Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Włochy: Toskania Liguria Piemont Aosta Citta dell'Arte

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 12.05.2012 16:29

Franz napisał(a):Tę drugą kolejkę, w której spędziliśmy najwięcej czasu, widać na piątej fotce, a jeszcze lepiej na ostatniej.

Na piątej fotce bardziej przeraża ! 8)

pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.05.2012 18:06

mariusz-w napisał(a):Na piątej fotce bardziej przeraża ! 8)

Taką mniej więcej odstaliśmy. Widok z wieży w dół pokazuje już nieco krótszy ogonek.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.05.2012 18:57

Po zejściu z wieży spacer do Kaplicy Książęcej Medyceuszy, a następnie odstajemy naszą najdłuższą kolejkę - ponad 500 osób - ale szybko się przemieszczającą, więc dosyć szybko wchodzimy do katedry.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wracamy do samochodu i podjeżdżamy do San Miniato al Monte. Piękny widok na Florencję.

Obrazek

Obrazek

Wnętrze kościoła - prawdziwy rarytas.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 12.05.2012 19:04

Oglądam te wspaniałości i cieszę się , że tyle jeszcze przed nami do odwiedzenia i podziwiania 8)


Pozdrawiam
Piotr
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 12.05.2012 19:24

Franz napisał(a):Po zejściu z wieży spacer do Kaplicy Książęcej Medyceuszy, a następnie odstajemy naszą najdłuższą kolejkę - ponad 500 osób - ale szybko się przemieszczającą, więc dosyć szybko wchodzimy do katedry.



Wolno było robić zdjęcia czy w tym tłumie zwiedzających nikt Cię nie zauważył że je robisz :?

Prawdę mówiąc często zupełnie rezygnujemy gdy trzeba stać w kolejce na wejście, trzeba za wejście zapłacić i do tego nie wolno robić zdjęć. Po ogromnej dawce radości tylko dla moich oczu wiem, że już następnego dnia pamiętam niewiele a po roku pamiętam tylko wrażenia bez treści :cry:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.05.2012 13:08

piotrf napisał(a):Oglądam te wspaniałości i cieszę się , że tyle jeszcze przed nami do odwiedzenia i podziwiania 8)

Na szczęście, pięknych miejsc jest więcej, niż czasu, by do nich wszystkich dotrzeć...

Lidia K napisał(a):Wolno było robić zdjęcia czy w tym tłumie zwiedzających nikt Cię nie zauważył że je robisz :?

Chyba był zakaz, ale głowy za to nie dam. W każdym razie, jakoś nikt chyba nie pilnował. Tam by trzeba armię pilnowaczy zatrudnić. ;)

Lidia K napisał(a):Prawdę mówiąc często zupełnie rezygnujemy gdy trzeba stać w kolejce na wejście, trzeba za wejście zapłacić i do tego nie wolno robić zdjęć. Po ogromnej dawce radości tylko dla moich oczu wiem, że już następnego dnia pamiętam niewiele a po roku pamiętam tylko wrażenia bez treści :cry:

To podobnie, jak w moim przypadku. Często rezygnuję, jeśli spodziewam się, że fotki zrobić się nie da. Zbyt szybko zapominam. Bea ma znacznie lepszą pamięć, więc znajdujemy jakiś kompromis w tej kwestii.

Co do kolejek - trzy florenckie kolejki są absolutnym wyjątkiem w ciągu kilku ostatnich lat zwiedzania i poznawania świata. Nie cierpię stania w miejscu.
Kolejka do katedry tym się różniła od innych, że w ogóle się w niej nie stało. Kiedy do niej dołączyliśmy, cały czas się przemieszczała.

Pozdrawiam,
Wojtek
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 13.05.2012 14:10

Niesamowicie popularna ta Toskania wśród rodaków w weekend majowy :)
Podobnie jak Tymona :wink: cichaczem jestem tu od początku... :)
Trochę wspominam, ale i nowe poznaję :!:

pozdr
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 13.05.2012 14:34

Franz napisał(a):Wracamy do samochodu i podjeżdżamy do San Miniato al Monte. Piękny widok na Florencję.

Piękny ! 8)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.05.2012 17:23

janusz.w. napisał(a):Niesamowicie popularna ta Toskania wśród rodaków w weekend majowy :)

Najwięcej turystów zagranicznych było właśnie z Polski. Miejscami słyszeliśmy częściej język polski niż włoski. :lol:

janusz.w. napisał(a):Podobnie jak Tymona :wink: cichaczem jestem tu od początku... :)
Trochę wspominam, ale i nowe poznaję :!:

Miło mi, że zaglądasz i cieszę się, że się ujawniłeś. :P

mariusz-w napisał(a):Piękny ! 8)

Bardziej mi się podobał, niż widok z katedralnej campanili.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.05.2012 20:30

Z Florencji kurs na wschód. Kawka, potem przystanek pod Castello di Romena w Pratovecchio.

Obrazek

Na koniec dnia jeszcze spacer po wieczornym Poppi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 13.05.2012 20:37

A co to za jednonogie duszydło za Beą lata? Pięknie wykorzystaliście majowy weekend - zazdroszczę :)
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 13.05.2012 20:50

mariusz-w napisał(a):
Franz napisał(a):Tę drugą kolejkę, w której spędziliśmy najwięcej czasu, widać na piątej fotce, a jeszcze lepiej na ostatniej.

Na piątej fotce bardziej przeraża ! 8)



Mnie nie przeraża. :wink:
Całą młodość spędziłem w kolejkach, ale wtedy to było za czym stać! :lol: Teraz kolejek unikam, jak ognia.

Zdjęcia jak zwykle ciekawe, sporo przemyślanych ujęć.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.05.2012 20:54

helen napisał(a):A co to za jednonogie duszydło za Beą lata?

Bez tego duszydła fotka byłaby zbyt mało interesująca, by ją pokazywać. :lol:
No cóż, mieszkańcy Poppi szybcy są. ;)

helen napisał(a):Pięknie wykorzystaliście majowy weekend - zazdroszczę :)

Tak wyszło. Ale podobało nam się. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.05.2012 21:16

jan_s1 napisał(a):Mnie nie przeraża. :wink:
Całą młodość spędziłem w kolejkach, ale wtedy to było za czym stać! :lol: Teraz kolejek unikam, jak ognia.

Mnie dłuższe stanie w miejscu męczy znacznie bardziej niż jakikolwiek ruch.

Pozdrawiam,
Wojtek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.05.2012 09:47

Franz napisał(a):
helen napisał(a):A co to za jednonogie duszydło za Beą lata?

Bez tego duszydła fotka byłaby zbyt mało interesująca, by ją pokazywać. :lol:
No cóż, mieszkańcy Poppi szybcy są. ;)


To tak wygląda jakby cień nie miał zamiaru czekać i wyrwał się dalej sam na zwiedzanie.

:wink:


Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Włochy: Toskania Liguria Piemont Aosta Citta dell'Arte - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone