Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rzeszów - Chorwacja, pomoc w planowaniu wyjazdu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Młody89
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Młody89 » 21.07.2014 21:16

olczik napisał(a):
Młody89 napisał(a):Super, będę wdzięczny :). My planujemy wyjechać w niedzielę popołudniu więc tłoku na drogach mam nadzieję że raczej nie będzie. Nocowaliście gdzieś po drodze??


Niee:) Mieliśmy mega opóźnienie - mieliśmy wyjechać o 16 ale wyjechaliśmy o 21, jeśli jesteś ciekawy dlaczego, mogę na priv wysłać link do mojej relacji na forum :) - i dojechaliśmy do Makarskiej ok. 20.30, zaczęliśmy wtedy szukać noclegu i się udało :D

Relacje widziałem i śledzę :D My mamy zamiar złapać trochę snu nad Balatonem, ale jak z tym będzie to się okaże...
Aneta79
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta79 » 21.07.2014 21:22

Dzięki. Na granicy to wiem, ale jak uda się u nas jeszcze przed to też byłoby dobrze.
My przez Budapeszt jechaliśmy nocą, było ok, a widoki fantastyczne, ale w dzień może być hardcore, czy jakoś tak...
Słowacja faktycznie masakra, ale z Rzeszowa trudno o inną opcję...
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 21.07.2014 21:23

jacaj napisał(a):Tutaj trzeba czasami dobrze się naszukać, żeby znaleśc to co potrzebne.



E tam ... trochę przesadzasz :D wystarczy przestudiować FAQ - tam jest prawie wszystko np coś takiego :D :papa:
Aneta79
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta79 » 21.07.2014 21:25

Możecie przekimać na stacji w Chorwacji, od Balatonu już niedaleko i wielu innych tak robi. Jest to całkowicie bezpieczne i znów zostaje Ci kilka euro w kieszeni. Potem jak już człowiek znajdzie się w raju nie liczy każdego euro... :mrgreen:
olczik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 12.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) olczik » 21.07.2014 21:30

Aneta79 napisał(a):Ola, a gdzie dokładnie w Barwinku kupiliście winiety?
Na ostatniej stacji?



chyba na ostatniej... było ciemno to nie wiem ;d po prawej stronie jadąc na Sło, możliwe że już za granicą:)
Młody89
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Młody89 » 21.07.2014 21:32

Aneta79 napisał(a):Możecie przekimać na stacji w Chorwacji, od Balatonu już niedaleko i wielu innych tak robi. Jest to całkowicie bezpieczne i znów zostaje Ci kilka euro w kieszeni. Potem jak już człowiek znajdzie się w raju nie liczy każdego euro... :mrgreen:


Przerabiałem to jak jechałem za pierwszym razem i pewnie tym razem będzie tak samo :D . Balaton był by fajną perspektywą gdyby nie to że będziemy tam pewnie późno w nocy :evil: ...
Młody89
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Młody89 » 21.07.2014 21:36

Pytanie z innej beczki. Jak jest z kantorami w Chorwacji można u nich pomieniać nasze złotówki - jest to bardziej opłacalne niż wymiana w PL?
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 21.07.2014 21:36

olczik napisał(a):
Aneta79 napisał(a):Ola, a gdzie dokładnie w Barwinku kupiliście winiety?
Na ostatniej stacji?



chyba na ostatniej... było ciemno to nie wiem ;d po prawej stronie jadąc na Sło, możliwe że już za granicą:)


Przed granicą po prawej stronie jest parking.Obok niego jest budynek, w którym jest bar i kantor gdzie sprzedają winietki.
Aneta79
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta79 » 21.07.2014 21:37

Dzięki, jak przegapimy, to kupimy na granicy, to nie aż tak istotne, ale nawet nie wiedziałam, że jest taka możliwość, wiem, że można to zrobić przez internet, ale jakoś zawsze korzystaliśmy z tradycyjnej formy.
jacaj
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 14.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacaj » 21.07.2014 21:38

hehe, no pewnie, że trochę przesadzam, jest przecież np wyszukiwarka, gdzie można wpisac szukane słowo, czy frazę.
Nie oceniam ani nie porównuje stron, bo to bez sensu. Forum Cro to kopalnia wiedzy, uwag informacji o wszystkim. A taka mała kameralna stronka to taka pigułka informacyjna. A że tamta strone prowadzą ludzie z mojego miasta, to akurat tam miałem podane na tacy to czego mi było trzeba ;)
Ale dzięki, Twoja relację tez przestudiuję ;)

No my, z Lublina tez nie bardzo mamy wybór innej opcji ;) musimy jechać przez Rzeszów ...

ale coś się czepił tego Barwinka??! ;) Skoro omijasz płatne drogi Słowacji to zostają ci tylko Węgry, płacisz tam kartą, pewnie jest przewalutowanie jakieś, ale w kantorze w Polsce jak płacisz w Euro to też swoje dodają do ceny ...
Aneta79
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta79 » 21.07.2014 21:41

Spokojnie wymienisz złotówki. Przelicznik bardzo zbliżony. Ja w ogóle nie zamierzam latać u nas po kantorach, weź trochę euro, jeśli nie korzystasz z karty na brami na Chorwacji, potem już nie ma żadnych problemów. Kantory są wszędzie.
Młody89
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Młody89 » 21.07.2014 21:48

Aneta79 napisał(a):Spokojnie wymienisz złotówki. Przelicznik bardzo zbliżony. Ja w ogóle nie zamierzam latać u nas po kantorach, weź trochę euro, jeśli nie korzystasz z karty na brami na Chorwacji, potem już nie ma żadnych problemów. Kantory są wszędzie.


Czyli tak jak myślałem, gdzieś kiedyś czytałem ze opłacało się wyrobić kartę walutową żeby uniknąć podwójnego przewalutowania przy karcie debetowej czy kredytowej ale obecnie chyba to nie ma sensu..
Aneta79
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta79 » 21.07.2014 21:52

Różnice są tak niewielkie, że naet ich nie zauważysz. Najważniejsze, że jedziecie ekipą...
A tak nawiasem skąd ja znam tę facjatę??? :smo:
dorotka218
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 04.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorotka218 » 21.07.2014 21:53

a kiedy wyjeżdżasz ?
Aneta79
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta79 » 21.07.2014 21:57

Nie wiem czy to pytanie do mnie czy do Młodego89, ale ja jadę do Orebica 30.07 do 09.08.
Jedziemy w trzy rodziny (2+2). My od 35 do 39 lat, dzieci od 5 do 8 lat. Cieszę się jak dzieecko, bo dzieciaki będą miały towarzystwo imy też...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Rzeszów - Chorwacja, pomoc w planowaniu wyjazdu - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone