Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2021 08:43

Do Milosza_78 i innych jadacych w okolice Istria - Kvarner oraz majacych niechec do jazdy przez Austrie.
Jest tez dluzsza, drozsza ale spokojna droga przez; Brno, Bratyslawa, Szombately, Lendava, Maribor, Ljubljana i do celu. Wbrew pozorom to nie musi byc najdluzsza podroz.
Mam ta opcje pod uwaga bo jade na Losinj i moge promem z Istrii (trasa slowenska) albo z Krku (trasa przez Zagrzeb). Ja w kazdym razie przez Austrie juz dobrowolnie nie pojade.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 22.06.2021 10:50

Paweł_TBU napisał(a):Zawsze jeździłem przez Węgry, chciałem teraz pojechać inaczej ale winiety mnie zaskoczyły. Pobyt mamy 11 dni więc musiał bym kupować miesięczne, zostanę chyba przy starej trasie ale jak to jest teraz z tymi cholernymi korytarzami tranzytowymi? Jedziemy spod Kielc, zawsze przez Koszyce do Budapesztu i dalej na Chorwację. Ktoś jechał ostatnio? Mapy Googla pokazują jakieś zamknięte odcinki dróg.

Ja też z Kielc, więc odległości podobne.
Jeździłem różnymi trasami: CZ-A-SL-HR, SL-HU-HR tak przez Koszyce-Miszkolc jak i przez Bratysławę, drogę 86 i Szombathely. Również różne warianty godzin wyjazdu: nocne, dzienne.
Ostatnio jeżdżę w dzień - w nocy nad ranem jednak człowiek łatwo odpływa.
Wyjeżdżam najwcześniej jak się uda, np. o 4.
Najprzyjemniej mi się jedzie trasą: Kielce - Miechów - Wolbrom - Olkusz - Dąbrowa Górnicza - Mysłowice - Tychy - Pszczyna - Bielsko B. - Żywiec - Węgierska Górka - granica SL - Czadca - Żylina - Bratysława - granica HU - przed Gyorem w M85 - M86 - Szombathely - Lenti - M70 - Letenye stare przejście HR - autostrada HR gdzie tam akurat jadę.
Jeśli trasa nocna - to najszybciej będzie przez CZ - A - SL (najwięcej autostrad - choć przyznam, że tej trasy nie lubię - w dzień korki, bardzo kręta autostrada w Austrii, Słabe drogi w Czechach).
Jeśli trasa dzienna to najmniej korków jest na tej opisanej wyżej - ma też taką zaletę, że jest o ok 100 km więcej tras szybkiego ruchu / autostrad w porównaniu z trasą przez Koszyce - Miszkolc. W przyszłym roku trochę się to poprawi bo powinna już być autostrada Koszyce - Miszkolc ale do Preszowa (SL) nie ma z Kielc szybkiej trasy, a odcinek dość długi.
Niestety przy powrocie tą trasą nie jest tak fajnie - trafia się na korki na Śląsku.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15680
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.06.2021 11:34

markid napisał(a):Jeśli trasa nocna - to najszybciej będzie przez CZ - A - SL (najwięcej autostrad - choć przyznam, że tej trasy nie lubię - w dzień korki, bardzo kręta autostrada w Austrii, Słabe drogi w Czechach).
Gdzie masz te bardzo kręte odcinki w Austrii?
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 22.06.2021 11:46

No na autostradzie - może przesadziłem, że bardzo kręte - nie lubię długich łuków na autostradzie w połączeniu z dużym ruchem jaki zwykle występuje w Austrii. Ogólnie serpentyny w górach na zwykłych drogach mi nie przeszkadzają.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 22.06.2021 12:11

piekara114 napisał(a): Gdzie masz te bardzo kręte odcinki w Austrii?



Pomiędzy Neunkirchen a Loipersdorf cały odcinek ma sporo zakrętów i trzeba kręcić kierownicą, a i prędkość często zmniejszać. Przy prędkościach ok. 100km/h całkiem dobrze czuć tam siłę odśrodkową i trzeba być czujnym.

Też nie przepadam za tym odcinkiem
Pazurek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 22.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pazurek » 22.06.2021 12:46

Czy wy aby nie przesadzacie :D 6 razy już jechałem tą autostradą w Austrii i jakoś nie mam problemu na niej. Najlepsze że trzeba kręcić kierownicą :lol: :lol: :lol: na Węgrzech nie trzeba kręcić :D
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 22.06.2021 13:44

...Na węgrzech...., na węgrzech Panie sama bryka jedzie i się kręci też samo.
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 22.06.2021 14:43

markid napisał(a):No na autostradzie - może przesadziłem, że bardzo kręte - nie lubię długich łuków na autostradzie w połączeniu z dużym ruchem jaki zwykle występuje w Austrii. Ogólnie serpentyny w górach na zwykłych drogach mi nie przeszkadzają.


Śmiejecie się, a ja akurat to dobrze rozumiem, mam takie same odczucia.
Nie lubię tego odcinka, wymaga sporego skupienia.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3177
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 22.06.2021 15:35

marekkowalak napisał(a):Pomiędzy Neunkirchen a Loipersdorf cały odcinek ma sporo zakrętów i trzeba kręcić kierownicą, a i prędkość często zmniejszać. Przy prędkościach ok. 100km/h całkiem dobrze czuć tam siłę odśrodkową i trzeba być czujnym.

Też nie przepadam za tym odcinkiem


Ja mam podobne odczucia i również nie traktuję z entuzjazmem tego etapu trasy :|
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 22.06.2021 17:04

stachan napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Pomiędzy Neunkirchen a Loipersdorf cały odcinek ma sporo zakrętów i trzeba kręcić kierownicą, a i prędkość często zmniejszać. Przy prędkościach ok. 100km/h całkiem dobrze czuć tam siłę odśrodkową i trzeba być czujnym.

Też nie przepadam za tym odcinkiem


Ja mam podobne odczucia i również nie traktuję z entuzjazmem tego etapu trasy :|

Ja również nie lubię tego odcinka choć nie znaczy że nie można jechać,pokonywalem to już około 10 razy.Nie lubię ogólnie jeździć przez Austrię Wiedeń duży ruch trzeba czasem bardzo się skupić.Jak pierwszy raz przejechałem przez Węgry nie chce już wracać do Austri drogą spokojniejszy szybsza i brak póki co korków na granicy.Pomijam tańsze winety.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 22.06.2021 19:29

Mam dokładnie to samo, nienawidzę tej trasy :). Może to jest fajne jak dopiero ruszyłeś ale jak jedziesz w nocy po set kilometrach i w dodatku z niemałym ruchem to jest to po prostu męczące i tyle.
Węgry M86 lecisz prostą drogą, trochę wolniej ale lecisz, lecisz i jestem samiutki... rzadko kogoś mijasz.

Każdy robi jak lubi, ale jest tu jak widać spora grupka ludzi o podobnych odczuciach.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15680
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.06.2021 20:05

Nawet nie wiedziałam i teraz się dowiedziałam, że mój Pan M. też tego odcinka nie lubi.... A ja jako pasażer nawet nie wiedziałam, że jest taki odcinek drogi....
Mimo tego odcinka to wolimy przejazd przez Austrię niż przez nudne i ciągnące się Węgry. W tym roku przejazd przez Węgry do Grecji i przez planowany remont chyba będzie najgorsza trasa dla nas przez Chyżne-Sahy-Budapeszt i Serbia.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2528
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 22.06.2021 20:36

Wiecie już czy Orban otworzył te Wegry i zlikwidował korytarze ?
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 22.06.2021 21:14

pawelli napisał(a):Wiecie już czy Orban otworzył te Wegry i zlikwidował korytarze ?

Aktualne wytyczne obowiązują do jutra więc pewnie realnie czegoś się dowiemy jutro wieczorem lub we czwartek.
Też czekam i wstrzymuję zakup winietek.
Paweł_TBU
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł_TBU » 22.06.2021 22:15

markid napisał(a):
Paweł_TBU napisał(a):Zawsze jeździłem przez Węgry, chciałem teraz pojechać inaczej ale winiety mnie zaskoczyły. Pobyt mamy 11 dni więc musiał bym kupować miesięczne, zostanę chyba przy starej trasie ale jak to jest teraz z tymi cholernymi korytarzami tranzytowymi? Jedziemy spod Kielc, zawsze przez Koszyce do Budapesztu i dalej na Chorwację. Ktoś jechał ostatnio? Mapy Googla pokazują jakieś zamknięte odcinki dróg.

Ja też z Kielc, więc odległości podobne.
Jeździłem różnymi trasami: CZ-A-SL-HR, SL-HU-HR tak przez Koszyce-Miszkolc jak i przez Bratysławę, drogę 86 i Szombathely. Również różne warianty godzin wyjazdu: nocne, dzienne.
Ostatnio jeżdżę w dzień - w nocy nad ranem jednak człowiek łatwo odpływa.
Wyjeżdżam najwcześniej jak się uda, np. o 4.
Najprzyjemniej mi się jedzie trasą: Kielce - Miechów - Wolbrom - Olkusz - Dąbrowa Górnicza - Mysłowice - Tychy - Pszczyna - Bielsko B. - Żywiec - Węgierska Górka - granica SL - Czadca - Żylina - Bratysława - granica HU - przed Gyorem w M85 - M86 - Szombathely - Lenti - M70 - Letenye stare przejście HR - autostrada HR gdzie tam akurat jadę.
Jeśli trasa nocna - to najszybciej będzie przez CZ - A - SL (najwięcej autostrad - choć przyznam, że tej trasy nie lubię - w dzień korki, bardzo kręta autostrada w Austrii, Słabe drogi w Czechach).
Jeśli trasa dzienna to najmniej korków jest na tej opisanej wyżej - ma też taką zaletę, że jest o ok 100 km więcej tras szybkiego ruchu / autostrad w porównaniu z trasą przez Koszyce - Miszkolc. W przyszłym roku trochę się to poprawi bo powinna już być autostrada Koszyce - Miszkolc ale do Preszowa (SL) nie ma z Kielc szybkiej trasy, a odcinek dość długi.
Niestety przy powrocie tą trasą nie jest tak fajnie - trafia się na korki na Śląsku.

W trasie przez Koszyce jednak brakuje autostrad, do Budapesztu 500km i mało szybkiej jazdy i to w sumie najbardziej męczący odcinek, z reguły w okolicy Budapesztu mnie dopada zmęczenie, ale po krótkiej przerwie dalej zawsze jedzie się już super. Jadę przez Węgry bo po przy 11 dniowym pobycie w Chorwacji jednak winiety będą dużo tańsze.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 319
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone