Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 13.08.2022 23:25

elka21 napisał(a):
Marsallah napisał(a):Nie ma oznakowanego wjazdu na nową obwodnicę Bratysławy od strony Słowacji,

Ale jest pokazany zjazd na drogę 127, którą dojedziesz do obwodnicy.
https://www.google.pl/maps/@48.2136532, ... 384!8i8192


Ty tak serio, czy przyćpałaś przy sobocie?
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 14.08.2022 12:31

Marsallah napisał(a):
elka21 napisał(a):
Marsallah napisał(a):Nie ma oznakowanego wjazdu na nową obwodnicę Bratysławy od strony Słowacji,

Ale jest pokazany zjazd na drogę 127, którą dojedziesz do obwodnicy.
https://www.google.pl/maps/@48.2136532, ... 384!8i8192


Ty tak serio, czy przyćpałaś przy sobocie?

Nie wiem, o co Ci chodzi.
Jeśli już, to post pisany w piątek.
Twoje sformułowanie, "obwodnica Bratysławy, od strony Słowacji" też jest dziwne. To tak, jakbyś napisał obwodnica Zagrzebia, od strony Chorwacji.
Określ się, o jaki kierunek Ci chodzi. Nie wiem, kto tu przyćpał, że dat przy poście nie widzi.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 15.08.2022 00:11

markid napisał(a):
Marsallah napisał(a):Nie ma oznakowanego wjazdu na nową obwodnicę Bratysławy od strony Słowacji, ale jadąc od Wiednia już jest. Ale nie warto nią jechać - nie ma ciągłości autostrady i zanim dojedziesz do D1, tłuczesz się przez miasto, ze światłami itd. Stara droga lepsza.

Ale jak "tłuczesz się przez miasto, ze światłami " - jedyne światła na obwodnicy D2-D4-61-127-D1 są tu: https://goo.gl/maps/zhoMWb2yAzZ7dybs9
ps. no oczywiście jest ten łącznik 61-127 ale cóż nie ma węzła D1-D4

Jadąc do Chorwacji, Bratysławę ominąłem zalecaną w tej dyskusji trasą:
https://www.google.pl/maps/dir/48.21429 ... m2!4m1!3e0
ale nie byłem nią zachwycony, gdyż prowadzi jakimiś nędznymi drogami lokalnymi.
Wracając zaufałem więc nawigacji, która poprowadziła mnie trasami szybkiego ruchu, z bezkolizyjnymi węzłami:
https://www.google.pl/maps/dir/48.04413 ... m2!4m1!3e0
Na tej trasie nigdzie nie musiałem się zatrzymywać, nie było żadnych skrzyżowań ani świateł.
astalavista
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 21.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) astalavista » 15.08.2022 08:27

Przecież przez Bratysławe nigdy nie ma korków...no chyba że jakiś wypadek ale na to nie mamy wpływu :)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 15.08.2022 16:50

Chris_M napisał(a):Wracając zaufałem więc nawigacji, która poprowadziła mnie trasami szybkiego ruchu, z bezkolizyjnymi węzłami:
https://www.google.pl/maps/dir/48.04413 ... m2!4m1!3e0
Na tej trasie nigdzie nie musiałem się zatrzymywać, nie było żadnych skrzyżowań ani świateł.


Czyli nadal opłaca się jeździć po staremu - tym bardziej się cieszę, że nie wypróbowałem jeszcze tej nowej obwodnicy :D :D

astalavista napisał(a):Przecież przez Bratysławe nigdy nie ma korków...


Dokładnie :!:
andrzej1963
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 05.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej1963 » 15.08.2022 17:27

Witam,
moglibyście mi dać aktualne info, czy objazd w BB w Słowacji tego fragmentu płatnego odcinka jest dalej aktualny?
Nic Słowacy z tym w ostatnich dwóch latach nie pokombinowali?
Dzięki za info :wink:
Baldini
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 24.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 16.08.2022 18:27

Dla tych, którzy chcieliby przetestować nowy objazd Bratysławy w drodze powrotnej do PL. Wrzucam link do trasy: https://goo.gl/maps/iJ6YbG6NEbt89ndR6

Jeśli ktoś się zdecyduje radzę trzymać się GM, gdyż opisy na trasie D4 są jeszcze nieaktualne i troszkę można się pokręcić wokół Bratysławy (przetestowane na własnej skórze, 30 min w plecy i wielki wkurw)
MarianiEwa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 08.09.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarianiEwa » 17.08.2022 12:00

vin napisał(a):
MarianiEwa napisał(a):Możesz jechać stara trasa.Nie ma czegoś takiego jak ktoś tu pisał ,że masz czas na zakup winety po wjechaniu na płatny odcinek.
Nie chcesz kupić online winety? Przejazd nowym odcinkiem od granicy , fajna sprawa.

nie jestem pewien, co miałeś na myśli, ale oczywiście, że od momentu wjechania na płatną drogę na Wegrzech jest godzina na zakup winiety.
za stroną węgierskiego operatora opłat drogowych (https://toll-charge.hu/articles/article ... uestions-1)
From when will sanctions against drivers not using vignettes be in place?
Toll sections may only be used with a valid road use authorization, i.e. you must purchase the appropriate e-vignette before you enter the toll section. The start of the validity period for all e-vignette types is always the time of purchase (day/hour/minute), except for pre-purchased authorizations. Bona fide road users mistakenly entering the toll road network have up to 60 minutes from the time of entry to purchase road use authorization. Failure to purchase a valid authorization for the motor vehicle within 60 minutes from entering the toll road network will result in a surcharge.

What if the lack of a valid e-vignette is discovered during a mobile roadside inspection?
The 60-minute rule also applies to this case. If the 60-minute grace period has not passed since you entered the toll road network, you may purchase a valid authorization on the spot from the mobile inspection team.

Nie dawało mi to spokoju wiec dopytałem. Jest tak jak mówiłeś. Jest 60 min po wjeździe na zakup winety.
Mam nadzieje ,że nie moja nie wiedza nie wprowadziła nikogo na manowce.
Pozdrawiam
eXtreme
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 06.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) eXtreme » 17.08.2022 18:00

MarianiEwa napisał(a):Nie dawało mi to spokoju wiec dopytałem. Jest tak jak mówiłeś. Jest 60 min po wjeździe na zakup winety.
Mam nadzieje ,że nie moja nie wiedza nie wprowadziła nikogo na manowce.
Pozdrawiam

Najważniejsze to przyznać się do błędu 8)
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 17.08.2022 21:49

eXtreme napisał(a):
MarianiEwa napisał(a):60 min masz tylko przy omyłkowym wjeździe.

Kto, gdzie i jak sprawdza czy wjechało się omyłkowo czy nie?
Łapią później? A jak złapią to:
wariograf, przypalanie ogniem czy zapałki pod paznokcie używają, by sprawdzić prawdomówność?
:lol:

Nie potrzeba przypalania ogniem by stwierdzić, że ktoś wjechał na autostradę omyłkowo.
Jeśli ktoś wjechał na autostradę omyłkowo, to zjeżdża z niej na najbliższym zjeździe, kupuje najtańszą winietę i sprawa jest załatwiona.
Myślę, że podobnie jest jeśli kogoś kontrola nakryje na odcinku od wjazdu do pierwszego zjazdu - wtedy też pójdą na rękę i skończy się na wykupieniu winiety i zapewne temu służy wymieniona na końcu druga opcja.
Natomiast jeśli ktoś wjechał bez winiety na autostradę i pruje z zamiarem przejechania Węgier w przeciągu 60 minut ;) to na unikniecie karnej opłaty raczej nie ma co liczyć.
Genzo
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 06.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Genzo » 18.08.2022 07:10

W tym roku jechałem po raz pierwszy do Chorwacji.
Na pierwszy raz zaufałem trasie przez Słowację i Węgry i nie żałuję.
Trasa bardzo spokojna.
Jechałem przez Zwardoń -> Bratysława -> Szombathely -> Gorican (stare przejście z tankowaniem) -> i dalej autostradą do samej Makarskiej.

Polubiłem tą trasę mimo odcinka Szombathely -> Gorican, na którym jedziemy drogami miejskimi. Jako, że jechałem nocą, dzięki temu odcinkowi, moje skupienie ulegało zaostrzeniu i nie chciało mi się spać.

Trasa zajęła mi 13,5h z godzinnym postojem na drzemkę.

Wracaliśmy w sobotę na noc, kiedy ruch był bardzo duży. Warto wspomnieć, że na węźle Lucko pokazywało 45min czekania do bramek (pojechaliśmy w prawo na płatność kartą i nie staliśmy nic), a na nowym Gorican pokazywało 20min (na starym 2 auta przed nami).

Ogólnie jestem kolejną osobą, która może polecić tą trasę.
eXtreme
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 06.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) eXtreme » 18.08.2022 09:01

Genzo napisał(a):...Ogólnie jestem kolejną osobą, która może polecić tą trasę.

Od lat robię właśnie w taki sposób jak to opisałeś i jestem zadowolony.
Brawo Ty :!: tfu Brawo My :D
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 18.08.2022 14:22

eXtreme napisał(a):
Genzo napisał(a):...Ogólnie jestem kolejną osobą, która może polecić tą trasę.

Od lat robię właśnie w taki sposób jak to opisałeś i jestem zadowolony.
Brawo Ty :!: tfu Brawo My :D

Też od kilku lat mimo że jadę z Poznania wybieram opcję Węgierską. Do Austrii i Słowem i już nie wrócę.Trasa przez Węgry jak dla mnie wydaję się szybsza spokojniejszy i jakoś nigdy jeszcze nie trafiłem na korki.
Hcgibon
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hcgibon » 22.08.2022 12:00

Bratwojciech napisał(a):
wojtekweb napisał(a):
eXtreme napisał(a):Tak, a od Tornyiszentmiklos już autostrada M70. Choć ja nie wjeżdżam na M7, bo odbijam na stare przejście Letenyei/Gorican


Powiedz mi jeszcze proszę, czy od Tornyiszentmiklos w ogóle nie wjeżdżasz na autostradę, czy wjeżdżasz M70 i potem odbijasz na 7 i na to stare przejście? Widzę, że można też jechać bocznymi drogami ale to chyba nie ma sensu, jak można ten odcinek przejechać autostradą (korki?)? Stare przejście jest otwarte 24h również w weekendy, tak?

Koledzy dids76 i tranquilo jeżdżą przez Mursko, tylko teraz jest tam remont - czy jest szansa, że skończą do 3 tygodni, czy nie ma co zawracać sobie głowy tą trasą? Jeśli tak, to jak jedziecie dalej? Na Cakovec, Ivanovec i M65 czy na dół na Varazdin i potem M65?

Zastanawia mnie jeszcze powrót i okolice Lucko, podejrzewam, że jest tam argmagedon w sobotę... Polecacie konkretną trasę, żeby to ominąć, czy patrzeć co google powie?

1. Jeżeli masz wykupioną winietę,to nie ma sensu omijać autostradę.
2. Stare przejście jest czynne cały czas, bo jest to przejście dla samochodów ciężarowych z dopuszczeniem od czerwca do września ruchu osobowego.
3.Trzeba obserwować natężenie ruchu i stosunkowo wcześniej reagować :papa:


Czy na starym przejściu do końca września dopuszczony jest ruch osobowy?
wawa21
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 25.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawa21 » 22.08.2022 12:36

Witam
Mam pytanie do osób które w ostatnim czasie jechały przez Budapeszt. Czy trasa przez miasto od autostrady M3 do M7 jest bezproblemowa? Nie ma jakiś objazdów czy remontów? W Budapeszcie będę w Piątek około godziny 23.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 443
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone