Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rzym oczami blondynek ... 8O ... :lool:

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.03.2016 17:57

mysza73 napisał(a):Znowu zaczyna kropić :roll: ... ale dzięki temu wszystko jest podlane i widać wiosnę :mrgreen: .

I się nie kurzyło.

Pozdrawiam,
Wojtek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.03.2016 18:50

Muszę do RPO napisać, że to niesprawiedliwe, że brunetki muszą siedzieć w pracy, a blondynki się po R. platają, a potem mają jeszcze czas aby pisać relację z tego plątania :roll:
Wracam na stronę 3 - zobaczę co oprócz deszczu i kościołów widziałyście :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.03.2016 19:01

mysza73 napisał(a):Wypatrujemy nawet jeden fajny pustostan i zastanawiamy się, po ilu latach stałby się nasz "przez zasiedzenie" :mrgreen:

To rozwieję Wasze wątpliwości:
zasiedzenie nieruchomości w dobrej wierze to tylko............20 lat, a w złej to .............30latek

mysza73 napisał(a):No w każdym razie, jak kiedyś będę miała trochę wolnego grosza i będę kupować haus we Rzymie, to kupię właśnie na Awentynie :!: 8)

Ale przed kupnem hoteliku w Cro czy już po :?:

mysza73 napisał(a):
marze_na napisał(a):Ot słoneczna Italia :twisted: :oczko_usmiech: . Mit upadł :nice: .

Ale za tydzień dam jej jeszcze jedną szansę :wink:

Próbuj, ale ja już Cię ostrzegałam, że tam wilgoć i wiatr lubią być....

longtom napisał(a):
mysza73 napisał(a):A gdzie się przeniosłeś?

google+

no weźcie, najlepsza to picasa...
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 16.03.2016 19:04

Ciagle ktoś tu pomiata mym imieniem to chyba zabiorę głos... Ale bardzo nieśmiało, bo pomysłodawcą, trasotwórcą i w ogóle głównym KO - wcem imprezy była Mysza za co jej serdecznie dziekuję :papa: . Dodam może tylko, że wyprawa powinna mieć jeszcze dwa podtytuły, a mianowicie: " Dzisiaj to już padać nie będzie ..." oraz "Okulista mile widziany" :mrgreen:
Aaaaa... To prawda, że Aga codziennie robiła śniadanie... :oops: . Ale co ja poradzę na to, że nastawiała se alarm w telefonie na 3.00 czy 4.00 rano :P i obdzwaniała pół rodziny żeby ta nie spóźniła się do pracy lub do szkoły :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . No i potem miała dużo czasu, bo słońce wstawało dopiero po 6.
Nie jest też prawdą, że nie scielilam łóżka, ale prawdą jest że zawsze byłam ostatnia :oops:
Tyle uwag na początek, ale obiecuję śledzić czy Mysza nie ściemnia 8) .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.03.2016 19:06

Witam drugą Blondynkę :D

Przyznaję Ci rację, jak wstawała w środku nocy, to niech robi te śniadania...mogła też ścielić, a nie się czepiać :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.03.2016 19:34

Nie.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.03.2016 21:26

mysza73 napisał(a):Nie wiem czy u Was fmix też kiepsko działa :? ... no ale spróbuję się z nim zmierzyć :evil:


Ja już danow sobie dałem spokój z fmixem.... za poradą Kulki korzystam z G+

O co chodzi z tą twarzą w drzewie? ;)

mysza73 napisał(a):Tony, to zdjęcie robiłyśmy z myślą o Tobie :wink: , ale Twój telefon nie ogarniał mmsów od nas :roll:



Niektóre dochodziły ale z 40 godzinnym opóźnieniem, tak to jest z temy AJFONAMY
....


marze_na napisał(a):Zaświeciło nam w sobotę, 12 marca. Piękne błękitne niebo w Ferrarze :hearts: .
Modena w deszczu, Ravenna z ciężkimi chmurami. Bolonia ze dwa razy próbowała pokazać się ze słonecznej strony, ale generalnie też była spod znaku chmur i deszczu.
Ot słoneczna Italia :twisted: :oczko_usmiech: . Mit upadł :nice: .


Jaka Ferrara? Jaka Ravenna? Bolonia?
?!?!

Coś mnie ominęło? W TYM ROKU??? Jakaś relacja jest prowadzona?

SKANDAL KOBIETY z tą ITALIĄ!!!



Potter napisał(a):Ciagle ktoś tu pomiata mym imieniem to chyba zabiorę głos... Ale bardzo nieśmiało, bo pomysłodawcą, trasotwórcą i w ogóle głównym KO - wcem imprezy była Mysza za co jej serdecznie dziekuję :papa: . Dodam może tylko, że wyprawa powinna mieć jeszcze dwa podtytuły, a mianowicie: " Dzisiaj to już padać nie będzie ..." oraz "Okulista mile widziany" :mrgreen:
Aaaaa... To prawda, że Aga codziennie robiła śniadanie... :oops: . Ale co ja poradzę na to, że nastawiała se alarm w telefonie na 3.00 czy 4.00 rano :P i obdzwaniała pół rodziny żeby ta nie spóźniła się do pracy lub do szkoły :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . No i potem miała dużo czasu, bo słońce wstawało dopiero po 6.
Nie jest też prawdą, że nie scielilam łóżka, ale prawdą jest że zawsze byłam ostatnia :oops:
Tyle uwag na początek, ale obiecuję śledzić czy Mysza nie ściemnia 8) .


A Mysza oczopląsu z tego dzwonienia do rodziny nie dostała? ;)

Ostatnia z 2.. hueheuheu

:lool: :lool: :hearts: :coool:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.03.2016 21:36

piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):Wypatrujemy nawet jeden fajny pustostan i zastanawiamy się, po ilu latach stałby się nasz "przez zasiedzenie" :mrgreen:

To rozwieję Wasze wątpliwości:
zasiedzenie nieruchomości w dobrej wierze to tylko............20 lat, a w złej to .............30latek

To jest stan prawny zasiedzenia w Polsce - nie wiem czy podobny jest we Włoszech.
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 16.03.2016 23:41

Siadam i czekam aż cdn. :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13060
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.03.2016 09:19

Franz napisał(a):
mysza73 napisał(a):Znowu zaczyna kropić :roll: ... ale dzięki temu wszystko jest podlane i widać wiosnę :mrgreen: .

I się nie kurzyło.

Pozdrawiam,
Wojtek

Zawsze można znaleźć plusy dodatnie :wink:


piekara114 napisał(a):Muszę do RPO napisać, że to niesprawiedliwe, że brunetki muszą siedzieć w pracy, a blondynki się po R. platają, a potem mają jeszcze czas aby pisać relację z tego plątania :roll:

No właśnie z tym czasem to teraz słabo :smo:

piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):Wypatrujemy nawet jeden fajny pustostan i zastanawiamy się, po ilu latach stałby się nasz "przez zasiedzenie" :mrgreen:

To rozwieję Wasze wątpliwości:
zasiedzenie nieruchomości w dobrej wierze to tylko............20 lat, a w złej to .............30latek

No to oczywiste, że ja w dobrej wierze :oczko_usmiech:

piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):No w każdym razie, jak kiedyś będę miała trochę wolnego grosza i będę kupować haus we Rzymie, to kupię właśnie na Awentynie :!: 8)

Ale przed kupnem hoteliku w Cro czy już po :?:

A co będę dwa razy jeździć, kupię od razu i tu i tu :smo:

piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):
marze_na napisał(a):Ot słoneczna Italia :twisted: :oczko_usmiech: . Mit upadł :nice: .

Ale za tydzień dam jej jeszcze jedną szansę :wink:

Próbuj, ale ja już Cię ostrzegałam, że tam wilgoć i wiatr lubią być....

Zahartowałam się w tym Rzymie 8O :wink:


Potter napisał(a):Ciagle ktoś tu pomiata mym imieniem to chyba zabiorę głos...

W trybie sprostowania :evil: :
- dzwoniłam tylko do Zuźki :roll: , bo mąż sam odarnął wstawanie(z czego był bardzo dumny :wink: )
- jak wstawałam to było już widno :evil: , a nie środek nocy :wink:
- Potter ścieliła to łóżko :smo:


tony montana napisał(a):O co chodzi z tą twarzą w drzewie? ;)

Miałyśmy "widzenia" :wink:

tony montana napisał(a):A Mysza oczopląsu z tego dzwonienia do rodziny nie dostała? ;)

Tylko mi się w głowie jeszcze trochę buja :roll: :wink:

21monika napisał(a):Siadam i czekam aż cdn. :D

Z tym ciągiem dalszym dziś może być kłopot, bo się z fmixem rozstaję a nowy muszę ogarnąć (a to w moim przypadku może chwilę potrwać :wink: )
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2019
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 17.03.2016 09:32

mysza73 napisał(a):Z tym ciągiem dalszym dziś może być kłopot, bo się z fmixem rozstaję a nowy muszę ogarnąć (a to w moim przypadku może chwilę potrwać :wink: )


Ojojoj :(
Tylko żebyśmy za długo nie czekali :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.03.2016 09:41

mysza73 napisał(a):Z tym ciągiem dalszym dziś może być kłopot, bo się z fmixem rozstaję a nowy muszę ogarnąć (a to w moim przypadku może chwilę potrwać :wink: )

Może mniejszy kłopot będzie ze wstawianiem zdjęć do postów bezpośrednio z komputera/laptopa ...
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8655
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 17.03.2016 09:44

tony montana napisał(a):
marze_na napisał(a):Zaświeciło nam w sobotę, 12 marca. Piękne błękitne niebo w Ferrarze :hearts: .
Modena w deszczu, Ravenna z ciężkimi chmurami. Bolonia ze dwa razy próbowała pokazać się ze słonecznej strony, ale generalnie też była spod znaku chmur i deszczu.
Ot słoneczna Italia :twisted: :oczko_usmiech: . Mit upadł :nice: .


Jaka Ferrara? Jaka Ravenna? Bolonia?
?!?!

Coś mnie ominęło? W TYM ROKU??? Jakaś relacja jest prowadzona?

Czytasz nieuważnie :lol: :wink: .
O relacji myślimy, ale na myśleniu się na razie kończy :? . Nie przejrzeliśmy nawet tych paru tysięcy fotek :roll: .


mysza73 napisał(a):Z tym ciągiem dalszym dziś może być kłopot, bo się z fmixem rozstaję a nowy muszę ogarnąć (a to w moim przypadku może chwilę potrwać :wink: )

Ogarniaj, ogarniaj, bo liczę, że pokażesz coś, czego w Rzymie nie widziałam :oczko_usmiech: :smo: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13060
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.03.2016 10:39

rysiek_r74 napisał(a):
mysza73 napisał(a):Z tym ciągiem dalszym dziś może być kłopot, bo się z fmixem rozstaję a nowy muszę ogarnąć (a to w moim przypadku może chwilę potrwać :wink: )


Ojojoj :(
Tylko żebyśmy za długo nie czekali :D

Ojojoj ... się postaram :wink:


Janusz Bajcer napisał(a):
mysza73 napisał(a):Z tym ciągiem dalszym dziś może być kłopot, bo się z fmixem rozstaję a nowy muszę ogarnąć (a to w moim przypadku może chwilę potrwać :wink: )

Może mniejszy kłopot będzie ze wstawianiem zdjęć do postów bezpośrednio z komputera/laptopa ...

Dzięki :D


marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):Z tym ciągiem dalszym dziś może być kłopot, bo się z fmixem rozstaję a nowy muszę ogarnąć (a to w moim przypadku może chwilę potrwać :wink: )

Ogarniaj, ogarniaj, bo liczę, że pokażesz coś, czego w Rzymie nie widziałam :oczko_usmiech: :smo: .

Nie licz na zbyt wiele :roll: ,
no może jednym miejscem Cię zaskoczę ... ale tam, to my dojdziemy za jakiś ... miesiąc :smo: .

Teraz bardzie moją głowę zaprzątają Ferrary, Modeny, Ravenny ... :oczko_usmiech: ,
tylko mój przewodnik mówi o samych kościołach, muzeach ... a mnie bardziej takie cosie jak ta Via delle Volte interesują :smo:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13060
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.03.2016 10:50

--------------- Cel numer 2 - "BIAŁY" ----------------

Awentyn jest cudny, ale są w Rzymie inne fajne miejsca :wink: , idziemy zatem dalej :oczko_usmiech: .
Znowu jesteśmy przy Circo Massimo, ale tym razem nie pada deszcz :D .
Postanawiamy więc chwilę posiedzieć i pokantemplować nad życiem ... :oczko_usmiech:

Obrazek


Potter kontempluje na całego :mrgreen:
Obrazek



Potem zaglądamy do Ust Prawdy :mrgreen: , ale tradycyjnie jest kolejka, więc naszej prawdomówności nie sprawdziłyśmy :nice:

Obrazek



Jakby tak popatrzeć w tym kierunku, to wydawać by się mogło, że pogodę małyśmy wymarzoną :mrgreen:

Obrazek


Obrazek


W drugą stronę już tak dobrze nie było :?
Obrazek



Dochodzimy do Teatro Marcello, który został nazwany przez nas Drugim Koloseum :wink:
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Docieramy do celu :D

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Manifa jakowaś :oczko_usmiech:
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Mewa :oczko_usmiech:
Obrazek

Obrazek



Nasz główny cel :oczko_usmiech: , czyli kafejka na tarasie Białego :oczko_usmiech:
Mogę polecić, bo kawusie tam drogie nie są (w porównaniu z Navoną :wink: ), a i widoki fajowe :oczko_usmiech:
Obrazek




Obrazek


Obrazek


Znowu zaczęło padać ... :roll:
Obrazek


Obrazek

Zdjęcia których nie widać są u Potter ...

Przed deszczem postanawiamy się schronić w kościele Il Gesu ... ale jest zamknięty :evil:
Siadamy więc na progu i czekamy, aż deszcz ustanie ...
Zeszło nam tam z godzinkę, bo deszcz zamiast przechodzić robił się coraz bardziej ulewny :roll: .
No ale w końcu przestał padać ...
Następnym naszym celem będzie Campo di Fiori :P

cdn :mrgreen: :papa:
Ostatnio edytowano 24.03.2020 12:25 przez mysza73, łącznie edytowano 3 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Rzym oczami blondynek ... 8O ... :lool: - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone