Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rezerwacja apartamentu w dobie pandemii

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aleksandra1973
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.11.2019
Rezerwacja apartamentu w dobie pandemii

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra1973 » 10.01.2021 13:59

Wybraliśmy fajny apartment na wakacje w miejscowosci Pag ale....

No właśnie - co mnie niezmiernie zdziwiło, gdy porosiliśmy o numer konta bankowego odnośnie zaliczki to dostaliśmy dodatkową informację, że w przypadku gdy z powodu COVID (zamknięte granice lub koniecznosć kwarantanny tzn. sytuacja od nas zupełnie niezależna) nie będziemy mogli przyjechać to zaliczka w wysokości 340 EURO całkowicie nam przepada i jedynie co mogą nam poradzić to ubezpieczyć się na taką ewentualność.

Przyznam sie, że po pierwsze zdziwiła mnie taka odmowa zwrotu zaliczki z powodu COVID (w ubiegłe wakacje właściciele apartamentu z Cypru zwrócili nam całą i to sporo większą zaliczkę gdy okazało się, że nie przyjedziemy z powodu pandemii) a po drugie nie wiem czy jest mozliwość takiego ubezpieczenia jeśli wyjazd nie jest z biura podróży.

Czy ktoś się z taką sytuacja spotkał? I moze poradzic gdzie takie ubezpieczenie mozna wykupić w przypadku pobytu w prywatnym apartamencie w Chorwacji?
Ostatnio edytowano 11.01.2021 13:15 przez aleksandra1973, łącznie edytowano 1 raz
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.01.2021 20:11

Jest tyle apartmanów na Pagu, że nie ma potrzeby sobie zawracać głowy covidowymi cwaniakami. :roll:
Odpuść sobie i szukaj czegoś innego, tym bardziej, że zaliczka jest jednak niemała.
Ubezpieczenie od tego przypadku?
Nie sądzę żebyś takowe znalazła.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.01.2021 20:49

Jest coś takiego jak ubezpieczenie podróży. Zwykle kupuje się je pod kątem zakupu biletów lotniczych, tych drogich i kupowanych ze znacznym wyprzedzeniem. Ale chyba można ubezpieczyć dowola rzecz powiązana z podróżą. Konieczny bilet, voucher i potwierdzenie przelewu oraz to, że ubezpieczenie musi być max do 72h od zakupu usługi. U różnych ubezpieczycieli termin jest różny, 24-72h. Koszt też różny.
aleksandra1973
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.11.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra1973 » 11.01.2021 07:52

Rzeczywiście trzeba sobie ten apartament darować i szukać dalej.

Dziękuję bardzo
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 11.01.2021 09:45

aleksandra1973 napisał(a):Dziękuje bardzo za pomoc - wybraliśmy fajny apartment w miejscowosci Pag ale....

No właśnie - co mnie niezmiernie zdziwiło, gdy porosiliśmy o numer konta bankowego odnośnie zaliczki to dostaliśmy dodatkową informację, że w przypadku gdy z powodu COVID (zamknięte granice lub koniecznosć kwarantanny tzn. sytuacja od nas zupełnie niezależna) nie będziemy mogli przyjechać to zaliczka w wysokości 340 EURO całkowicie nam przepada i jedynie co mogą nam poradzić to ubezpieczyć się na taką ewentualność.

Przyznam sie, że po pierwsze zdziwiła mnie taka odmowa zwrotu zaliczki z powodu COVID (w ubiegłe wakacje właściciele apartamentu z Cypru zwrócili nam całą i to sporo większą zaliczkę gdy okazało się, że nie przyjedziemy z powodu pandemii) a po drugie nie wiem czy jest mozliwość takiego ubezpieczenia jeśli wyjazd nie jest z biura podróży.

Czy ktoś się z taką sytuacja spotkał? I moze poradzic gdzie takie ubezpieczenie mozna wykupić w przypadku pobytu w prywatnym apartamencie w Chorwacji?


Nie wiem jaka cena za ten apartament , ale wysokość zaliczki to jakaś masakra 8O
Moja maksymalna zaliczka wynosiła 100euro :hut:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.01.2021 11:08

W innym wątku pisała, że to 30% całości. Ja zwykle mniej więcej taki % wpłacam (20-30%).
aleksandra1973
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.11.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra1973 » 11.01.2021 11:28

piekara114 napisał(a):W innym wątku pisała, że to 30% całości. Ja zwykle mniej więcej taki % wpłacam (20-30%).


Dokładnie tak - to jest 30% całości

Ale decyzja już podjęta - szukam dalej więc wątek można zamknąć.

Dziekuję
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.01.2021 11:39

aleksandra1973 napisał(a):
Ale decyzja już podjęta - szukam dalej więc wątek można zamknąć.

Dziekuję

Może by wątku nie zamykać, można się tu wymieniać informacjami jak właściciele podchodzą do rezerwacji apartamentów w dobie pandemii. Jak widać podejścia są skrajnie różne :wink:
Iwan44
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 27.09.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwan44 » 11.01.2021 12:58

Również jestem na etapie rezerwacji, właściwie już zarezerwowałem, tylko pozostalo wpłacić zaliczkę.
Czekam na maila zwrotnego z danymi do przelewu.
Zaliczka 100€, jakieś 15% całości.
wojtekant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 18.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekant » 28.01.2021 21:50

Sytuacja obecnie jest trudna po jednej i drugiej stronie, jeden chce wypocząć, a drugi zarobić na życie, ale trzeba się nawzajem szanować, dlatego też rezerwując pobyt odrzucam oferty, gdzie trzeba wpłacić całość, połowę, a nawet 30%, jeżeli nie ma możliwości zwrotu bądź innej formy "dogadania się", jak np. przełożenie na inny termin. Ze swej strony mogę zaryzykować 10% i jeżeli się nie uda wyjechać, to nie będę przeklinał i psów na obcych ludziach wieszał ;)
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 28.01.2021 22:29

Popatrzcie aktualnie na portale wynajmu. Standardem są zaliczki 50 do 100 procent płatne od razu i przepadające w przypadku rezygnacji z rezerwacji. Te oferty bezzwrotne które zostały to 1500PLN na plus w cenie za 14 dni. I jest ich niewiele. Kiedyś było ich 90 procent ofert teraz z 10?
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 29.01.2021 05:11

To w moim przypadku było całkowicie na odwrót.
W jednym a apartmanów które rezerwowałem na 2021, gospodarz napisał że w przypadku niemożliwości wyjazdu zwróci zaliczkę bądź dogadamy się co do zmiany terminu i to chyba jest najczęściej spotykana informacja przy rezerwacjach w obecnym czasie.

Co mnie jednak bardzo pozytywnie zaskoczyło, to przy drugiej rezerwacji (w tym roku jeden tydzień w jednym miejscu i drugi tydzień w innym), właścicielka napisała że z reguły pobiera 20 % zaliczki, ale w obecnej sytuacji tego nie zrobi, tylko bardzo prosi że gdyby nasze plany urlopowe się zmieniły żeby ją poinformować.

Ja z kolei postanowiłem i tak przelać zaliczkę bo jest to dla mnie naturalne, jedtem zdecydowany, stanowi to zobowiązanie nie tylko dla mnie ale też dla gospodarza. A jeżeli z przyczyn niezależnych, nie uda się pojechać to przesuniemy to na inny termin.
yanek37
Cromaniak
Posty: 675
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 29.01.2021 08:09

W moim przypadku....mamy zarezerwowany pobyt pobiorą całość na dwa tygodnie przed przyjazdem...
I to mnie trochę martwi...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.01.2021 08:34

yanek37 napisał(a):W moim przypadku....mamy zarezerwowany pobyt pobiorą całość na dwa tygodnie przed przyjazdem...
I to mnie trochę martwi...
Przez 2 tygodnie może się dużo zmienić.... też na niekorzyść, niestety....
cirek
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) cirek » 29.01.2021 08:58

W moim przypadku zaliczka to 100 Euro co stanowi 12% całości, gospodarz nie nalegał na więcej a i sąsiada zapytał o miejsca dla dwóch rodzin z mojej ekipy bo sam dla nich miejsca nie miał.

Ciekawi mnie czy jadąc w "ciemno" mając na uwadze miniony pobyt, nie byłoby lepiej. Jedna rodzina w mojej ekipie znalazła apartament na miesiąc przed wyjazdem a na miejscu okazało się, że wiele apartamentów stało pustych.
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Rezerwacja apartamentu w dobie pandemii
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone