Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 18.06.2022 17:06

Chris_M napisał(a):
Chyba raczej na odwrót


Tak, oczywiście - już zmienilem.

Dzięki za czujność :D
zyziozie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zyziozie » 18.06.2022 18:50

Chris_M napisał(a):
zyziozie napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Nie ma w Revolucie marki bośniackiej (konwertybilnej), ale jest euro, a marka konwertybilna jest ustawiona sztywnym kursem do euro:
1 BAM = ok. 1,95 euro


Jeśli to zadziała według tego sztywnego przelicznika to nie będzie źle :) :papa:

Trochę się zdziwisz :mrgreen:


No tak. Gdyby to był dokładnie ten kurs to bym się zdziwił, ale nawet nie zauważyłem że waluty zamieniły się miejscami (mniej więcej kojarzę jaka jest ich relacja do siebie).
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 22.06.2022 11:11

Kto mi powie jak to jest. Mam na Revolucie euro, dolary i złotówki. Place w Cro kartą. Którą walutę mi wymieni na kuny?
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 22.06.2022 11:31

rufus295 napisał(a):Kto mi powie jak to jest. Mam na Revolucie euro, dolary i złotówki. Place w Cro kartą. Którą walutę mi wymieni na kuny?

Jeśli dobrze pamiętam, to tę, której masz najwięcej (wartościowo, nie ilościowo).
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.06.2022 12:50

rufus295 napisał(a):Kto mi powie jak to jest. Mam na Revolucie euro, dolary i złotówki. Place w Cro kartą. Którą walutę mi wymieni na kuny?


Zrób sobie konto w HRK i wymień na kuny tą, którą ty chcesz.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 23.06.2022 13:24

vin napisał(a):
rufus295 napisał(a):Kto mi powie jak to jest. Mam na Revolucie euro, dolary i złotówki. Place w Cro kartą. Którą walutę mi wymieni na kuny?

Jeśli dobrze pamiętam, to tę, której masz najwięcej (wartościowo, nie ilościowo).

Poprawka, sprawdziłem na stronie revoluta:
https://www.revolut.com/en-PL/help/maki ... r-spending
W pierwszej kolejności przy braku danej waluty wybierze walutę podstawową, czyli najpewniej złotówki, jeśli wyrabiałeś kartę na polskie dane.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 23.06.2022 13:37

Dzięki za podpowiedzi. I wszystko jasne
ravel
Croentuzjasta
Posty: 188
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 25.06.2022 00:30

Czyli jest tak, że jeżeli na koncie mam hrk i euro to z automatu przy płatności w Słoweni np. stacji pobierze euro a w chorwackiej konobie pobierze kuny ?
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 25.06.2022 01:11

ravel napisał(a):Czyli jest tak, że jeżeli na koncie mam hrk i euro to z automatu przy płatności w Słoweni np. stacji pobierze euro a w chorwackiej konobie pobierze kuny ?

Tak, pod warunkiem, że na każdym koncie masz wystarczającą kwotę, by opłacić dany rachunek.
ravel
Croentuzjasta
Posty: 188
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 25.06.2022 01:33

A jak jest z wypłatą z bankomatu, pobierze kuny? Nie ma ryzyka przewalutowania ?
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 25.06.2022 02:11

ravel napisał(a):A jak jest z wypłatą z bankomatu, pobierze kuny? Nie ma ryzyka przewalutowania ?

analogicznie, musisz mieć odpowiednią kwotę na koncie, uwzględniając również potencjalną prowizję Revoluta, jeśli przekroczysz limit bezpłatnych wypłat. Ponadto podczas wypłaty, jeśli bankomat zaproponuje opcję przeliczenia na PLN, trzeba wybrać wariant bez przeliczenia.
Przy okazji, należy też wybierać odpowiednie bankomaty - na pewno OTP nie pobiera prowizji, ktoś jeszcze na forum pisał o innej sieci, w której w tym roku wypłacał bez prowizji.
zyziozie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zyziozie » 27.06.2022 23:34

Ktoś wcześniej pisał, że się zdziwię płacąc Revolutem w Bośni (chodziło o kurs bośniackiej marki do Euro).
I faktycznie się zdziwiłem....tym, że zamiast Euro z rachunku "zeszły" złotówki.
Wartościowo eurasów miałem najwięcej więc według zasad powinny być wykorzystane.
Płatność była wczoraj (niedziela). Może jeszcze to przeksięgują?
Ps
Różnice w kursach nie są duże. Piszę o tym bo wygłąda na odstępstwo od reguł.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 28.06.2022 15:14

schodzi w kolejności:
1. waluta w której płacisz
jeśli jej nie ma -> 2. waluta "własna" czyli PLN
jeśli jej nie ma -> 3. ta waluta, której jest najwięcej
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 28.06.2022 15:47

A w Revolucie to nie jest przypadkiem tak, że schodzi ta waluta, która jest ustawiona na koncie głównym (widocznym w aplikacji)?

W Rumunii pierwsze tankowanie w Oradei pobrało mi w euro (zaraz potem przestawiłem na leje i już potem brało w lejach).

To samo miałem 2 lata temu w Chorwacji - pierwsza płatność zeszła w euro, a po przestawieniu konta na kuny - reszta szła w HRK.
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 28.06.2022 15:49

Mam 4 różne waluty i zawsze pobiera mi w krajowej :) kuna w HRK, euro Słowacja, korony w Czechach, nigdy nie zdarzyła mi się sytuacja z posta powyżej
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 105
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone