Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rezerwacja apartamentu w dobie pandemii

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 30.01.2021 22:53

Nie kieruj odpowiedzi do mnie, bo to na tę chwilę nie mój dylemat. W zasadzie potwierdzasz zasadność części obaw, na jakie zwróciłem uwagę ludziom, którzy generalnie świat widza jedynie w różowych barwach. Miałem zamiar odbyć swoją 10-tą podróż do Cro w 2020r. Nie wyszło z powodu zawirowań covidowych. Prawdopodobnie w tym roku też nie wyjdzie, choć nie tracę nadziei.

Nie rozumiem ostatniego akapitu Twojego wpisu; "...wystarczy zaświadczenie w telefonie, więc nie musisz na niego czekać, byle by był dostępny do okazania przed wjazdem...". Komu miałbym niby okazywać to "coś" w telefonie przed wyjazdem, gdy ew. zamierzam jechać jak zwykle swoim środkiem transportu tranzytem przez 3 państwa? Wg Ciebie służby graniczne Austrii na granicy miałyby nie uznać zaświadczenia o badaniu PCR np. z tłumaczeniem tłumacza przysięgłego, a miałyby uznać "coś" na ekranie smartfona? Chyba, że chodzi Ci o wylot?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15639
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.01.2021 23:33

Kraje, które przed przyjazdem do siebie (jak w minionym sezonie m.in Grecja, podróż samochodem czy Cypr samolotem) wymagały okazania wyniku testu na swojej granicy zewnętrznej. Wynik testu nie musiał być w wersji papierowej, mógł być wygenerowany przez laboratorium w wersji elektronicznej i przesłany na podany email. I właśnie wersję elektroniczną się okazuje pogranicznikowi wraz z innymi wymaganymi dokumentami.
Gdyby nie to rozwiązanie to nie byłoby szans dotrzeć do Grecji (72 h od pobrania wymazu, a wynik nie raz w sezonie było po 30-48 h), akurat robiłeś wymaz, pakowałeś się i jechałeś na południe i w trasie pobierałeś wynik na telefon do okazania na granicy.

numenius napisał(a):Komu miałbym niby okazywać to "coś" w telefonie przed wyjazdem
Nie przed wyjazdem, a przed wjazdem do danego kraju pokazujesz...
piekara114 napisał(a):A... nie musisz mieć papieru, wystarczy zaświadczenie w telefonie, więc nie musisz na niego czekać, byle by był dostępny do okazania przed wjazdem do danego kraju.

Teraz np. jadąc samochodem do Luksemburga do siostry wynik musiałbym pokazać na granicy niemieckiej (jeśli planuję nocleg w trasie, jeśli tranzyt jednym ciągiem to testu nie trzeba mieć) i luksemburskiej. Inaczej nie wjadę do żadnego z tych krajów.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 31.01.2021 11:48

Jedno mnie nurtuje. My szaraczki się martwimy o to, czy za pół roku będziemy mogli jechać na wymarzone i wyczekiwane wakacje, na które niejednokrotnie odkładamy cały rok. A internet zalewają zdjęcia patocelebrytow, którzy wypoczywają w Meksyku, Zanzibarze, Kenii, Wyspach Zielonego Przylądka itd. Oni nie muszą się martwić testami, maseczkami, zarazą itp. Trochę to dziwne ale pokazuje w jakim świecie teraz żyjemy.
Po co mi test PCR skoro wiem, że to coś już przeszedłem, miałem z tym styczność. Wigilię zawsze spędzamy z moim rodzeństwem u Rodziców. W połowie Wigilii Szwagier dziwnie zaczyna się kręcić i sypac pieprz do barszczu if you know what i mean... I nikomu nic nie było.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 31.01.2021 12:08

Obecnie łatwiej polecieć do Egiptu, czy Meksyku, niż pojechać na narty do Austrii (jedynie chyba w Szwajcarii stoki czynne).
Takie czasy w dobie "pandemii"... :(
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 31.01.2021 12:35

robertms napisał(a):Obecnie łatwiej polecieć do Egiptu, czy Meksyku, niż pojechać na narty do Austrii (jedynie chyba w Szwajcarii stoki czynne).
Takie czasy w dobie "pandemii"... :(

Pandemią to była Hiszpanka :mrgreen:
Teraz mamy wariactwo :D
Pamiętacie sytuację, gdy osoby mieszkające w strefie przygranicznej z Czechami nie mogły wrócić do domów i dzieci widziały przed druciany płot? A w tym czasie jeden z drugim cwaniakiem moczył du** w Oceanie...
Teraz podobnie. Ja nie mogę wyjść zjeść obiadu niedzielnego z dziećmi a ona sobie leży z dzieckiem na plaży w Meksyku i popija drinki użalając się jakie życie jest ciężkie...
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 31.01.2021 12:39

sviva napisał(a):
robertms napisał(a):Obecnie łatwiej polecieć do Egiptu, czy Meksyku, niż pojechać na narty do Austrii (jedynie chyba w Szwajcarii stoki czynne).
Takie czasy w dobie "pandemii"... :(

Pandemią to była Hiszpanka :mrgreen:
Teraz mamy wariactwo :D

Które niestety może nam pokrzyżować plany wakacyjne.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 31.01.2021 14:34

kadetdudi napisał(a):
sviva napisał(a):
robertms napisał(a):Obecnie łatwiej polecieć do Egiptu, czy Meksyku, niż pojechać na narty do Austrii (jedynie chyba w Szwajcarii stoki czynne).
Takie czasy w dobie "pandemii"... :(

Pandemią to była Hiszpanka :mrgreen:
Teraz mamy wariactwo :D

Które niestety może nam pokrzyżować plany wakacyjne.

Stare polskie przysłowie mowi: "masz łeb i ch** to kombinuj" :D
Pojedziemy, nie martw się na zapas :D
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 31.01.2021 15:02

Moja ostatnia odpowiedź wyleciała w kosmos. Czyżby na Cro.pl pojawiła się cenzura podobna do tej na twiterze?
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 31.01.2021 16:00

numenius napisał(a):Moja ostatnia odpowiedź wyleciała w kosmos. Czyżby na Cro.pl pojawiła się cenzura podobna do tej na twiterze?

A co Ty Trump jesteś? :D
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.01.2021 16:04

numenius napisał(a):Moja ostatnia odpowiedź wyleciała w kosmos. Czyżby na Cro.pl pojawiła się cenzura podobna do tej na twiterze?

Nikt Ci niczego nie usuwał.
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 31.01.2021 16:15

sviva napisał(a):
numenius napisał(a):Moja ostatnia odpowiedź wyleciała w kosmos. Czyżby na Cro.pl pojawiła się cenzura podobna do tej na twiterze?

A co Ty Trump jesteś? :D


Dobre :lol: Może zamieniłbym się z nim na dobę, aby porobić kilka przelewów z jego kont bankowych i zjeść kolację z Melanią... .
Sorki Anakin, może ja coś sknociłem po sporej przerwie i nieobecności na forum.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 31.01.2021 18:32

numenius napisał(a):
sviva napisał(a):
numenius napisał(a):Moja ostatnia odpowiedź wyleciała w kosmos. Czyżby na Cro.pl pojawiła się cenzura podobna do tej na twiterze?

A co Ty Trump jesteś? :D


Dobre :lol: Może zamieniłbym się z nim na dobę, aby porobić kilka przelewów z jego kont bankowych i zjeść kolację z Melanią... .
Sorki Anakin, może ja coś sknociłem po sporej przerwie i nieobecności na forum.

Kolację że śniadaniem :D :mrgreen:
Ale z tego co pisali to jakbyście mieli tak żyć jak ona z Donaldem to wiele wspomnień byś nie miał :oczko_usmiech: :hut:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.01.2021 22:39

numenius napisał(a):Sorki Anakin, może ja coś sknociłem po sporej przerwie i nieobecności na forum.

Nie praktykuje się usuwania żadnych postów.
Czasem się usuwa ich autorów. :twisted:
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 31.01.2021 23:11

anakin napisał(a):
numenius napisał(a):Sorki Anakin, może ja coś sknociłem po sporej przerwie i nieobecności na forum.

Nie praktykuje się usuwania żadnych postów.
Czasem się usuwa ich autorów. :twisted:

Oglądam właśnie Narcos: Meksyk - tam też się usuwa autorów niektórych stwierdzeń :mrgreen: :hut:
Skimir
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skimir » 03.02.2021 23:53

Czytam ten paniczny wątek i...
Niektórzy snują teorię o testach PCR na wjeździe, wyjeździe, tranzycie... o testach w języku kraju do którego jedziemy i przez które przejeżdżamy...
Jeśli ktoś będzie chciał uwalić turystykę to to zrobią i nie będzie na to rady. Natomiast trzeba zakładać, że dla Chorwacji zablokowanie sezonu letniego to ogromne straty więc będą robić wszystko aby granice otworzyć.
Będą też naciski aby kraje niechętne turystyce otworzyły szlaki tranzytowe (tak jak zrobiły to Węgry).
Nie ma co popadać w czarnowidztwo. Gorszym od zamknięcia granic byłby zakaz wynajmowania mieszkań i domów w Chorwacji. Wtedy, żadne kombinacje na granicy nie pomogą. Jeśli w sezonie letnim nie zapadnie taka decyzja ze strony chorwackiego rządu to z pewnością i granicę otworzą.

Wiosną 2020 jak ruszyła pandemia i zaczęły zamykać się kraje, żona stwierdziła - „nici z wakacji”, znajomi się wymiksowali bo wpadli w panikę, ja powiedziałem, że choćby przez Rosję ale jadę :-) No i nie było problemu, prawie miesiąc w Chorwacji, gładko tam, gładko z powrotem.

Teraz mamy do wakacji prawie pół roku, co się będzie dziać? Kto to wie. Zerkam na chorwacką stronę o koronawirusie, czytam ich zasady. Jak napiszę do znajomego Chorwata to on zawsze odpisuje, że u nich wszystko w porządku, wszystko pod kontrolą i nie ma problemu :-)
Tak więc byle do wakacji.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz (oczywiście na tą chwilę) - na ich stronie piszą, że na wjeździe trzeba mieć test PCR nie starszy niż 48godzin (jeśli nie to trzeba zrobić na miejscu a do czasu wyniku poddać się samoizolacji). Piszą też, że wpuszczają osoby z zaświadczeniem o przebytym covidzie nie dawniej niż trzy miesiące i nie wcześniej niż 14 dni oraz osoby z wynikiem badania na przeciwciała. Czyli jeśli ktoś ma pozytywny wynik testu na przeciwciała to może wjechać? Zakładając, że przeszedłem covid to mógłbym mieć pozytywny wynik testu na przeciwciała, który jest znacznie tańszy od PCR. Nie znam na tyle chorwackiego aby uchwycić takie niuanse językowe a translator to wiadomo jak tłumaczy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Rezerwacja apartamentu w dobie pandemii - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone