Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rzeszów - Chorwacja, pomoc w planowaniu wyjazdu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Młody89
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 17.07.2014
Rzeszów - Chorwacja, pomoc w planowaniu wyjazdu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Młody89 » 21.07.2014 16:27

Witam

To mój pierwszy post na tym forum więc na wstępie chciałbym się przywitać :D

Na początku września planuję ze znajomymi wyjazd na dwa tygodnie do Chorwacji. To mój drugi wyjazd do Chorwacji aczkolwiek od pierwszego minęło pewnie z 10 lat… dlatego chciałbym się wspomóc wiedzą doświadczonych forumowiczów.
Co do istotnych spraw to wyjazd planowany jest na 31 sierpnia. Wyruszamy z okolic Rzeszowa natomiast punkt docelowy nie został jeszcze wybrany… Z mojej poprzedniej wizyty w Chorwacji w pamięci pozytywnie zapisała mi się miejscowość Vodice. Z tego co czytałem na forum jest to dość żywa miejscowość podobna do Makarskiej (jeśli nie to mnie poprawcie) takiej też szukamy. Jedziemy w dwie pary z czego tylko ja byłem wcześniej w Chorwacji. Szukając docelowego miejsca w Chorwacji kieruję się dobrą jego lokalizacją pod względem wycieczek oraz możliwością spędzenia wolnego czasu wieczorami. Kolejnym aspektem są plaże. Starałem się znaleźć plaże mniejsze i skaliste coś na wzór tych z ze zdjęcia w załąćzniku (bodajże Mimice).
Niestety z tego co pamiętam w Vodicach tego typu plaż chyba?, raczej nie ma i tu pojawia się moja prośba do was. Mogli byście mi polecić jakąś fajną młodzieżową miejscowość, która były by w miarę dobrą bazą wypadową na wycieczki i posiadałaby plaże podobne do wyżej wspomnianych.

Druga prośba tyczy się samej drogi. Jadąc z Rzeszowa google maps poleca mi drogę przez Słowację oraz Węgry. Z tego co słyszałem Węgry nie mają zbyt dobrych dróg więc chciałbym się upewnić czy to się zmieniło i czy jest sens jechać tą trasą a jak nie to którą byście polecili.

Pozdrawiam,
Mateusz
Załączniki:
Apartment-with-a-Pool-Mimice-Omiš-Area-18.jpg
olczik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 12.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) olczik » 21.07.2014 16:30

Węgry i złe drogi? Jechałam 3 dni temu i droga marzenie (przynajmniej w nocy)! :D My też z okolic Rzeszowa;) Jechaliśmy przez przejście w Barwinku. Korek był w okolicach Zagrzebia. Drogi (autostrady :D) właściwie wszędzie świetne :)
Młody89
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Młody89 » 21.07.2014 16:36

No to mnie pocieszyłaś :D bo już myślałem, że wujek Google i jego mapy chcą mnie wkręcić w jakąś kiepską drogę :evil: Jechaliście autostradami? Przy tej trasie wymagany jest zakup winiet w Słowacji i na Węgrzech, w Chorwacji jedynie opłaty na bramach?

Ps. Dzięki za tak szybką odpowiedź :D
olczik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 12.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) olczik » 21.07.2014 16:39

dokładnie tak jak piszesz:) Winiety na Słowację i Węgry można kupić od razu w jednym miejscu w Barwinku (25 euro z groszami RAZEM za obie ;) )
Teraz wychodzimy ale wpadnę tu wieczorkiem i napiszę przez jakie miasta jechaliśmy jeśli chcesz :)
olczik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 12.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) olczik » 21.07.2014 16:46

olczik napisał(a):dokładnie tak jak piszesz:) Winiety na Słowację i Węgry można kupić od razu w jednym miejscu w Barwinku (25 euro z groszami RAZEM za obie ;) )
Teraz wychodzimy ale wpadnę tu wieczorkiem i napiszę przez jakie miasta jechaliśmy jeśli chcesz :)


aa no i: to jest cena za 10 dni :)
Młody89
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Młody89 » 21.07.2014 16:50

Super, będę wdzięczny :). My planujemy wyjechać w niedzielę popołudniu więc tłoku na drogach mam nadzieję że raczej nie będzie. Nocowaliście gdzieś po drodze??
jacaj
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 14.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacaj » 21.07.2014 18:11

hmm, podałem linka do bloga gdzie dokładnie jest opisana ta trasa, i dlatego chyba mój post nie przeszedł przez moderację?
Trochę dziwne, bo to żadna reklama a same użyteczne i przydatne informacje. Ale nieważne.
Jesteśmy z Lublina i w zeszłym roku jechaliśmy akurat z Rzeszowa, tak czy inaczej droga dla nas i tak taka sama.
Węgry to tylko kilkanaście km od granicy normalna ale dobra drogą, potem przechodzi w autostradę. Winieta do kupienia na stacji benzynowej, trudno przeoczyć bo tam każdy kto się zatrzymuje to głownie po winietę ;)
Potem navi mówi "jedź prosto przez 250km". problem może być w Budapeszcie, czy przez miasto czy obwodnica. Nas w drodze powrotnej obwodnica wyprowadziła w pole tzn korki, przebudowa,

Co do Słowacji, to przemierza się wpoprzek, raptem kilkadziesiąt km i spokojnie można te płatne odcinki ominąc, jedzie dłuższy czas równoległa drogą. Przy tym dystansie to strata może 20min a te 10 Euro zostaje w kieszeni na kilka piw czy dobre winko ;)
Młody89
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Młody89 » 21.07.2014 18:33

jacaj napisał(a):hmm, podałem linka do bloga gdzie dokładnie jest opisana ta trasa, i dlatego chyba mój post nie przeszedł przez moderację?
Trochę dziwne, bo to żadna reklama a same użyteczne i przydatne informacje. Ale nieważne.

jeśli to nie problem podeślij mi proszę tego linka na PW, chętnie ją obadam zwłaszcza ze względu na ominięcie tego płatnego odcinka słowackiej autostrady :)
Aneta79
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta79 » 21.07.2014 18:51

W ciągu ostatnich trzech lat dwa razy jechaliśmy z Rzeszowa do Chorwacji przez Słowację i Węgry i po przejechaniu Słowacji (nieciekawie, ale krótko) Węgry to fantastyczne drogi i kilometry uciekają. Nie masz co się obawiać. Faktycznie na Słowacji nie ma co wjeżdżać na autostradę, bo nadrobisz może z 10-15
minut, droga niepłatna leci obok autostrady.
W tamtym roku zakręciliśmy się i wjechaliśmy na autostradę bez winietki, ale udało nam się zjechać na najbliższym zjeździe nie nękani przez nikogo.
My jeździmy zawsze na raz z dwójką dzieci, ale trochę śpią po drodze.
W tym roku porwaliśmy się na Orebic, ale jest dwóch kierowców, to jakoś damy radę. :papa:
jacaj
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 14.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacaj » 21.07.2014 19:41

Przepraszamy, jeszcze nie możesz umieszczać linków w swoich postach. Jest to funkcja dostępna wyłącznie dla forumowiczów o dłuższym stażu. - hmm, no to nie wiem jak to obejść?? jak i na privie nie mogę ...
Edit ;) chyba poszło via mail, napisz czy doszło ...
Młody89
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Młody89 » 21.07.2014 19:45

jacaj napisał(a):Przepraszamy, jeszcze nie możesz umieszczać linków w swoich postach. Jest to funkcja dostępna wyłącznie dla forumowiczów o dłuższym stażu. - hmm, no to nie wiem jak to obejść?? jak i na privie nie mogę ...
Edit ;) chyba poszło via mail, napisz czy doszło ...

Dzięki, właśnie doszło na maila :)
Młody89
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Młody89 » 21.07.2014 19:51

Aneta79 napisał(a):W ciągu ostatnich trzech lat dwa razy jechaliśmy z Rzeszowa do Chorwacji przez Słowację i Węgry i po przejechaniu Słowacji (nieciekawie, ale krótko) Węgry to fantastyczne drogi i kilometry uciekają. Nie masz co się obawiać. Faktycznie na Słowacji nie ma co wjeżdżać na autostradę, bo nadrobisz może z 10-15
minut, droga niepłatna leci obok autostrady.
W tamtym roku zakręciliśmy się i wjechaliśmy na autostradę bez winietki, ale udało nam się zjechać na najbliższym zjeździe nie nękani przez nikogo.
My jeździmy zawsze na raz z dwójką dzieci, ale trochę śpią po drodze.
W tym roku porwaliśmy się na Orebic, ale jest dwóch kierowców, to jakoś damy radę. :papa:

No to teraz wszystkie wątpliwości co do drogi przez Węgry zostały rozwiane :D
olczik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 12.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) olczik » 21.07.2014 20:00

Młody89 napisał(a):Super, będę wdzięczny :). My planujemy wyjechać w niedzielę popołudniu więc tłoku na drogach mam nadzieję że raczej nie będzie. Nocowaliście gdzieś po drodze??


Niee:) Mieliśmy mega opóźnienie - mieliśmy wyjechać o 16 ale wyjechaliśmy o 21, jeśli jesteś ciekawy dlaczego, mogę na priv wysłać link do mojej relacji na forum :) - i dojechaliśmy do Makarskiej ok. 20.30, zaczęliśmy wtedy szukać noclegu i się udało :D
Aneta79
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta79 » 21.07.2014 20:02

Ola, a gdzie dokładnie w Barwinku kupiliście winiety?
Na ostatniej stacji?
jacaj
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 14.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacaj » 21.07.2014 20:05

no to oki, masz tam różne info, oczywiście nie tyle co tutaj na forum, ale ma to swoja zaletę, że masz wszystko w 1 miejscu w pigułce. Tutaj trzeba czasami dobrze się naszukać, żeby znaleśc to co potrzebne.

I cieszę się, że wątpliwości rozwiane. Na Węgrzech km uciekają, uważać tylko trzeba w Budapeszcie, ale to pisałem wyżej.
Słowacja, to co innego, lekki hardcore miejscami, zwłaszcza w nocy. Jest np. taka rozjechana serpentynka, i jak suną po niej tiry to lekko gul skacze, ale da się przeżyć, na szczęście to krótki odcinek i wpadasz na Węgry

Edit: pytanie wprawdzie nie do mnie, ale chodzi o winietę na Węgry? Chyba jest na Granicy jakas budka, ale my kupowaliśmy na stacji, jakies kilkanaście km za granica. Trudno nie zauważyć, duży ruch, dużo aut, wszyscy po winiety ;) mają rozrysowane za ile jaka winieta, więc na migi nawet się dogadasz. Płacisz kartą i masz z głowy ichniejszą walutę ;)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Rzeszów - Chorwacja, pomoc w planowaniu wyjazdu
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone