Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rzym oczami blondynek ... 8O ... :lool:

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13057
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 14.03.2016 20:22

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):A jak do Italii, to do Rzymu ofkors 8O .


Trzy razy w roku do Italii....NIEKTÓRZY TO POŻYJĄ.... a może i czwarty będzie jeszcze?

Specjalnie dla Ciebie coś wymyślę :smo: ,
Potter, może być Piza w pażdzierniku :?: :wink:


piekara114 napisał(a):To będzie relacja na dwie klawiatury czy na dwie ręce :?: :idea:
A jak na to drugie to przed Milano się wyrobisz?

Przed Milano nie wyrobię się na bank :roll:


CROberto napisał(a):Mołsik :papa: jak wybrałaś się z Czarodziejką :papa: ,to pewnie nadplan został wykonany,bo......wiadomo że tam Piaggio od cholery, to się Potter na rzymskich uliczkach wyżywała..... :mrgreen:
Podglądam..... :D
Raz :smo: i dwa :smo:

Masz rację, Potter po uliczkach śmigała, że ledwo za nią nadążałam :roll: :wink:



lotnikwsk napisał(a):Rzym 8O 8O i ja zobaczę :D

Rzym jest warty zobaczenia :D


Beata W. napisał(a):No to z miłą chęcią się przyłączam.
Poproszę też o namiary bo Rzym mam nadzieję w przyszłym roku.

Pozdrawiam :lol:

A Orebicz ogarnięty? :wink: ,
poszły namiary na PW :mrgreen:


Roxi napisał(a):Taaaka relacja, to relacja przez duże R :)
Zobaczymy, czy Potter rzeczywiście czasami ścieliła to łóżko ;) :twisted:

No ścielała, ścielała, ale śniadanie ja robiłam :roll: :smo:


krakusowa napisał(a):
mysza73 napisał(a):To Wy jeszcze nigdzie nie wybyli 8O :smo:

Oooo jeszcze długo nie :twisted:

Ale jak już pojedziecie, to pewnie długo nie wrócicie :oczko_usmiech:
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 14.03.2016 20:24

mysza73 napisał(a):
maslinka napisał(a):No no, Mysza i Potter na wspólnym wyjeździe - będzie się działo :mrgreen:

Grzeczne byłyśmy, bo mąż mój zabronił nam się włóczyć po nocy :wink:



Po tej fotce.....wcale mu się nie dziwie..... 8O
:wink:

mysza73 napisał(a):
Obrazek

Jakby co, to mogę zapodać co było dalej :smo: :papa:


Zapodawaj. :devil:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4897
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 14.03.2016 20:32

mysza73 napisał(a):
CROberto napisał(a):Mołsik bo......wiadomo że tam Piaggio od cholery, to się Potter na rzymskich uliczkach wyżywała..... :mrgreen:

Masz rację, Potter po uliczkach śmigała, że ledwo za nią nadążałam :roll: :wink:

Ale jak rozumiem to bez przygód z tym skuterkiem, jak to miało miejsce w Cro :?: :!: :oczko_usmiech:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.03.2016 20:57

3 strony wstępu, zawoalowany przekaz o wspólnym spaniu w jednym wyrku, niejaki Frycz na poparcie wynajęcia sensownej kwatery; jestem ciekaw dalszego ciągu....
Może być tylko gorzej. :twisted:

Teraz będzie przekaz o uchodźcach, niespodziewanych atrakcjach z ich strony :lol: :twisted: o innych przyjemnościach ie wspominając, typu dziurka.
:mrgreen:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.03.2016 21:03

mysza73 napisał(a):Podjechał autobus, który na szybie miał karteczkę: "No Fiumicino, No Anagina, No Termini" 8O :roll: .
Nie wiem gdzie on jechał

Do wszystkich pozostałych miejsc na świecie.

Pozdrawiam,
Wojtek
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 14.03.2016 21:18

3 strony tematu po zdjęciach z kuchni? :la: czekam na więcej zapodawania :mrgreen:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8644
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 14.03.2016 21:52

mysza73 napisał(a):Przed Milano nie wyrobię się na bank :roll:


Po Milano to się już pewnie spod zdjęć nie wygrzebiesz :roll: :lol: .
Bez ociągania proszę, zobacz ilu fanów rzymskich atrakcji tu czeka :smo: .
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 14.03.2016 22:21

no to pokazuj jak podbijałyście Rzym :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13057
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 15.03.2016 09:12

GOLDEN napisał(a):
mysza73 napisał(a):
maslinka napisał(a):No no, Mysza i Potter na wspólnym wyjeździe - będzie się działo :mrgreen:

Grzeczne byłyśmy, bo mąż mój zabronił nam się włóczyć po nocy :wink:



Po tej fotce.....wcale mu się nie dziwie..... 8O
:wink:


Nie było wcale tak źle :mrgreen:


CROberto napisał(a):
mysza73 napisał(a):
CROberto napisał(a):Mołsik bo......wiadomo że tam Piaggio od cholery, to się Potter na rzymskich uliczkach wyżywała..... :mrgreen:

Masz rację, Potter po uliczkach śmigała, że ledwo za nią nadążałam :roll: :wink:

Ale jak rozumiem to bez przygód z tym skuterkiem, jak to miało miejsce w Cro :?: :!: :oczko_usmiech:

Tylko na własnych nogach pomykałyśmy :wink:


FUX napisał(a):3 strony wstępu, zawoalowany przekaz o wspólnym spaniu w jednym wyrku, niejaki Frycz na poparcie wynajęcia sensownej kwatery; jestem ciekaw dalszego ciągu....
Może być tylko gorzej. :twisted:

Teraz będzie przekaz o uchodźcach, niespodziewanych atrakcjach z ich strony :lol: :twisted: o innych przyjemnościach ie wspominając, typu dziurka.
:mrgreen:

FUX, ja cały czas czekam na Twą relację z Rzymu i nie tylko :roll: :wink:


Franz napisał(a):
mysza73 napisał(a):Podjechał autobus, który na szybie miał karteczkę: "No Fiumicino, No Anagina, No Termini" 8O :roll: .
Nie wiem gdzie on jechał

Do wszystkich pozostałych miejsc na świecie.

Pozdrawiam,
Wojtek

No mógł nas nawet do Modlina odwieźć :wink:


słoma79 napisał(a):3 strony tematu po zdjęciach z kuchni? :la: czekam na więcej zapodawania :mrgreen:

Zaraz opuścimy przeurocze Termini i udamy się w bardziej klimatyczne miejsca :wink:


marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):Przed Milano nie wyrobię się na bank :roll:


Po Milano to się już pewnie spod zdjęć nie wygrzebiesz :roll: :lol: .

Do Mediolanu jadę z mężem mym :oczko_usmiech: , a on już swoje zdanie o ilości zdjęć jakie zrobiłyśmy w Rzymie wyraził :roll: :wink:


Mikeee napisał(a):no to pokazuj jak podbijałyście Rzym :)

Daj mi jeszcze kilka minut na przebudzenie i ruszymy ... :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13057
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 15.03.2016 09:49

Kilka osób się niecierpliwi ... :wink: , bez zbędnej zwłoki zatem zaczynamy właściwą relację :oczko_usmiech:

Budzik w moim telefonie dzwoni o 6.25, gdyż o tej godzinie muszę obudzić dziecko me, coby poszło do szkoły :roll: .
Skoro już się obudziłam, to wstaję i ja i idę się toaletować :mrgreen: .
Potem bagno zajmuje Potter, a ja robię śniadanie, tzn robię kawę i wyjmuję croissanty na talerzyk :wink: .
Bardzo sprawnie nam to wszysko idzie i już o 8.30 ruszamy w miasto :mrgreen: .


--------------- Cel numer 1 - DZIURKA ----------------

Zanim jednak dotrzemy do "dziurki", będzie kilka przystanków :wink: .
Pierwszym będzie Bazylika Matki Bożej Śnieżnej-Santa Maria Maggiore, ale nie dlatego, że taki był plan 8O , ale dlatego, że była potrzeba schowania się przed deszczem :evil:

Do środka można wejść po uprzednim przejściu przez bramki bezpieczeństwa - 2 lata temu tego nie było 8O .
Ogólnie na wszystkich placach odwiedzanych tłumnie przez turystów jest sporo policji i wojska ...


Wnętrze ... no jak to wnętrze włoskiego kościoła ... :wink: , ja już byłam więc zbytnio nie szaleję :wink: , za to Potter sobie nie żałuje :oczko_usmiech:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Gdy wychodzimy ... pogoda jakby się poprawiła ... 8O
Obrazek


Idziemy dalej ...
Uprzedzę nieco fakty i zdradzę, że nas najbardziej interesowały takie zaułki :hearts:
Obrazek


Obrazek


Ale rzucimy też okiem na bardzie znane miejsca ... :wink:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Tu zrobimy przerwę, bo fmix słabo ze mną dziś współpracuje :evil:

ale cdn :wink: :papa:
Ostatnio edytowano 24.03.2020 11:49 przez mysza73, łącznie edytowano 1 raz
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 15.03.2016 09:53

mysza73 napisał(a):Obrazek


... ale tego bidulka tam upchnęli - co za ludzie ... 8O ...
Pozdrawiam.
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2015
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 15.03.2016 23:08

Italia, Roma... to i ja przycupnę cicho i pooglądam te piękności mysimi oczami :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18262
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 15.03.2016 23:50

Się Wam w . . . poprzewracało , alboicoinksze z tym Rzymem , dlatego śledzić muszę , coby moje dziewczyny przed takim przypadkiem :wink: uchronić , jakim wciągnięcie rzymskie jest ani chybi . Dlatego śledził pilnie będę i z wagą niebylejaką

Taka MyszoPoterowa wyprawa - konieczność :smo:


Pozdrawiam
Piotr
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13057
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.03.2016 10:19

rysiek_r74 napisał(a):Italia, Roma... to i ja przycupnę cicho i pooglądam te piękności mysimi oczami :D

Zdjęcia będą mysio-potterowe, tylko Potter jest zbyt leniwa żeby coś napisać :smo:



piotrf napisał(a):Się Wam w . . . poprzewracało , alboicoinksze z tym Rzymem , dlatego śledzić muszę , coby moje dziewczyny przed takim przypadkiem :wink: uchronić , jakim wciągnięcie rzymskie jest ani chybi . Dlatego śledził pilnie będę i z wagą niebylejaką

Taka MyszoPoterowa wyprawa - konieczność :smo:


Pozdrawiam
Piotr

Rzym wciągnąć potrafi, ojjjjjj potrafi :mrgreen:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13057
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.03.2016 10:20

Nie wiem czy u Was fmix też kiepsko działa :? ... no ale spróbuję się z nim zmierzyć :evil:


Zostawiamy zatem, bez większego żalu :wink: , Koloseum i Łuk Konstanta i idziemy dalej ...
Znowu zaczyna kropić :roll: ... ale dzięki temu wszystko jest podlane i widać wiosnę :mrgreen: .

Obrazek


Obrazek



Dochodzimy do Circo Massimo, ale tu też nie zatrzymujemy się, tym bardziej, że deszcze zaczyna padać coraz mocniej :evil: .
Oczywiście od razu zjawia się miły Murzyn z ambrellami :wink: , ale my naciągamy kaptury i idziemy dalej :oczko_usmiech:

Skręcamy w lewo i wchodzimy na Awentyn :P .
Dzielnica podoba nam się bardzo :mrgreen: .
Wypatrujemy nawet jeden fajny pustostan i zastanawiamy się, po ilu latach stałby się nasz "przez zasiedzenie" :mrgreen:
No w każdym razie, jak kiedyś będę miała trochę wolnego grosza i będę kupować haus we Rzymie, to kupię właśnie na Awentynie :!: 8)

Obrazek

Niestety większość zdjęć w tym miejscu było z aparatu Potter ...


Jeden z dziedzińców spodobał nam się szczególnie i postanowiłyśmy zajrzeć głębiej :mrgreen: .
Ale zostałyśmy wyproszone, gdyż ponieważ ... było to przedszkole :D , no i my chyba wyglądałyśmy za staro :roll: :wink: .
Potter zdążyła pyknąć jedno zdjęcie :oczko_usmiech:




Dochodzimy do naszego pierwszego celu :mrgreen: , tzn na Plac Kawalerów Maltańskich-Piazza dei Cavalieri di Malta.

Obrazek


Piazza jak piazza :wink: , najważniejsze tam są pewne niepozornie wyglądające drzwi, a w nich dziurka od klucza :oczko_usmiech:


Obrazek


Obrazek

A widok przez tą dziurkę jest taki 8)

Obrazek



Tuż obok jest Chiesa Santa Sabina, a przy nim miły park, z którego są dość ładne widoki (w słoneczny dzień zapewne są ładniejsze :? )

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Tony, to zdjęcie robiłyśmy z myślą o Tobie :wink: , ale Twój telefon nie ogarniał mmsów od nas :roll:

To zdjęcie też ma Potter ...




Następnym celem będzie Ołtarz Ojczyznyy potocznie przez nas nazywany Białym :oczko_usmiech:


cdn :papa:
Ostatnio edytowano 24.03.2020 12:11 przez mysza73, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Rzym oczami blondynek ... 8O ... :lool: - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone