Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

silnik do pontonu- nowy mniejszy, czy większy używany?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 03.03.2007 15:15

FUX napisał(a):
Rysio napisał(a):Mam jeszcze jedno pytanie mianowicie jak wygląda sprawa przepisów i pływania w Polsce, żeby sprzęt nie stał cały boży rok nie używany np. jakieś jeziorka itp :?:

Między Bogiem a prawdą, to z silnikiem prawie nigdzie :?
Na dobrą sprawę w grę wchodzą Mazury, Odra.
Pojezierze zielonogórskie strefa ciszy. Musisz rozejrzeć sie kolo siebie.


Sytuacja jest, taka:
Zakaz pływania obejmuje jeziora, gdy odpowiedni urzędnik w Urzędzie gminy lub powiatu tego "zabroni."
Oczywiście są akweny, gdzie z "rozdania", nie popływasz z silnikiem.
Ja przed wyjazdem nad dane jezioro, telefonuje do danej gminy, czy powiatu, łącze się z wydziałem ochrony środowiska, pytam dokładnie o imię i nazwisko delikwenta i po uzyskani pozywytywnej odpowiedzi spokojnie pływam.
Gorszą sprawą jest pozostawienie pontonu w polskiej dżungli na noc.
Ale to inna bajka.
Np. w ubiegłym roku nie można było pływać na jziorach, Zdrużno i Uplik, ale już obok na jeziorze Mokre można- tam gdzie zaczyna sie spływ Krutynią.
Nawet stali mieszkańcy o tym nie wiedzieli.
To jest nasza smutna prawda.
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 03.03.2007 15:21

Taką malizną możesz pływać wszędzie, gdzie nie ma "strefy ciszy" albo inny lokalnych zarządzeń [wrrrrr] Strefy ciszy wyznacza wojewoda i ciężko jest znaleźć to w internecie bo "szlachcic na zagrodzie..." O to czy wolno warczeć na danym akwenie pytaj telefonicznie w we właściwym Urzędzie Gminy. Zwykle wiedzą.Z Twoich okolic do niedawna można było w Siewierzu, ale już ekolodzy zrobili ordnung. Dwa lata temu pływałem na zalewie Poraj (między Siewierzem a Częstochową) ale świeżych wieści nie mam.
Z definicji wolno po prawie każdej rzece (jeśli nie ma po drodze rezerwatu, albo ujęcia wody pitnej - jak w Goczałkowicach).
Nie wiem jak jak jest na Pogorii - zadzwoń, zapytaj i napisz tu - może będzie okazja do spotkania. :wink:

To nawet nieźle brzmi: "Pierwszy podwodny zlot (chyba spływ?) cro.pl"

:lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.03.2007 15:37

MorskiPas napisał(a):Taką malizną możesz pływać wszędzie, gdzie nie ma "strefy ciszy" albo inny lokalnych zarządzeń [wrrrrr] Strefy ciszy wyznacza wojewoda i ciężko jest znaleźć to w internecie bo "szlachcic na zagrodzie..." O to czy wolno warczeć na danym akwenie pytaj telefonicznie w we właściwym Urzędzie Gminy. Zwykle wiedzą.Z Twoich okolic do niedawna można było w Siewierzu, ale już ekolodzy zrobili ordnung. Dwa lata temu pływałem na zalewie Poraj (między Siewierzem a Częstochową) ale świeżych wieści nie mam.
Z definicji wolno po prawie każdej rzece (jeśli nie ma po drodze rezerwatu, albo ujęcia wody pitnej - jak w Goczałkowicach).
Nie wiem jak jak jest na Pogorii - zadzwoń, zapytaj i napisz tu - może będzie okazja do spotkania. :wink:

To nawet nieźle brzmi: "Pierwszy podwodny zlot (chyba spływ?) cro.pl"



Łodzie podwodne kupiliście 8O 8O 8O 8O 8O
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 03.03.2007 16:12

witam wszystkich ,
na "silnikach" można pływać oczywiście po wiśle, ale również na części jeziora rożnowskiego, na pewno bedę sprawdzał w okolicy maj/czerwiec na rożnowskim więc dla chcących spróbować możemy się jakoś umówić "na testy".
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 03.03.2007 16:38

jak mi Daisykf opyli swój zestaw to się stawię
:wink:
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 03.03.2007 16:41

"Daisykf" , opyl rysiowi, bo sie stawi...
mariusz nowak
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 22.01.2007
to co piszecie to sssssssssssssssssą jaja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz nowak » 03.03.2007 16:44

nie wiem czy chcecie pobijac rekord świata czy spokojnie odpoczywać
w croatji. mam wrazenie że wam odbiło.
pozdrawiam mariusz
mariusz nowak
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 22.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz nowak » 03.03.2007 16:50

rysio jesteś ok.ale piszecie bzdury
pozdrawiam mariusz
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 03.03.2007 17:05

mariusz nowak napisał(a):rysio jesteś ok.ale piszecie bzdury
pozdrawiam mariusz


A czemu mi "za dwoje" gadasz :?: Zaś piłeś :?: :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.03.2007 17:08

mariusz nowak napisał(a):rysio jesteś ok.ale piszecie bzdury
pozdrawiam mariusz


8O 8O 8O 8O 8O 8O :?: :?: :?: :?: :?:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 03.03.2007 17:20

FUX - daj się chłopakowi napić :wink: forum/viewtopic.php?t=14385&postdays=0&postorder=asc&start=15 na samym końcu :wink:

Wracając do tematu jestem przekonany do tego modelu Obrazek

Tyle że niedługo mają być dłuższe modele typu 2,65 i 2,85 , kwestia silnika pozostaje otwarta, no chyba że się z Daisykfem (kurde masz jakieś imię) dogadam :wink:
mariusz nowak
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 22.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz nowak » 03.03.2007 17:29

witam rysio. zaś nie piłem ale jak chcesz,to czemu nie,
mamy towarzyszu jeden cel, pogadać na temat opiniu o chorwacji,mogę
być złośliwy ale po co.
moje doświadczenia są takie i koniec ,POLAK to POLAK A JESTEM polakiem
i nigdzie na świecie się tego nie wyprę.
pozdrawiam mariusz
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 03.03.2007 17:52

mariusz nowak napisał(a):witam rysio. zaś nie piłem ale jak chcesz,to czemu nie,
mamy towarzyszu jeden cel, pogadać na temat opiniu o chorwacji,mogę
być złośliwy ale po co.
moje doświadczenia są takie i koniec ,POLAK to POLAK A JESTEM polakiem
i nigdzie na świecie się tego nie wyprę.
pozdrawiam mariusz


Gratuluję bycia Polakiem i w związku z tym proponuję byś nauczył się posługiwać również polskim językiem zarówno pod względem gramatycznym jak i ortograficznym. Proponuję jednocześnie powrócić do tematu.

Ps. Wypraszam sobie nazywania mnie "towarzyszem", bo daleko mi do takich sympatii :wink:
koso
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 25.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) koso » 03.03.2007 17:59

Rysiu
Musisz wziąć pod uwagę też rodzaj podłogi, są trzy rodzaje miękka ( np.kratownica), sztywna (sklejka, aluminium) i mata pompowana. Ja mam tą ostatnią. W tym wypadku siedzi się wygodnie bo ponton jest głęboki i kolana nie podchodzą pod zęby. Ale wadą jest to że podłoga nie jest płaska i można ją przedziurawić czymś od wewnątrz.Wędkarz ma mnóstwo takich rzeczy. No i stać pewnie nie można ze względu na skosy. Twarda jest oczywiście prawie jak ze sklejki (0,8 bara).Jest to podłoga dla turysty.
Dla nurka z butlami albo wędkarza to tylko twarda wchodzi w rachubę, no i większe moce silnika można stosować. A miękka to tylko na bajorko dla zasiadki w szuwarach. Ale taki z miękką podłogą pieknie się zwija i rozwija i jest lżejszy, no ale i moce przyjmuje najmniejsze przy tych samych rozmiarach.
Torcida1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 454
Dołączył(a): 30.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torcida1 » 03.03.2007 18:02

Każdy ma prawo wypoczywać tak jak chce. Nikt nie powinien tego oceniać. Przepraszam za ten małe "offtopiczne" wtrącenie :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
silnik do pontonu- nowy mniejszy, czy większy używany? - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone