Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rzeszów - Chorwacja, pomoc w planowaniu wyjazdu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacaj
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 14.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacaj » 21.07.2014 21:59

Słynne dyskusje o walucie i przysłowiowe liczenie groszy ... ale wbrew pozorom te grosze składają się na całkiem niezłą sumke.
Kantory w Cro ja osobiście odradzam. W zeszłym roku byłem w Zadarze i w dwóch, w centrum handlowym i przy porcie kurs był bardzo niekorzystny. Wymieniałem Euro w bankach, bez problemu, a kursy w bankach zbliżone.
Ponieważ za kwatere i tak pewnie rozliczasz się w Euro więc najlepiej kupić Euro. W Polsce kuny sa dość drogie ale jak w tym samym kupisz i Euro i Kuny to możesz się potargować i kupić po dobrym kursie. Niedużo, np za 200/300/400 PLN. Ja tak zrobiłem, żeby moim pierwszym zadaniem po przyjeździe nie było szukanie waluty. Masz wtedy kuny na autostrady, czy kawę na stacji, cokolwiek. Nie kupujesz kun bo musisz, tylko wtedy kiedy chcesz, po dobrym kursie.
Faktycznie, można tez wymienić złotówki, ale po co jechać i bawić się z 3 walutami.

A że te grosze się liczą to konkretny przykład.
Rok temu w kantorze w Leclercu chcieli za kune 68 gr. Tam gdzie kantor na kantorze już bodajże 62 gr. Ponieważ kupowałem i Euro to sprzedali za 60gr.
Wymiana PLN>Euro>Kuna wychodziła ok 57-58 gr za 1 Kuna
Tak więc, te 5gr różnicy przy powiedzmy 1000 Kun to robi się 50zł (!!) a 1000 Kun to tyle co nic, 5000 Kun to już 250PLN.
Tylko na tych 5 groszach różnicy ...
Młody89
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Młody89 » 21.07.2014 22:03

Aneta79 napisał(a):Różnice są tak niewielkie, że naet ich nie zauważysz. Najważniejsze, że jedziecie ekipą...
A tak nawiasem skąd ja znam tę facjatę??? :smo:

Taki też był plan, jedna para nam niestety odpadła bo tak było by nas więcej :D . Generalnie nawet nie myśleliśmy o Chorwacji w planach był Krym no ale przez to co się tam teraz dzieje musieliśmy zmienić plany.

A Ala i jego cięty humor zna chyba każdy xD
Młody89
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Młody89 » 21.07.2014 22:08

jacaj napisał(a):Słynne dyskusje o walucie i przysłowiowe liczenie groszy ... ale wbrew pozorom te grosze składają się na całkiem niezłą sumke.
Kantory w Cro ja osobiście odradzam. W zeszłym roku byłem w Zadarze i w dwóch, w centrum handlowym i przy porcie kurs był bardzo niekorzystny. Wymieniałem Euro w bankach, bez problemu, a kursy w bankach zbliżone.
Ponieważ za kwatere i tak pewnie rozliczasz się w Euro więc najlepiej kupić Euro. W Polsce kuny sa dość drogie ale jak w tym samym kupisz i Euro i Kuny to możesz się potargować i kupić po dobrym kursie. Niedużo, np za 200/300/400 PLN. Ja tak zrobiłem, żeby moim pierwszym zadaniem po przyjeździe nie było szukanie waluty. Masz wtedy kuny na autostrady, czy kawę na stacji, cokolwiek. Nie kupujesz kun bo musisz, tylko wtedy kiedy chcesz, po dobrym kursie.
Faktycznie, można tez wymienić złotówki, ale po co jechać i bawić się z 3 walutami.

A że te grosze się liczą to konkretny przykład.
Rok temu w kantorze w Leclercu chcieli za kune 68 gr. Tam gdzie kantor na kantorze już bodajże 62 gr. Ponieważ kupowałem i Euro to sprzedali za 60gr.
Wymiana PLN>Euro>Kuna wychodziła ok 57-58 gr za 1 Kuna
Tak więc, te 5gr różnicy przy powiedzmy 1000 Kun to robi się 50zł (!!) a 1000 Kun to tyle co nic, 5000 Kun to już 250PLN.
Tylko na tych 5 groszach różnicy ...


To prawda, dla tego wezmę raczej euro + karta. Co do kwatery to jeszcze zobaczę bo możliwe, że skorzystam z airbnb . pl i przez ten serwis ogarnę sobie kwaterę. Moi rodzie testowali go podczas szukania lokum w Kijowie i sprawdził się idealnie. Wtedy pozostanie jedynie skołować gotówkę na życie na miejscu.
dorotka218
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 04.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorotka218 » 21.07.2014 22:19

A młodzian kiedy wyjeżdża?:)
Młody89
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Młody89 » 21.07.2014 22:23

My wyjeżdżamy 31 w niedziele popołudniu, wracamy 13.09 :)
dorotka218
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 04.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorotka218 » 21.07.2014 22:25

to ja też końcem sierpnia z Łańcuta:)
Młody89
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Młody89 » 21.07.2014 22:40

dorotka218 napisał(a):to ja też końcem sierpnia z Łańcuta:)

gdzie jedziecie? :)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 21.07.2014 22:43

wojan napisał(a):Przed granicą po prawej stronie jest parking.Obok niego jest budynek, w którym jest bar i kantor gdzie sprzedają winietki.

W ubiegłym roku ( w tym jeszcze przede mną) była/jest "budka" w pasie drogi na granicy, tj. 30 metrów dalej ale już po słowackiej stronie. Nie trzeba było nadrabiać drogi i wspinać się do kantoru. Można było kupić również winiety na Węgry ( ja tak zawsze robię). Raz kupię i do końca wczasów - spokój (jadę zawsze na ... do 10 dni) więc "tam i nazad" mam już z głowy.
Ostatnio edytowano 21.07.2014 22:47 przez woka, łącznie edytowano 1 raz
dorotka218
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 04.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorotka218 » 21.07.2014 22:46

Młody89 napisał(a):
dorotka218 napisał(a):to ja też końcem sierpnia z Łańcuta:)

gdzie jedziecie? :)


prawdopodobnie baśka voda albo okolice:) już 4 raz a Wy?
Młody89
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Młody89 » 21.07.2014 22:48

My się jeszcze wahamy, prawdopodobnie wylądujemy w Vodicach. Chyba że znajdę coś ze skalistymi plażami :evil:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 22.07.2014 22:05

woka napisał(a):
wojan napisał(a):Przed granicą po prawej stronie jest parking.Obok niego jest budynek, w którym jest bar i kantor gdzie sprzedają winietki.

W ubiegłym roku ( w tym jeszcze przede mną) była/jest "budka" w pasie drogi na granicy, tj. 30 metrów dalej ale już po słowackiej stronie. Nie trzeba było nadrabiać drogi i wspinać się do kantoru. Można było kupić również winiety na Węgry ( ja tak zawsze robię). Raz kupię i do końca wczasów - spokój (jadę zawsze na ... do 10 dni) więc "tam i nazad" mam już z głowy.


Woka - a gdzie Ty parkowałeś,że do kantoru musiałes się wspinać :?: :lol: Z parkingu do kantoru jest ze 30 metrow :lol: A ta "budka" za granicą jest teraz od drogi odgrodzona słupkami i nie ma tam gdzie zaparkować, bo blokujesz cały pas ruchu ... :D :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Rzeszów - Chorwacja, pomoc w planowaniu wyjazdu - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone