Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Włochy: Toskania Liguria Piemont Aosta Citta dell'Arte

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.05.2012 18:27

Iwona75 napisał(a):Zważywszy na to ile relacji obecnie czytam i ile walizek pozostało mi do spakowania przed zbliżającym się wyjazdem , mogą być nawet same fotki . I tak jest pięknie....

Wprawdzie nie lubię się pakować, ale ta czynność zwiastuje bliski wyjazd. 8)

mysza73 napisał(a):Wielkie dzięki :P , zapisałam :P
ale nie obiecuję, że już nie będę Cię więcej męczyć podobnymi pytaniami :oops: :wink: .

Możesz śmiało pytać. :P
I tak muszę to sobie wszystko poukładać.

dangol napisał(a):Deszczu nie zazdroszczę, a co do upałów... Kiepsko się zwiedza, gdy temperatura + 34 stopnie , o jeżdżeniu rowerem nie wspominając :wink: (chyba że ma się taką krzepę jak rodzinka Mariusza :) ). Po zajawce widać, że aura zbytnio nie przeszkodziła Wam w zwiedzaniu :D.

Maksymalną temperaturę, jaką pokazał termometr samochodowy, to 21C. Przez pierwsze dni zdarzało nam się zwiedzać pod parasolem, a fotka numer 6 została wykonana po ostatniej ulewie.
Żadną pociechą dla nas nie były smsy od Kulków, że im też aura utrudnia realizację niektórych planów.

Interseal napisał(a):Widzę Wojtek, że sprawy się poukładały, wóz przegląd przeszedł i wyjazd się udał. :)

Trochę irytująca była informacja, że sugerują wymianę jakichś gum chyba przy wahaczach. Wszędzie to się wykonuje w ramach gwarancji, a w Polsce wyjęto to spod gwarancji z uwagi na częstotliwość tych wymian.

Interseal napisał(a):Przypuszczam, że suma naszych krzep ledwo równa się tej Wojtka. :wink:

Krzepa powoli odchodzi w przeszłość. Ale też ostatnio wałęsanie się po zadupiach sprawia mi frajdę nie mniejszą od ostrych górskich wyryp.

To coś, jak wyznanie tego staruszka:
- Kiedy byłem młody, to mi mówili, że na starość nie będę mógł. A mnie się po prostu nie chce...

;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.05.2012 10:59

Skoro się podobało, to jeszcze druga część foto-zajawki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 08.05.2012 11:14

Po "zajawkach" widać, że jednak słoneczko Wam towarzyszyło ! 8)

Pozdrawiam.
garwill
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) garwill » 08.05.2012 11:21

Witaj Wojtku
Jako, że za 3 tygodnie tam się wybieramy, wielce Ci jestem wdzięczny za inspiracje....
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.05.2012 11:23

mariusz-w napisał(a):Po "zajawkach" widać, że jednak słoneczko Wam towarzyszyło ! 8)

Przetrwaliśmy trudne pierwsze dni i potem było już przyjemnie, chociaż niezbyt gorąco. Ale to ma też swoje plusy. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.05.2012 11:34

garwill napisał(a):Jako, że za 3 tygodnie tam się wybieramy, wielce Ci jestem wdzięczny za inspiracje....

Nie podpisuję tych fotek, traktując je jako zajawkę. Ale jeśli któreś miejsca Cię bardziej zainteresują, to pytaj, a ja odszukam stosowną nazwę.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.05.2012 11:48

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.05.2012 12:13

Pamukkale w Toskanii?

8O


Pozdrawiam
:wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.05.2012 12:16

Franz napisał(a):Maksymalną temperaturę, jaką pokazał termometr samochodowy, to 21C.

Bo przyjechałeś o 2 dni za późno :)
W piątek i w sobotę było wręcz gorąco, myśmy na termometrze widzieli 29 stopni.
Potem rzeczywiście okolice 20 były luksusem :cool:

Z zajawkowych fotek widzę, że naprawdę sporo miejsc odwiedziliście, w części będąc też po zmroku. Wtedy nastrój tych miasteczek musiał być niesamowity... myśmy tak długo nie wytrzymywali :? .
Za to gdzieniegdzie byliśmy tak wcześnie, że uliczki były zupełnie jeszcze puste :D

PS Bardzo ładne zdjęcia...

Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.05.2012 12:37

Jacek S napisał(a):Pamukkale w Toskanii?

8O

Dokładnie tak! Tylko - malutkie. :)

kulka53 napisał(a):Z zajawkowych fotek widzę, że naprawdę sporo miejsc odwiedziliście, w części będąc też po zmroku. Wtedy nastrój tych miasteczek musiał być niesamowity... myśmy tak długo nie wytrzymywali :? .

Zrobiliśmy dwa by-night'y - niestety, zawiedliśmy się w naszych oczekiwaniach. Kryzys ostatnio mocno doskwiera.

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 08.05.2012 16:07

Z tego materiału jaki zamieściłeś w zajawkach , niektórzy stworzyliby całkiem zgrabną relację :wink: . Ja jednak po taaaaaaaaaaaakiej zajawce poczekam na resztę . Wiele miejsc zwiedziliście , więc oglądać będzie co .
Piękne zdjęcia :D


Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.05.2012 16:42

piotrf napisał(a):Z tego materiału jaki zamieściłeś w zajawkach , niektórzy stworzyliby całkiem zgrabną relację :wink: . Ja jednak po taaaaaaaaaaaakiej zajawce poczekam na resztę . Wiele miejsc zwiedziliście , więc oglądać będzie co .

Nie jestem przekonany do dłuższej relacji. Doświadczenie pokazuje, że takowe się nudzą.

piotrf napisał(a):Piękne zdjęcia :D

Dziękuję. :)
Miałem problem z wyborem. W końcu zdecydowało losowanie. :lol:

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.05.2012 11:09

Główne punkty na trasie:

Florencja
Poppi
Chiusi della Verna
Caprese Michelangelo
Anghiari
Arezzo
Cortona
Montepulciano
Pienza
Pitigliano
Sovana
Saturnia
Monte Argentario
Massa Maritima
San Galgano
Siena
Monteriggioni
Colle di Val d'Elsa
Volterra
San Gimignano
San Miniato
Empoli
Prato
Pistoia
Lucca
Ponte della Maddalena
Alpi Apuane
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 09.05.2012 11:24

piękna ta Twoja lista.
Mogę odhaczyć jedynie 9 pkt na tej liście czyli
Florencja i Siena (tak niedbale , do uzupełnienia)
Pitigliano, Montepulciano, Arezzo , Cortona , Pienza, San Gimignano, Volterra.

Jak byś mi doradził, co muszę (koniecznie) uzupełnić w 2013 roku, to będę zobowiązany. Lucca - zdaję sobie sprawę :!:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.05.2012 11:36

Torac napisał(a):Jak byś mi doradził, co muszę (koniecznie) uzupełnić w 2013 roku, to będę zobowiązany. Lucca - zdaję sobie sprawę :!:

Doradzać jest ciężko, bo i gusta bywają różne, i odebrane wrażenia potrafię się z czasem zmieniać. ;)

Wrzucę po kilka fotek z każdego miejsca - wyrobisz sobie zdanie.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Włochy: Toskania Liguria Piemont Aosta Citta dell'Arte - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone