Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

SUP pompowany - co polecacie i dlaczego?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 04.10.2018 14:19

Panowie, nie kłóćcie się - kazdy szuka optimum

Jezeli chodzi o uprawnienia - w życiu niczym nie pływałem a nauczyłem się na egzamin z ksiązek, wykupiłem godzinę na motorówce przed egzaminem i zdałem. Oddałem jako pierwszy i ponoć bez błedów - nie ma obowiązku kursów, jest tylko egzamin zapisałem się na egzamin pod warunkiem możliwości wykupieniagodziny na motorówce na której potem egzamin będzie

Jeżeli chodzi o deskę
= moje zastosowanie to fun i dodatkowe zajęcie na wodzie dla młodziezy.
= na 2019 planuję bazę w spokojnych zatokach, plus pływamy RIB-em też w spokojne zatoki gdzie chcę (aby prócz snorkelowania) bawili się na desce

=> na miejscu przećwiczę czy na łodkę będę wnosił nadmuchaną i "stawiał na sztorc"

Zresztą cała rodzina głosowała za tym aby baza była take, że nie msimy ruszać łódki aby popływać wpław czy na desce.
Ja np robię obiad o "młodzież' w tym czasie używa SUP-a w bezpiecznym/osłoniętym rejonie

Plus wierzę, że SUP jest zdrowy na postawę/kręgosłup, te utrzymywanie równowagi również.
Oczywiście głownie to ma być kolejne zajęcie "na wodzie".
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 05.10.2018 11:18

Być może moje "ponadnormatywne" zużycie sprzętu wynika z faktu intensywnego użytkowania. Dzisiaj właśnie uciekam z pracy i ... nad jezioro. Na weekend tez prognozy sa optymistyczne :)
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 05.10.2018 14:22

ogorek napisał(a):Plus wierzę, że SUP jest zdrowy na postawę/kręgosłup, te utrzymywanie równowagi również.
Oczywiście głownie to ma być kolejne zajęcie "na wodzie".


Na 100% SUP jest zdrowy dla całego organizmu, choć początki mogą wskazać na coś innego.
Ja po pierwszym pływaniu dowiedziałem się, że mam jakieś nowe mięśnie w swoim cielsku - oj bolało ! :mrgreen:
To głównie ze względu na konieczność trzymania równowagi.
Podobnie czuć niektóre mięśnie jak po lataniu na paralotni, gdzie latanie w silnej termice przypomina utrzymanie się na wierzgającym byku.
Im więcej pływałem, tym; mniej bolało, szybciej pływałem,mniej się męczyłem,odważniej pływałem po większych falach, pokonywałem dłuższe odcinki (3-4 km żaden problem).
Zaczynałem od wielu poradników internetowych i powiem, że praktyka wszystko potwierdza.
Kiedyś trafiłem na taki materiał, co wiele sił i frustracji mi oszczędził.
http://supsurfer.pl/2017/03/zawodnik-ko ... oslowania/
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 27.10.2018 15:37

Kurcze, Pany - kupiłem SUPa z tzw. wyprzedaży - po rozpakowaniu moim oczom ukazała się NÓWKA sztuka, nigdy nie rozpakowywana, nigdy nie będąca na wodzie - zapakowana fabrycznie...każdy element w swoim woreczki foliowym, itp. No cieszyłem się jak dziecko do momentu napompowania.

No, ale po dobiciu do 10psi (zalecane 12, maximalne 15psi) moim oczom ukazał się bąbel pod pianką EVA.
Coś z tym robić, czy olać i cieszyć się sprzętem?
Obrazek
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 27.10.2018 22:26

Reklamacja - po co Ci kolejne niespodzianki. Ja reklamowałem pompkę - w 3 dni była zmiana i poprawa.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 28.10.2018 19:40

pavlo napisał(a):Reklamacja - po co Ci kolejne niespodzianki. Ja reklamowałem pompkę - w 3 dni była zmiana i poprawa.


Zbadałem temat, bąbel jest też obecny kiedy nie ma powietrza w desce, ergo: to bąbel tylko pod EVA i nie jest wynikiem nieszczelności samej deski.
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 02.11.2018 14:47

el_guapo napisał(a):
pavlo napisał(a):Reklamacja - po co Ci kolejne niespodzianki. Ja reklamowałem pompkę - w 3 dni była zmiana i poprawa.


Zbadałem temat, bąbel jest też obecny kiedy nie ma powietrza w desce, ergo: to bąbel tylko pod EVA i nie jest wynikiem nieszczelności samej deski.

Moze byt za duzo kleju nałozone. Dla pewnosci - woda z mydłem i posmaruj Evę :)
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 04.11.2018 13:43

Zacząłem pływać na supie w tym roku. Jak dla mnie super zabawa. Oczywiście to nie kajak ale ma swoje plusy. Inny widok niż w pozycji siedzącej w kajaku. Poza tym może służyć jako platforma do zabawy dla dzieciaków. A moja 4 latka sama chciała wiosłować. nawet w pozycji siedzącej udawało się jej. Problemem jest wiatr.
Natomiast warto pamietac o jednej rzeczy. Płyniemy godzinke, słonko przygrzewa, chce się odpocząć. Kładziemy się i przysypiamy...… i jesteśmy w wodzie :-)))))))))))))))))
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 09.11.2018 20:23

SUP JEST SUPER :)
Mój filmik z tego roku z SUP-em w roli głównej :)
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 09.11.2018 22:53

Agawa. napisał(a):SUP JEST SUPER :)
Mój filmik z tego roku z SUP-em w roli głównej :)


SUP JEST SUPER :-) Piękna kwintesencja używania tego sprzętu.Nic ująć!.... dodać?,..., no tylko kolejne SUP'y dla całej rodziny, choć nawet jeden to już wielka frajda :D . Uniwersalność sprzętu niesamowita. Możliwość spakowania - poezja. Koszt zakupu - mało znaczący w wydatkach wakacyjnych jednorocznych, nie wspominając o tym że sprzęt pozostanie na kolejne lata i inne akweny(nie tylko Chorwacja). Samolotowe wypady też nie problem.
Makar.....
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makar..... » 09.11.2018 23:07

Ja także uległem trendowi :)
W tym roku na Lefkadzie Włosi wygupiali się na SUP-ie i tak mi się spodobało, że powiedziałem sobie- musze to mieć...
No i mam :) Kupiłem na niemieckim ebayu - ViaMare ( 280 eur), taka jak u nas na Allegro:

https://allegro.pl/deska-pompowana-sup- ... 56855.html

pzdv/Makar :)
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 10.11.2018 12:29

.
Ostatnio edytowano 12.09.2020 12:06 przez Agawa., łącznie edytowano 1 raz
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 15.12.2018 15:06

,
Ostatnio edytowano 23.09.2020 21:34 przez Agawa., łącznie edytowano 3 razy
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 19.12.2018 22:15

zostawię ślad po sobie, może się przydać :D
Agawa, świetny filmik 8)
m@rek
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 19.12.2018 22:30

m@rek napisał(a):zostawię ślad po sobie, może się przydać :D
Agawa, świetny filmik 8)
m@rek

Dziękuję :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
SUP pompowany - co polecacie i dlaczego? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone