Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trieste z wypadem do Piranu, Koperu i Wenecji - 2013

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.03.2016 21:10

Piran jest śliczny, cały czas się kłócę sam ze sobą, czy jest ładniejszy niż Rovinj :roll:
Na razie jest remis :wink:

Sól kupiliśmy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.03.2016 21:20

Lednice napisał(a):Piran jest śliczny, cały czas się kłócę sam ze sobą, czy jest ładniejszy niż Rovinj :roll:
Na razie jest remis :wink:

Sól kupiliśmy


Ja chyba skłaniam się ku Piranowi ale... who cares? :D Tak - sól, mydełka, oliwa. Mamma mia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.03.2016 21:46

W Piranie brakuje mi fajnej plaży obok starówki.
Jest w Portoroż, ale to kawał drogi :roll:

Generalnie Słowenia bardzo mi się podoba, fajny kraj fajni ludzie 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.03.2016 22:03

Lednice napisał(a):W Piranie brakuje mi fajnej plaży obok starówki.
Jest w Portoroż, ale to kawał drogi :roll:

Generalnie Słowenia bardzo mi się podoba, fajny kraj fajni ludzie 8)


W zeszłym roku był stop w Lublanie (nie chciałem zawalać relacją wątku z wakacji w Cro - chociaż może je tam wciepnę), w maju jak się uda, pojedziemy nad Bled, może odwiedzimy w końcu jaskinię Postojna. Fajny kraj, Feel SLOVEnia ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.03.2016 12:42

No, to jedziemy do Koperu.

Parkujemy, i idizemy na krótki spacer. Widok na port...
Obrazek

Koper to taka trochę mniej urodziwa siostra Piranu. Mniejsza starówka, mniej ciekawych miejsc. Podejrzewam, że z trojaczków Piran-Koper-Izola, ten drugi jest najmniej urodziwy ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.03.2016 13:06

...a w Trieście - czas na małe odświeżenie i relaks przy aperolu i wędlinie z pastą z pomidorów :)

Obrazek

My w Trieście byliśmy też w zeszłym roku... i wcześniej. Jakoś nas tak wciągnęło :P
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5743
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 09.03.2016 20:33

My sól ze Słowenii też przywieźliśmy, ale kupiliśmy ją w salinach w Secovlje na granicy słoweńsko-chorwackiej. :wink:
Koper też nam się podobał, ale to miasto sporo większe od Piranu i trudno je porównywać.
A z jaskiń odwiedziliśmy Skocjańske Jame i zrobiły one na nas bardzo duże wrażenie.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.03.2016 20:42

Pääkäyttäjä napisał(a):Koper to taka trochę mniej urodziwa siostra Piranu. Mniejsza starówka, mniej ciekawych miejsc. Podejrzewam, że z trojaczków Piran-Koper-Izola, ten drugi jest najmniej urodziwy ;)

Za to ważniejszy, bo to przecież była stolica weneckiej Istrii, no i jedyny handlowy port Słowenii.

Niestety, nie daliśmy rady zwiedzić i tylko przejechaliśmy przez miasto w drodze do Wenecji. :wink:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 10.03.2016 10:34

Łaadnie :) , następne miejsca do zwiedzenia, szczególnie Piran :)
pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.03.2016 10:31

Wenecja. Veni, vidi, vici... Venezia, The Floating City, City of Masks, La Dominate, Serenissima. Plan był taki, żeby z Triestu do Mestre pociągiem ale zaspaliśmy i jednak pojechaliśmy autem (logistycznie pociąg był ogarnięty - Trieste Centrale > VE Mestre > VE Santa Lucia lub na Mestre przesiąść sie na tramwaj T1). No i wybuliłem na miejscu za parking 28 €... bo pomyliłem dwa garaże, które są obok: wspomniany San Marco z Tronchetto (pierwsze dwie godziny - 3 €, 3 i 4h 5€ od 5h liczą już za 21€ ale wtedy można stać 24h...).

Dobra, parkujemy, bierzemy bileciki na tramwaj wodny i rura na stare miasto. Niewiele brakowało a wyrzuciłbym... bilet. Dostałem paragon, który wziąłem za bilet oraz... kartonik wielkości wizytówki, który z jednej strony miał reklamę a z drugiej opis kursów tramwaju wodnego. Dobrze, że kosza pod ręką nie było bo bym się zdziwił... :mrgreen:

Wenecja jak to Wenecja - fajna, tłoczna ale IMHO szału nie ma :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mniam, pizza :D
Obrazek

Mmm, pastaaa :D
Obrazek

c.d.n.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.03.2016 11:16

Pääkäyttäjä napisał(a):Wenecja jak to Wenecja - fajna, tłoczna ale IMHO szału nie ma.

Moim zdaniem unikalna. Zrobiła na mnie dwukrotnie duże wrażenie.

Ale takiej pięknej, zielonej wody nie bylo. Też sprawka Fomei? :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.03.2016 11:25

walp napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Wenecja jak to Wenecja - fajna, tłoczna ale IMHO szału nie ma.

Moim zdaniem unikalna. Zrobiła na mnie dwukrotnie duże wrażenie.

Ale takiej pięknej, zielonej wody nie bylo. Też sprawka Fomei? :oczko_usmiech:


Nie wiem, nie znam się, unikanla nie oznacza, że szał musi być :D Ale wszyscy mi mówili, że będzie śmierdzieć. Nie śmierdziało a woda rzeczywiście miała turkusowo-zielonkawye zabarwienie. Fomei podkreślił nasycenie ale musiałbym poszukać RAW'ów albo zdjęć z drugiego aparaciku, żeby sprawdzić ;)

Obrazek
Obrazek
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 11.03.2016 11:27

a jaka jest cena biletu na tramwaj wodny? będę wyruszał z wenecji ze stacji PKP Santa Lucia
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 11.03.2016 11:41

Dobowy kosztuje 20 euro, i jeśli chcesz spędzić w Wenecji cały dzień, popływać po Canal Grande i lagunie, to taki opłaca się najbardziej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.03.2016 13:08

paw_el napisał(a):a jaka jest cena biletu na tramwaj wodny? będę wyruszał z wenecji ze stacji PKP Santa Lucia


Vaporetto - 7.5 € w jedną stronę od osoby. 20 € dzienny.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Trieste z wypadem do Piranu, Koperu i Wenecji - 2013 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone