Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rzym oczami blondynek ... 8O ... :lool:

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 25.04.2016 13:35

longtom napisał(a):Jakoś bez wysiłku dojechałem dokońca
Dzięki.


... a ja myślałem Tomek, że Ty to dobiegniesz ... 8) ... jednak rower jest niezastąpiony ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 25.04.2016 15:26

Magdalena S. napisał(a):Bardzo miło mi się oglądało, czytało :D . Dziękuję :papa:

Bo Italia to bardzy wdzięczny temat do pokazywania ... :D


longtom napisał(a):
mysza73 napisał(a):Dzięki za wytrwanie do końca ... :smo: :papa:
Jakoś bez wysiłku dojechałem dokońca :!:
Dzięki.

pzdr :wink:

No w Ciebie to akurat nie wątpiłam ... z Twoją kondycją ... :oczko_usmiech:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.04.2016 19:50

Kawał solidnej Relacji.
Jestem pod wrażeniem ilości zdjęć i piękna pokazywanych miejsc.
feniks7
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 01.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) feniks7 » 25.04.2016 21:48

mysza73 napisał(a):
... teraz zaatakuję Apulię :oczko_usmiech: ,
wylot 20 lipca :mrgreen: :wink: :papa:



Tropami Tony'ego powiadasz :P :?:
To ja w tym czasie będę po przeciwnej stronie.....Europy (nadszedł czas Polski :wink: )

pzdr f
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 25.04.2016 21:52

Mysza atakuj :mrgreen: a ja w tym czasie znajdę gruby zeszyt na notatki :wink:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 26.04.2016 09:02

Znowu wywołana do tablicy wstawiam mały suplemencik ...

To miejsce poniżej ...
Obrazek
... chciałam odwiedzić zachęcona takim oto opisem:

"W samym sercu rzymskiego getta, które notabene jest jednym z najstarszych na świecie, znajdziecie niepozorną kamienicę z małą zapuszczoną witrynką, która zapewne nigdy nie zwróciłaby waszej uwagi, gdyby nie kolejka, która często się przed nią ustawia… Jest to chyba jedyna cukiernia w mieście, która może sobie pozwolić na to, żeby nie mieć szyldu, mając przy tym wieczną kolejkę:)
Pasticceria Boccione, bo o niej mowa, zwana przez rzymian Il forno del ghetto (piec getta) lub Il forno kosher (piec koszerny) jest miejscem którego absolutnie nie możecie w Rzymie przegapić. Przygotujcie się na wiele niespodzianek żydowskiej tradycji cukierniczej, których z pewnością nie można porównać do niczego, czego dotąd próbowaliście.
Słodko i przepysznie ale z drugiej strony uprzedzam, nie spodziewajcie się serdeczności na przywitanie, bo obsługa jest, mówiąc delikatnie dosyć specyficzna, trochę jak w Polsce za czasów komuny (nie ma co liczyć na choćby cień uśmiechu czy uprzejmości), za to wyroby to niewątpliwa uczta dla podniebienia!!! Możecie w ciemno zamówić PIZZA EBRAICA, czyli genialną żydowską pizzę która aż kipi od migdałów, orzeszków pinii, rodzynek i kandyzowanych owoców… Szczególnie warte polecenia są BIGNAMI i sernik z ricotty z marmoladą wiśniową (Torta di ricotta con marmellata di visciole) lub z czekoladą (Torta di ricotta al cioccolato)… Tego nie da się opisać, absolutnie trzeba chociaż raz w życiu spróbować!"


Niestety na miejscu lekko się rozczarowałyśmy bo o ile faktycznie ludków w środku było sporo to nijakiej pizzy tam nie znalazłyśmy :cry: ... Były tylko jakieś takie cusie ...

Obrazek

A do tego zdjęcia poniżej też muszę dodać mały komentarz ....

Mysza73 napisał(a):Potter całkiem nieźle wtopiła się w mieszkańców tego miejsca ... :smo:
Obrazek


Mianowicie nie tylko ja łapałam tam witaminkę D. Mysza również wystawiała chętnie swe lico do słoneczka, siedząc u mego wezgłowia..... Sielanka faktycznie została przerwana przez widoczną na zdjęciu miejscową koleżankę, która nie dość, że położyła się w krytycznie bliskiej od Myszy odległości i po krótkiej chwili nie dość, że zaczęła chrapać to jeszcze, co gorsze, zaczęła najnormalniej w świecie śmierdzieć :evil: ....

A co do przygody na lotnisku to faktycznie zostałam pozbawiona części zaoszczędzonej na pobycie kwoty. Ale na swoje usprawiedliwienie muszę dodać, że stało się to tylko i wyłącznie przez zaskoczenie :wink: :oczko_usmiech: .... Bo ja głupia zamiast próbować coś upchnąć, wyjąć, przełożyć :roll: .... wdałam się z panią w dyskusję, że dotąd nikt się nie czepiał ... inni mają większe bagaże ... i takie tam.
No trudno, człowiek się uczy na błędach. Ja sobie tę panią dobrze zapamiętam :evil: . O wiązance soczystych epitetów polsko-angielskich, którą potraktowałam jędzę na odchodnym chyba nie warto wspomoinać ... :oops: .

No i już tak zupełnie na koniec dowód na to, że w przyszłości będziemy z Myszą robić wiochę z powodów innych niż ślepota :wink: :mrgreen: .

Obrazek... Obrazek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.04.2016 09:12

Vjetar napisał(a):Kawał solidnej Relacji.
Jestem pod wrażeniem ilości zdjęć i piękna pokazywanych miejsc.

Zdjęć pokazałam tylko ułamek :oops: :wink:


feniks7 napisał(a):
mysza73 napisał(a): ... teraz zaatakuję Apulię :oczko_usmiech: ,
wylot 20 lipca :mrgreen: :wink: :papa:

Tropami Tony'ego powiadasz :P :?:
To ja w tym czasie będę po przeciwnej stronie.....Europy (nadszedł czas Polski :wink: )

pzdr f

Też dałabym szansę Bałtykowi ... ale urlop w wakacje mamy tylko raz i potrzebuję wygrzać się na słoneczku :roll: :wink:


słoma79 napisał(a):Mysza atakuj :mrgreen: a ja w tym czasie znajdę gruby zeszyt na notatki :wink:

:mrgreen:



Potter napisał(a):No i już tak zupełnie na koniec dowód na to, że w przyszłości będziemy z Myszą robić wiochę z powodów innych niż ślepota :wink: :mrgreen: .

Teraz będziemy ... "udawać Greka" 8O :roll: :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.04.2016 09:56

mysza73 napisał(a):
Potter napisał(a):No i już tak zupełnie na koniec dowód na to, że w przyszłości będziemy z Myszą robić wiochę z powodów innych niż ślepota :wink: :mrgreen: .
Teraz będziemy ... "udawać Greka" 8O :roll: :wink:

Teraz już oficjalnie mogę Was powitać w klubie widzących (i wiedzących) lepiej :mrgreen:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 26.04.2016 12:23

Potter napisał(a):No i już tak zupełnie na koniec dowód na to, że w przyszłości będziemy z Myszą robić wiochę z powodów innych niż ślepota :wink: :mrgreen: .

Teraz będziemy ... "udawać Greka" 8O :roll: :wink:[/quote]

Chyba Greczynki :?: Tylko te blond włosy :?: :?: :lol:

Fajna relacja, mam nadzieję, że kiedyś mi się przyda jako przewodnik. Pozdrawiam :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.04.2016 12:35

piekara114 napisał(a):Teraz już oficjalnie mogę Was powitać w klubie widzących (i wiedzących) lepiej :mrgreen:

:smo:


Beata W. napisał(a):Fajna relacja, mam nadzieję, że kiedyś mi się przyda jako przewodnik. Pozdrawiam :papa:

Spakowana i gotowa na Gardę?
Super pogody życzę :mrgreen:
ale Ci zazdroszczę :oops:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 26.04.2016 12:43

Pakowanie zostawiam na jutro a na razie się właśnie nad pogodą zastanawiam, żeby dobrze się spakować. Przeglądam jeszcze Twoją i Michała gardziańską relację, żeby wszystko dokładnie poukładać ( parkingi itp).
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.04.2016 13:12

Potter napisał(a):... chciałam odwiedzić zachęcona takim oto opisem:

"W samym sercu rzymskiego getta, które notabene jest jednym z najstarszych na świecie, znajdziecie niepozorną kamienicę z małą zapuszczoną witrynką, która zapewne nigdy nie zwróciłaby waszej uwagi, gdyby nie kolejka, która często się przed nią ustawia… Jest to chyba jedyna cukiernia w mieście, która może sobie pozwolić na to, żeby nie mieć szyldu, mając przy tym wieczną kolejkę:)
Pasticceria Boccione, bo o niej mowa, ..................
Co to za przewodnik, że takim opisami raczy?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.04.2016 13:16

piekara114 napisał(a):
Potter napisał(a):... chciałam odwiedzić zachęcona takim oto opisem:

"W samym sercu rzymskiego getta, które notabene jest jednym z najstarszych na świecie, znajdziecie niepozorną kamienicę z małą zapuszczoną witrynką, która zapewne nigdy nie zwróciłaby waszej uwagi, gdyby nie kolejka, która często się przed nią ustawia… Jest to chyba jedyna cukiernia w mieście, która może sobie pozwolić na to, żeby nie mieć szyldu, mając przy tym wieczną kolejkę:)
Pasticceria Boccione, bo o niej mowa, ..................
Co to za przewodnik, że takim opisami raczy?

Klik :P
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 27.04.2016 22:25

No i już tak zupełnie na koniec dowód na to, że w przyszłości będziemy z Myszą robić wiochę z powodów innych niż ślepota :wink: :mrgreen: .

Bardzo ładnie wyglądacie dziewczyny w okularach :D Ps. Ślepota już Wam nie grozi, ale widzę, że nadal jesteście blondynkami :mrgreen: :papa:
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 27.04.2016 22:42

Dzięki piękne za przekaz jak poruszać się po Rzymie i nie zrujnować portfela.
Pozdrawiam Blondynki i czekam na Grecję. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Rzym oczami blondynek ... 8O ... :lool: - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone