone