Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Włochy: Toskania Liguria Piemont Aosta Citta dell'Arte

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 10.05.2012 09:47

Franz napisał(a):W Sienie kolejka do kasy biletowej katedry formowała się na ponad godzinę przed otwarciem.
Pozdrawiam,
Wojtek


to w Sienie, trafiło się ślepej kurze ziarko :wink:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 10.05.2012 09:57

Torac napisał(a):piękna ta Twoja lista.
Mogę odhaczyć jedynie 9 pkt na tej liście czyli
Florencja i Siena (tak niedbale , do uzupełnienia)
Pitigliano, Montepulciano, Arezzo , Cortona , Pienza, San Gimignano, Volterra.

Jak byś mi doradził, co muszę (koniecznie) uzupełnić w 2013 roku, to będę zobowiązany. Lucca - zdaję sobie sprawę :!:


My możemy odhaczyć na liście Franza tylko 11 pozycji. A z codziennej wymiany sms wydawało mi się, że będzie więcej "wspólnych" miejsc.
Z listą Toraca też mamy coś "wpólnego" - 7 miejsc. Ale nie wiem czy to jest jego pełna lista. Zaraz do jego relacji jeszcze zaglądnę.

Franz napisał(a):Niedziela: widok na Florencję koło miejsca naszego noclegu.


My z góry założyliśmy, że ominiemy Florencję jak zwykle omijamy duże miasta. Trochę się obawialiśmy, że jak na pierwszą wizytę we Florencji na jej zwiedzenie potrzebna by była moja lepsza kondycja fizyczna. Po Twojej miejscówce widzę, że można było ciekawą znaleźć. :D
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 10.05.2012 10:10

Do pkt wpólnych z Franzem dodam jedynie:
a/Sorano
b/Mantalcino
c/ plażowanie pomiędzy Vada a Rosignano Solvay

Cecina mare lub jak zwą na mapach Marina di Cecina nie liczę, bo takich miejsc nienawidzę i zasadniczo zatrzymałem się tam, żeby oddać mocz (sorki)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.05.2012 10:49

Lidia K napisał(a):My z góry założyliśmy, że ominiemy Florencję jak zwykle omijamy duże miasta. Trochę się obawialiśmy, że jak na pierwszą wizytę we Florencji na jej zwiedzenie potrzebna by była moja lepsza kondycja fizyczna. Po Twojej miejscówce widzę, że można było ciekawą znaleźć. :D

Po mojej wizycie sprzed lat też bym do niej najchętniej nie wjeżdżał. Ale Bea tam jeszcze nie była, więc nie dało się poznać Toskanii, nie zaglądając do jej stolicy. I nie żałuję. Tym razem Florencja wywarła na mnie lepsze wrażenie, niż poprzednio.

Torac napisał(a):Do pkt wpólnych z Franzem dodam jedynie:
a/Sorano
b/Mantalcino
c/ plażowanie pomiędzy Vada a Rosignano Solvay

W Sorano zatrzymałem się tylko na jedną fotkę w deszczu. Gdyby nie lało, chwilę byśmy pospacerowali, bo widać było, że warto.

Pozdrawiam,
Wojtek
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12724
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 10.05.2012 11:57

Z zasadzie to wszystkie trzy :wink: , ale na myśli miałam ten pierwszy, bo pozostałe uznałam za tło :) dopełniające urok odbicia w wodzie 8) dla tego na pierwszym planie.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.05.2012 12:24

dangol napisał(a):Z zasadzie to wszystkie trzy :wink: , ale na myśli miałam ten pierwszy, bo pozostałe uznałam za tło :) dopełniające urok odbicia w wodzie 8) dla tego na pierwszym planie.

Tak przypuszczałem, zwłaszcza że ten słynny Ponte Vecchio stanowi tu rzeczywiście zaledwie tło. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.05.2012 18:33

Przechodzimy do Palazzo Vecchio, podziwiając renesansowy dziedziniec.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mijamy dwunawowy kościół Orsanmichele z pięknym ołtarzem w prawej nawie.

Obrazek

Obrazek

Potem przez Plac Republiki docieramy pod katedrę i baptysterium - na ostatniej fotce Rajskie Wrota ze złoconego brązu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.05.2012 07:10

Franz napisał(a):Obrazek

Wygląda jak odbicie:)

Fajny pomysł na ujecie.

Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.05.2012 08:28

weldon napisał(a):Wygląda jak odbicie:)

Fajny pomysł na ujecie.

Zwykle inaczej pokazuje się rzeźbę Perseusza. Mnie się spodobało takie spojrzenie.

Pozdrawiam,
Wojtek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 11.05.2012 08:49

Jest gdzie chodzić ... jest co zwiedzać ! :)
... no i ten renesans. ;) 8)

pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.05.2012 09:08

mariusz-w napisał(a):Jest gdzie chodzić ... jest co zwiedzać ! :)

We Florencji można by spędzić kilka dni. My mieliśmy kilka dni na całą Toskanię...

mariusz-w napisał(a):... no i ten renesans. ;) 8)

Zacny. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.05.2012 10:34

Na bogato...piękne rękodzieło.


Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.05.2012 12:09

Jacek S napisał(a):Na bogato...piękne rękodzieło.

Zwłaszcza pod mecenatem Medyceuszy Toskania rozkwitała.
Odcisnęli swoje piętno tacy artyści, jak Michał Anioł (właściwiej byłoby: Michałanioł) czy Leonardo da Vinci.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.05.2012 16:03

Ustawiamy się w pierwszej z trzech kolejek, jakie w Toskanii przyszło nam odstać, po czym wchodzimy do baptysterium.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W drugiej kolejce spędzamy najwięcej czasu, po czym wdrapujemy sie na kampanilę katedry.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.05.2012 11:49

Tę drugą kolejkę, w której spędziliśmy najwięcej czasu, widać na piątej fotce, a jeszcze lepiej na ostatniej.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Włochy: Toskania Liguria Piemont Aosta Citta dell'Arte - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone