Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Rezerwacja apartamentu w dobie pandemii

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aleksandra1973
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra1973 » 10.01.2021 13:59

Wybraliśmy fajny apartment na wakacje w miejscowosci Pag ale....

No właśnie - co mnie niezmiernie zdziwiło, gdy porosiliśmy o numer konta bankowego odnośnie zaliczki to dostaliśmy dodatkową informację, że w przypadku gdy z powodu COVID (zamknięte granice lub koniecznosć kwarantanny tzn. sytuacja od nas zupełnie niezależna) nie będziemy mogli przyjechać to zaliczka w wysokości 340 EURO całkowicie nam przepada i jedynie co mogą nam poradzić to ubezpieczyć się na taką ewentualność.

Przyznam sie, że po pierwsze zdziwiła mnie taka odmowa zwrotu zaliczki z powodu COVID (w ubiegłe wakacje właściciele apartamentu z Cypru zwrócili nam całą i to sporo większą zaliczkę gdy okazało się, że nie przyjedziemy z powodu pandemii) a po drugie nie wiem czy jest mozliwość takiego ubezpieczenia jeśli wyjazd nie jest z biura podróży.

Czy ktoś się z taką sytuacja spotkał? I moze poradzic gdzie takie ubezpieczenie mozna wykupić w przypadku pobytu w prywatnym apartamencie w Chorwacji?
Ostatnio edytowano 11.01.2021 13:15 przez aleksandra1973, łącznie edytowano 1 raz
anakin
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.01.2021 20:11

Jest tyle apartmanów na Pagu, że nie ma potrzeby sobie zawracać głowy covidowymi cwaniakami. :roll:
Odpuść sobie i szukaj czegoś innego, tym bardziej, że zaliczka jest jednak niemała.
Ubezpieczenie od tego przypadku?
Nie sądzę żebyś takowe znalazła.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.01.2021 20:49

Jest coś takiego jak ubezpieczenie podróży. Zwykle kupuje się je pod kątem zakupu biletów lotniczych, tych drogich i kupowanych ze znacznym wyprzedzeniem. Ale chyba można ubezpieczyć dowola rzecz powiązana z podróżą. Konieczny bilet, voucher i potwierdzenie przelewu oraz to, że ubezpieczenie musi być max do 72h od zakupu usługi. U różnych ubezpieczycieli termin jest różny, 24-72h. Koszt też różny.
aleksandra1973
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra1973 » 11.01.2021 07:52

Rzeczywiście trzeba sobie ten apartament darować i szukać dalej.

Dziękuję bardzo
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 11.01.2021 09:45

aleksandra1973 napisał(a):Dziękuje bardzo za pomoc - wybraliśmy fajny apartment w miejscowosci Pag ale....

No właśnie - co mnie niezmiernie zdziwiło, gdy porosiliśmy o numer konta bankowego odnośnie zaliczki to dostaliśmy dodatkową informację, że w przypadku gdy z powodu COVID (zamknięte granice lub koniecznosć kwarantanny tzn. sytuacja od nas zupełnie niezależna) nie będziemy mogli przyjechać to zaliczka w wysokości 340 EURO całkowicie nam przepada i jedynie co mogą nam poradzić to ubezpieczyć się na taką ewentualność.

Przyznam sie, że po pierwsze zdziwiła mnie taka odmowa zwrotu zaliczki z powodu COVID (w ubiegłe wakacje właściciele apartamentu z Cypru zwrócili nam całą i to sporo większą zaliczkę gdy okazało się, że nie przyjedziemy z powodu pandemii) a po drugie nie wiem czy jest mozliwość takiego ubezpieczenia jeśli wyjazd nie jest z biura podróży.

Czy ktoś się z taką sytuacja spotkał? I moze poradzic gdzie takie ubezpieczenie mozna wykupić w przypadku pobytu w prywatnym apartamencie w Chorwacji?

Nie wiem jaka cena za ten apartament , ale wysokość zaliczki to jakaś masakra 8O
Moja maksymalna zaliczka wynosiła 100euro :hut:
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.01.2021 11:08

W innym wątku pisała, że to 30% całości. Ja zwykle mniej więcej taki % wpłacam (20-30%).
aleksandra1973
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra1973 » 11.01.2021 11:28

piekara114 napisał(a):W innym wątku pisała, że to 30% całości. Ja zwykle mniej więcej taki % wpłacam (20-30%).

Dokładnie tak - to jest 30% całości

Ale decyzja już podjęta - szukam dalej więc wątek można zamknąć.

Dziekuję
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.01.2021 11:39

aleksandra1973 napisał(a):
Ale decyzja już podjęta - szukam dalej więc wątek można zamknąć.

Dziekuję

Może by wątku nie zamykać, można się tu wymieniać informacjami jak właściciele podchodzą do rezerwacji apartamentów w dobie pandemii. Jak widać podejścia są skrajnie różne :wink:
Iwan44
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwan44 » 11.01.2021 12:58

Również jestem na etapie rezerwacji, właściwie już zarezerwowałem, tylko pozostalo wpłacić zaliczkę.
Czekam na maila zwrotnego z danymi do przelewu.
Zaliczka 100€, jakieś 15% całości.

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019