Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rimini 2015 i nie tylko

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.05.2015 20:16

Gradara

Piekna Gradara

Trafilismy tam w 2010 troche przypadkiem.... "zobacz tam na wzgorzu fajny zamek" ...z Autostrada Adriatica :)

Fantastyczne miejsce .... z wozeczkiem tez ;)
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 15.05.2015 20:35

tony montana napisał(a):Gradara

Piekna Gradara

Trafilismy tam w 2010 troche przypadkiem.... "zobacz tam na wzgorzu fajny zamek" ...z Autostrada Adriatica :)

Fantastyczne miejsce .... z wozeczkiem tez ;)


czytałem :)

My mamy pamiątkę z Gradary w postaci drewnianego miecza :), Młody naoglądał się na zamku zbroi, szabli, mieczy itp. i uparł się, że chce, Mamo kupisz mi miecz? Tato kupisz mi miecz? i tak w kółko. Były prawie w każdym sklepiku wzdłuż głównej ulicy i gdzieś tak w połowie drogi nie mieliśmy już sumienia dalej go zwodzić, popłynęliśmy na całe 4E :). Oczywiście jak kupiliśmy miecz, to Mała też upomniała się o swoje. Nie pozostało nic innego jak i jej zachciankę spełnić,tym razem padło na maskę :).
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 15.05.2015 21:09

Z Gradary udaliśmy się do Urbino, po drodze zatrzymaliśmy się na chwilę w Montefabbri.

Obrazek

Miejscowość wymieniona na stronie borghitalia.it jako jedna z ładniejszczych we Włoszech (oczywiście wśród tych małych i mniej znanych). Polecam stronę, bo jest tam co najmniej po kilkanaście tego typu miejsc w każdym regionie Włoch więc można przy okazji coś mniejszego, klimatycznego i nie bardzo skomercjalizowanego zobaczyć. We Włoszech jest oczywiście cała masa pięknych miast i miasteczek, te mogą byc uzupełnieniem, czy tak jak w naszym przypadku krótkim przystankiem pomiędzy większymi atrakcjami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Bernadr C
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bernadr C » 16.05.2015 09:55

Zdecydowanie jestem za zaglądaniem do małych miasteczek, przepiękna architektura, dopieszczenie i jedyny taki Italiański klimat. O ile pamiętam, samo Rimini okropnie zatłoczone, nie mówiąc o tamtejszych plażach. Parasol przy parasolu. A morze to zupa, i z uwagi na temperaturę i na zawartość. B.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 16.05.2015 11:02

Uwielbiam właśnie te mniejsze, niekoniecznie najbardziej popularne miasteczka :)
Swoimi zdjęciami sprawiłeś, że zatęskniłam za Włochami.
A tu czasu nie ma, kasy brak...
Pozostaje oglądać u Ciebie :papa:
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 16.05.2015 21:26

W Urbino parkujemy pod murami miasta, przy bramie Porta S. Lucia, chociaż parkingi są w zasadzie przy każdej bramie, o tej porze roku nie było najmniejszego problemu z miejscem. Turystów w sumie też jak na lekarstwo. O Urbino marzyłem od kiedy zobaczyłem zdjęcie z widokiem na miasto no i marzenie się ziściło :). Samo, miasteczko ładne, nie jest takie duże jak sobie wyobrażałem.

Obrazek

Obrazek

Kierowaliśmy się na tą kopułę, tam jest katedra, a w budynku po przeciwnej stronie, na rogu punkt informacji turystycznej. Na placu katedralnym (taka moja robocza nazwa, bo tak naprawdę składa się kilku placów) byli tylko nieliczni turyści, miejscowych jak na lekarstwo, w zasadzie jak większej części miasta

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poza katedrą znajduje się tam m. in. Chiesa di S. Domenico

Obrazek

Obrazek

Później pospacerowalismy trochę zaglądając to tu to tam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Palazzo Ducale widoczne z Corso Garibaldi

Obrazek

Obrazek

Miejscowi spotykają się przede wszystkim na Piazza della Repubblica. Im później tym plac bardziej tętni życiem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnie spojrzenie na Via D. Bramante i opuszczmy miasto, na koniec jeszcze podjeżdzamy na punkt widokowy na Viale Fratelli Rosselli

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mógłbym tam siedzieć i siedzieć i rozmarzyć się i patrzeć na miasto nocą, tak jak na ławce obok jakiś człowiek, aż mu się przysnęło, ale szybko zostałem przywołany do porządku przez resztę załogi. Nie pozostało nic inneg jak powrót na kolację. Potajemnie wrzuciłem w nawigacji powrót trasą atrakcyjną turystycznie. Nie powiem było atrakcyjnie, podjazdy i zjazdy do 18%, nawroty po 180 stopni i kolejne ciekawe miasteczka i wioski po drodze jak np Tavoleto czy Montefiore Conca, ale już nigdzie się nie zatrzymywaliśmy.
Ostatnio edytowano 16.05.2015 21:49 przez _Piotrek_, łącznie edytowano 1 raz
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.05.2015 21:39

_Piotrek_ napisał(a):
Obrazek

Mógłbym tam siedzieć i siedzieć i rozmarzyć się i patrzeć na miasto nocą


Mogę się przysiąść :?: 8)
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 16.05.2015 21:54

mysza73 napisał(a):
Mogę się przysiąść :?: 8)


a będziesz mieć butelkę np Romagna Sangiovese? ;)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.05.2015 08:31

_Piotrek_ napisał(a):
mysza73 napisał(a):
Mogę się przysiąść :?: 8)


a będziesz mieć butelkę np Romagna Sangiovese? ;)


Mogę mieć :mrgreen:
i oddam Ci całą, bo ja zupełnie "niewinna" jestem :wink: .
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 17.05.2015 10:26

mysza73 napisał(a):
Mogę mieć :mrgreen:
i oddam Ci całą, bo ja zupełnie "niewinna" jestem :wink: .


To nawet lepiej, ja we Włoszech zawsze jestem "winny", Tobie może widok na miasto zawróci w głowie ;)
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 17.05.2015 10:34

To w zasadzie koniec naszego krótkiego pobytu w Rimini. Na ostatni dzień, zaplanowaliśmy wizytę w Mirabilandi pod Ravenną. Bawiliśmy się prawie cały dzień korzystając z arakcji tego miejsca. Późnym popołudniem jeszcze zrobiliśmy zakupy, aby następnego dnia wrócić do domu.
Dziękuję wszystkim za odwiedziny w tym wątku, gdyby były pytania tojak tylko będę potrafił, to postram się na nie odpowiedzieć
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.05.2015 10:50

_Piotrek_ napisał(a):To w zasadzie koniec naszego krótkiego pobytu w Rimini. Na ostatni dzień, zaplanowaliśmy wizytę w Mirabilandi pod Ravenną.

A może jakieś zdjęcia z tego dnia i z parku dasz? I opinia o tym miejscu mile widziana. Bo ceny to znane :D :D
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 17.05.2015 11:22

piekara114 napisał(a):A może jakieś zdjęcia z tego dnia i z parku dasz? I opinia o tym miejscu mile widziana. Bo ceny to znane :D :D

Zdjęcia które mam, znajdą się w albumie rodzinnym :), na stronie internetowej parku są pokazane atrakcje z filmikami, ja takich nie robiłem. Moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne, oczywiście o ile ktoś lubi takie ekstremalne doznania. Wbrew pozorom, mniejsze rollercoastery (dla dzieci od90cm) też potrafią dać frajdę Obawiam się, że w sezonie kolejki do największych atrakcji mogą być duże.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 24.05.2015 13:55

Piękne Urbino, piękne mozaiki, robiąca wrażenie Ferrara i Gradina, San Marino, parę małych miasteczek.... miło było powspominać i zobaczyć coś nowego.
Dobrze wykorzystaliście te parę dni.
Fakt, nie da się we Włoszech zobaczyć wszystkiego. Ale zawsze można próbować :)

Dzięki za relację :)
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 24.05.2015 17:57

kulka53 napisał(a): ... Gradina ...


Gradara ;)

Natomiast jeśli chodzi o Ferrarę, była naszym odkryciem tego pobytu. Jak już wcześniej wspomniałem, bardzo sympatyczne miasto, szkoda że nie mieliśmy czasu na to, żeby pobyć tam dłużej. Reszta nie zawiodła, pamiętam, że u Ciebie w " ... niebałkańskich ..." oglądałem niezliczoną ilość zdjęć z Ravenny i muszę przyznać że tamtejsze mozaiki w realu są zachwycające. Urbino wygląda co najmniej tak samo dobrze jak na zdjęciach.

kulka53 napisał(a):Dzięki za relację :)


Dzięki za odwiedziny.
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rimini 2015 i nie tylko - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone